Blokķēdes likumi un kriptovalūtu juristi – skatiet, kā tas viss ir saistīts

Noteikumi blockchain likums lielākoties bijuši viens otra pretējās pusēs. Ar paaugstinātiem globālajiem kriptovalūtu noteikumiem un pasākumiem jums būs ļoti grūti noticēt, ka šīs divas telpas var atrast sinerģiskas darba attiecības. Tomēr blokķēdes tehnoloģijai ir daudz vairāk nekā tikai kriptonauda. Tātad, pirms mēs izpētīsim izmaiņas, ko tas var radīt legālajai nozarei, gūsim nelielu ieskatu par blokķēdes tehnoloģiju.

Kas ir Blockchain likums & Tehnoloģija?

Blockchain likuma dati

Blokķēde visvienkāršākajā nozīmē ir laika zīmoga nemainīga datu ieraksta sērija, kuru pārvalda datoru kopa, kas nepieder nevienai vienībai. Katrs no šiem datu blokiem (t.i., bloks) ir nodrošināts un saistīts viens ar otru, izmantojot kriptogrāfijas principus (t.i. ķēdi).

Iemesls, kāpēc blokķēde ir ieguvusi tik lielu apbrīnu, ir šāds:

 • Tas nepieder vienai vienībai, tāpēc ir decentralizēts
 • Dati tiek kriptogrāfiski saglabāti iekšpusē
 • Blokķēde nav maināma, tāpēc neviens nevar izmainīt datus, kas atrodas blokķēdē
 • Blokķēde ir caurspīdīga, lai varētu izsekot datus, ja viņi to vēlas

Advokātu interese par blokķēdi dramatiski pieauga 2017. gadā. Faktiski, pēc Volstrītas Blokķēdes alianses dibinātāja un priekšsēdētāja Rona Kvaranta teiktā, juridiskā nozare bija viena no visstraujāk augošajām nozarēm, kas pievienojās aliansei.

Kardozo Juridiskās skolas profesors Ārons Raits (Aaron Wright) sacīja: “Mēs varam izmantot blokķēdi kā“ mugurkaulu ”, lai pārvaldītu visu juridisko nozari, izveidotu efektīvākas sistēmas, samazinātu juridisko pakalpojumu izmaksas un pārliecinātos, ka cilvēki saņem juridiskos pakalpojumus. viņiem vajag.”

Tagad viss, kas ir ļoti aizraujoši, apskatīsim dažus reālus lietošanas gadījumus vai utilītas, kuras blokķēdes tehnoloģija var ienest legālajā nozarē.

Jomas, kurās Blockchain var uzlabot juridisko nozari

# 1 Īpašuma ieraksti

Īpašuma krāpšana ir viena no būtiskākajām problēmām Indijā. Tikai Ņūdeli 2013. gadā vien bija 181 ziņots par īpašuma krāpšanas gadījumiem, savukārt Mumbajā 173 gadījumi bija tuvu otrajai vietai. Nekustamā īpašuma darījumi ir viens no lielākajiem melnās naudas ieguldīšanas veidiem. Vispopulārākais veids, kā to izdarīt, ir īpašuma turēšana uz kāda cita vārda. To sauc par “benami” jeb “viltus vārdu”. Kopš 2016. gada novembra ir arestēti benami īpašumi, kuru vērtība pārsniedz USD 282 miljonus.

Policijas kopīgais komisārs Satish Golcha PTI sacīja:

“Apmēram 30 procenti no visiem gadījumiem, par kuriem mums ziņo, ir saistīti ar nekustamo īpašumu.”

Bēdīgi slavenā benami gadījumā Noziedzības nodaļa atklāja, ka Nirmala Krišna Nidhi fonda virzītāji iegādājās īpašumu ar savu nominantu vārdu, liedzot simtiem cilvēku dzīvības uzkrājumus.

Noziedzības nozare uzzināja, ka apsūdzētais Thiruvananthapuram, Kollam un Kundara ir iegādājies augstas klases īpašumus, piemēram, tirdzniecības centrus, dzīvojamos gabalus un bungalo. Kopējā krāpšanās ir piesaistīta aptuveni ₹ 500 crore (~ 7,8 miljardi USD)!

Patiesi monumentālā lēmumā Andhra Pradesh un Telangana štatu valdības sadarbojas ar Zviedrijas jaunuzņēmumu ChromaWay, lai cīnītos pret šiem krāpšanas gadījumiem ar īpašumu, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju.

Trīs galvenās problēmas, kuras atrisinās blokķēde

Trīs galvenās problēmas, kuras blokķēdei bija jāatrisina, lai tā būtu efektīva zemesgrāmatu glabāšanas vienība, ir šādas:

1. digitālajām vienībām nevajadzētu būt viegli atkārtojamām

Viena no vērtīga produkta pamatīpašībām ir tā, ka to būtu grūti atkārtot. Tas ir iemesls, kāpēc fiat valūtu nevar viegli atkārtot mājās. Ja kāds var paņemt mājās printeri un izdrukāt 100 USD, valūtas vērtība samazināsies par ievērojamu summu.

Tas pats attiecas arī uz konfidenciāliem dokumentiem, piemēram, zemesgrāmatu dokumentiem. Nevajadzētu būt iespējai, ka kādam ir divas tā paša reģistra kopijas, bet ar atšķirīgu informāciju. Blokķēde šo problēmu atrisināja pirms gadiem. Šo problēmu sauc par “dubultu tēriņu”. Ņemsim bitcoin piemēru, man nav iespējams tērēt vienu un to pašu bitcoin vienlaikus vairākos darījumos. Izmantojot “dubulto izdevumu aizsardzību” blokķēdēs, tas var novērst.

2. digitālajiem failiem vajadzētu būt drošiem

Viss, kas tiek glabāts blokķēdē, ir automātiski drošs pret viltojumiem.

Katram blokķēdes blokam ir savs unikālais digitālais pirkstu nospiedums ar nosaukumu “hash”. Kad faili nonāk blokā, tos nevar izmainīt, jo kriptogrāfiskās jaukšanas funkcijas novērsīs tā rašanos.

Apskatīsim, kā darbojas jaukšanas process. Mēs gatavojamies ievietot noteiktus ieguldījumus. Šim vingrinājumam mēs izmantosim SHA-256 (drošā jaukšanas algoritms 256).

blokķēdes jaukšana

Kā redzat, SHA-256 gadījumā neatkarīgi no tā, cik liela vai maza ir jūsu ievade, izvadam vienmēr būs noteikts 256 bitu garums. Tas kļūst kritiski, ja jums ir darīšana ar lielu datu un darījumu daudzumu. Tātad, tā vietā, lai atcerētos ievades datus, kas varētu būt milzīgi, jūs varat atcerēties hash un sekot līdzi.

Kriptogrāfiskā jaucējfunkcija ir īpaša hash funkciju klase, kurai ir dažādas īpašības, tāpēc tā ir ideāli piemērota kriptogrāfijai. Ir noteiktas īpašības, kuras kriptogrāfiskās jaukšanas funkcija jāuzskata par drošu. Par tiem sīkāk varat izlasīt mūsu rokasgrāmatā par jaukšanu.

Ir tikai viens īpašums, uz kuru mēs vēlamies, lai jūs šodien koncentrētos. To sauc par “lavīnas efektu”.

Ko tas nozīmē?

Pat ja veicat nelielas izmaiņas ievadē, izmaiņas, kas tiks atspoguļotas jaucējreklī, būs milzīgas. Pārbaudīsim to, izmantojot SHA-256:

Vai jūs to redzat? Lai gan jūs tikko mainījāt ievades pirmā alfabēta reģistru, apskatiet, cik daudz tas ir ietekmējis izejas jaucējkrānu.

Tā kā visi bloki ir kriptogrāfiski savienoti, mainot viena bloka jaucējkrānu, sākas ķēdes reakcija, kas var sasaldēt visu ķēdi. Tā kā tas nav iespējams, blokķēde kļūst droša pret viltojumiem.

# 3. Digitālajiem procesiem jābūt drošiem

Pēdējā problēma, kuru bloku ķēde var atrisināt īpašuma ierakstu glabāšanai (vai jebkura juridiska dokumenta glabāšanai), ir neuzticama procesa nodrošināšana. Katrā oficiālajā iestādē ir process, taču, tā kā viņi ir atkarīgi no tā, kā “cilvēki pareizi dara savu darbu”, viņiem var rasties pāris šķēršļi:

 • Cilvēka nolaidība.
 • Korupcija

Tā var būt problēma, jo šie dokumenti un ieraksti ir uzņēmīgi, un jebkura nepareiza rīcība var izraisīt miljonu dolāru zaudējumus. Labākais veids, kā rīkoties ar šiem ierakstiem, ir sekot noteiktam procesam, kuru nevar mainīt vai izmantot.

Pati blokķēdes arhitektūra to novērš.

Blokķēde ir izplatīta sistēma ar lielu dalībnieku skaitu. Veids, kā šie dalībnieki sistēmā pieņem lēmumus, ir algoritmi, ko sauc par “konsensa mehānismiem”. Vairāki mehānismi palīdz viņiem to sasniegt, piemēram, darba pierādījums, apliecinājums par likmi utt.

Galvenais izņemšanas veids ir tāds, ka blokķēde var nodrošināt vienmērīgu, drošu datu glabāšanas procesu, kurā nav cilvēku emociju.

# 2 Drošība

Juridiskās firmas ir galvenais hakeru mērķis, jo viņiem ir tik daudz sensitīvu datu, ka tie bieži ir hakeru galvenais mērķis. 2016. gadā hakeri ielauzās dažu lielu ASV advokātu biroju, tostarp Cravath Swaine, datortīklos & Moore LLP un Weil Gotshal & Manges LLP. Dažus mēnešus pēc iepriekš minētā uzbrukuma Tieslietu departaments sodīja trīs vīriešus par miljonu nopelnīšanu iekšējās informācijas ļaunprātīgā izmantošanā pēc uzlaušanas Big Law M e-pastos&Komanda. Advokātu birojs DLA Piper tika uzlauzts 2017. gadā ar izpirkuma programmatūras uzbrukumu, kur ļaunprātīga programmatūra šifrē datoru un pēc tam pieprasa samaksu, lai to atbloķētu..

Iemesls, kāpēc šīs firmas izvirza tik lielu mērķi, ir tāpēc, ka tās ir ārkārtīgi sensitīvu datu glabātavas. Blokķēdes arhitektūra iznīcina pašu silosu jēdzienu. Daudzas nozares pieņem blokķēdes konsorciju, kur viņi ievieto savus datus privātā blokķēdē. Tā kā dati kļūst decentralizēti, hakeriem nav iespējams uzbrukt centralizētam avotam.

Juridiskajā telpā Global Legal Blockchain Consortium mēģina izveidot privātu blokķēdi, kurā ietilpst vairāk nekā 140 lieli uzņēmumi, advokātu biroji, programmatūras uzņēmumi un universitātes. Pēc tās vietni, konsorcijs ir vērsts uz:

 • Līgumu, dokumentu un līdzīgu datu datu integritāte un autentiskums.
 • Datu privātums un drošība attiecībā uz līgumiem, dokumentiem un saziņu.
 • Savietojamība starp lielu korporatīvo juridisko departamentu un advokātu birojiem.
 • Produktivitātes uzlabojumi un izmaksu ietaupījumi juridisko departamentu un advokātu biroju darbībā.
 • Blokķēdes izmantošana, lai stiprinātu un palielinātu esošās juridisko tehnoloģiju investīcijas, pievienojot mantotajām sistēmām svarīgu funkcionalitāti, lai pagarinātu to lietderīgās lietošanas laiku.

Īsāk sakot, viņu misija ir uzlabot legālo tehnoloģiju ekosistēmas drošību, privātumu, produktivitāti un savietojamību.

# 3 Viedie līgumi

Viedie līgumi ir automatizēti līgumi. Viņi izpilda paši, uz tā koda ierakstot īpašas instrukcijas, kuras tiek izpildītas, kad tiek izvirzīti noteikti nosacījumi.

Kā darbojas gudri līgumi

Viedie līgumi ir tas, kā lietas tiek veiktas Ethereum ekosistēmā. Kad kāds vēlas veikt noteiktu uzdevumu Ethereum, viņš uzsāk viedo līgumu ar vienu vai vairākiem cilvēkiem. Viedie līgumi ir virkne instrukciju, kas darbojas, pamatojoties uz IFTTT loģiku jeb IF-THIS-THEN-THAT loģiku. Būtībā, ja tiek izpildīts pirmais instrukciju kopums, izpildiet nākamo un pēc tam nākamo funkciju un turpiniet atkārtot, līdz esat sasniedzis līguma beigas.

Labi, tāpēc izklausās diezgan forši. Tomēr kāds ir tā pielietojums legālajā nozarē? Vislielākais viedo līgumu izmantošanas gadījums juridiskajā telpā ir padarīt līgumu slēgšanas procesu efektīvāku. Viedie līgumi novērš nepieciešamību pēc starpniekiem darījumā un tieši savieno divas puses ar otru.

Juridiskajā sistēmā viedie līgumi var palīdzēt veikt dažādus uzdevumus, piemēram:

 • Nekustamā īpašuma reģistrācija
 • Komerciālie darījumi
 • Mākslinieku honorāri
 • Sniegtie pakalpojumi
 • Līgumi, kas prasa līgumu vai advokātu ar darījumiem

Gudrs līgums visas tradicionālā līguma prasības, piemēram, piedāvājums, pieņemšana, atlīdzība, pienācīga piekrišana utt. Tomēr tā atšķirīgā priekšrocība salīdzinājumā ar tradicionālajiem līgumiem ir tā, ka tā vietā, lai nosūtītu noteiktus norādījumus darījuma aģentiem vai trešām personām, tas ir automatizēta vai pašnodarbināta.

Šķēršļi gudrai līgumu pieņemšanai

Gudrai līguma pieņemšanai ir daži šķēršļi:

 • Pirmā lieta, pie kuras jāstrādā, ir sadarbspēja starp tradicionālajiem un blokķēdes līgumiem. Ir jābūt efektīvam veidam, kā izveidot cilvēkiem lasāmus juridiskus līgumus, kuriem ir korelācija ar mašīnlasāmiem viedajiem līgumiem. Pie šī aspekta strādā tādi projekti kā OpenLaw, Accord Project, Agrello un Mattereum.
 • Turpinot iepriekšējo punktu, ir jāizveido jaunas IoT (lietu internets) ierīces, kas palīdzēs viedo līgumu izmantošanā reālajā fiziskajā pasaulē.
 • Līgumi pēc būtības ir nepilnīgi. Var būt vairākas situācijas, kuras nevar paredzēt. Viediem līgumiem ir ļoti stingra izpilde, kas var izraisīt negodīgas sekas. Tātad, lai arī viedie līgumi darbojas tiešās situācijās, tas, iespējams, nav labākais veids, kā tikt galā ar subjektīviem darbiem, piemēram, mākslu vai rakstīšanu.

Secinājums – vai blokķēdei ir nepieciešams likums?

Kā redzat, legālajai nozarei ir daudz ko iegūt no blokķēdes integrācijas. Ik pa laikam mēs sastopamies ar kādu tehnoloģiju, kas tiek klasificēta kā “horizontālā inovācija”, t.i., tehnoloģijas, kuras var pielietot vairākās nozarēs. Blokķēdes tehnoloģija noteikti tiek skaitīta kā horizontāla inovācija. Lai gan juridiskā nozare un blokķēde līdz šim šķietami ir bijuši nesaskaņās, viņi ir atraduši auglīgu, sinerģisku partnerību, kas pozitīvi ietekmēs abus.

Kriptovalūtu juristi un nolikums

Vai vēlaties, lai kriptovalūtas jurists iepazīstinātu jūs ar lietām sīkāk? Apskatiet mūsu 2 nedēļu paātrināto programmu par blokķēdes likumiem un noteikumiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map