Autors: Blockgeeks vēstnieks Pamela Zoni 

Kopš esmu sācis savu blokķēdes braucienu, tas, ko es uzskatīju par absolūti prātīgu, apzinājās milzīgo ietekmi, ko šī tehnoloģija var radīt cilvēku dzīvē.

Tāpat kā daudzi, es redzu blockchain tehnoloģija kā nākamās paaudzes internets, mūsu otrā iespēja paveikt to, ko esam iestatījuši sev sasniegt ar tīklu, bet patiesībā neizdevās pilnībā. Pirmie vizionāri iedomājās internetu kā tīklu, kas varētu atbrīvot pasaules visvairāk apspiestos cilvēkus, nodrošinot ikvienam piekļuvi informācijai un iespējām, kas mums būtu novedis pie bagātības pārdalīšanas un vienlīdzīgākas sabiedrības.

Lai gan dažas no šīm teorijām galu galā ir izrādījušās maldinošas, pareizi lietojot, es patiešām uzskatu, ka blokķēdes tehnoloģijai ir potenciāls sasniegt šos mērķus un palīdzēt mums izveidot vienlīdzīgāku un plaukstošāku pasauli.

Grāmatvedības firma PwC savā jaunākajā ziņojumā “Celtniecības bloki (ķēdes) labākai planētai” sniedz pat tādu pašu aprakstu kā Blockchain kā pamats ceturtās industriālās revolūcijas jaunās tehnoloģijas un spēļu mainītājs Zemei.

Es apzinos, ka šīs tehnoloģijas pielietošana joprojām ir sākumstadijā, un nav šaubu, ka galvenie izaicinājumi joprojām ir jāpārvar, bet mēs esam lielas revolūcijas sliekšņa priekšā, ķeramies pie darba un lai tas notiktu!

10 galvenie blokķēdes tehnoloģijas solījumi:

10 # Saglabājiet neatkarīgu žurnālistiku (kā demokrātijas pīlāru):

kaut kas ir gaisā

foto kredīts: Uilla kaut kas ir gaisā caur fotopins (licence)

Mediju brīvība un žurnālistika visā pasaulē ir apdraudēta kā nekad agrāk.

Lai demokrātijas varētu izdzīvot šajos neskaidrajos laikos, mums ir vajadzīgi labi informēti pilsoņi, kas spēj pieņemt svarīgus morālus spriedumus, kas ir iespējams tikai tad, ja mums ir spēcīga un neatkarīga prese, kas veicina diskusijas un rosina sociālās darbības.

Projekta piemērs telpā: Pilsoniskā

Es iepazinos ar Civil projektu, klausoties ZigZag podcast, aplāde par kapitālisma un žurnālistikas kursa maiņu. Civilā misija ir palīdzēt ilgtspējīgai žurnālistikai visā pasaulē, izmantojot decentralizētu modeli, kas balstīts uz blokķēdi un kriptonomiku.

Civil cenšas dot iespēju žurnālistiem un viņu atbalstītājiem iesaistīties tiešāk un pārredzamāk, ieviešot jaunu finansēšanas modeli un atbalstošu ekosistēmu, kas žurnālistiem ļauj koncentrēties uz savu lasītāju apkalpošanu. (Avots Civil)

Pārbaudiet šo projektu vietnē https://civil.co/

9 # Traucētāju traucēšana:

uber lyft

foto kredīts: akciju katalogs uber lyft caur fotopins (licence)

Intervijā 2015. gadā, Ethereum platformas dibinātājs Vitaliks Buterins teica:

Tā kā lielākā daļa tehnoloģiju mēdz automatizēt perifērijas darbiniekus, kuri veic nelielus uzdevumus, blokķēdes automatizē centru. Tā vietā, lai atbrīvotu taksometra vadītāju no darba, blockchain liek Uberam darbu un ļauj taksometru vadītājiem tieši strādāt ar klientu.

Projekta piemērs telpā: DAV

DAV ir atvērtā koda programmatūras platforma, kas ikvienam ļauj pirkt vai pārdot transporta pakalpojumus decentralizētā tirgū. DAV integrējas jebkurā transportlīdzeklī (automašīnā, bezpilota lidaparātā, kuģī), ļaujot šiem transportlīdzekļiem atklāt, sazināties un veikt savstarpējus darījumus. (Avots DAV)

Apskatiet šo projektu vietnē: https://dav.network/   

8 # Aizsargājiet personas datus

Anonīms

foto kredīts: nilswer Anonīms caur fotopins (licence)

Jūs, iespējams, esat satraukušies par neseno Facebook-Cambridge Analytica datu skandālu vai esat ārkārtīgi noraizējies par jaunāko Uber datu pārkāpumu (atkal jā).

Jo vairāk mēs trešo pušu uzņēmumiem piešķiram piekļuvi mūsu datiem, jo ​​lielāks ir risks, ka datus var ļaunprātīgi izmantot, nozagt vai apdraudēt. Tātad, tā vietā, lai sniegtu uzņēmumiem mūsu informāciju, to varētu glabāt decentralizētā virsgrāmatā, kurā nav neviena kļūmes punkta, dodot mums iespēju kontrolēt, kādu informāciju mēs ar ko kopīgojam.

Projekta piemērs telpā: Mīkla

Enigma projekts ir protokols, kas sola aizsargāt datu privātumu, vienlaikus ļaujot tam darbināt aprēķinus. Tas ļauj lietotājiem saglabāt kontroli pār personas datiem, jo ​​īpaši novēršot monetizāciju vai platformu veiktu analīzi.

Apskatiet šo projektu vietnē: https://enigma.co/

7 # izsekojiet labdarībai

DSC_0237

foto kredīts: Sietlas parki & Atpūta DSC_0237 caur fotopins (licence)

Pēdējos gados trešais sektors ir saskāries ar lielu krīzi, īpaši Lielbritānijā. Kritika ir saistīta ar datu pārkāpumiem, seksuāla pārkāpuma skandāliem, datu koplietošanu, agresīvu līdzekļu vākšanu un daudz ko citu. Tā ikgadējā atskaite, Informācijas komisāra birojs (ICO) ziņo par 11 naudas sodiem labdarības organizācijām par kopējo summu 138 000 mārciņu par nelikumīgu personas datu apstrādi. Ziedotāji zaudē uzticību un uztraucas, ka viņu ziedojumi varētu pazust ceļā.

Blockchain varētu nodrošināt ziedotājiem pilnīgu pārredzamību par viņu ziedojumu izmantošanu. Labdarības organizācijas varētu izmantot šo tehnoloģiju, lai pieņemtu un reģistrētu darījumus bez nepieciešamības pēc trešām pusēm, kā rezultātā palielināsies efektivitāte, ietaupīsies izmaksas un palielināsies ziedotāju uzticība.

Projekta piemērs telpā: Alise

Alise izmanto blokķēdes tehnoloģiju, lai ziedotājiem precīzi parādītu, kāda ir viņu naudas ietekme.

Ziedotāji var iesaldēt savus ziedojumus, līdz viņu izvēlētā labdarības organizācija spēs pierādīt, ka ir sasnieguši savus ziedojumu mērķus. Izmantojot šo rīku jums tiks garantēta ietekme vai arī jūs atgūsiet naudu.

Apskatiet šo projektu vietnē: https://alice.si/  

6 # Veiciniet izaugsmi, kas ļauj veikt ieguldījumus

CIP Ruandas labas uztura un novatoriskas pilsētas lauksaimniecības kampaņa

foto kredīts: CIP Starptautiskais kartupeļu centrs – Subsahāras Afri CIP Ruandas labas uztura un novatoriskas pilsētas lauksaimniecības kampaņa caur fotopins

Piekļuve kredītam vienmēr ir bijis liels izaicinājums mazajiem uzņēmumiem un uzņēmējiem visā pasaulē. Jaunattīstības valstīs tas izslēdz piekļuvi tradicionālajiem finanšu pakalpojumiem vai piedāvā tikai vietējos naudas aizdevumus par izspiedu procentu likmēm. Šo ieguldījumu veicināšana ir būtiska šo kopienu izaugsmei.

Projekta piemērs telpā: Etičubs

EthicHub mērķis ir demokratizēt finanses, padarot kredīta un ieguldījumu iespējas pieejamas visiem. Mazie un nebanku ražotāji var gūt labumu no zemākām procentu likmēm un lielākas likviditātes, kas ļautu viņiem uzlabot produktivitāti, palielināt peļņu un uzlabot dzīves kvalitāti.

Apskatiet šo projektu vietnē: https://ethichub.com/  

5 # Palielināt energoefektivitāti

Windkraftanlagen im neuen Windpark Straubenhardt

foto kredīts: marcoverch Windkraftanlagen im neuen Windpark Straubenhardt caur fotopins (licence)

Enerģētikas nozare plaukst ar blokķēdes un IoT projektiem.

Pilnīga darījumu pārredzamība ļauj veikt norēķinu ātrumu tuvu reāllaikam, vienlaikus samazinot starpnieku skaitu, vienkāršojot procesus un galu galā palielinot darbības efektivitāti.

Daži projekti sasniedz siltumenerģijas izlietošanu, ko rada kalnrūpniecības iekārta māju, peldbaseinu vai pat zivju un augu audzēšanas saimniecību apsildīšanai!

Interesants projekts telpā: Jaudas virsgrāmata

Power Ledger uzdevums ir dot iespēju cilvēkiem un kopienām visā pasaulē piekļūt lētai, uzticamai un atjaunojamai elektroenerģijai..

Projektā tiek izmantota blokķēdes tehnoloģija, kas ļauj pircējiem izvēlēties elektroenerģijas avotu, kuru viņi vēlas izmantot, un mājsaimniecībām, kas ražo elektroenerģijas pārpalikumu, tirgot to ar kaimiņiem ar taisnīgu atdevi.

Apskatiet šo projektu vietnē: https://www.powerledger.io/

4 # Palīdziet visneaizsargātākajiem  

Saruna uz balkona

foto kredīts: FotoGrazio Saruna uz balkona caur fotopins (licence)

Pasaules Banka 2017. gadā ir aprēķinājusi, ka vairāk nekā Miljards cilvēku visā pasaulē nevar oficiāli pierādīt savu identitāti kas ir obligāti, lai piekļūtu veselības aprūpei, izglītībai, finansēm un citiem būtiskiem pakalpojumiem. Tajā pašā sakarā finansiālā iekļaušana tiek uzskatīta par galveno nabadzības samazināšanas nolūkā, bet diviem miljardiem cilvēku visā pasaulē joprojām nav bankas konta. Tas liedz viņiem droši veikt darījumus ar naudu, piekļūt apdrošināšanai vai veidot kredītvēsturi nākotnes aizņēmumiem.

Blokķēde var palīdzēt nodrošināt digitālo identitāti, novērst naudas pārskaitījumus, novērst cilvēku tirdzniecību un piedāvāt veidu, kā uzkrāt vērtību valstīs, kur inflācija ir sasniegusi ilgtspējīgu līmeni. Kosmosā esošie projekti zied.

Projekta piemērs telpā: Celtniecības klucīši

Building Blocks ir projekts, kuru uzsāka Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules Pārtikas programma un kurā tiek izmantota acu skenēšanas un blokķēdes tehnoloģiju kombinācija, lai veiktu skaidras naudas pārskaitījumus ātrāk, lētāk un drošāk bēgļu nometnēs..

Intervijā MIT Technology Review izgudrotājam Houmans Hadads paskaidro savu redzējumu: “Sīrijas bēgļi, izmantojot šādu sistēmu, varētu atgūt juridisko identitāti, kas tika zaudēta kopā ar viņu dokumentiem un aktīviem, kad viņi bēga no mājām. Šajā scenārijā bēglis varēja viegli pierādīt savas izglītības apliecības, parādīt attiecības ar bērniem un saņemt aizdevumu uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Apskatiet šo projektu vietnē:

https://www.technologyreview.com/s/610806/inside-the-jordan-refugee-camp-that-runs-on-blockchain/

3 # Nodrošiniet lielāku taisnīgumu (un saglabājiet Amazon lietus mežu)

Vada astes Manakins

foto kredīts: tim ellis Vada astes Manakins caur fotopins (licence)

Gadsimtiem ilgi attīstītās valstis ir negodīgi izmantojušas jaunattīstības valstu resursus un zināšanas.

Šīs prakses rezultāti var būt postoši dzīvniekiem un augiem un izpausties negatīvi uz maznodrošināto ekonomiku.

Interesants projekts telpā: Zemes zemes banka

Zemes bankas kods ir padarīt dabas bioloģiskos un biomimētiskos līdzekļus redzamus un pieejamus zinātniekiem un novatoriem visā pasaulē, vienlaikus cīnoties ar biopirātismu un nodrošinot iespējamo komerciālo labumu taisnīgu un vienlīdzīgu sadali, ievērojot Bioloģiskās daudzveidības konvenciju. Nagojas protokols. (Avots Earth Code of Codes)

Projekts tika uzsākts ar Earth BioGenome projekta un Pasaules ekonomikas foruma partnerību.

Apskatiet šo projektu vietnē: https://www.earthbankofcodes.org/  

2 # Palīdziet mums glābt demokrātiju

Vēlēšanu iecirknis

foto kredīts: kagey_b Vēlēšanu iecirknis caur fotopins (licence)

Džeimijs Bartlets savā brīnišķīgajā grāmatā ‘The People Vs Tech’ saka:

Mēs esam pieraduši, ka valdības vēlēšanu laikā apņemas tērēt, un pēc tam vienkārši iztvaiko. Uz blokķēdes balstīta grāmatvedība un līgumi varētu palīdzēt saistīt saistības ar faktiskajiem rezultātiem – pārveidojot to, kā sabiedrība var izsekot mūsu nodokļu izlietošanai.

Interesants projekts telpā: VoteWatcher

Nika Spanosa dibinātā VoteWatcher misija ir panākt pilnīgu pārredzamību mūsdienu vēlēšanu sistēmā un dot iespēju katrai balsij, nodrošinot tehnoloģiski vismodernāko, uzticamāko un drošāko balsošanas mehānismu pasaulē (Source VoteWatcher).

Apskatiet šo projektu vietnē: http://votewatcher.com/

1 # Cīnīties ar klimata pārmaiņām

Entropija

foto kredīts: Rob Oo (mēģina pasūtīt haosu) Entropija caur fotopins (licence)

Klimata pārmaiņas, iespējams, ir vislielākā vides problēma, ar kuru mēs saskaramies.

Blokķēdes tehnoloģiju pielietojums nozarēs atšķiras no oglekļa pēdas samazināšanas, mudina pārstrādāt, izmantojot žetonus, aizsargāt savvaļas dzīvniekus, saglabāt un daudz ko citu.

Interesants projekts telpā: Klimata ķēžu koalīcija

Šī gada sākumā Apvienoto Nāciju Organizācija ir paziņojusi par savu atbalstu jaunas grupas, kuras nosaukums ir Klimata ķēdes koalīcija (CCC), izveidošanai. Šīs globālās iniciatīvas mērķis ir atbalstīt dalībnieku sadarbību, lai veicinātu blokķēdes izveidi, lai palīdzētu mobilizēt klimata finansējumu (Source Climate Chain Coalition).

Apskatiet šo projektu vietnē: https://www.climatechaincoalition.io/

Pēdējās domas:

Šī tehnoloģija jau maina daudzu nozaru kursu. Aina ir ļoti spilgta tādās nozarēs kā finanses, piegādes ķēde, apdrošināšana, grāmatvedība, veselības aprūpe un daudzas citas.

Mēs atrodamies laikā, kad jūtam pārmaiņas. Tagad mums ir jāuzņemas vadība un jāveido šī jaunā tehnoloģija.

Pamela Zoni ir Blockgeek Londonas vēstnieks. Viņa ir biznesa analītiķu analītiķe un blokķēdes entuziaste!

Jūs varat sasniegt Pamelu caur Linkedin: https://www.linkedin.com/in/pamelazoni/  vai Twitter: https://twitter.com/pamelazoni

Atruna:

Šajā rakstā izteiktie viedokļi un viedokļi ir autora viedokļi un viedokļi. Apskatīto projektu vienīgais mērķis ir ilustrēt reālus tehnoloģijas pielietojumus, taču tie nav uzskatāmi par to balto grāmatu vai žetonu apstiprinājumu vai kā ieguldījumu ceļvedi.

Pirms ieguldāt kriptovalūtā, veiciet pats pētījumu un konsultējieties ar finanšu konsultantu.

Resursi un iedvesmas avots:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me