Jsou bitcoiny skutečné peníze? Některé věci, které potřebujete vědět

Bylo to dovnitř a ven ze zpráv a znovu. Na první pohled se to zdá jako nic, co by stálo za pozornost, vtip chválený internetovými pitomci a intelektuály ze slonovinové věže.

Je uvěřitelné, že bitcoiny silní už 7 let? Během této doby bylo napsáno ne méně než 118 článků o „smrti bitcoinů“, existuje dokonce i web věnovaný jejich záznamu bitcoinové nekrology.

                                     

V tomto okamžiku lze s jistotou říci, že bitcoin je tu, aby zůstal. Takže .. co to přesně je??

bitcoin odkazuje na dvě věci: bitcoin je a platební síť podobně jako Mastercard nebo Paypal a bitcoiny ( měna) jsou prostředkem směny v bitcoinové platební síti. bitcoin je globální měna, která se obchoduje mezi lidmi, aniž by byla potřeba banka uprostřed.Co je to bitcoin? Podrobný průvodce pro začátečníky

Jsou bitcoiny skutečné peníze?

Pokud máme být přesní ohledně definice, pro něco, co má být použito jako peníze, by mělo obsahovat následující vlastnosti:

Nedostatek. Musí existovat omezená nabídka, aby si měna udržela svoji hodnotu. Bude existovat pouze 21 milionů bitcoinů, žádná osoba nemůže vytvořit více bitcoinů. Toto je pravidlo, které je začleněno do bitcoinové sítě a má velmi vysoký stupeň zabezpečení. Drtivá většina lidí zajišťujících bitcoinovou síť by se musela dohodnout na změně pravidel sítě, aby se mohli změnit, což je velmi nepravděpodobné, protože by souhlasili se změnou základů sítě.

Trvanlivost. Toto je otevřený a zavřený případ; digitální měna se nenosí, neroztrhne ani nezlomí Můžete si však koupit některé fyzické položky, které mají v sobě uložené bitcoinové adresy, více informací viz opendime a mince Casascius.

Fungibilita. Je každý bitcoin stejný jako ostatní bitcoiny? bitcoin má problémy se zastupitelností, protože technicky lze vysledovat transakce. Když provedete bitcoinovou transakci, mince, které utratíte z peněženky do jiné peněženky, mají sledovatelnou historii zpět do bodu, kdy byly tyto mince vytěženy ze sítě. Pokud jsou určité služby považovány za nepříznivé, lze označit historii mincí pohybujících se v peněženkách, které jsou spojeny s nepříznivými službami. V budoucnu by proto mohly být některé mince považovány za cennější, protože jsou čiré, což znamená, že nebyly znečištěny dotykem peněženek nepříznivých služeb. Za současného stavu sítě mají bitcoiny problémy s zastupitelností, což je problém, který je třeba vyřešit, aby byl bitcoin stejně hodnotný jako jakýkoli jiný bitcoin.

Dělitelnost. Každý bitcoin (nebo BTC) je dělitelný až na 8 desetinných míst. Millibit je 0,001 BTC, bit 0,000001 BTC a satoshi 0,00000001 BTC. Tím je zajištěno, že i v globálním měřítku mohou lidé obchodovat ve zlomcích bitcoinů, pokud se má hodnota zvýšit, je pravděpodobné, že běžné denní výdaje budou v bitech a milli bitech. Příkladem toho může být míření do místní kavárny a nákup kávy za 100 mil. Bitů.

Přenosnost. Bitcoin může být uložen ve vašem telefonu, tabletu, počítači nebo dokonce pro konkrétní bitcoin hardwarová peněženka. To neváží nic a je bez tření se pohybovat. To je mnohem lehčí, než tahat kolem hromady zlata nebo nosit peněženku v hotovosti. Nikdy předtím nebylo možné přesunout významné hodnoty po celém světě během několika sekund za téměř žádné náklady. To by mohlo posílit vztahy v globální ekonomice a usnadnit budování globálních podniků.

Jsou bitcoiny skutečné peníze?

bitcoin může být nejlepší formou peněz, jakou jsme kdy použili. Níže uvedená tabulka představuje srovnání bitcoinů a kryptoměn obecně se zlatem a suverénní měnou jako penězi.

Poznámka: Tento graf nezohledňuje, že bitcoiny mají problémy se zastupitelností, díky nimž je zlato i fiat v dané kategorii lepší. Toto je problém, který by mohl být v budoucnu vyřešen, pokud síť přizpůsobí další funkce ochrany osobních údajů.

Rozumí se, že peníze v laickém smyslu znamenají vládou vydanou suverénní měnu, avšak v průběhu historie civilizace používaly mnoho různých médií. Některé z nich jsou kameny, veverky, šperky, víno a mušle. Každá civilizace v historii měla svoji formu peněz. Před suverénní měnou bylo zlato prostředkem obchodu pro mnoho národů a dodnes je velmi dobrým uchovávačem hodnoty.

Stejně jako u každé nové měny bude nějakou dobu trvat, než se adopce rozroste. Zda byl bitcoin přijat jako měna, nebo jestli to bude, je téma na jindy.

Osm let v bitcoinech je stále velmi mladá měna, každý den zůstává aktivní a bezpečný, což dokazuje, že bitcoin stojí ve zkoušce času. Bankovky a kreditní karty nebyly vyrobeny pro internet; kryptoměna umožňuje digitální transakce v digitálním věku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map