Izpratne par to, kā Blockchain maina identitātes pārvaldību un kāpēc tā ir labāka par tradicionālajām metodēm

Tā kā kiberdrošība, īpaši identitātes zādzība, kļūst par aktuālu problēmu visā pasaulē, ir ārkārtīgi svarīgi šo jautājumu atrisināt acīmredzamu iemeslu dēļ. Un kādu labāku veidu mēs būtu varējuši lūgt, ja šodien būtu pieejama Blockchain.

Blokķēdes tehnoloģijai ir daudz labāk, drošāk pārvaldīt un apstiprināt lietotāja identitāti un akreditācijas datus.

Bet kāpēc blockchain, jūs varat jautāt.

Tas ir tāpēc, ka mēs nevēlamies tādus incidentus kā Equifax pārkāpums tas skāra vairāk nekā 145 miljonus ASV pilsoņu, jo viņu personas dati tika uzlauzti.

Kāpēc un kā blokķēde ir efektīva identitātes pārvaldībai?

Blokķēdei līdzīgā tehnoloģija dod cilvēkiem tiesības būt atbildīgiem par saviem datiem, t.i., viņiem ir pašpārvalde, kuru viņi kontrolē.

Blockchain dod cilvēkiem kontrolēt viņu identitāti lai viņi varētu to pārvaldīt un aktīvāk dalīties, kad vien tas nepieciešams.

Arī uz blockchain balstītas identitātes pārvaldības jēdziens iekļaujas šajā populārajā teicienā:

“Labākais veids, kā nodrošināt jebkādus datus, ir to neievākšana vispirms”

Tas ir tāpēc, ka tradicionāli mēs vācam un glabājam datus centralizētos serveros vai datubāzēs, kas ir pakļauti vienreizējām kļūmēm, tādējādi padarot tos uzlauzamus. Jūs to varat uzskatīt par perfektu medus podu kiberuzbrukumam.

Pat ja tas nav uzlauzts, to noteikti izmanto tās pašas centralizētās organizācijas monetāriem mērķiem, kur viņi pārdod jūsu datus bez jūsu atļaujas, lai katru gadu nopelnītu krietnu peļņu. Facebook un Google ir klasiski šādas datu monetizācijas piemēri, taču tie nav vienīgie šajā biznesā.

No otras puses, bloķēšanas ķēdes ir balstītas uz galveno īrnieku, kas neveic datu vākšanu vai datu izplatīšanu tādā veidā, ka kļūst neiespējami tiem uzbrukt, ņemot vērā, ka nav viena neveiksmes punkta vai centrālās sistēmas iesaistīšanās.

Lielākā daļa identitātes pārvaldības sistēmas kas tiek izstrādāti, izmantojot bloku ķēdes spēku, ir pametis šo pamata īrnieku, tādējādi apgrūtinot neautorizētas personas to izmantot vai gūt peļņu vienā vai otrā veidā.

Blockchain Identity Startups Identitātes pārvaldības maiņa

Būtībā uz blockchain balstīti identitātes pārvaldības risinājumi ļauj personas identitātes datu kontroli atkal nodot galalietotāju rokās.

Un, kad datu, piemēram, identitātes piesaiste notiek ar blokķēdei līdzīgām sistēmām, ir dabiski parādīties šādas priekšrocības:

 • Samaziniet vai izslēdziet liekās atbilstības darbības
 • Labāka lietotāju drošība
 • Labāka lietotāja pieredze
 • Spēja izpildīt globālās identitātes / privātuma prasības

Daži no ievērojamiem projektiem, kas to dara, ir uzskaitīti šeit:

1. CIVIC

Civic uzdevums ir decentralizēti izveidot digitālo identitāti ikvienam. Šīs identitātes atbildīs dažādiem pasaules valstu valdību noteikumiem un noteikumiem (piemēram, digitālā ID numurs). Tas viss bez faktiskas datu apkopošanas / uzglabāšanas, ko veic uzņēmums Civic.

Datu drošībai Civic izmanto blokķēdi. Šos datus stingri pārbauda Civic vai citi identitāti pārbaudoši partneri, un pēc tam tos atkodē un nostiprina blokķēdē neatšifrējamu datu veidā. Šo datu apmaiņa starp lietotāju un šo datu pieprasītāju notiek tikai, izmantojot Civic marķierus (CVC).

Lai uzzinātu vairāk, skatiet šo ievada video par programmu Civic:

Tādā veidā jums nav atkārtoti jāsniedz dati dažādām entītijām. Civic ļauj lietotājiem un identitātes pieprasītājiem viegli un patiesi bez piepūles pārbaudīt datus un novērst identitātes zādzību, jo tas viss tiek glabāts blokķēdē pārbaudāma hash veidā..

Pilsoniskā platforma kā vietējie CVC marķieri veicina visu šo procesu.

 • Šajā amatā uzziniet visu par Civic

2. uPort

uPort ir vēl viens identitātes pārvaldības risinājums, ko izstrādājis prestižais blokķēdes uzņēmums ConsenSys. Tās mērķis ir veidot viegli lietojamu, patstāvīgu identitāti personām un uzņēmumiem, kas izmanto Ethereum blokķēdi.

Tas uzskata, ka jūsu mobilais tālrunis ir jūsu pašu paplašinājums, un, kad pirmo reizi konfigurējat savu uPort, tas ar jūsu atļauju ienes datus no jūsu mobilā tālruņa un raksta Ethereum viedajā līgumā, kuru lietotāji vēlāk var kopīgot, kad vien tas būs nepieciešams.

Pašlaik tai nav vietējā marķiera, taču tā var būt iespēja nākotnē.

3. SelfKey

SelfKey ir vēl viena uz blokķēdi balstīta identitātes pārvaldības sistēma.

Tas ļauj privātpersonām un uzņēmumiem piederēt, kontrolēt un pārvaldīt savu identitāti blokķēdē. Tas ir līdzīgs Civic projektam, un tam ir arī savi ERC20 marķieri. Izmantojot SelfKey, jūs varat uzreiz iegūt jaunas pilsonības vai jaunu dzīvesvietu ieguldījumiem, dibināt uzņēmumus, iegādāties finanšu produktus, piedalīties verificētu marķieru tirdzniecībā, reģistrēties biržās un daudz ko citu.

Pērciet galvenos žetonus tūlīt

4. SecureKey

SecureKey ir vadošais identitātes un autentifikācijas nodrošinātājs, kas vienkāršo patērētāju piekļuvi tiešsaistes pakalpojumiem un lietojumprogrammām.

Tā ir sistēma, piemēram, Civic, bet veidota uz IBM Hyperledger blockchain ietvara. Šī sistēma tagad tiek izmantota Candā (sākot ar 2018. gadu), palīdzot iedzīvotājiem pārvaldīt un pārbaudīt savu digitālo identitāti, izmantojot blokķēdes drošību.

Kad uzticamības vienības, piemēram, banka vai kredīta aģentūra, ir pārbaudījušas personas identitāti, to pašu identitātes apliecinājumu var izmantot citās vietās, lai izmantotu jaunus pakalpojumus, bez nepieciešamības vēlreiz iziet visu KYC procesu..

Šajā lietojumā nav iesaistīts neviens vietējais marķieris.

Secinājums: Blockchain Identity

Lai gan nav šaubu, KYC un identitātes pārvaldība ir viens no lielākajiem blokķēdes tehnoloģijas lietojumiem. Tomēr tas joprojām ir ļoti topošā stadijā. Tas nenozīmē, ka tas nav noderīgs un nekad neredzēs rīta gaismu. Vēl ir laiks, un, pirms tas faktiski kļūst izplatīts, ir jādara daudz vairāk, lai atrisinātu šo digitālās identitātes problēmas problēmu, kas ir miljardu dolāru problēma visā pasaulē..

Tas nozīmē, ka ir daži jautājumi, kurus blokķēdes tehnoloģija nespēj atrisināt identitātes pārvaldības telpā.

 • Standartizācija
 • Demogrāfijas ierobežojumi
 • Sintētiskās identitātes problēmas (lasīt šeit lai uzzinātu vairāk problēmu)

Tomēr, neskatoties uz šiem ierobežojumiem, tā ir jebkura diena labāka par tradicionālajām vienotā atteices sistēmām, kādas mums ir šodien.

Gadījumā, ja jūs nezināt, vairāk nekā 20 digitālās identitātes platformas, par kurām es šodien zinu, strādā pie tā, lai to risinājums būtu vislabākais.

Visbeidzot, ir skaidrs, ka daudzas valstis nākotnē pāriet uz blokķēdes balstītiem identitātes pārvaldības risinājumiem, taču būs arī daži, kas nelabprāt mainīsies, jo izstrādās paši savas centralizētas, uzlauztas, medus podam līdzīgas sistēmas. Vienas šādas valsts piemērs ir Indija, kuru Andreas minēja šajā īsajā klipā, un ir interesanti redzēt tās pamatojumu.

Tagad es atstāšu jūsu ziņā izlemt, vai blokķēde ir vai nav digitālās identitātes pārvaldības risinājums.

Adios!

Ja jums patīk ziņa, lūdzu, dalieties tajā ar draugiem!

Šeit ir daži citi ar rokām izvēlēti raksti, kurus varat lasīt tālāk:

 • Labākās grāmatas, ko lasīt blokķēdēs un kriptovalūtās
 • Populārākā bezmaksas bloku ķēde & Kriptovalūtas kursi / sertifikāti [megu saraksts]
 • CIVIC kriptonauda: Viss, kas jums jāzina
 • 6 labākās apmaiņas monētas & Žetoni kriptogrāfijas pasaulē (2020)
 • Top 10 kriptovalūtas ar praktiskas izmantošanas gadījumiem
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map