Atruna: Šajā rakstā izteiktie viedokļi un viedokļi ir autoru viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Blockgeeks oficiālo politiku vai nostāju

Pēc VICE mātesplatē, 2015. gada jūnijā vienam Bitcoin darījumam bija nepieciešams tāds pats elektroenerģijas daudzums kā 1,57 amerikāņu mājsaimniecībām vienu dienu, no kurām vidējā izmēra māja ir aptuveni 2700 kvadrātpēdas.

Lai sniegtu kādu globālu kontekstu, 1,57 amerikāņu mājas aptuveni vienādas ar 20 Honkongas mājām vai 11 kontinentālās Ķīnas mājām. Pieaugot Bitcoin tklam, pieaug elektrbas pieprasjums un šodien vidējais Bitcoin darījums maksā tikpat daudz kā 3,67 vidējo amerikāņu māju darbināšana uz vienu dienu jeb attiecīgi 46,75 Honkongas mājas un 25,7 kontinentālās Ķīnas mājas. 2015. gada jūnijā Bitcoin tīkls patērēja pietiekami daudz enerģijas, lai darbinātu 173 000 amerikāņu māju, un šodien šis skaitlis ir pieaudzis līdz 1 018 762, kas nozīmē ~ 6x pieaugumu. Ja mēs pieņemam, ka tas joprojām ir šīs ekosistēmas sākuma laiks, kad Bitcoin var apstrādāt septiņus darījumus sekundē, tad cik energoefektīvs un ilgtspējīgs tas būs, kad mēs sākam iedomāties Bitcoin paplašināšanu, lai darījumu caurlaide un apjoms varētu konkurēt ar tādiem kā VISA un tā 24 000 darījumu sekundē?

Vidējā ASV mājsaimniecība katru gadu patērē elektroenerģiju no 10 000 līdz 12 000 kWh, aptuveni tikpat, cik būtu nepieciešams četru bitkoīnu ģenerēšanai, kuru vērtība ir nedaudz zem 1000 USD. Bet tai pašai vidējai mājsaimniecībai ir aptuveni 6000 USD skaidras naudas uzkrājumos un krājkontos un aptuveni 15 000 USD kredītkaršu atlikumos. Tāpēc, pārejot pat uz nelielu daļu tipisku mājsaimniecības finanšu darījumu uz Bitcoins, ir jāpanāk milzīgs elektroenerģijas patēriņa pieaugums. [ 3]

Bitcoins enerģijas patēriņš Ilgtspējīgs protokols, kas jāattīstās?

Bitcoin cena ir palielinājusies vēlu. Tomēr kWh, fiat valūtas un kredītkaršu bilances mainīgajiem lielumiem nav, tāpēc secinājums joprojām ir tāds pats; masveida Bitcoin ieviešana ASV mājsaimniecībās radīs ļoti lielu elektroenerģijas patēriņa pieaugumu salīdzinājumā ar esošajām finanšu sistēmām.

Parasti pretargumenti no Bitcoin maksimālisti aprakstiet Bitcoin lietderību vai nozīmi cilvēcei, piemēram, speciālistiem, piemēram Trace Majers kurš ir salīdzinājis Bitcoin nozīmi vai atbilstību Copernicus nozīmei, novērojot monetārā piedāvājuma sarukumu un paplašināšanos vai Sers Īzaks Ņūtons dod mums zelta standartu (pārejiet līdz 1:12 zemāk esošajā video)

Citi pretargumenti apraksta Fiat valūtas izveides un izplatīšanas izmaksas, piemēram, rēķinu drukāšana vai monētu kalšana bankas vai krājaizdevu sabiedrības filiāles celtniecības izmaksas, tomēr pēdējais arguments ir mazāk ietekmīgs, ņemot vērā to, ka ievērojams skaits filiāļu, kas jau ir slēgtas un tiek plānots slēgt nākamās desmitgades laikā, patērētāju vēlmēm pārejot uz mobilo banku.

Nākamās desmitgades laikā pat puse no visām ASV banku filiālēm joprojām varētu pazust, norāda Keefe, Bruyette & Woods, finanšu pakalpojumu izpētes firma.

Lai sniegtu nedaudz salīdzinošāku kontekstu attiecībā uz Bitcoin elektroenerģijas izmaksām, CERN izmanto 1,3 teravatstundas elektroenerģijas gadā Hadron Collider daļiņu paātrinātājs salīdzinot ar 11 teravatstundām (un strauji augošu) elektrību gadā, ko Bitcoin patērē. Daži var apgalvot, ka šis salīdzinājums ir pārāk vienkāršots un “āboli no apelsīniem”, taču gada terawatt stundas patēriņa rādītāji tomēr saglabājas, un Bitcoin maksā apmēram 10x vairāk enerģijas nekā CERN. Tikmēr lielākajai daļai, ja ne mums visiem, iespējams, būs ļoti grūti lai parādītu izmaksu / lietderības argumentu, atbalstot Bitcoin, kam ir 10x lielāks ieguvums nekā CERN. Ir arī vērts atzīmēt, ka Hadron Collider nesen tika jaunināts un kļuva spēcīgāka, tomēr maz ticams, ka tās patēriņa prasības pieaugs gandrīz tuvu Bitcoin tempam, un faktiski programmas ietvaros liels uzsvars tiek likts uz ilgtspēju un energoefektivitāti.

LHC 2015. – 2018. Gada skrējiena laikā Claudet uzmanīgi vēros enerģijas patēriņu, meklējot veidus, kā uzlabot energoefektivitāti, vienlaikus dodot zinātniekiem nepieciešamo enerģiju. “Mūs finansē no valsts budžetiem, un mums ir jāievēro šie valsts budžeti attieksmē pret enerģiju.”

No otras puses, Bitcoin nepastāv šāds pierādāms ētoss vai uzmanība attiecībā uz energoefektivitāti vai ilgtspēju. Tā vietā mēs redzam, ka arvien biežāk parādās lielākas un energoietilpīgākas kalnrūpniecības saimniecības, kā arī pieaugošā pārpilnība un entuziasms par pieaugošo Bitcoin cenu.

Mēs esam arī liecinieki dažiem apšaubāmiem un nepamatotiem apgalvojumiem, kas nāk no Bitcoin ieguves saimniecību kopienas, piemēram, šis Ķīnas kalnrūpniecības saimniecības magnāta citāts Čendlers Guo kurš norāda

“Šodien enerģētikas uzņēmumi sāk darboties bitkoīnu ieguves biznesā. Pirms tam mēs [ogļrači] nopirkām no viņiem [enerģētikas uzņēmumiem] elektrību, lai iegūtu bitcoin. Šodien pārdevējs, kurš mums pārdod elektroenerģiju, pats iegūst bitcoin. ”

Fotoattēlu kredīts http://www.bbc.com/future/story/20160504-we-looked-inside-a-secret-chinese-bitcoin-mine

Patiesībā, mēs redzam daudzus gadījumus, kad Ķīnas Bitcoin ieguves operācijas nozog elektrību no dažādiem vietējiem avotiem, tostarp eļļas augiem. 2016. gada 29. aprīlī Jušulinas naftas atradņu enerģijas pārvaldības nodaļa atklāja neparastu enerģijas patēriņu divās akās un ziņoja par to vietējai policijai. 300 metru attālumā tika atklāta māja, kurā tika aizturēti 130 bitumena aparāti, iespējams, nelikumīgi sifonējot elektroenerģiju no ražotnes bitkoīnu ieguvei. Pēc tam Naftas atradņu drošības departaments vērsās pret naftas laukos nozagto elektroenerģiju, kā rezultātā tika arestētas 1200 vienības Bitcoin kalnraču no divpadsmit vietām.

Jebkurā gadījumā, ja sistēmā netiek veiktas izmaiņas, pašas valūtas dzīvotspēju varētu apstrīdēt seigniorage (kas definēta kā starpība starp naudas nominālvērtību un tās izgatavošanas izmaksām) varētu būt minimāla vai negatīva. Citiem vārdiem sakot, elektrības robežizmaksas varētu pārsniegt nesen kaltā bitcoin vērtību.

Es uzrakstīšu šī raksta 2. daļas turpinājumu, kurā mēs aplūkosim alternatīvas sistēmas, piemēram, likmju pierādīšanu, ko veiksmīgi ieviesušas citas kriptovalūtas, tostarp PeerCoin, un ir iekļauta Ethereum mērogojamības ceļvedī kā Kaspers protokola jaunināšana, kuru vada Vlads Zamfirs.

P.S- kredīts pret Prestons Brīns un viņa dedzīgais murkšķis nojauš, ka šorīt grieza man riteņus ar šo tvītu https://twitter.com/prestonjbyrne/status/815612748071632897 un paldies Digonomists par viņu izcilo gabalu http://digiconomist.net/beci

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me