ICO – počáteční nabídky mincí – se stávají novým prostředkem pro získávání finančních prostředků. Skutečně přináší revoluci v procesu crowdfundingu a narušuje tradiční způsob získávání finančních prostředků od investora rizikového kapitálu.

Koncept ICO se světu představil s příchodem Blockchainu a tokenové ekonomiky jen před několika lety.

Wikipedia uvádí:

Počáteční nabídka mincí (ICO) je kontroverzním prostředkem crowdfundingu pomocí kryptoměny, která může být zdrojem kapitálu pro začínající společnosti. V ICO je procento nově vydané kryptoměny / tokenu prodáno investorům výměnou za zákonné platidlo nebo jiné kryptoměny, jako je bitcoin nebo ethereum.

Počáteční prodeje tokenů držely Mastercoin v červenci 2013 a Ethereum a Karmacoin v roce 2014, ale „hlavní“ ICO začaly vývojářem aplikací pro zasílání zpráv Kik v září 2017.

Pro podrobnější porozumění si přečtěte můj příspěvek o ICO.

  • Co jsou ICO (počáteční nabídka mincí) & Proč jsou pro vás dobré?

ICO jsou rozhodně dobrým nástrojem nebo prostředkem, který otevírá cestu pro decentralizovaný crowdfunding, ale bylo by naivní nemluvit o jeho nedostatcích a výzvách.

Decentralizované, stejně jako základní povaha takových ICO, existuje vysoká šance, že investoři mohou přijít o peníze kvůli reakcím trhu nebo podvodu. Neznamená to však, že všechny ICO jsou podvody nebo selžou, ale věřte mi, že většina z nich někdy v budoucnu selže.

Proto investoři jako my, kteří dávají naše BTC nebo ETH do takových ICO, to musí dělat chytře. Postupujte podle těchto 5 tipů pro hodnocení ICO, než do něj investujete.

5 chytrých tipů pro investování do ICO

1. Přečtěte si dokument a vyhodnoťte případy použití

Prvním krokem by mělo být přečíst si dokument a vyhodnotit proveditelnost případu použití, který tým ICO tvrdí.

Vždy je dobré, pokud má projekt připravený MVP, ale nebude tomu tak vždy. Proto je nejlepší důkladně porozumět jejich pojetí a pokusit se položit co nejvíce otázek.

Dále se můžete připojit k jejich různým kanálům sociálních médií, jako je Reddit a Telegram, abyste mohli komunikovat s dotčenými týmy a tiše vyleštit své nálezy, aniž byste ve své skupině vydávali hluk. Tímto způsobem získáte dobrou představu o tom, zda má projekt smysl se jím zabývat, nebo jen schéma vydělávání peněz.

Jakmile to všechno uděláte a budete mít přehled o projektu, vyhledejte potenciální konkurenty, které daný projekt ICO může mít. Vzdělávejte se dále a připravte si případovou studii vytvořenou ze všech pozitivních i negativních aspektů. Dále vám v článku řeknu, co dělat s touto studií.

2. Zjistěte vše o projektovém týmu

Důkladně prozkoumejte jejich web a zjistěte informace o členech týmu.

Zkontrolujte profily LinkedIn, Twitter, Facebook a další profily členů týmu a ověřte, zda skutečně existují. Poté můžete každého ze spoluhráčů ověřit pomocí náhodného vyhledávání na Googlu a také se pokusit najít relevantní věci na fórech, jako jsou Bitcoin Talk a Reddit.

Musíte tak učinit, abyste zjistili, zda členové projektového týmu nebo zakladatelé mají spornou historii.

Totéž jsem udělal, když jsem hodnotil ICO CoinDash a nakonec, poté, co jsem se dozvěděl o zakladatelích, jsem rozhodl se neúčastnit.

CoinDash

Můžete tak učinit také v případě, že najdete něco pochybného ohledně jejich obchodní nebo pracovní historie. Pokuste se také pochopit kvalitu týmu, abyste pochopili, zda se k projektu hodí.

3. Sledujte jejich oznámení na různých fórech

Příklad oznámení

Musíte vždy sledovat jejich první oznámení na různých kanálech o jejich ICO.

Většinou taková oznámení najdete na Bitcoinové diskusní fórum kde bude následovat obrovské vlákno projektu.

Zkuste si přečíst a změřit sentiment lidí ve vlákně a také si všimnout chování reprezentativního člena týmu, který se o vlákno stará.

Použijte tuto případovou studii vytvořenou sami a položte na fóru relevantní otázky. Podívejte se také, jak na tyto otázky reagují různí lidé a moderátor týmu projektu.

Jsou aktivní a mají zájem? Vyhýbají se vašim otázkám? Zakázali vám klást otázky?

Pokud máte zákaz, gratulujeme! Právě jste se zachránili před SCAM ICO. Pokud ne, pokračujte v interakci.

Po provedení těchto cvičení pochopíte více o jejich projektu a také odstraníte své pochybnosti.

4. Sledujte konkrétní odborníky v daném oboru související s ICO

Sledujte také odborníky ve stejné oblasti.

Stejným polem mám na mysli blockchain a pole, ve kterém se technologie blockchainu používá.

Například, Předpokládejme, že se projekt ICO snaží vyřešit nějaký problém řízení dodavatelského řetězce pro námořní přístavy. V takovém scénáři byste měli najít odborníka, který má také určité znalosti o blockchainu!

Měli byste tyto lidi sledovat, abyste získali přehled o aplikační části, která vám také umožní posoudit, zda má skutečně smysl uplatnit tuto technologii na konkrétní místo.

5. Pochopte jejich matici distribuce mincí a celkovou nabídku

příklad distribuce tokenů

V neposlední řadě pochopte tokenovou ekonomiku projektu.

Věřím, že obrovské zásoby mincí a obrovské projekty předminování jsou obvykle sporné. Můžete se však ponořit do hloubky, abyste pochopili a analyzovali dále.

Pokud je však jejich tokenová nabídka obrovská a není kolem ní žádný tržní model, který by jí skutečně pomohl prospívat, měli byste si to rozhodně rozmyslet, než do ní investujete.

Také, pokud se jejich masivní zásoba tokenů neustále nafukuje obrovskou rychlostí, doporučil bych to.

Měli byste také zkontrolovat, zda je zásoba mincí pevná. Pochopení poměru sdílení a zjištění, kde je kontrola nad ostatními prostředky, je také velmi důležité.

Otázky typu, zda jsou nebo nejsou vázané nebo zabezpečené pomocí technologie multi-sig, by měly být také vypáleny na skutečné vlastníky projektu, aby byla jasnější.

Závěr: Investice do ICO

Podvody ICO se jen zvětšují a povaha těchto podvodů se také vyvíjí.

Proto se důrazně doporučuje, aby člověk neinvestoval, dokud si není jistý. Nejen to, člověk by také neměl investovat více, než kolik je připraveno ztratit.

Navíc pokud zjistíte při analýze ICO na základě 5 ukazatelů něco neuspokojivého, doporučil bych vám držet se od toho dál.

Někteří z vás to mohou všechno oprášit a označit mě za příliš bezpečného. Ale věřte mi, když říkám, že se věci mohou pokazit, i když budete dodržovat výše uvedené tipy.

Podívejte se na příběh Tezos ICO– získal přibližně 232 milionů dolarů, ale investoři a zúčastněné strany jsou v hlubokých vodách, protože i přes velmi úspěšné ICO a dobrý tým strašně selhaly.

Doufám, že vám to poskytne lepší přehled.

To je z naší strany v tomto článku vše. Rádi bychom od vás v sekci komentářů slyšeli o strategiích, kterými se řídíte před investováním do ICO.

Líbí se vám tento příspěvek? Nezapomeňte to sdílet!

Zde je několik ručně vybraných článků, které si musíte přečíst, abyste zvýšili své znalosti o kryptoměnách:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me