Jistě, bitcoiny mohou klesnout přibližně o 80% z maxima 20 000 USD, které stanovilo na konci roku 2018, ale zdá se, že vývoj v tomto prostoru jen narůstá. Příkladem je, že Visa, Citigroup, New York Times, Facebook a řada dalších starších společností (tiše) oznámily nájezdy do kryptoměnového a blockchainového prostoru.

To vedlo některé k tvrzení, že kryptoměnový ekosystém je nějakým způsobem silnější než kdy jindy. Tomu se dá těžko uvěřit, ale fakta (a v tomto případě bezpočet seznamů pracovních míst) ve skutečnosti nelžou.

Seznamte se s Visa Crypto?

V inzerátu, který byl nedávno připnut SmartRecruiters, vyšlo najevo, že Visa hledá „technického produktového manažera“. To samozřejmě nekřičí „krypto“ nebo „blockchain“, ale popis práce určitě ano. Na tuto pozici hledá nadnárodní gigant pro zpracování plateb produktového manažera pro svůj tým Visa Crypto se sídlem v Palo Alto. Uvedený jedinec bude muset „mít významné funkční znalosti o ekosystému kryptoměny“, s preferovanou znalostí kryptografie.

Bylo také vysvětleno, že společnost hledá někoho, kdo má „hluboké znalosti stávajících maloobchodních platebních řešení“, což naznačuje, že Visa by mohla hledat integrační blockchainové technologie do svých platebních kolejnic.

Některé z těchto povinností jsou následující:

  • Spravujte produktovou strategii a plán pro příležitosti související s kryptoměnou
  • Představte si a využijte příležitosti k vytváření produktů, které využívají klíčové kompetence společnosti Visa
  • Držte krok s nejmodernější technologií, zejména projekty s otevřeným zdrojovým kódem (to je zde opravdu zajímavé, protože bitcoiny, ethereum apod. Jsou open-source), a snažte se přispívat do portfolia IP společnosti Visa

Wall Street Giant vypadá do blockchainu

Blok zprávy že CitiGroup, organizace poskytující finanční služby se sídlem v New Yorku, hledá nábor blockchainových talentů. Seznam pracovních míst na LinkedIn nedávno vysvětlil, že divize Citi Markets and Securities Services v této instituci zkoumá „iniciativy Blockchain / Distributed Ledger Technology (DLT) a Digital Asset“. Bylo přidáno, že tyto iniciativy zahrnují třídy aktiv, podniky a regiony, což naznačuje, že úsilí Citi je (nebo bude) mnohostranné a rozsáhlé.

Je zajímavé, že k tomu dochází po zprávách, že Citi v roce 2015 vyzkoušela nabídku digitálních aktiv, než upustila od myšlenky posílit své koleje pomocí „stávajících technologií“.

New York Times hledá „vedoucího průzkumu blockchainu“

New York Times, jedna z největších publikací na planetě Zemi, údajně hledá blockchain. Podle CoinDesk, organizace hledá někoho, kdo by pomohl jejímu úsilí při vytváření „blockchainového důkazu konceptu pro vydavatele zpráv“, který by teoreticky mohl umožnit lepší monetizaci, nižší úroveň plagiátorství a přátelštější prostředí pro sdílení obsahu.

Je důležité si uvědomit, že renomovaná prodejna již řadu let publikuje díla související s krypto- a blockchainem prostřednictvím svých autorů, Nathaniela Poppera a Paula Vigny..

Facebook se zdvojnásobuje na kryptoměně

To vše přichází jako největší jméno v technologickém světě – Facebook – zdvojnásobil své zapojení do krypto ekosystému. Tato divize si zatím nesmí najmout žádné veřejné zaměstnance, ale zprávy naznačují, že v blockchainovém domě Facebooku je nejméně 50 zaměstnanců, v jejichž čele stojí David Marcus z PayPalu, bývalí manažeři Instagramu a další se sklonem tlačit na jehlu.

A s touto skupinou vedl Marcus údajně vpřed s plány na spuštění digitálního aktiva. Jak BlockGeeks naznačil v předchozích zprávách, gigant sociálních médií se sídlem v Bay Area se snaží uvolnit svou vlastní kryptoměnu, kterou veřejnost elegantně nazvala „FBCoin“.

Podle zdrojů bude FBCoin integrován do WhatsApp, konkrétně pro přibližně 200 milionů indických uživatelů, protože roste potřeba levných, rychlých a snadno použitelných převodních transakcí. Bloomberg jednou vysvětlil, že Facebook váhal s prozrazením tohoto podniku, kvůli údajným bojům ohledně toho, jak formálně spravovat podkladový USD.

Foto Jan Senderek na Unsplash

tweetSdílet19PodílWhatsApp

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me