Jūs, iespējams, jau esat dzirdējuši par bitcoin un kriptonauda. Un vēlu termins “Blockchain” ir izraisījis milzīgas šļakatas tehnoloģiju kopienā.

Tā ir tehnoloģija, kas ir digitālo valūtu pamatā un nodrošina, ka visi darījumi tiek pareizi veikti un reģistrēti. Bet tam, kas tiek glabāts blokķēdē, nav jābūt tikai valūtas vienībai – to var izmantot visādi citādi interesanti.

Bet lielākajai daļai ir viens pasvītrojošs jautājums.

Kādas ir nākotnes blokķēdes lietojumprogrammas?

Kā izrādās, lai izmantotu tehnoloģiju, papildus valūtai var izstrādāt vairāk lietojumprogrammu. Šīs ir piecas no blokķēdes idejām, kas atrodas nepabeigtā darba stadijā.

1. DIGITĀLĀ IDENTITĀTE

Iedomājieties, ka nekad vairs nevajadzēs uztraukties par savu digitālo drošību. Tā ir milzīga problēma pasaulē.

Saskaņā ar Distil Networks ceturtdien publiskoto ziņojumu tiek lēsts, ka nozarei tas katru gadu izmaksā aptuveni 18,5 miljardus ASV dolāru.

Tas nozīmē, ka par katru iztērēto 3 ASV dolāru tiks krāpta reklāma.

Blockchain tehnoloģijas ļauj izsekot un pārvaldīt digitālās identitātes gan droša, gan efektīva, kā rezultātā vienmērīgi tiek pierakstīti un samazināta krāpšana.

Vai tā būtu banku darbība, veselības aprūpe, valsts drošība, pilsonības dokumentēšana vai mazumtirdzniecība tiešsaistē, identitātes autentifikācija un autorizācija ir process, kas visā pasaulē ir sarežģīti iepīts tirdzniecībā un kultūrā..

Vai atceraties, kas notika ar Target?

Datu pārkāpums Target bija ievērojami plašāks nekā sākotnēji tika ziņots: uzņēmums paziņoja, ka 70 miljoniem klientu pārkāpumā tika uzlauzta informācija, piemēram, viņu vārds, adrese, tālruņa numurs un e-pasta adrese..

Tādi notikumi kā uzlauztas datubāzes un pārkāpti konti spīd gaismā uz tehnoloģiski attīstītas sabiedrības pieaugošajām problēmām, neapsteidzot uz identitāti balstītus drošības jauninājumus.

Blockchain tehnoloģija piedāvā risinājumu daudziem digitālās identitātes jautājumiem, kur identitāti var unikāli autentificēt neapgāžamā, nemainīgā un drošā veidā. Pašreizējās metodēs tiek izmantotas problemātiskas, uz paroli balstītas kopīgu noslēpumu sistēmas, ar kurām apmainās un kuras tiek glabātas nedrošās sistēmās. Uz blockchain balstītas autentifikācijas sistēmas ir balstītas uz neapgāžamu identitātes pārbaudi, izmantojot digitālos parakstus, kuru pamatā ir publiskās atslēgas kriptogrāfija. Blokķēdes identitātes autentifikācijā vienīgā pārbaude tiek veikta, vai darījums tika parakstīts ar pareizo privāto atslēgu. Tiek secināts, ka tas, kam ir piekļuve privātajai atslēgai, ir īpašnieks, un īpašnieka precīzu identitāti uzskata par neatbilstošu..

Blockchain identitātes lietošanas gadījumi

Blockchain tehnoloģiju var piemērot identitātes lietojumprogrammām šādās jomās:

  • Digitālās identitātes
  • Pases
  • E-rezidence
  • Dzimšanas apliecības
  • Kāzu apliecības
  • ID
  • Pieslēgšanās kontā tiešsaistē

ShoCard ir digitālā identitāte, kas aizsargā patērētāju privātumu un ir tikpat viegli saprotama un izmantojama kā vadītāja apliecības uzrādīšana. Tas ir optimizēts mobilajām ierīcēm un ir tik drošs, ka banka uz to var paļauties.

2. SADALĪTĀ KLUUZGLABĀŠANA

Blokķēdes datu glabāšana tuvākajā nākotnē kļūs par masīvu traucētāju. (3-5 gadi)

Kāpēc jūs varētu jautāt?

Pašreizējie mākoņkrātuves pakalpojumi ir centralizēti – tādējādi jums lietotājiem jāuzticas vienam krātuves nodrošinātājam. “Viņi” kontrolē visus jūsu tiešsaistes aktīvus.

No otras puses, izmantojot Blockchain, tas var kļūt decentralizēts. Piemēram, Storj ir beta testēšanas mākoņa krātuve, izmantojot ar Blockchain darbināmu tīklu, lai uzlabotu drošību un samazinātu atkarību. Turklāt lietotāji (jūs) varat izīrēt savu lieko krātuves ietilpību Airbnb stilā, izveidojot jaunas tirgus vietas.

Sānu piezīme: Uzmanieties no maza niša biznesa parādīšanās, izmantojot Slock.it tehnoloģiju un Storj kopā. Ja es būtu Airbnb vai Uber, es tam pievērstu lielu uzmanību.

Ikviens internetā var saglabāt jūsu datus par iepriekš saskaņotu cenu. Datu sajaukšana un glabāšana vairākās vietās ir atslēga to drošībai.

Storj.io un fakts ir divi jaunie uzņēmumi, kas pēta šo ideju. Pēc datu šifrēšanas tie tiek nosūtīti uz tīklu, kurā ir viegli izsekot pamata metadatiem.

3. DECENTRALIZĒTS NOTĀRS

Viena interesanta blokķēdes iezīme ir tās laika zīmoga funkcija. Viss tīkls būtībā apstiprina iesaiņoto datu gabala (saukta par hash) stāvokli noteiktā noteiktā laikā. Kā neuzticams decentralizēts tīkls tas būtībā apstiprina [kaut kā] pastāvēšanu noteiktā laikā, ko vēl vairāk var pierādīt tiesā. Līdz šim šim mērķim varēja kalpot tikai centralizēti notāru pakalpojumi.

Argentīnā bāzētais Buenosairesas izstrādātājs Manuels Ārozs, kurš kā decentralizētu pārbaudes metodi izveidoja eksistences pierādījumu, sava veida kriptogrāfijas notāru dienests paskaidroja:

“Tā kā blokķēde ir publiska datu bāze, tā ir izplatīta veida vienprātība, jūsu dokuments tiek sertificēts izplatītā veidā.”

KĀ TAS STRĀDĀ

Esamības pierādījums ļauj lietotājiem augšupielādēt failu un samaksāt darījuma maksu, lai kriptogrāfiskais pierādījums par to būtu iekļauts Bitcoin bloku ķēdē. Faktiskais fails netiek glabāts tiešsaistē, un tāpēc tas neapdraud nevēlamu lietotāja materiāla publicēšanu.

Pēc anonīmas dokumenta augšupielādes un tīkla nodevas samaksas tiek izveidots dokumenta (vai jebkura cita veida digitālā faila) jaukšana kā daļa no darījuma.

Vietnē “Pierādījums par esamību” tiek parādīti nesen augšupielādēti faili, kuru bloķēšanas ķēdē ir jaukšanas iespējas.

Tas faktiski izmanto bloka ķēdes publisko un virsgrāmatas raksturu, lai saglabātu jūsu faila pierādījumu, kuru vēlāk var pārbaudīt, ja rodas autorības vai datēšanas jautājums.

“Būtībā, darījumā ievietojot dokumenta kriptogrāfisko jaucēju, kad šis darījums tiek ieskaitīts blokā, bloka laika zīmogs kļūst par dokumenta laika zīmogu,” teica Arāoz.

Iedomājieties, ka nekad vairs nevajadzēs maksāt par notariālu apliecinājumu: pasaule virzās uz vērtību bāzes ekonomiku. Ja jūs nepievienojat vērtību veselumam, jūs vairs neesat vajadzīgs. Un tas ir par laiku. Mūsdienās daudzām arhaiskajām sistēmām ir tikai jūsu dēle, nevis pievienojat vērtību savai dzīvei.

4. GUDRI LĪGUMI

Ko darīt, ja jūs varētu samazināt savu hipotēkas likmi, atvieglojiet testamenta atjaunināšanu?

Viedo līgumu pasaule strauji tuvojas, bet kas tie ir?

Tie ir juridiski saistoši programmējami digitalizēti līgumi, kas ievadīti blokķēdē. Viņi ir gudri, jo ir automatizēti un var sevi izpildīt. Ko izstrādātāji dara, ir ieviest juridiskus līgumus kā mainīgos un paziņojumus, kas var atbrīvot līdzekļus, izmantojot Bitcoin tīklu kā ‘trešās puses izpildītāju’, nevis uzticēties vienai centrālajai iestādei..

Piemēram, ja divi cilvēki vēlas apmainīt 100 ASV dolārus noteiktā laikā nākotnē, kad ir izpildīti vairāki priekšnoteikumi, nosacījumi, izmaksa un pušu informācija tiks ieprogrammēta viedā līgumā. Pēc noteikto nosacījumu izpildes līdzekļi tiks atbrīvoti un nosūtīti attiecīgajai pusei saskaņā ar noteikumiem.

Piešķirot datoriem kontroli pār līgumiem, mēs varam padarīt uzņēmējdarbību efektīvāku un padarīt tiesību sistēmu taisnīgāku.

“Viedie līgumi atrisina starpnieku uzticības problēmu starp vienošanās pusēm, neatkarīgi no tā, vai tas notiek starp cilvēkiem, kuri nodod aktīvus, piemēram, zeltu, vai izpilda lēmumus starp divām pusēm derību līgumā,” skaidroja ethereum dibinātājs Vitāliks Buterins. “

Tādas platformas kā Ethereum viedos līgumus tuvina realitātei. Turklāt tāpēc, ka blokķēdē saglabātos datus nevar mainīt, pamata līgumi, piemēram, laulības, jau ir ierakstīti kodā.

5. DIGITĀLĀ BALSOŠANA

Lielākais šķērslis, lai vēlēšanu procesi būtu tiešsaistē, saskaņā ar tā nelabvēļiem ir drošība. Izmantojot blokķēdi, vēlētājs varēja pārbaudīt, vai viņa vai viņa balss ir veiksmīgi pārsūtīta, paliekot anonīms pārējai pasaulei. 2014. gadā politiskā partija Dānijā Liberālā alianse kļuva par pirmo organizāciju, kas to izmantoja blockchain balsot. Tā kā amerikāņu vēlētāju aktivitāte joprojām ir šokējoši zema, izplatītā digitālā balsošana var būt veids, kā paplašināt nepiedalīšanos.

“Daudzas valstis izmanto vēlēšanu automātus, kas ir vecāki par 10 gadiem un ir ne tikai novecojuši un nedarbojas, bet arī to uzturēšana kļūst arvien dārgāka, jo detaļas vairs netiek ražotas. Krāpšanās ar vēlēšanām grauj demokrātijas struktūru. ” -BTC

Pagājušajā gadā komanda, kas akreditējās novērot 2013. gada pašvaldību vēlēšanas Igaunijā – vienīgajā valstī, kas plaši rīkoja interneta balsošanu, atklāja, ka novēroja, kā vēlēšanu amatpersonas lejupielādēja galveno programmatūru, izmantojot nedrošu interneta savienojumu, ievadot PIN un paroles, ņemot vērā kameras, un vēlēšanu programmatūras sagatavošana nedrošiem datoriem. Norvēģija arī atcēla e-balsošanas sistēmu izmēģinājumus vietējās un nacionālajās vēlēšanās, secinot, ka vēlētāju bailes par viņu balsu publiskošanu var iedragāt demokrātiskos procesus. (Avots: estoniaevoting.org)

Iedomājieties sabiedrību, kurā jūsu balss tiek garantēta no tālruņa ērtības.

Vai jūs varat iedomāties, kas notiktu ar mūsu valdības struktūrām?

Es ceru, ka Blockchain tehnoloģijas tuvākajā nākotnē kļūs par zelta standartu visām pasaules valstīm. Ir pienācis laiks mūsu sistēmai un valdībām kļūt pārredzamākām.

SECINĀJUMS

Kā minēts iepriekš, lielākā daļa no šīm lietojumprogrammām joprojām nav izstrādātas. Blokķēdes lietojumprogrammu nākotnes potenciāls joprojām tiek atklāts. Turpmākie gadu pāri būs eksperimentēšana un piemērošana visiem sabiedrības aspektiem. Neatkarīgi no tā, kura lietojumprogramma pasaules mērogā ir pirmā. Apakšējā līnija ir tāda, ka Blockchain ir šeit, lai paliktu un pārveido mūsu sabiedrības darbību.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me