Blockchain vs Fiat: Konfrontace věků

Zřeknutí se odpovědnosti: Názory a názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autorů a nemusí nutně odrážet oficiální politiku nebo pozici Blockgeeks

Nový pohled na rozdíl mezi peněžními systémy a možnostmi konvergence

Blockchain vs Fiat: Konfrontace věků

Obrázek od Jean – Léon Gérôme

Alex Kontegna (Prosinec 2016)

Je to téměř deset let a stále se snažíme vysvětlit, proč jsou blockchainové peníze lepší než fiat nebo „peníze jako obvykle“. Je smutné, že toto téma se již stalo obrovskou nudou. Základní předpoklady decentralizovaného bankovnictví, deflační měny, liberální ekonomiky a teoretické odolnosti blockchainů proti podvodům většinou padly na uši..

Jistě, mezi dvěma různými přístupy k monetární kontrole zuří skutečná bitva – mezi starými a novými mocenskými strukturami. A tam, kde se tito dva setkávají, překrývají, míchají a soutěží, je skutečná akce! Být mouchou na zdi během schůzí správní rady finančních institucí nebo slyšet hlas nějakého povýšeného „blockchainového finančního technologa“ těmto gigantům finančního vlivu by bylo stejně zábavné jako vzrušující. Chybí nám přístup, ale nevidíme podstatu zákulisních obchodů mezi fiatovými velkými parky a novou krví kryptoměnových startupů.

O co jde??

Co se děje uvnitř těch konsorcií, která se snaží implementovat „soukromou“ blockchainovou architekturu pro banky? Proč Goldman Sachs, Banco Santander a další uprchli z R3CEV? Objevili tak jasný technický vhled, že to nesmí být sdíleno? Co si opravdu myslí o tom, co bude pravděpodobně marnost ručně chovaných blockchainů? Zpoza zdi neexistují žádné definitivní odpovědi, pouze „odborné“ spekulace.

Existují však místa, kde lze v reálném čase sledovat kontakt mezi fiatem a blockchainem. Jedná se o startupy, které nabízejí služby „asset-over-blockchain“. Někteří z nich se aktivně propagují a snaží se vytáhnout banky a dokonce i centrální banky na svou oběžnou dráhu. Technicky je podstata takové služby primitivní. Tokeny založené na blockchainu mají nominální nominální hodnotu od nuly v nativní síti. To, co jim dává hodnotu, je zahrnutí metadat, která zaznamenávají něčí příslib něčeho ve fyzickém světě. Se dvěma z těchto startupů jsme měli nějakou spolupráci. Jeden provádí transport metacoinu nad bitcoin, jiný používá přirozenější nástroje Solidity, aby učinil totéž na Ethereu.

Zde je několik nových zajímavých rozporů a nedorozumění, které jsme se tam naučili. To skutečně přispělo k našemu vnímání rozdílu fiat-blockchain a rádi bychom se s vámi o to podělili.

Obyčejné zázraky

Při jednání s něčím známým se od člověka stěží očekává, že změní své základní chápání věci. Peníze Fiat, jaké jsou dnes, nelze na běžné úrovni myšlení vnímat správně; není tam žádná „intuitivní“ brána mysli. Fiat není jednoduchý. Nelze to popsat bez opatrnosti při používání těchto výrazů. Jakmile jasně definujeme pojmy a začneme je používat formálně správným způsobem, ukáže se, že fiat je nepřirozená a patologická věc. Je však důležité si uvědomit, že jediným způsobem uvažování o penězích, který v současné době existuje v bankovní realitě, jsou podmínky fiat.

Podnikatelé, kteří přecházejí na služby spojené s fiatem z pozadí blockchain / bitcoin, zakládají své myšlenkové vzorce na zkušenostech s bitcoiny a ethereem. Provádějí velmi jasné a správné technologické myšlení o platbách. Ale zároveň velmi nevhodné myšlení.

Blockchainery oslovují banku s něčím podobným: „Tady jsou vaše tokeny, jsou jako hotovost„ cestující “z bodu A do bodu B a dále do bodu C spolehlivým, pohodlným a extrémně levným způsobem. Přilepte na tyto tokeny určitou hodnotu tím, že slib podpoříte nějakými rezervami nebo svým renomovaným jménem. Pak zisk! “

Blockchain vs Fiat: Konfrontace věků

Proč jim vždy chybí?

Zde je důvod: výše uvedený diagram ukazuje jediné kvantum (minimální existující prvek) peněz. Možná bychom si měli uvědomit, že v kontextu plateb uvažujeme o kvantu, takže nemluvíme o nějakém abstraktním statickém investičním centu. Zbytek by měl být vysvětlující sám: je zde nejméně pět účastníků umístěných na nejméně třech úrovních. Pokud si myslíte, že jde o bitcoiny, každá „mince“ zemře na úrovni osídlení a klon je odeslán příjemci.

Jaký je hlavní bod? Neexistuje vůbec žádný převod z bodu A do bodu B! Jedinou výjimkou jsou papírové peníze. Klíčová slova zde však jsou „JEDINOU výjimkou.“ Je nemožné vydělat „novou hotovost“ nebo „krypto hotovost“. V bankovním mozku nemá „stejně jako hotovost“ žádný význam. Platby se mohou lišit. Mohly by existovat stovky variací výše uvedeného schématu a jsou, s nekonečnými komplikacemi, ale bez žádných zjednodušení. Je nemožné „hotovost“, pokud to ve skutečnosti není hotovost.

Tady je další důležitá věc. Nejen, že neexistuje nic jako přímý přenos od plátce A příjemci B, ale také neexistují žádné peníze, které by bylo třeba zvážit, pokud nebude k dispozici celá skupina účastníků a nebude se dívat. Žádní pozorovatelé, žádné peníze. Je opravdu čas si vzpomenout na Schrodingera a jeho kočku! Tento fenomén není v blockchainové komunitě ani vážně zvažován. Měli bychom také zmínit některé slabé ozvěny toho v rétorice „méně důvěryhodnosti“ (absence potřeby autority, které důvěřují všechny strany dohody). Nyní vidíme, že tento jev se vyskytuje na mnohem hlubší základní úrovni.

V neposlední řadě: v každé fázi je k dispozici živý komunikační systém a formát zpráv (clearing). Představují také peníze, které jsou nedílnou součástí jejich kvanta. Nelze jen vyměnit nebo naladit jakoukoli součást. Když mluvíme o [fiat] penězích, nejedná se o zákon, ale o technologii, která vždy stojí za zákonem. Nezcizitelnost komunikačního systému zahrnuje aspekt velikosti. Fiat, různé velikosti plateb znamenají různé sítě. Tyto sítě mají zásadní zásadní rozdíly nejen v přístupnosti zúčastněných institucí, ale také v mnoha čistě technologických smyslech. Například ve Spojených státech existuje mnoho úrovní zprostředkujících orgánů a sítí, jako je Fedwire Funds Service, Clearing House Interbank Payments System, Automated Clearing House a další. Systémy různých úrovní nejsou přímo kompatibilní.

Ukazuje se, že velké peníze, menší peníze a malé peníze – to všechno jsou různé věci různé povahy. Aby to bylo ještě méně přirozené, dokonce i v rámci stejné kategorie hostují různé země jak nekompatibilní, tak strukturálně odlišný systém zásadně odlišné třídy přístupnosti. Níže uvedená tabulka ukazuje rozdělení účastníků různých platebních sítí s průměrným počtem operací, které provádějí. Rozdíl činí sto záhybů. Z pohledu blockchaineru je to absurdita a nepříjemnost. Měl by technolog připravit rámec pro myši v jedné zemi a přenést jej jinam, aby našel pouze stegosaura a žádné myši?

Blockchain vs Fiat: Konfrontace věků

Zdroj: Michael Tompkins, Bank of Canada, údaje z Výboru pro platby a tržní infrastruktury (CPMI), Statistiky o platebních, zúčtovacích a zúčtovacích systémech v zemích CPMI, BIS, září 2015.

Jak úbohé by se podnikatel, který prodává „aktivům přes blockchain“ do banky, jevil, když začíná své „hřiště“ „p2p převodem nezávisle existujících tokenů“. Pět slovní fráze obsahující tři neexistující jevy. Přidáním psychologické chyby do terminologie lze vyjádřit zmatek nad bankéři bez nadšení. Zdá se, že je to kvůli neúplnému pochopení nové technologie, myslí si. Ne, není. Faktem je, že výše popsané vnitřní fiatové významy jsou zakotveny a vtisknuty do nativního myšlení bankéřů. Bankéř slyší příběh, rozumí extrémně zlomenému – až do nečitelnosti zprávy – jazyku, ale přesto mu nepřichází jasné vysvětlení.

Jak jinak bychom si měli vysvětlit, že maximální úspěch projektů fiat-over-blockchain v těchto letech jsou okrajovými příklady barbadoských dolarů a krypto-bahtů?

Žádní blázni tady

Zkusme se vrátit na soukromou párty velkých bank a zaklepat na zadní vrátka s naším vlastním porozuměním jejich uvažování, s překládanou vizí, kterou mají svou mysl uvězněnou v mozku bankéře.

Bankéři nejsou idioti. Touží po něčem jako blockchain, jeho přímost a přirozenost. Většina z nich jsou běžní technici a obchodníci, aniž by očistili politické důsledky vysídlení společnosti Fiat. Měli by dokonale vidět, že pokud jde o peněžní inženýrství, blockchain je opravdu tak, jak by měl být uspořádán. Méně péče, ať už je to bitcoin nebo Corda. IBM a její divize, Institute for Business Value, nedávno provedly studii, která odhalila, že pouze za jeden rok bude asi 15% bank připraveno na testování blockchainových technologií v terénu. 15%! Živé a komerční! Ohromujících 65% respondentů vyjádřilo stejnou ochotu, ale v horizontu tří let. Samotná IBM, mimochodem, nemůže být obviňována z hlouposti a neznalosti: podílí se na budování Hyperledger a propagace hybridního cloud-blockchainu, Bluemix.

Již jsem napsal, že banky jsou spojenci kryptonadšenců, nikoli nepřátelé. Ale také nemohou rychle změnit pravidla a zákony. Kromě toho budou na určitých vysokých úrovních odmítnuti a požádáni o odchod.

Blockchain vs Fiat: Konfrontace věků

Extrémně naštvaný vedlejší vchod, který se otáčí na místě Nejsvětějších svatých našeho materialistického světa.

Abychom to shrnuli, výběrem z fiat příznivců a bankéřů poháněných blockchainem, kteří nejsou imunní vůči blockchainovým nápadům, bychom naskočili na bankovní vlak. První jsou opravdu špatní. Banky bohužel brzy začnou také plnit limity a zákazy. Technologické překážky se přidají k právním a blok se stane zásadním. Tak či onak, ale vyvrcholení se rychle blíží. Nevím, zda Chandler Guo má pravdu, ale věří, že každá země, která tiskne své vlastní peníze, je doslova ovládána přibližně pěti rodinami, které v zásadě soutěží o možnost tisku. Tato příležitost, kterou si jednou za čas navzájem podávají, nedávno začala měnit ruce se zrychlující se frekvencí.

© Knowledger Consulting

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map