Ethereum (ETH) vs Ethereum Classic (ETC): Jaký je rozdíl?

Ethereum vs Ethereum Classic

Víte, co je nejdynamičtější prostor v dnešní době? Divoký odhad. Jo, máte pravdu – kryptoprostor. Obrovský potlesk pro všechny, kteří to uhodli správně.

Někteří z vás, zvláště ti, kteří čtou můj zápis poprvé, si možná myslí, že jsem blázen. Věřte mi, krypto je šílenější.

Zde lze týdenní nepřítomnost považovat za měsíční nepřítomnost. Měsíční absenci lze považovat za absenci celého roku! Chcete-li pochopit, co může znamenat delší nepřítomnost, podívejte se na tento tweet:

4 roky? to je jako doba ledová v kryptoměně

– CrypticalMass (@CrypticalMass) 20. října 2017

Velmi vřelé přivítání pro všechny návštěvníky poprvé. Pro ty, kteří navštíví po přestávce, máte co dohánět.

Dožeňte to, protože v posledních několika letech se v kryptolandech odehrálo spousty upgradů, rozporů a kontroverzí, které mohou být ohromující a vyvést lidi z rovnováhy, zvláště pokud narazíte na nepřesné dezinformace na webu.

Jedna taková událost nastala dne Květen 2016 když se Ethereum (aka ETH) rozdvojilo do klasického Ethereum (aka ETC). Od té doby, co mnoho nováčků uneslo FUD a nepřesné informace v kryptolandu kolem těchto dvou projektů.

Proto jsme se s cílem šíření povědomí rozhodli vrhnout trochu světla na tyto dva projekty, abychom pomohli všem čtenářům CoinSutra to správně pochopit a učinit moudré rozhodnutí.

Abychom pochopili rozdíl mezi Ethereem a Ethereum Classic, musíme porozumět řadě událostí:

  • Ethereum’s Birth
  • Formace DAO & DAO útok
  • DAO Hard Fork
  • Zrození ethereum Classic

Ethereum’s Birth

Ethereum je duchovním dítětem Vitalik Buterin, ruský programátor. Vitalik, zakladatel časopisu Bitcoin Magazine, byl prvním uživatelem technologie Bitcoin / blockchain.

Koncem roku 2013 vytvořil Ethereum, aby dělal věci, které Bitcoin nemohl, a formálně to oznámil na Severoamerické bitcoinové konferenci v Miami v USA v lednu 2014..

Ethereum je decentralizovaná inteligentní smluvní platforma, která se snaží být jediným superpočítačem na světě. Je poháněn nativním etherem kryptoměny (ETH) a používá se k vytváření a provádění chytré smlouvy a Distribuované autonomní aplikace (DApps) bez cenzury, prostojů nebo jakýchkoli požadavků třetích stran.

  • Přečtěte si našeho exkluzivního průvodce pro začátečníky Ethereum, kde najdete další podrobnosti.

Formace DAO & DAO útok

DAO a DAO útok

Dva roky po spuštění projektu Ethereum komunita Ethereum pomyslela na spuštění DAO.

Decentralizovaná autonomní organizace (aka DAO) byla vytvořena, aby fungovala jako decentralizovaný fond rizikového kapitálu pro decentralizované krypto projekty. Myšlenkou bylo vytvořit decentralizovanou organizaci bez státní příslušnosti bez představenstva nebo zaměstnanců, ale místo toho by jako klíčové aktéry používala nezávislé investory..

V květnu 2016 zahájil DAO prodej davových tokenů na financování svého rozvoje. S 150 $milión v kapse to byl druhý největší prodej davů, jaký se kdy v historii konal.

Krátce nato byla chyba v kódu DAO zneužita útočníky a z finančních prostředků DAO bylo vyčerpáno více než 50 milionů $.

To vedlo k převratu v krypto prostoru, mezi investory DAO, a zejména mezi členy komunity Ethereum. Tento otřes byl způsoben hlavně tím, že bylo vyčerpáno mnoho peněz investorů, což způsobilo, že někteří předpokládali, že samotný blockchain Ethereum byl hacknut a projekt selhal.

DAO Hard Fork

Tato nešťastná událost vedla k obrovským ztrátám pro investory DAO a komunitu Ethereum. DAO byla jednou z prvních a největších aplikací, které byly postaveny na platformě Ethereum, a vyústilo to v nepořádek. 50 milionů dolarů není v žádném případě malá částka.

Když k tomuto incidentu došlo, bylo Ethereum v rodící se fázi. Ceny Etherea klesly, jakmile zprávy vyšly.

Přestože útočníci zneužili kód DAO, a ne Ethereum, ten druhý zasáhl svou reputaci a tržní kapitalizaci kvůli jeho vztahu s DAO.

Jen pro objasnění na příkladu: Zvažte platformu Ethereum jako internet a DAO jako svůj web. Pokud dojde k napadení vašeho webu, neznamená to, že je internet vadný. Spíše to znamená, že v kódu hostitele nebo webu došlo k chybě. Pokud by však váš web byl jedním z prvních, které byly na internetu vytvořeny, mohl by vypadat jako nebezpečný web.

To otřáslo důvěrou lidí v kryptoměny jako celek.

Po zveřejnění zmatku se většina komunity Ethereum rozhodla ve prospěch „tvrdá vidlice„Obnovit finanční ztráty investora a zničenou reputaci.

tvrdá vidlice je druh rozchodu nebo divergence, kdy komunita rozhodne, že již nebude dodržovat stejné protokoly na stejném blockchainu. Z tohoto místa se v zásadě vyvíjí nová verze původního blockchainu.

Takže tvrdá vidlice byla implementována na blockchainu Ethereum v bloku 192000, aby vyrovnala ztrátu investorům DAO. Díky tvrdé vidlici byla hacknutá transakce neplatná a byla vytvořena nová verze blockchainu.

V důsledku této tvrdé vidlice, ETC (Ethereum Classic) byl narozen.

Zrození Ethereum Classic

Zatímco drtivá většina komunity Etherea souhlasila s vidličkou, malá skupina nebyla, která by se držela pojmu „Kodex je zákon‚A pokračoval na starém blockchainu a nazval jej„ Ethereum Classic “.

Ethereum Classic (ETC) je také decentralizovaný programovatelný blockchain jako Ethereum. Stejně jako ETH se ETC obchoduje na burzách a nabízí stejnou funkčnost decentralizovaných aplikací a inteligentních smluv jako Ethereum (ETH). Má také stejný jazyk inteligentních kontraktů Pevnost.

ETC je v zásadě stejný jako ETH, ale na starém blockchainu.

Po útoku DAO se původní komunita Ethereum rozdělila na dvě jednotky:

  • Vojsko I. – Ti, kteří chtěli zvrátit útok DAO a vrátit investorům peníze.
  • Vojsko II – Ti, kteří se chtěli držet pojmu „zákoník je zákon“.

Členové komunity, kteří nepodporovali myšlenku hard fork, pokračovali v těžbě na staré verzi blockchainu, aniž by ji upgradovali.

Od té doby se obě komunity rozcházely pouze na základě verzí blockchainu. Postupem času se však objevily další rozdíly mezi těmito dvěma projekty, o kterých budeme diskutovat v následující části.

Závěr: Ethereum vs Ethereum Classic

Po uplynutí značné doby oba projekty pokračují vpřed s odlišnou hospodářskou politikou.

Ethereum má stále neomezenou celkovou nabídku s pevnou roční dodávkou, což Ethereum Classic změnilo.

Nová měnová politika stanoví limit pro celkovou emisi ETC. Odměna za blok bude snížena o 20% u čísla bloku 5 000 000 a dalších 20% každých 5 000 000 bloků poté. Očekává se, že celková nabídka bude někde kolem 210 milionů ETC, ale nepřesáhne 230 milionů ETC.

A to je samo o sobě obrovský rozdíl mezi těmito dvěma projekty, který může mít dlouhodobý dopad na jejich příslušnou budoucnost.

ETH také plánuje přejít na důkaz o vkladu, změnu, kterou ETC není ochotna provést.

A konečně, pokud jde o spuštění ICO a budování DApp, zdá se, že ETH je daleko před ETC a má mnohem větší důvěru investorů.

To je z mé strany vše v klasické debatě Ethereum vs Ethereum. Doufám, že vám tento článek pomůže učinit moudřejší a informovanější rozhodnutí.

Sdělte nám toto rozhodnutí v sekci komentářů níže!

Pro další čtení:

  • Jak koupit Ethereum (ETH)
  • Jak okamžitě nakupovat etherea kreditní / debetní kartou
  • Co jsou inteligentní smlouvy ve vztahu k éteru?
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map