Co je token ERC20?

Pokud to čtete, je pravděpodobné, že jste v loňském boomu ICO slyšeli o pojmu „ERC20“.

Každé nové start-up ICO v loňském roce přicházelo se svými whitepapers a ‚tokeny ERC20 ‘, aby shromáždilo miliony z crowdfundingu.

Vím, že mnoho z nás se také účastnilo takových ICO, které tyto žetony nabízely výměnou za ETH nebo BTC. (Bezradný o ICO? Podívejte se na náš rozsáhlý průvodce zde.)

Některá ICO jako Tezos a Filecoin pokračovala ve zvyšování obrovských částek – 232 milionů $ a 252 milionů $!

Pozastavil se však někdo a zamyslel se nad hodnotou těchto žetonů, které sbíral, nebo jaké přesně tyto žetony byly? Nebo odkud pocházejí? Je to jediná věc, kterou člověk potřebuje získat miliony finančních prostředků? Myslím, že tomu věnovala pozornost jen hrstka z nás.

Proto jsem zde, abych vám řekl o tom, co tyto tokeny ERC, a abych vám řekl, zda skutečně mají cenu výměnou za vaše ETH a BTC.

Co je token ERC20?

ERC20 je standard protokolu, který definuje určitá pravidla a standardy pro vydávání tokenů v síti Ethereum.

V „ERC20“ znamená ERC zkratku Ethereum Request For Comments a 20 znamená jedinečné identifikační číslo, které odlišuje tento standard od ostatních.

Podobně jako skutečnost, že máme protokol HTTP pro internet, máme standardní protokol pro vydávání tokenů na Ethereum, tj. ERC20.

Laicky řečeno, pokud zahrnete určité funkce do inteligentní smlouvy tokenu, vyhovujete ERC20. Pokud nezahrnete povinné funkce, nejste ERC20.

Tyto funkce vidíte tady.

Tokenové standardy ERC20

Tyto tokeny v síti Etherea tedy kontrolují všechna nezbytná políčka, tj. Zahrnují nezbytné funkce v jejich implementaci tokenů, které jsou považovány za tokeny ERC20..

Jedná se o kryptoměny nebo kryptoměny, s nimiž lze obchodovat jako bitcoin nebo ethereum nebo litecoin, ale na rozdíl od těchto kryptoměn nemají svůj vyhrazený blockchain. Místo toho se jim daří na blockchainu Etherea a přinášejí uživatelům několik výhod, o kterých se budu dále bavit v tomto článku.

Rozdíl mezi samostatnými kryptoměnami & Žetony ERC20

Jak jsem uvedl dříve, tokeny ERC 20 nemají svůj vyhrazený blockchain a místo toho prospívají na blockchainu Ethereum. To je důvod, proč při odesílání tokenů ERC20 musíte mít nějaké Ethereum jako GAS.

Aby bylo snazší porozumět, zvažte tento příklad tokenu ERC20, tj. Tokenu OmiseGo.

Podívejte se na toto ID transakce-https://etherscan.io/tx/0x302b11fef665f23a197635699d7123790abc0456d40dc2275c326fb502ca04cc

Pokud se podíváte pozorně, zjistíte, že přenos Etheru je „0“ a bude to vypadat, že byla provedena nulová hodnota (viz červené pole). Ale při bližším zkoumání najdete 162. 4 OMG tokeny, kde byly transakce mezi dvěma adresami Ethereum. (Viz žluté pole níže)

Transakce OMG

Ve žlutém poli také vidíte inteligentní adresu smlouvy OMG začínající „0xd26…“. Pokud přejdete a zkontrolujete zdrojový kód inteligentní smlouvy, najdete všechny funkce, které by token ERC-20 měl mít. Zde je odkaz. A tato chytrá smlouva je jako účetní, který sleduje celkovou dodávku, distribuci atd. Vydaného tokenu ERC20 v síti Ethereum.

Na obrázku výše také vidíte, že transakční poplatek byl zaplacen v Etheru, který se počítá z ceny plynu a limitu plynu. Proto byste při transakci tokenů ERC20 měli mít Ether před adresou, ze které plánujete zahájit transakci.

Výhody standardu ERC20

Před standardem tokenů ERC20 se různé start-upy nebo DApps používaly k nastavení vlastních standardů a implementací pro spuštění tokenu v síti Ethereum.

Se spuštěním standardu ERC20 se však věci změnily a staly se mnohem efektivnějšími. Standard jako ERC20 má také mnoho výhod:

  • Jednotnost technologického a protokolárního standardu.
  • Snížená složitost porozumění každému typu implementace tokenu.
  • Vylepšená likvidita tokenů ERC20.
  • Snížené riziko porušení smluv.

Představte si scénář, kdy je v síti Ethereum spuštěno 100 a 1000 tokenů, každý s vlastní sadou standardů a pravidel. To vytvoří problém s likviditou pro takové tokeny a velké bolesti hlavy pro burzy, které se je snaží implementovat. V tomto scénáři pokaždé, když token přijde k zařazení na burzu, bude vyžadovat hodně práce zdola nahoru, aby byl skutečně uveden.

Zatímco pokud máte standard a jednotnost, které ERC20 přináší do tabulky, pro uživatele i burzy je velmi snadné rychle seznamovat takové tokeny, protože tokeny se řídí standardem, tj. ERC20.

Toto je pouze jeden praktický scénář, ale může jich být mnoho, například tokeny vyměňované prostřednictvím inteligentních kontraktů na decentralizovaných burzách bez jakékoli třetí strany, protože jejich základní technologie a standardy implementace jsou stejné. Zatímco pokud pokračujeme v implementaci decentralizované výměny tokenů, která se řídí odlišnými pravidly a normami, stane se velmi těžkopádné implementovat takový DEX.

Také již nyní existují více než 20 000 kontraktů na tokeny ERC20 běží na blockchainu Ethereum. To, že nemáte standard, přinese spoustu takových neviditelných problémů. Níže jsou uvedeny některé z velmi známých a oblíbených tokenů.

Žetony ERC-20

Závěr

Nyní víte, jak snadné je vytvořit kryptoměnu ERC-20 v projektu typu open-source, jako je Ethereum. To vás přirozeně vyzývá k tomu, abyste si byli zvlášť vědomi toho, že jak technologičtí nadšenci, tak podvodníci tuto technologii používají a budou ji nadále používat ke spouštění mnoha takových tokenů za účelem získání obrovských prostředků v ICO.

Také se jedná o tokeny, a nikoli o skutečné měny, které budeme používat v každodenním životě, jako jsou bitcoiny nebo litecoiny. Jsou to tokeny obslužných programů pro jejich konkrétní DApps, takže je v dnešní době těžké posoudit, jaká by měla být jejich hodnota, přestože jsou užitečné jako tokeny obslužných programů.

Při účasti na ICO a HODLingu takových krypto-tokenů tedy buďte zvlášť opatrní, protože někteří z nich již vytáhli výstupní podvod jako Confido ICO podvod.

Zůstaňte v bezpečí, nenechte se uvíznout v potížích a neustále se učte o blockchainové revoluci v CoinSutra.

Pokud také shledáte tento příspěvek informativní, laskavě jej sdílejte se svými přáteli a nadšenci kryptoměny!

Doporučené hodnoty:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map