Top 5 protokolů, o kterých musíte vědět

Předpokládám, že jste si již přečetli mé předchozí články o protokolových mincích.

Pokud jste to ještě neudělali, doporučuji to projít, jinak tento článek nebude mít smysl. Tady je odkaz: Porozumění mincím a tokenům protokolu

Mince nebo tokeny protokolu jsou kryptografické tokeny, které jsou vyžadovány pro přístup ke službě, kterou poskytuje základní protokol. Obvykle se aplikace (nebo DApps) vytvářejí na těchto protokolech podobných DApps jako (např. Augur, EtherDelta atd.) Postavených na vrcholu protokolu Ethereum.

Tyto (základní protokoly) se také označují jako blockchainové protokoly, které jsou umístěny nad existujícími protokolovými vrstvami internetu, jak je uvedeno níže:

Internetové protokoly

Co lze tedy ve světle toho všeho udělat?

Nyní je důležité diskutovat o některých blockchainových protokolech a jejich mincích, protože to je příležitost zachytit jejich správnou hodnotu pro budoucnost. Investice do protokolů také nebyla možná před zavedením blockchainu a kryptografických tokenů. Proto bychom měli tuto příležitost co nejlépe využít. Nejedná se však o investiční radu.

1. 0x (ZRX)

0x (ZRX)

Protokol 0x je decentralizovaný výměnný protokol pro tokeny ERC20. Jedná se o open source protokol a má svůj nativní token protokolu známý jako 0x (ZRX).

Myšlenka 0x je přímá. Zakládající tým věří, že bude existovat spousta DApps a různých protokolů, které by mohly potřebovat vzájemnou interakci a synergii, aby mohly v budoucnu poskytovat svým uživatelům nejlepší služby. V takovém případě se uživateli nebude líbit pořád spravovat různé tokeny pro různé účely, a to je místo, kde výměnný protokol 0x poskytne uživateli bezproblémový uživatelský zážitek a likviditu.

Nástroj tokenu 0x v protokolu umožňuje vydavateli / předávajícím účtovat poplatek za jejich službu (protokol 0x je zdarma k použití). Držitelé licence 0x jsou také oprávněni účastnit se správy protokolu 0x. Přečtěte si našeho podrobného průvodce 0x zde: Průvodce pro začátečníky k protokolu 0x (ZRX).

Kupte si ZRX hned teď

2. Loopring (LRC)

Loopring (LRC)

Loopring pracuje ve stejném výklenku jako protokol 0x, ale jiným způsobem.

Loopring je otevřený decentralizovaný výměnný protokol pro výměnu tokenů ERC20 a kombinuje off-chain knihy objednávek s on-chain vypořádacími smlouvami pro úspěšné obchodování. Jedná se o blockchain-agonistický protokol, který lze nasadit na různé blockchainy, jako je Ethereum, NEO, QTUM nebo EOS atd., Pokud jsou na nich schopny provozovat inteligentní smlouvy.

Navíc se jeho nativní token LRC používá k usnadnění poplatků mezi uživatelem a těžebními společnostmi Loopring, kteří usnadňují párování objednávek a sdílení objednávek za účelem splnění objednávek za nejlepší možné ceny a výměnou za jejich službu.

 • Přečtěte si: Loopring: Budoucnost decentralizovaného výměnného protokolu

Kupte si LRC hned

3. Lisk

Lisk je další blockchainový protokol, jehož cílem je umožnit vývojářům vytvářet blockchainové aplikace nebo DApps. Lisk usnadňuje vývojářům vývoj a nasazení blockchainových aplikací tím, že jim poskytuje příslušné nástroje v JavaScriptu, nejpopulárnějším programovacím jazyce na světě..

Lisk to dělá tím, že poskytuje robustní jádro Lisk a SDK (sidechain development kit) a hlavní řetězec, který je poháněn tokeny LSK. To funguje jako plyn na hlavním řetězci a postranním řetězci k provádění operací.

Kupte si LSK hned

4. Filecoin

Protokol Filecoin je konstrukce decentralizované úložné sítě postavená na blockchainu s nativním tokenem (nazývaným také „Filecoin-FIL“). Jedná se o tržní protokol, kde klienti utrácejí tokeny (FIL) za ukládání a načítání dat z decentralizované sítě a horníci vydělávají tokeny (FIL) ukládáním a poskytováním dat pro své klienty.

Je to hodně jako Sia, ale implementováno jiným způsobem, jehož základní technologické části jsou pro vaše znalosti uvedeny níže:

Poznámka: Filecoin je stále projektem budoucnosti a dosud nebyl spuštěn.

Koupit FIL nyní (futures)

5. Ethereum

Ethereum

Ethereum je po bitcoinech jedním z nejstarších protokolů na trhu a je také prvním blockchainovým projektem, který konceptualizoval myšlenku blockchainových protokolů, které nejsou jen penězi. Vitalik Buterin je zakladatelem projektu Ethereum, jehož cílem je, aby se Ethereum stalo jediným počítačem na světě, kde je plyn placen nativním tokenem Ether (ETH).

Oficiální web projektu Ethereum říká:

“Ethereum je decentralizovaná platforma pro aplikace, které běží přesně tak, jak je naprogramováno, bez jakékoli šance na podvod, cenzuru nebo zásah třetích stran.”

Vestavěný programovací jazyk Pevnost se používá k psaní inteligentních kontraktů a DApps na blockchainu Ethereum. Poté se aktivum kryptoměny (Ether) používá při provádění operací na těchto aplikacích a kontraktech, což umožňuje programovatelné peníze Etheru.

Dalším faktem je, že Ethereum v současné době hostí 90% světových DApps a inteligentních smluv. Celkem více než 999 999 účtů implementovali nějakou formu kontraktů na Ethereum a více než 1300 DApps již na Ethereu existuje.

 • Přečtěte si také: 9 nejlepších DApps na platformě Ethereum, které můžete použít právě teď

Kupte si Etherum hned teď

Závěr: Některé další mince nebo tokeny protokolu

Blockchain a kryptografické tokeny nám představily nový druh protokolů, které lze monetizovat, stejně jako pomáhají vytvářet obrovskou hodnotu pro lidské bytosti.

Vytvoření skutečného protokolu se sladěnými pobídkami a teorií her je však velmi náročné. Proto je mnoho z těchto protokolů předurčeno k selhání, což vyžaduje zvláštní opatrnost při jejich spekulacích nebo investování.

Některé další mince protokolu jsou:

 • NEO
 • Qtum
 • OBČANSKÁ
 • EOS
 • Protistrana
 • Sia
 • OriginTrail
 • Cardano atd.

Nyní je čas slyšet od vás: Řekněte nám o svém oblíbeném blockchainovém protokolu nebo tokenech protokolu. Chyběl mi zde nějaký dobrý protokol? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Pokud se vám příspěvek líbí, nezapomeňte jej sdílet se svými přáteli!

Další doporučené čtení na CoinSutra:

 • Top Five Blockchain 3.0 to Watch out For In 2018
 • Toto je 5 nejlepších případů využití smart kontraktů Ethereum
 • Jak se liší blockchain etherea od blockchainu bitcoinu?
 • Neblio kryptoměna: Vše, co potřebujete vědět
 • ERC223, nová verze ERC20, je tady a její cesta lepší
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map