Daudzi no mums der uz lietām, par kurām esam pārliecināti. Dažreiz derības ir draudzīgas, savukārt citās reizēs likmes ir saistītas ar naudu.

Bet ko tad, ja kāds varētu ievērojami palielināt viņu izredzes laimēt likmi, pamatojoties uz datiem un loģiku? Nu, es domāju, ka tas būtu vienkārši brīnišķīgi!!

Un tur ir jēdziens prognožu tirgi nonāk attēlā.

Apskatīsim, kā prognožu tirgi un blokķēdes var sadarboties, lai izveidotu labāku pasauli, un kā viņi var palīdzēt Google meklēšanā nākotnē.

Kas ir prognozēšanas tirgus?

Prognozēšanas tirgi (pazīstami arī kā prediktīvie tirgi, informācijas tirgi, lēmumu tirgi, ideju nākotnes līgumi, notikumu atvasinātie instrumenti vai virtuālie tirgi) ir biržā tirgoti tirgi, kas izveidoti, lai tirgotu nākotnes notikumu rezultātus.

Cenas šajā tirgū var norādīt uz notikuma varbūtību, pamatojoties uz pūļa noskaņojumu. Šie varbūtības līgumi pēc būtības ir bināri, ti, vai nu jūsu darījumam būs 0 vērtība, vai arī tam būs 100% vērtība, jo, veicot derības, ir tikai divas varbūtības, t.i., vai nu tas notiks, vai nenotiks.

Un viss prognožu tirgu jēdziens ir balstīts uz principu, ko sauc par Wisdom Of The Crowd, kurš apgalvo, ka, ja jūs lūdzat pietiekami daudz cilvēku, viņu vidējā atbilde parasti ir daudz precīzāka nekā jebkurš eksperts.

Pamatojoties uz to, var izveidot spēcīgu prognožu rīku, kas var palīdzēt jums izdarīt labākas likmes un palīdzēt turpmākajā lēmumu pieņemšanā.

Bet, kā jau teicu iepriekš, šie tirgi pamatā ir tirdzniecība, tāpēc jums jāievieto nauda sistēmā, lai balsotu un pirktu likmes.

Kāpēc jāmaksā pirms faktiskā notikuma iznākuma, jūs varat jautāt.

Naudas ieguldīšana ir saistīta ar to, ka ir stimuls nopelnīt vairāk par naudu, kuru jūs iemaksāsit, ja faktiskā notikuma rezultāts iet jūsu labā. Bet, ja jūs zaudējat, viss iet.

Zemāk skatiet piemēru, kur jūs varat iegādāties tiesības balsot par prezidenta vēlēšanu prognozēm. Šajā gadījumā jūs to iegādājaties par 0,50 ASV dolāriem un tagad nobalsojat, ka uzvarēs ‘Baraks Obama’. Pēc faktiskajiem vēlēšanu rezultātiem jūs saņemsiet papildu 0,50 USD par katru no 0,50 USD, jo faktiskais rezultāts ir jūsu labā.

Kā tirgus prognozē

Iepriekš uzņēmumi, piemēram, Google un HP, ir izmantojuši iekšējos prognožu tirgus, lai pieņemtu pārliecinošus lēmumus par produkta laišanu tirgū vai jaunas iekārtas izveidi, jo tas arī palīdz noteikt lietas prioritātē, izmantojot pūļa gudrību.

To var izdarīt praktiski ar visu vai katru notikumu prognožu tirgū. Piemēram, kāda būs naftas cena pēc nedēļas, kurš šogad iegūs Oskaru, kurš šogad iegūs Pasaules kausu futbolā, vai Elonam Muskam izdosies kolonizēt Marsu utt..

Bet problēma …

… vai šāda veida prognožu tirgus ir tikai derības un ar to var ļoti manipulēt, pateicoties informācijai par iekšējo informāciju, kas vienā brīdī var noplēst lielu skaitu investoru.

Turklāt šie prognožu tirgi ir centralizēti un bieži saskaras ar finanšu pārkāpumiem un valdību regulatīvo spiedienu. Tāpēc tos nav viegli izmantot, un tas ir pierādījies arī agrāk, kad tika slēgta Intrade.

Intrade.com bija tīmekļa tirdzniecības birža, kuras dalībnieki savā starpā “tirgoja” līgumus par dažādu notikumu iespējamību. Pēc tam, kad 2012. gadā bija spiesta izslēgt ASV tirgotājus, 2013. gada 10. martā Intrade pārtrauca tirdzniecību, atsaucoties uz iespējamiem “finanšu pārkāpumiem”..

Kādu laiku pēc darbības apturēšanas intrade.com vietne paziņoja, ka viņi strādā pie vietnes atkārtotas palaišanas ar nosaukumu “Intrade 2.0”, taču no 2014. gada augusta tajā teikts, ka “Tagad šķiet ļoti maz ticams, ka Intrade atsāks tirdzniecības pakalpojumus tā, kā tas bija darbojies iepriekš ”, un ir paziņojusi par plāniem līdz 2014. gada 31. decembrim slēgt visus kontus un atmaksāt naudas līdzekļus. (Avots – Wikipedia)

Intrade.com

Blockchain kā Glābējs

Kā redzat Intrade piemērā, tikai centralizācijas dēļ šis prognožu tirgus neizdevās un pārstāja darboties.

Bet, apvienojot decentralizēto blokķēžu jaudu ar prognožu tirgiem, mēs iegūsim neapturamus DApps prognožu tirgiem.

Daži no blokķēdes projektiem, kas sākuši piemērot šo koncepciju blokķēdei, ir:

Mēs apspriedīsim šos uz blockchain balstītos prognožu tirgus mūsu nākamajā rakstā. Līdz tam sekojiet līdzi CoinSutra un turpiniet mācīties par blokķēdes revolūciju.

Patīk šis ieraksts? Neaizmirstiet to kopīgot!

Ieteiktie lasījumi:

  • Neblio kriptonauda: Viss, kas jums jāzina
  • 3commas apskats: vai tas ir droši? Kā darbojas 3Commas?
  • Paskaidrojums, ko nozīmē svārstīgums kriptovalūtu pasaulē
  • Pārdod Bitcoin naudu
  • 5 populārākās vietnes, lai iegādātos Ripple (XRP)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me