Jak těžit Zcash s CPU (Linux)

ZCash je anonymní kryptoměna, která používá zk-snarks, aby zajistila, že všechny informace týkající se uživatelských transakcí jsou bezpečně šifrovány, přičemž je stále ověřitelná těžebními společnostmi, které mohou zajistit, že nedojde k dvojímu utrácení pomocí nulových znalostí.

ZCash používá Equihash jako hashovací algoritmus, což je asymetrický paměťově nenáročný PoW algoritmus založený na zobecněném problému narozenin. Spoléhá se na vysoké požadavky na RAM, aby zúžilo generování důkazů a znemožnilo vývoj ASIC, podobně jako Ethereum.

Aby se zabránilo Instaminu, bude mít ZCash pomalý začátek těžby, kdy budou blokové odměny vydávány pomaleji než obvykle.

Ukážeme vám, jak těžit ZCash na Ubuntu. Těžba ZCash ve Windows klikněte zde. Můžete také vyzkoušet těžbu se smlouvou na cloudovou těžbu Těžba Genesis nebo Hashflare.

Ne každý však má přístup k počítači a ne každý má čas, znalosti nebo trpělivost na to, aby sám zahájil těžbu Zcash, zejména proto, že zatím není k dispozici žádný Miner grafického uživatelského rozhraní (GUI). Pokud chcete těžit na svém počítači, ale potřebujete k tomu trochu zatlačit, jste na správném místě. Ale pokud hledáte zisk z těžby Zcash bez jakéhokoli úsilí, tato příručka bude stačit.

Těžba ZCash v systému Linux (Ubuntu) – Funguje POUZE pro 64bitové systémy

Část 1 – Instalace závislostí systémového balíčku ZCash

Krok 1: Otevřete terminál. To lze provést kliknutím na ikonu horní levá logo (1) a hledají "Terminál". Klikněte na ikonu Logo terminálu (2). 

Krok 2: Nejprve nainstalujte závislosti vyžadované Zcashem. To lze provést zadáním následujícího do příkazového řádku:

sudo apt-get install \

build-essential pkg-config libc6-dev m4 g ++ – multilib \

autoconf libtool ncurses-dev rozbalte git python \

zlib1g-dev wget bsdmainutils automake

Tento příkaz můžete také zkopírovat (CTRL + SHIFT + C) a vložit (CTRL + SHIFT + V) do svého terminálu, abyste to usnadnili. Po zadání příkazu stiskněte klávesu Enter. 

Krok 3: Po zadání příkazu budete vyzváni k zadání hesla. Zadejte jej a stiskněte klávesu Enter.

Krok 4: Terminál vás také požádá o potvrzení akce. Psát si "Y" a potvrďte kliknutím na Enter 

Krok 5: Stáhněte si úložiště Zcash zadáním následujícího příkazu: "git klon https://github.com/zcash/zcash.git". Tím se ve vašem souboru vytvoří nová složka s názvem ZCash "Soubory" adresář. 

Krok 6: Jakmile úložiště ZCash dokončí stahování, přejděte do složky ZCash zadáním příkazu: "cd zcash". A stisknutím klávesy Enter. 

Krok 7: V souboru Zcash musíte získat veřejné klíče pro ověřování a ověřování alfa. Zadejte příkaz:

git checkout v1.0.1

./zcutil/fetch-params.sh

Tyto klíče mají velikost 1,5 GB, takže tento proces může chvíli trvat.

Část 2 – Kompilace ZCash

Jakmile si stáhnete a nainstalujete všechny závislosti systémových balíčků, můžete je zkompilovat a sestavit zcashd.

Krok 1: Chcete-li kompilovat ZCash, zadejte následující příkaz: "./zcutil/build.sh -j $ (nproc)".

Část 3 – Spuštění ZCash

Krok 1: Před spuštěním Zcash musíme vytvořit složku pro konfigurační soubor. Před terminálem přejděte na "Soubory" (1), Klikněte pravým tlačítkem kamkoli a vytvořte složku s názvem ".zcash". 

Krok 2: Uvidíte, že složka, kterou jste právě vytvořili, zmizela. Je to proto, že Linux rozpoznává složky, které začínají písmenem "." jako skrytá složka. Skryté složky zobrazíte kliknutím CTRL + H.

Krok 3: Nyní budete muset vytvořit konfigurační soubor ve složce .zcash, kterou jste právě vytvořili, znovu kliknout pravým tlačítkem a vybrat "Nový dokument", pak "Prázdný dokument".

Krok 4: Otevřete nový dokument, který jste právě vytvořili, a vložte následující konfiguraci:

rpcuser = uživatelské jméno

rpcpassword = heslo

 

Krok 5: Uložte a zavřete soubor a poté jej přejmenujte na "zcash.conf".

Krok 5: Nyní se vraťte k terminálu a zadejte následující příkaz: "./ src / zcashd -daemon".

Pokud jste zavřeli terminál, zadejte "cd zcash" přejít do složky zcash (příkaz bude fungovat pouze ve složce zcash).

 

Část 4 – Těžba ZCash

Nyní, když víme, že víme, že ZCash byl správně nainstalován, můžeme začít těžit nějaký zcash.

Krok 1: Zastavte deamona ZCash zadáním příkazu "./ src / zcash-cli stop". 

Krok 2: Přejděte na Soubory (1) a zadejte svůj .zcash (2) složka

 

Krok 3: Nyní upravte konfigurační soubor "zcash.conf" a přidejte k tomu jeden řádek: "gen = 1" a save dokumentu.

Krok 4: Spusťte znovu deamona ZCash zadáním příkazu: "./ src / zcashd -daemon". znovu

A to je vše! Nyní oficiálně těžíte testcoiny ZCash. Neuvidíte svůj hashrate zobrazený ani žádné informace o něm, ale můžete zkontrolovat svůj zůstatek a další informace o blockchainu zadáním a zadáním příkazu: "./ src / zcash-cli getinfo". Získání nových testcoinů může chvíli trvat, takže pokud nejste, udělali jste všechno správně, ujistěte se, že váš konfigurační soubor obsahuje "gen = 1" a počkejte několik hodin, než zkontrolujete zůstatek.

Zadejte příkaz: "./ src / zcash-cli list nevyčerpaný" abyste získali podrobnější informace o svých testcoinech a peněžence.

Těžba ZCash ve Windows

ZCash aktuálně nepodporuje Windows, ani to nebude dělat při spuštění 1.0. Verze s podporou systému Windows je naplánována na následující vydání. Pokud jste uživatelem systému Windows a chcete těžit ZCash, můžete buď nainstalovat Linux na virtuální stroj, nebo počkat na vydání systému Windows. Pokud se rozhodnete spustit Zcash na virtuálním počítači, musíte postupovat podle pokynů na tohle video. Po instalaci Ubuntu na virtuální počítač postupujte od začátku podle pokynů v této příručce

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map