Bitcoin Mining: pamata ceļvedis iesācējiem

Pagājušajā nedēļā mans draugs man lūdza izskaidrot viņam Bitcoin ieguvi tā, lai to saprastu piecus gadus vecs bērns. Tieši tad es sapratu, ka būs tik daudz cilvēku, kuri vēl nesaprot Bitcoin ieguves jēdzienu.

Iesācējiem, Bitcoin ieguve ir energoietilpīgs process jaunu Bitcoins ievadīšanai ekosistēmā.

Uz brīdi jūs to varat iedomāties kā jaunu valūtu izveidi, ko izveidojušas dažādas valdības visā pasaulē. Bet atšķirībā no valdībām Bitcoin piedāvājumu nosaka un regulē matemātikas likumi, kurus praktiski nav iespējams pārkāpt.

Turklāt tas nav tik vienkārši, kā bankas drukā jaunas valūtas banknotes. Tā vietā pirms viena Bitcoin izveides tiek veikts daudz darba, enerģijas patēriņš un izmaksu iegūšana, ko sauc par darba pierādījumu.

Turklāt, ņemot vērā faktu, ka Bitcoin pamatā ir blokķēdes tehnoloģija, es iesaku jums rūpīgi izprast blokķēdes jēdzienu. Tā kā, ja termins blokķēde jums ir svešs, šī rokasgrāmata, iespējams, jums nepalīdzēs.

  • Galvenais ceļvedis, lai saprastu, kas ir “Blockchain”?

Kas ir Bitcoin ieguve?

Pirms ienirt, kā darbojas Bitcoin ieguve, iesaku noskatīties šo īso video par Bitcoin ieguvi, lai iegūtu vispārēju priekšstatu par to, kas ir ieguve.

Kā teikts videoklipā, atšķirībā no fiat valūtas drukāšanas, ko veic centrālās bankas, bitkoīnus iegūst Bitcoin tīklā. Padomājiet par to kā zelta ieguvi, bet internetā.

Tāpat kā zelta ieguve ir dārga un energoietilpīga, arī Bitcoin ieguve ir intensīva, jo tā ir reta un to ierobežo paša protokola dizains.

Tāpat, tāpat kā zelta raktuves, arī Bitcoin kalnračus iegūst Bitcoins, un šis ieguves process ekosistēmā ievieš jaunus Bitcoins.

Jaunu Bitcoins ieviešana notiek, kad Bitcoin kalnrači veiksmīgi iegūst derīgu Bitcoin bloku, tādējādi nopelnot bloku atlīdzību jaunajos Bitcoins. Šo procesu dažreiz sauc arī par loteriju, jo šis jauno monētu laimēšanas process notiek, pamatojoties uz minējumiem, kurus kalnrači izdara.

Tomēr tie nav vienkārši, nejauši minējumi. Tā vietā viņi ir ļoti izglītoti un ierobežoti minējumi, kas prasa daudz enerģijas.

Lai katrs minējums tiktu pat pārbaudīts, ir jāiztērē noteikts enerģijas daudzums, kurā parasti lielākā daļa minējumu neizdodas, tērējot daudz enerģijas no kalnrača kabatas..

Neatkarīgi no tā, ik pēc 10 minūtēm kalnračiem pasaulē izdodas to uzminēt uzreiz pēc daudz enerģijas iztērēšanas, un tādējādi viņam ir atļauts pievienot bloku blokķēdē un saņemt loterijas summu, kas ir bloka atlīdzība.

Tas nozīmē, ka kalnračam, kurš spēja uzminēt derīgu bloku, ir bijis jāveic neskaitāmi mēģinājumi, pirms tiek sasniegts pareizs minējums, savukārt tas sadedzina daudz enerģijas.

Tas ir darba pierādījums, un kā atlīdzību par enerģijas sadedzināšanu kalnrači saņem bloku atlīdzību bitkoīnu veidā, kurus viņi vēlāk var pārdot vai HODL par pašreizējo tirgus cenu.

Tagad atlīdzība par derīga bloka atrašanu Bitcoin tīklā ir 12,5 jaunizveidoti Bitcoins.

Vēl 2009. gadā, Bitcoin tīkla sākumā, bloka atlīdzība bija 50 BTC. Šī atlīdzība ik pēc 4 gadiem samazinās uz pusi, lai saglabātu inflāciju un kaut kad 2120. gadā sasniegtu kopējo piedāvājumu 21 miljona apmērā.

Tas bija netehnisks veids, kā saprast, kas ir Bitcoin ieguve un kā tā darbojas augstākā līmenī.

Ļaujiet mums tagad apskatīt tehniskāku Bitcoin ieguves skaidrojumu.

Kas ir Bitcoin ieguve? [Tehniski izskaidrots]

Pirms ienirt Bitcoin kalnrūpniecībā, es vēlētos paskaidrot dažus terminus, lai palīdzētu jums saistīties ar to, par ko es runāju.

  • Bitcoin Hash funkcija

Bitcoin izmanto matemātisko funkciju SHA-256, kas ņem jebkura lieluma ievadi un katru reizi rada fiksēta garuma izvadi. Radīto produkciju sauc par hash vai Bitcoin Hash.

  • Merkeles koks & Merkeles sakne

Merkeles koks ir hashes koks, un šī koka pēdējo hash sauc par Merkel root vai root hash. Tas ir jēdziens datorzinātnēs un kriptogrāfijā, pamatojoties uz kuru tiek iegūts Bitcoin. Pēc tam, kad koks ir sajaukts, Bitcoin bloku koks izskatās apmēram šādi:

Bitcoin-Merkel-Tree

Piezīme: Šajā piemērā esmu veicis tikai 4 darījumus, bet patiesībā Bitcoin blokā ir vairāki simti darījumu.

  • Mērķis & Grūtības

Bitcoin tīkla mērķis un grūtības ir līdzīgas lietas, taču grūtības ir saprotamākas cilvēka dabā. Mērķis ir 256 bitu skaitlis (ārkārtīgi liels), kas iegūts, iepriekš noteiktā veidā sajaucot iepriekšējā bloka galveni, un kuru visi Bitcoin klienti kopīgi lieto, savukārt grūtības ir rādītājs tam, cik grūti ir atrast jaucēju zem vai vienāda ar doto mērķi un tiek mērīts hash rate.

  • Bitcoin Nonce

‘Bitcoin nonce’ ir īpašs 32 bitu (4 baitu) lauks SHA-256 jaucējfunkcijas ievadā, kura vērtība ir jāiestata tā, lai jauktajā izvadā būtu noteikts skaits vadošo nulļu, kurām jābūt vienādām ar vai mazāk nekā mērķis. Un tas ir lauks, ar kuru kalnrači spēlē, lai iegūtu nepieciešamo rezultātu.

Nepārvariet, ja neesat pilnībā sapratis iepriekš minētos terminus. Es savienošu visus punktus, lai parādītu jums lielāku attēlu, kas paskaidros lietas.

Bet, lai savienotu punktus, man ir jāatsaucas uz manu skaidrojumu par Bitcoin ieguvi iepriekšējā sadaļā. Ja atceraties, mēs apspriedām, kā kalnrači uzvar loterijā, uzminot pareizos datus, kurus nav iespējams atrast, netērējot enerģiju.

Apskatīsim, kā kalnrači uzvar šajā loterijā.

Lai veiksmīgi izraktu bloku, kalnračam ir jāmaisa bloka galvene tā, lai tā būtu mazāka vai vienāda ar “mērķis.”. Šī bloka galvene tiek izveidota, jaucot visus darījumus blokā, tādējādi veidojot Merkeles koku ar Merkeles sakni.

Turklāt šī sakne tiek apvienota ar jaunākā bloka jaucēju un hassu. Tagad šie neapstrādātie dati Merkeles sakne + Iepriekšējā jaukšana + Nonce + Laika zīmogs tiek ievietots SHA-256 funkcijā, lai iegūtu noteikta veida jaukšanas jaudu, kas atbilst mērķim.

Block-Hashed-Header

Šī raksta tapšanas laikā mērķis ir tāds, ka bloka galvenes SHA-256 hash jābūt 256 bitu burtciparu virknei un tai jābūt sāc ar 17 nullēm. Šeit jūs varat redzēt arī to, ka kādā vēstures brīdī mērķis bija iegūt bloķētu jaukšanu ar 8 nullēm. Mērķis mainās tandēmā ar grūtības izmaiņām katrā 2016. gada blokā.

Tad ogļrači nonāk šajā konkrētajā hash (vai mērķī), mainot nelielu daļu no bloka galvenēm, ko sauc par “nonce.”Nonce vienmēr sākas ar“ 0 ”un tiek palielināta katru reizi, lai iegūtu nepieciešamo hash (vai mērķi).

Tā kā mainīgais nonce ir hit un miss, izredzes iegūt šo konkrēto hash (vai mērķi), kas sākas ar šīm daudzajām nullēm, ir ļoti mazas. Tāpēc kalnračiem ir jāveic daudzi mēģinājumi, mainot nemainīgo un nepārtraukto nemainīgo mainīšanu pakāpeniski, sauc par matemātisku pierādījuma uzminēšanu.

Tam nepieciešami milzīgi skaitļošanas jaudas un aparatūras resursi, kas pierāda, ka pirms katra atsevišķa bloka ieguves tiek veikts liels darba apjoms. Tāpēc to sauc par “darba pierādījumu”.

Tādā veidā, kurš no kalnračiem iegūst pareizo Bitcoin Hash atbilstoši mērķim, vispirms iegūst loteriju un saņem bloka atlīdzību 12,5 BTC.

Tādā veidā bloks un tajā esošie darījumi tiek pievienoti un atjaunināti universālajā Bitcoin grāmatā, ko sauc par Bitcoin blokķēdi.

Secinājums

Lai to izdarītu, es jums parādīšu divas vienkāršotas Bitcoin ieguves grafikas, kas vēl vairāk papildinās jūsu izpratni. Es to esmu aizņēmies no interneta.

Nepareizs-Bitcoin-Hash

Grūtības pakāpe nosaka mērķa jaukšanas sākumu, kas mainās ik pēc 2016. gada blokiem, aptuveni ik pēc divām nedēļām.

Pareizi-Bitcoin-Hash

Viss teiktais un paveiktais var šķist fantastiska ideja, lai jūs sāktu darbu ar Bitcoin ieguvi un nopelnītu, jo tīkls ir atvērts ikvienam, lai pievienotos. Tomēr pēdējo deviņu gadu laikā Bitcoin ieguve ir daudz attīstījusies.

Sākotnēji, kad nebija Bitcoin apmaiņas, vienīgais veids, kā tos iegūt, bija izveidot pilnu mezglu un sākt kalnrūpniecību savā CPU, līdz atrodat derīgu bloku. Tomēr tas vairs nav iespējams.

Bitcoin ieguve turpina kļūt sarežģīta, jo vairāk kalnraču pievienojas, lai saglabātu līdzsvarotu jaunu monētu paaudzi. Un gadu gaitā daudzi ogļrači ar īpašu GPU un ASIC kalnračiem ir pievienojušies Bitcoin tīklam, tādējādi paaugstinot grūtību joslu tik augstu, ka vairs nav izdevīgi vai pat iespējams rakt ar CPU.

Tagad kalnrūpniecība ir kļuvusi par nišas uzdevumu, kas prasa ieguldīt dūšīgus ieguldījumus īpašā aparatūrā, daudz elektrības un citās dzesēšanas ierīcēs. Tāpēc tagad tas tiek darīts datu centros un lielajās kalnrūpniecības saimniecībās.

Ja vien neesat gatavs kļūt par kalnraču, turpiniet smagi strādāt pašreizējā profesijā, HODL Bitcoins un sekojiet līdzi CoinSutra.

Tas ir viss no manas puses šajā rakstā. Es atstāšu jūs ar videoklipu, caur kuru jūs varat ieskatīties Bitcoin ieguves saimniecībā un labāk to saprast.

Ja jums patīk šis raksts, neaizmirstiet to kopīgot ar draugiem un ģimeni!

Turpmākai lasīšanai:

  • 5 labākie altkoīni, kas aktivizēja SegWit savā blokķēdē
  • Lūk, kā jūs varat paātrināt iestrēgušos Bitcoin darījumus
  • Labākie Bitcoin Blockchain / Block Explorers
  • Top 5 Bitcoin mīti, kas jāpārvar
  • 5 populārākie veidi, kā nopelnīt Bitcoin
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map