Miláčci ze Silicon Valley váhají, zda se pustit do kryptoměnového a blockchainového prostoru. Jak bitcoiny vyvrcholily koncem roku 2017, začaly se šířit zvěsti, že Facebook, pravděpodobně nejznámější společnost na světě, začíná budovat významnou blockchainovou divizi.

I když se o tom, na čem tým pracuje, vědělo jen málo, pověsti se týkaly toho, že se společnost snaží zahájit vlastní digitální aktivum. Podle zdrojů to může být pravda. Ještě lepší je, že Facebook může být na pokraji uvolnění tohoto podniku pro veřejnost.

FacebookCoin Nears

Asi před dvěma měsíci Bloomberg prozradil, že gigant v sociálních médiích se sídlem v Menlo Parku se snaží spustit kryptoměnu. Projekt v rané fázi, který odhalil anonymní zasvěcený, údajně uvidí blockchainovou ruku Facebooku, která zahájí stabilnícoin vázaný na USD na WhatsApp, nadnárodní platformu pro zasílání zpráv, kterou vlastní technologický konglomerát.

Podle zdroje bude integrace v WhatsApp zaměřena na přibližně 200 milionů indických uživatelů, protože roste potřeba levných, rychlých a snadno použitelných převodních transakcí. Bloomberg vysvětlil, že Facebook váhal s prozrazením tohoto podniku kvůli údajným bojům ohledně toho, jak formálně spravovat podkladový USD.

Přestože původní zpráva zněla, jako by byl projekt ve své zrodu, a kus od Nathaniela Poppera z New York Times tvrdí, že „Facebookcoin“ (nebo jakkoli jinak tomu říkají) je blíže, než když původně očekávali nadšenci kryptoměn.

Slyšeli jsme, že nový digitální token Facebooku je dostatečně dlouhý na to, aby mluvili s burzami kryptoměn o jeho zařazení. Současný plán je, aby každá mince byla navázána na koš cizích měn, aby byla hodnota stabilní. https://t.co/liup4kwoi8

– Nathaniel Popper (@nathanielpopper) 28. února 2019

S odvoláním na pět jednotlivců údajně zasvěcených do projektu kryptoměny Facebooku, kteří hovořili o podmínkách anonymity, se aktivum, u něhož se potvrdilo, že je soustředěno kolem uživatelské základny konglomerátu sociálních médií WhatsApp, mohlo objevit na tradičních burzách. Čtyři z pěti zasvěcených osob poznamenali, že Facebook vedl konverzace s pravděpodobně významnými, regulovanými a respektovanými burzami kryptoměny, které zůstávají nepojmenované.

Facebook Connect může jít blockchain

Expozice New York Times k tématu vlastního digitálního aktiva Facebooku přichází jen několik dní poté, co Mark Zuckerberg v rozhovoru zmínil decentralizované systémy (technologie blockchain).

Podle předchozích zpráv z BlockGeeks Zuck tvrdil, že ověřování účtu je případ použití blockchainu, o který se „potenciálně zajímá“. Tvrdil, že pokud se tento projekt uskuteční, nahradí Facebook Connect, což jednotlivcům umožní určit, k jakým aplikacím a partnerům budou mít přístup k jejich osobním údajům decentralizovaným způsobem. Zuckerberg zpracoval:

“V zásadě vezmete své informace, uložíte je do nějakého decentralizovaného systému a máte na výběr, zda se budete přihlašovat na různých místech a nebudete procházet prostředníkem.”

Navrhovaný systém, který zůstává nepojmenovaný, by mohl být pro společnost monumentální, zejména pokud jde o obnovení její dobré pověsti.

Nejdůležitější společnost v krypto?

Zatímco někteří byli zjevně sardoničtí vůči záměrům Facebooku s jeho úsilím souvisejícím s krypto, zatímco někteří citovali vševidoucí oko (myslíte si Saurona z Tolkienova Pána prstenů), že Zuckerberg a jeho posádka mají přístup, jiní byli optimističtí.

Anthony „Pomp“ Pompliano, anti-establišment, který je nejlépe známý svými neustálými výkřiky „dlouhých bitcoinů, krátkých bankéřů“, nedávno vydal publikaci, kterou míří, aby tleskal blockchainovému týmu Facebooku. Na splátku Z řetězu, Pomp poznamenal, že ať už Facebook vytváří svou vlastní měnu, decentralizované médium komunikace nebo nabídku podobného kalibru, samotný produkt získá globální trakci a „změní způsob, jakým miliardy lidí žijí svůj život“.

Pompliano, který v současné době stojí v čele skupiny digitálních aktiv Morgan Creek, dokonce řekl, že spotřebitelé by „nikdy neměli podceňovat Marka Zuckerberga“, a dodal, že tým ve firmě, jehož byl kdysi součástí, je „notoricky známý“ svou schopností single – od ruky katapultujte oběti na Měsíc a zpět. A nakonec, i když se technologický gigant nerozhodne pokračovat se stabilnímcoinem, průmyslový vědátor tvrdil, že Facebook je nejdůležitější společností v krátké, ale přesto působivé historii kryptoměny.

Tweet1Sdílet51PodílWhatsApp

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me