Bitcoin bailes un alkatības indekss – ko tas nozīmē?

CNNMoney nāca klajā ar bailes un alkatības indeksu, lai novērtētu krājumu veiktspēju katru dienu, nedēļu, mēnesi un gadu. Šis indekss ir balstīts uz divām primārākajām emocijām, kuras izjūt investori – bailēm un alkatībai. Tas darbojas šādi:

 • Alkatība virza akciju cenu, kamēr investori sāk tās uzkrāt.
 • Bailes pamatīgi pārdod akciju cenu.

Pārmērīga alkatība var uzpūst akciju cenu tiktāl, ciktāl tā ir par dārgu. Tāpat neierobežotas bailes var samazināt cenu līdz nepietiekami novērtētajai zonai. Kriptogrāfijas tirgus, tāpat kā akciju tirgus, ir arī ļoti emocionāls. Kad tirgus iet uz augšu, FOMO (bailes palaist garām) dēļ tirgū ienāk daudz investoru. Tomēr, kad tirgus samazinās, šie paši cilvēki rīkojas neracionāli un izgāž visus savus kriptos. Bitcoin bailes un alkatības indekss var palīdzēt mums izmērīt un mazināt šīs emocionālās pārmērīgās reakcijas un spriest par tirgus noskaņojumu.

Kā izskatās Bitcoin bailes un alkatības indekss?

Alternative.me ir vispazīstamākais un cienītākais Bitcoin bailes un alkatības indekss. Šādi izskatās 3 mēnešu indekss:

Bitcoin bailes un alkatības indekss - ko tas nozīmē?

 • Kad indekss nokrītas zem 20, tas norāda uz ārkārtīgām bailēm.
 • Kad indekss paaugstinās virs 60, tas norāda uz ārkārtīgu alkatību.

Kā norādīts 3 mēnešu diagrammā, Bitcoin indekss ir bijis dziļi iekšā galējo baiļu teritorijā jeb aka <20, kopš 2020. gada 6. marta. Tagad to apstiprināsim ar Bitcoin cenu darbību.

Kā redzat, tajā pašā laika posmā BTC / USD samazinājās no 9 087 ASV dolāriem 5. martā līdz 4650 USD 16. martā. Tagad redzēsim pēdējā gada bailes un alkatības indeksu.

Viss, kas atrodas virs sarkanās līnijas, atrodas galīgajā alkatības zonā. Tagad aplūkosim cenu darbību jūnija vidū līdz jūlija vidum, kad indekss bija dziļi galīgajā alkatības zonā.

Bitcoin bailes un alkatības indekss - ko tas nozīmē?

Kā redzams, šajā ārkārtējā investoru alkatības periodā arī Bitcoin sasniedza USD 13 000 vērtējumu, pirms piedzīvoja lācīgu korekciju. Bailes un alkatības indekss kā tāds var būt diezgan noderīgs rādītājs, lai saprastu, vai pašreizējā Bitcoin cena ir krietni virs vai zemāka par patieso vērtību.

Kā tiek mērīts šis indekss?

CNN Money izskata septiņus dažādus faktorus, lai aprēķinātu, cik lielas bailes vai alkatība ir tirgū. Šie faktori ir:

 • Akciju cenu impulss: S&P 500 indekss pret 125 dienu slīdošo vidējo rādītāju (MA)
 • Akciju cenu spēks: Akciju skaits, kas sasniedz 52 nedēļu maksimumu, salīdzinot ar tiem, kas NYSE sasniedz 52 nedēļu minimumu.
 • Akciju cenu platums: analizējot pieaugošo krājumu tirdzniecības apjomus un krītošos krājumus.
 • Put un Call opcijas: Vai put put opcijas atpaliek no zvanu opcijām (alkatība) vai pārsniedz tās (bailes).
 • Nevēlamo obligāciju pieprasījums: novērtēt tirgus vēlmi pēc nevēlamām obligācijām.
 • Tirgus svārstīgums: Čikāgas padomes opciju biržas svārstīguma indekss (VIX), pamatojoties uz 50 dienu slīdošo vidējo rādītāju.
 • Droša patvēruma pieprasījums: akciju atdeves atšķirība no kases

Katru no šiem rādītājiem mēra skalā no 0 līdz 100. Pēc tam tiek aprēķināts katra no tiem vidējais svērtais vidējais rādītājs, kas dod mums bailes un alkatības indeksu. Iedvesmojoties no tā, Alternative.me izveidoja savas kriptogrāfiskās bailes un alkatības indeksu, izmantojot sešus datu avotus. Pirms mēs aplūkojam šos avotus, jums jāpatur prātā vēl divi punkti:

 • Katrs datu punkts tiek vērtēts tāpat kā iepriekšējā dienā.
 • Mērījumi attiecas tikai uz Bitcoin indeksu.

Tagad aplūkosim sešas datu kopas un to, cik daudz tie veicina Bitcoin indeksu.

 • Nepastāvība (25%): neparasts nepastāvības pieaugums liecina par ārkārtējām bailēm. Pašreizējā nepastāvība un maks. Bitcoin izņemšana tiek salīdzināta ar atbilstošo vidējo vērtību pēdējās 30 dienās un 90 dienās.
 • Tirgus moments / apjoms (25%): tirgus impulsa un pašreizējā apjoma attiecība pret pēdējo 30 un 90 dienu vidējām vērtībām. Nemainīgi lielie apjomi atbilst mantkārīgam tirgum.
 • Sociālie mediji (15%): čivināt noskaņojuma analīze, kas apkopo ziņas par dažādiem monētas hashtagiem, lai redzētu, cik ātri un cik daudz mijiedarbību tā saņem noteiktos laika posmos. Neparasti augsta Twitter klātbūtne ir mantkārīga tirgus pazīme.
 • Aptaujas (15%): Alternative.me veic lielu skaitu aptauju dažādās platformās un jautā cilvēkiem, kā viņi redz tirgu. Viņi vidēji vienā aptaujā saņem 2000-3000 balsis.
 • Dominance (10%): pēkšņs noteiktu atslēgvārdu pieaugums var dot jums norādi par pašreizējo kriptogrāfijas tirgus noskaņojumu. Piem. “Bitcoin scam” meklēšanas apjoma pieaugums ir redzams baiļu rādītājs.
 • Tendences (10%): Google tendenču dati dažādiem ar Bitcoin saistītiem meklēšanas vaicājumiem. Pēkšņs noteiktu atslēgvārdu pieaugums var dot jums norādi par pašreizējo kriptogrāfijas tirgus noskaņojumu. Piem. “Bitcoin scam” meklēšanas apjoma pieaugums ir acīmredzams ārkārtēju baiļu rādītājs.

Pašreizējā situācija

Bitcoin bailes un alkatības indekss - ko tas nozīmē?

Rakstīšanas laikā tirgus pārdzīvo ārkārtīgu baiļu periodu. Bitcoin cena šobrīd tiek ievērojami novērtēta par zemu, kā norādīts indeksā, un tā piedāvā pirkšanas iespēju.

Baiļu un alkatības indeksa kritika

Daudzi skeptiķi uzskata, ka baiļu un alkatības indekss nav uzticams ieguldījumu izpētes rīks. Pēc viņu domām, pirkšana un turēšana ir daudz labāka ieguldījumu metode, un tādi rīki kā bailes un alkatības indekss mudina investorus pieņemt momentānus pirkšanas un pārdošanas lēmumus, kas ilgtermiņā dod mazāk labvēlīgu peļņu.

Secinājums

Lūdzu, paturiet prātā, ka mēs neesam ieguldījumu konsultanti, tāpēc mēs neiesakām jums ieteikt nekādus rīkus. Tomēr tas, ko mēs teiksim, ir tas, ka bailes un alkatības indekss ir interesants rīks, kuru jūs varētu izpētīt. Dienas beigās pirms ieguldīšanas jums būs jāveic paši pētījumi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map