Bitcoin je jednou z věcí, která v posledních několika letech způsobila po celém světě spoustu rozruchů. Buď Brexit, nebo Donald Trump jako nový americký prezident nebo Indie demonetizující svou měnu lze na dramatické ekonomické události pohlížet z hlediska bitcoinu.

V tomhle průvodce začátečníky k bitcoinům, naučíte se všechny základní, ale zásadní věci související s bitcoiny.

Existuje mnoho způsobů, jak můžete rozumět co je to bitcoin. Vysvětlím vám to pomocí příkladu.

Dnes řekněme, že potřebujete poslat peníze z Indie do USA. K posílání peněz používáte službu bankovního převodu nebo služby jako PayPal nebo Payoneer.

Za takové převody peněz (remitence) nakonec zaplatíte spoustu poplatků:

 • Poplatky za převod měny.
 • Servisní poplatek bance za vedení záznamů o vašich penězích & zajištění bezpečnosti.
 • Pokud používáte platební bránu jako Stripe, 2Checkout, PayPal nebo jakoukoli jinou, budete platit transakční poplatky. Někteří z nich také odečítají poplatky za konverzi.

Technicky platíte peníze bance za zajištění & převod peněz vaším jménem. Ve skutečnosti je vše sledováno na hlavní knize (bankovní záznamy) & peníze jsou pouze digitálně převedeny z jednoho účtu na druhý.

To není jako fyzické dodání zboží; peníze se fyzicky nepohybují. I když je to digitální, platíme velkou částku částky převodu (2% až 10%) jako poplatky za „služby“. Řekněme, že převedete 100 USD z jedné země do druhé, kvůli těmto poplatkům se vzdáme všeho mezi 2–10 USD.

Přestože vše probíhá digitálně, proč přicházíte o tolik peněz? Takhle banky & remitenční služby jako PayPal a Payoneer těžily těžce vydělané peníze od uživatelů, jako jsme my.

Existuje však řešení tohoto problému přeshraničních transakcí (aka remitence):

Bitcoin.

Na rozdíl od nekrytých peněz (INR, americký dolar, euro & jiné papírové měny), bitcoiny nejsou regulovány žádnou zemí. Je to tak nějak oficiální měna internetu & vlastnit jej může kdokoli s připojením k internetu. Díky tomu je nezávislý na jakémkoli podnikovém monopolu, protože vše o bitcoinu je řízeno obrovskou komunitou uživatelů, jako jsem já, vy a všichni ostatní, kteří jej používají.

Nejlepší na bitcoinech je, jak snadné je převádět do celého světa s velmi nízkými poplatky.

Například převod jakéhokoli množství bitcoinů ze Spojených států do Indie nebo Evropy bude stát jen 2–3 USD nebo méně.

Vaše transakce také zůstává anonymní. Pouze odesílatel a příjemce vědí, kdo je do transakce zapojen.

Jak si svět pomalu osvojuje & přijímání bitcoinů, jednotlivci & podniky šetří spoustu peněz při podnikání na celém světě.

Za minutu vám povím o historii bitcoinů a mnoha zajímavých faktech, ale prozatím zde

„Oficiální“ vysvětlení bitcoinu.

Co je to bitcoin?

Bitcoin je digitální měna (kryptoměna), která je nezávislá na jakékoli zemi nebo geografické entitě & může používat kdokoli, kdo je připojen k internetu.

Stejně jako způsob, jakým ukládáte peníze do peněženky nebo banky, jsou bitcoiny uloženy „Bitcoinové peněženky“. Vše probíhá elektronicky & nejsou zahrnuty žádné nekryté peníze (například americký dolar, INR, YEN nebo jiná papírová měna).

K utrácení nebo přijímání bitcoinů používáte bitcoinovou peněženku. Každá bitcoinová peněženka může mít jednu nebo více „adres peněženky“. Jedná se o jedinečnou internetovou adresu, která zajišťuje anonymitu transakcí a pomáhá vám zajistit vaši bezpečnost. Pro každou transakci můžete použít jedinečnou adresu peněženky.

Bitcoinovou peněženku si můžete nainstalovat do počítače nebo mobilního telefonu. Po instalaci vygeneruje adresu bitcoinové peněženky & tuto adresu můžete použít k přijímání bitcoinů od kohokoli a kdekoli na světě.

Jak fungují bitcoiny?

Vím, že může být těžké pochopit, co je bitcoin najednou, ale nebojte se, protože CoinSutra vám pomůže pochopit vše, co je třeba o bitcoinové technologii vědět & pomůže vám začít nákupem prvních bitcoinů.

Bitcoin funguje na blockchainové technologii. Blockchain je sdílená veřejná kniha, na kterou se spoléhá celá bitcoinová síť. Jakékoli potvrzené transakce (včetně nově přidaných bitcoinů) se přidávají do blockchainů.

Když kterýkoli uživatel zahájí nový transakce (odesílání nebo příjem bitcoinů), transakce je ověřována pomocí blockchainů.

Zde je video, které vysvětluje, jak technologie Blockchain funguje. Toto je video, které musíte sledovat, protože Blockchain si můžete představit jako internet a bitcoin jako e-mailovou službu, která funguje na internetu.

Přemýšlejte o tom jako o fyzické knize, kterou vedou banky. Jediný rozdíl je v tomto případě udržován veřejností & kdokoli může použít hlavní knihu k přiřazení transakce.

Bitcoinové využití Kryptografie veřejného klíče. Tento systém používá k ověřování zpráv dvě informace.

jak používat bitcoiny

Při prvním založení bitcoinové peněženky se zobrazí výzva k nastavení soukromého klíče (známého také jako „seed“)..

Toto je nejdůležitější část zabezpečení bitcoinů. Ideální věcí je napsat si klíčové slovo semene na kousek papíru & udržujte to někde v bezpečí.

Důležité: Nikdy si nezapisujte svůj soukromý klíč (seed) online & nesdílejte to s nikým!

Na bezpečnost bitcoinu se podíváme v nadcházející části & máme vyhrazenou sekci pro pochopení toho, jak fungují bitcoinové peněženky.

Důležité podmínky bitcoinu:

 • Altcoiny: Alternativní kryptoměny k bitcoinu.
 • Příklady: ethereum, litecoin, dogecoin atd.
 • Bit:  Podjednotka bitcoinů. 1 bitcoin (BTC) = 1 000 000 bitů.

  • Poznámka: Vždy můžete koupit a prodat méně než jeden bitcoin.
  • Bitcoiny: Když je B kapitalizováno, představuje zastřešující koncept bitcoinu: technologie, komunita, protokol a software.
  • bitcoin: Když b není kapitalizováno, popisuje měnovou jednotku.
  • XBT a BTC: Běžné zkratky pro bitcoin.

   • Poznámka: Mezi těmito dvěma zkratkami není žádný rozdíl.
   • Potvrzení: Když dojde k bitcoinové transakci, blockchain potvrdí platnost transakce. Potvrzení provádějí „horníci“ & potvrzení transakce může trvat 1 minutu až 1 hodinu.

    • Poznámka: Bude existovat několik potvrzení & než zavoláte transakci „úspěšná“, měli byste počkat alespoň na 2–3 potvrzení.
    • Hornictví: Proces počítačového hardwaru provádějící matematické výpočty pro bitcoinovou síť k potvrzení transakcí a zvýšení bezpečnosti. Uživatelé, kteří používají své počítače nebo si pronajímají zdroje k těžbě, jsou volání horníci.
    • Jak bitcoin pomáhá běžnému uživateli, jako jste vy & mě?

     Pro začátek, žádná osoba ani banka neudržuje naši účetní knihu transakcí. Účetní kniha je k dispozici všem & transakce jsou spojeny s naší bitcoinovou adresou.

     Na rozdíl od běžných transakcí, kde musíme zadat naše osobní údaje, uvidí kdokoli jen vaši adresu bitcoinové peněženky. Tím je zajištěna anonymita & bezpečné online transakce.

     Když provedete bitcoinovou transakci, váš bitcoinový software podepíše transakci vaším soukromým klíčem. Tento kryptografický podpis je matematický mechanismus, který umožňuje někomu prokázat vlastnictví. 

     Kdy byl bitcoin poprvé představen? Co je hbitcoinu?

     Kdo založil bitcoin, je stále záhadou.

     V měsíci říjnu 2008 byl publikován příspěvek na konferenci The Cryptography.

     Tento příspěvek byl publikován pod pseudonymem Satoshi Nakamoto“.

     Skutečná identita Satoshi Nakamota je dodnes neznámá.

     kdo-je-satoshi-nakamoto

     V lednu 2009, kdy byl vydán první bitcoinový software s otevřeným zdrojovým kódem, byl vydán vůbec první bitcoin. Těžba prvního bloku bitcoinů (s názvem „genesis block“) přinesla odměnu 50 bitcoinů.

     Bitcoin pro začátečníky:

     Zde je několik běžných slov, která při obchodování s bitcoiny uslyšíte:

     • Bitcoinová adresa
     • Bit
     • Blok
     • Blockchain
     • BTC / XBT
     • potvrzení
     • Kryptografie
     • Zdvojnásobit útratu
     • Hashrate
     • Hornictví
     • P2p
     • Soukromý klíč
     • Podpis
     • Peněženka (hardware, software, mobilní peněženka)

     Všechny výše uvedené pojmy podrobně rozeberu v následujících dnech. Prozatím můžete viz tato stránka dozvědět se o nejčastěji používaných slovech kolem bitcoinu.

     Poznámka: Bitcoinové transakce nejsou 100% anonymní. Můžete si však zajistit 100% anonymitu pomocí několika triků, o které se s vámi v příštích dnech podělím.

     Zjistěte: Co je to bitcoin?

     Shromáždil jsem některá z nejlepších videí na webu, která vysvětlují, co je bitcoin & jak to funguje:

     Zde jsou některé z nejlepších & oficiální zdroje pro nadšence bitcoinů:

     Chcete-li se dozvědět vše, co byste měli vědět o bitcoinech, měli byste se přihlásit k odběru našich e-mailových aktualizací & jiné altcoiny.

     Prozatím mi dejte vědět, pokud vám něco o bitcoinech připadá těžké pochopit. V následujících částech se dozvíte důležité aspekty bitcoinu, jako je zabezpečení bitcoinové peněženky & jak anonymizovat bitcoinové transakce.

     Zde je několik ručně vybraných článků, které byste si měli přečíst dále:

     • Jak koupit své první bitcoiny pomocí Coinbase
     • Jak nakupovat bitcoiny v Indii (legálně)
     • Naučte se, jak nakupovat bitcoiny přes PayPal

     Pokud se vám tento průvodce pro začátečníky o bitcoinech zdá být užitečný, sdílejte ho se svými přáteli & rodina!

     Mike Owergreen Administrator
     Sorry! The Author has not filled his profile.
     follow me