5 vājas blokķēdes tehnoloģijas vietas

Atruna: Šajā rakstā izteiktie viedokļi un viedokļi ir autoru viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Blockgeeks oficiālo politiku vai nostāju

Blokķēdes tehnoloģijas vājo punktu novērtēšana

Publiskās blokķēdes tehnoloģijas var gūt daudz labumu sabiedrībai kopumā. Mani uztrauc tas, ka blokķēdes drudža miglā mēs esam aizmirsuši mūsu tradīciju apstiprināšanas sistēmu priekšrocības. Piemēram, mēs varam pārbaudīt izglītības sertifikātus blokķēdē, taču izvēle par to, vai mēs vēlētos, ir strīdīga. Apskatīsim dažus iemeslus, kāpēc mums ir nepieciešama centralizētas un decentralizētas validācijas sistēmu kombinācija.

# 1 Blokķēdē nav klientu aizsardzības.

Blockchain tehnoloģija darbojas kā norēķinu sistēma, kuras pamatā ir push. Tas nozīmē, ka indivīdam ir vara pār resursu, kuru viņi vēlas pārbaudīt blokķēdē. Tas varētu būt kriptonauda, ​​sertifikātu autentifikācija, zemes īpašumtiesības utt. Problēma ar to ir tad, ja darījums kļūst skābs pēc tam, kad tas jau ir pārbaudīts blokķēdē, vienīgais iespējamais darījuma atdošanas veids ir tad, ja puses vienojas to mainīt. Izmantojot centralizētu sistēmu, piemēram, banku. Tomēr ir izveidota procedūra, lai varētu apstrīdēt darījumus pēc to pabeigšanas.

Dažas tirdzniecības tehnoloģijas, kas apmetas blokķēdē, šīs problēmas novēršanai ir izmantojušas šķīrējtiesnešu sistēmu, piemēram, tirdzniecības tīkls Open Bazaar P2P. Tādā veidā notiek tirdzniecība starp diviem cilvēkiem un vienu objektīvu moderatoru. Skat vairāku parakstu darījums tehnoloģiju, lai iegūtu sīkāku informāciju par to, kā tas darbojas.

5 vājās vietas blokķēdes tehnoloģijā: publiskā blokķēde

# 2 Norēķināšanās par blokķēdi ir lēna.

Darījuma nokārtošanas izmaksas blokķēdē ir tādas, ka visiem tīkla mezgliem ir jāvienojas par darījuma derīgumu. Tas ir daudz lēnāks process nekā likt bankai pārbaudīt jūsu darījumu vienā mirklī.

Darījumus var veikt uzreiz, taču, kamēr nav pārbaudīts bloks, kurā darījums ir ievietots, tas ir klasificēts kā neuzticams. Laikā starp iesniegto darījumu un bloka norēķinu slikts dalībnieks varētu sākt krāpnieciskus darījumus, lai maldinātu tīklu par tā dēvēto divreiz iztērēt.

Ļoti aizraujoša gaidāmā tehnoloģija, kas varētu atrisināt šo problēmu, ir zibens tīkls. Šis risinājums darbojas kā blokķēdes tehnoloģijas 2. slānis; to var attiecināt uz jebkuru publisku blokķēdi. Tas ļaus uzreiz pārbaudīt darījumus par daļu no šodienas norēķinu izmaksām. Lasiet vairāk par to, kā tas darbojas šeit.

# 3 Kalnrači var būt savtīgi

Kalnrūpniecības process blokķēdē ir jauninājums, kas izmanto spēļu teorijas ekonomiku, lai stimulētu cilvēkus veikt datora jaudu, lai nodrošinātu peļņu. Tā apakšējā pusē parasti kalnračiem būs vienalga, lai nokārtotu pēc iespējas vairāk darījumu; viņi nopelnīs visvairāk naudas, atrodot un pārbaudot bloku visātrākajā iespējamajā veidā.

Tas noved pie tā, ka kalnrači atrod tukšus blokus un apstiprina. Ir arī vēl viena problēma, kas pazīstama kā Selfish Mining, kas ir situācija, kad kalnrūpnieks vai kalnrūpniecības baseins atrod un apstiprina bloku un nepublicē un neizplata derīgu risinājumu pārējam tīklam.

# 4 Pieaugošais blokķēdes izmērs

Ar katru jaunu bloku pieaug blokķēde. Tas var būt jautājums, jo katram mezglam, kas pārbauda tīklu, ir jāuzglabā visa bloku ķēdes vēsture, lai tā būtu dalībniece. Šī ir pietiekami smaga problēma ar bitcoin blokķēdi, kur darījuma lielums ir tikai daži baiti, kopējais bloku ķēdes lielums 2017. gada janvārī ir 98 GB. Ņemot vērā to, ka tajā pašā laikā 2016. gadā izmērs bija 50 GB, un blokķēdes izmantošana turpina pieaugt, tas rada arvien lielākas bažas.

Viena no lielākajām debatēm bitkoīna telpā ir, ja būtu jāpalielina bloka lielums. Ja blokķēdei ir lielāki bloki, blokķēdes izmērs palielināsies ātrāk, tādējādi galu galā iznīdējot solo kalnračus. Tas ir liels jautājums, jo blokķēdes tīkla veselība ir daļēji atkarīga no tīkla mezglu daudzuma un šo mezglu izplatības visā pasaulē. Pretarguments šim jautājumam ir tāds, ka ar pietiekamu tehnoloģiju attīstību cietā diska vieta nākotnē būs ļoti lēta un paliks priekšā blokķēdes lielumam. Debates turpinās.

# 5 Galu galā norēķināšanās par blokķēdi nebūs lēta

Jebkurā publiskā blokķēdē vieta blokā ir ierobežots resurss. Tā kā tīkls tiek izmantots vairāk, darījumu summa, kuru vēlaties norēķināties blokā, pārsniegs krātuves jaudu. Publiskajiem blokķēdes tīkliem tam ir iebūvēts risinājums, proti, ka darījumos ar lielāku kalnraču maksu tiks piešķirta prioritāte iekļaušanai blokā. Tam ir jēga, jo kalnrači vēlas maksimāli palielināt savu peļņu, lai vispirms iekļauj darījumus ar visaugstāko maksu.

Šī nav kļūda, bet gan funkcija. Ja tas varētu brīvi apmesties blokķēdē, būtu pārāk daudz veidu, kā uzbrukt blokiem ar putekļu darījumiem un aizsprostot tīklu. Sākotnēji bitcoin blokķēdei nebija bloku lieluma ierobežojuma; tas galu galā tika iestatīts uz 1 MB, lai izvairītos no Sybil uzbrukuma tīklā.

Visām šīm problēmām ir potenciālie risinājumi, kurus var ieviest kā labojumu. Manuprāt, blokķēdēm galu galā būs centralizācijas slāņi, piemēram, zibens tīkls. Tomēr tas nav nekas slikts, ja vien ir pietiekami daudz šifrēšanas, lai aizsargātu to cilvēku privātumu, kuri vēlas izmantot tīkla centralizētos slāņus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map