Celer tīkls: 2. slāņa mērogošana (visaptverošākā dziļā niršana)

Celer Network ir viens no aizraujošākajiem projektiem kriptogrāfijas telpā. Tā ir 2. slāņa mērogošanas platforma, kas ļauj ātri, viegli un droši veikt ārpus ķēdes darījumus gan maksājumu darījumiem, gan ārpus ķēdes viedajiem līgumiem. Tomēr, pirms mēs labāk izprotam Celer, redzēsim, kāpēc kriptogrāfijas telpai vispirms ir vajadzīgs šis projekts.

Kriptogrāfijai ir mērogojamības problēma

Ja esat bijis blokķēdes / kriptogrāfijas telpā, jums noteikti vajadzētu dzirdēt par “mērogojamības problēmu”. Vienkārši runājot, kriptonauda kļuva pārāk populāra viņu pašu labā. 2017. gada uzplaukuma laikā – kad Bitcoin sasniedza visu laiku augstāko līmeni – arvien vairāk cilvēku iegāja kosmosā. Tomēr, kā mēs visi drīz uzzinājām, tradicionālā publiskā blokķēdes arhitektūra patiesībā nav domāta daudzu lietotāju izmitināšanai.

Šis punkts tika nežēlīgi iedzīts mājās kriptokitiju fiasko laikā.

Cryptokitties ir spēle, kas tika uzbūvēta virs Ethereum blokķēdes. Spēlē jums vajadzētu audzināt un audzēt virtuālos kaķus. Internets uzreiz iemīlēja spēli. Tas kļuva tik populārs, ka pat galvenie mediji sāka to atspoguļot. Likās, ka “Cryptokitties” būs tas “maģiskais dApp”, kas padarīs kriptonauda mainstream.

Diemžēl viss drīz mainījās sliktāk. Ethereum blokķēde vienkārši nebija labi aprīkota, lai rūpētos par šo pēkšņo lietotāju pieaugumu. Tas vienkārši nevarēja tikt galā ar stresu. Neapstiprinātu darījumu skaits blokķēdē strauji pieauga.

Attēlu kredīts: kvarcs

Tāpēc Axiom, jeb kriptokitties uzņēmums, bija spiests palielināt maksu par gāzi. To viņi teica savā vidējā rakstā:

“Uztraukums un pieņemšana, ko esam redzējuši šonedēļ, ir bijis milzīgs, un mēs nevarētu būt laimīgāki! Tomēr Ethereum tīkls ir pilnībā piepildīts. Vienīgais veids, kā pasargāt CryptoKitties no atpalicības, ir palielināt gāzes cenas, lai visus darījumus varētu ātri pabeigt. Mēs zinām, ka paaugstinātas cenas nozīmēs, ka dažiem no jums būs jāpalēnina audzēšanas režīms, un mēs par to esam neticami vīlušies. Bet kas zina? Varbūt šī palēnināšanās vienkārši nozīmēs, ka jums patiks Kitties, kas jums jau ir tik daudz. ”

Tātad, tagad, kad mēs zinām, kāda ir problēma, kā to novērst?

Mērogojamības fiksēšana

Blokķēdes mērogojamības novēršana parasti ir saistīta ar divām lietām:

 • 1. slāņa mērogojamība.
 • 2. slāņa mērogojamība.

1. slāņa mērogojamība

1. slānis vai bāzes slāņa mērogojamība nozīmē modifikāciju veikšanu pašā pamatā esošajā blokķēdes arhitektūrā. Divi galvenie veidi, kā tas līdz šim izdarīts, ir šādi:

 • Bloka lieluma palielināšana.
 • Izvēloties uz vadītāju balstītus konsensa algoritmus.

Bloka lieluma palielināšana

Viena no ierosinātajām metodēm 1. slāņa mērogojamības palielināšanai bija vienkārši palielināt bloka izmēru. Tomēr šai metodei ir trīs pamanāmi trūkumi:

 • Darba pierādīšanas sistēmā šī metode prasa, lai mezgli veiktu vairāk darba. Kā tas ir, ieguve ir ļoti dārgs process. Padarot to dārgāku, tikai lielāki baseini kļūs jaudīgāki un samazināsies vispārējā decentralizācija.
 • Kā mēs redzējām ar Bitcoin-Bitcoin Cash fiasko, bloka lieluma palielināšana var novest pie sašķeltas kopienas. Neviens negrib cieto dakšiņu, ja no tā var pilnībā izvairīties.
 • Bloka lieluma palielināšana rada lineāru mērogojamību, nevis eksponenciālo mērogojamību. Piem. Bitcoin Cash ir tikai 10-15 reizes ātrāk, kaut arī Bitcoin bloka lielums ir 1 MB, un Bitcoin Cash koriģētais bloka lielums ir 32 MB.

Leader balstīti konsensa algoritmi

Otra pieeja, ko cilvēki ir izmantojuši, ir uz vadītāju balstītu konsensa algoritmu izmantošana. Šajos algoritmos tīklā ir īpaši mezgli, kurus uzskata par spēcīgākiem nekā pārējie. Šie mezgli ir atbildīgi par vienprātību un tīkla vispārējo labklājību. Tomēr šis risinājums ir pretrunā ar decentralizācijas principu. Neliels mezglu skaits noteikti palielina ātrumu, taču tas padara sistēmu arī nedrošāku un centralizētāku.

2. slāņa mērogojamība

2. slāņa risinājumi ir mērogojamības risinājumi, kas būvēti virs esošās bāzes blokķēdes. Šie risinājumi atstāj pamatslāni atsevišķi un virs tā izveido protokolus. Šeit mēs no jauna iepazīstinām ar Celer. Ir vairāki 2. slāņa risinājumi, piemēram, zibens tīkls un Raiden tīkls jau turpmākajos attīstības posmos. Tomēr Celer ir unikāls tas, ka, lai gan tie ir paredzēti tikai maksājumiem, Celer var izpildīt arī vispārinātus ārpusķēdes viedos līgumus.

Dodamies dziļāk Selerā

Pašā pamatā Celer tīkla divi galvenie komponenti ir:

 • cStack: Celer’s off-chain tehnoloģiju kaudze, kuru var veidot uz dažādām blokķēdēm.
 • cEconomy: Celer Network kriptoekonomiskais mehānisms.

cKrāviens

cStack sastāv no šādiem slāņiem no apakšas uz augšu:

 • cChannel: Vispārējs stāvokļa kanāls un sānķēdes komplekts.
 • cRoute: Pārliecinoši optimāla vērtības pārsūtīšanas maršrutēšana.
 • cOS: Ārpus ķēdes iespējotu lietojumprogrammu izstrādes ietvars un izpildlaiks.

Kas ir cChannel?

cChannel izmanto divus ārpus ķēdes mērogošanas platformu stūrakmeņus – stāvokļa kanālu un sānu ķēdes. 

Pirmkārt, sapratīsim, kas ir valsts kanāls. Tas ir divvirzienu komunikācijas kanāls starp dalībniekiem, kas ļauj viņiem veikt mijiedarbību. Šī mijiedarbība, kas parasti notiek blokķēdē, notiks ārpus ķēdes. Veiksim ātru prasību izpildi, lai izpildītu ārpusķēdes stāvokļa kanālu:

 • Blokķēdes stāvokļa segments ir bloķēts, izmantojot vairāku parakstu vai sava veida viedo līgumu. Par to iepriekš ir vienojušies dalībnieki.
 • Dalībnieki savstarpēji mijiedarbojas, savstarpēji parakstot darījumus, neko neiesniedzot kalnračiem.
 • Pēc kanāla slēgšanas gala stāvoklis tiek pievienots blokķēdei.

Zibens tīkls ir īpašs valsts kanālu veids, ko sauc par “maksājumu kanāliem”. Šie kanāli izseko pušu savstarpējo maksājumu stāvokli. Tāds valsts kanāls kā Celer’s izseko jebkuras patvaļīgas programmas starp pusēm stāvokli, kas varētu ietvert maksājumus. 

Kāpēc vajadzēja valsts kanālus?

Lai saprastu, kāpēc mums ir nepieciešami valsts kanāli, apskatīsim, kā darījumi darbojas Ethereum. Decentralizētā kriptogrāfiskā ekosistēma ir veidota, izmantojot Bizantijas kļūdu tolerantu modeli. Šis modelis vienmēr pieņem, ka tas nepārtraukti strādā ārkārtīgi naidīgā vidē. Piem. Ethereum gadījumā atsevišķi lietotāji neuzticas kalnračiem, kalnrači neuzticas lietotājam un kalnrači pat neuzticas viens otram.

Tātad, kā darījums faktiski notiek?

 • Pieņemsim, ka Alise vēlas nosūtīt Bobam 3 ETH. Par šo nodomu viņa signalizēs kalnračiem.
 • Viņai būs jāmaksā arī dažas papildu darījumu vai gāzes nodevas, lai kompensētu kalnračiem par viņu sniegtajiem pakalpojumiem.
 • Šī stāvokļa pāreja (šajā gadījumā darījums) jāapstiprina visu Ethereum tīkla mezglu vairākumam.
 • Tikai pēc verifikācijas saņemšanas Boba konts tiks atjaunināts par 3 ETH.

Pārskatot šo procesu, pamanīsit divus iespējamos vājās vietas:

 • Pats process ir lēns. Gaidīt darījumus, lai iegūtu pārākuma balsojumu no tik plaša tīkla kā Ethereum, nav ideāli.
 • Kad Ethereum kļūst populārāks, tīklā ienāks vairāk mezglu. Tas verifikācijas laiku padarīs vēl ilgāku.

Šeit valsts kanāli var pilnībā mainīt spēli. Izmantojot viedos līgumus un spēļu pamatteoriju, valsts kanāli ļaus lietotājiem radīt vidi, kurā viņus mudina sadarboties un virzīties uz lietojumprogrammas vispārējo stāvokli..

Labākā daļa? Visa šī mijiedarbība notiek pie blokķēdes.

Tātad, ja Alise valsts kanālā nosūtītu Bobam 1 ETH, viņa to var izdarīt bez nepieciešamības saņemt tīkla lielākā vairākuma apstiprinājumu. Tas ir vienkārši, tieši un ātri.

To sakot, ir svarīga lieta, kas jums jāpatur prātā, runājot par valsts kanāliem. Lai atjauninātu stāvokli, ir nepieciešama dalībnieku vienprātīga piekrišana. Kanālā abiem dalībniekiem pirms operācijas veikšanas ir jāvienojas. Tā kā dalībnieku skaits ir tik mazs (divi visa tīkla pārākuma vietā), šis vienošanās process ir ātrs.

Kā darbojas valsts kanāli un kāpēc tie ir noderīgi?

Pieņemsim, ka Alise un Bobs vēlas mijiedarboties savā starpā pa valsts kanālu. Lūk, kas notiek:

 • Alise un Bobs ieslēdz dažus līdzekļus gudrā līgumā. Abām pusēm būs jādod piekrišana kaut ko darīt ar šiem bloķētajiem līdzekļiem.
 • Alise un Bobs apmainīsies ar ziņojumiem internetā, lai savstarpēji piekristu konkrētam maksājumam. Tā rezultātā notiks abu līdzekļu apmaiņa.
 • Jebkurā laikā Alice vai Bob var iziet no viedā līguma, pastiprinot jaunāko stāvokli un nododot to blokķēdei.

Svarīgas funkcijas, kas jāpatur prātā:

 • Pateicoties viedajiem līgumiem, Alisei un Bobam nav nepieciešama uzticama trešā puse, kas turētu savus aktīvus, kamēr viņi veic savas darbības.
 • Pat ja kāda iemesla dēļ valsts kanāli neizdodas, dalībnieki varēs atjaunot sākotnējo stāvokli pašā blokķēdē.
 • Valsts kanāliem ir arī spēcīgas privātuma funkcijas. Kaut arī paši blokķēdes darījumi ir pārredzami un atvērti ikvienam, valsts stāvokļa kanālu mijiedarbība ir redzama tikai dalībniekiem. Piemēram, Alise varēja nosūtīt Bobam nosacītu maksājumu valsts kanālā, kur nosacījums nav jāzina nevienam, izņemot Alisi un Bobu. Kad nosacītais maksājums būs atrisināts, tas izskatīsies kā normāls maksājums un naudas pārskaitījums no ārpasaules arī tad, kad Alise “atvienosies” no valsts kanālu tīkla..

Valsts kanālu praktiskā izmantošana

Kaut arī līdz šim skaidrojums ir bijis par atsevišķiem valsts kanāliem, Celer sagaida, ka tā lietotāji lielākoties izmantos valsts kanālu tīklus. Valsts kanālu tīkls ir atsevišķu valsts kanālu tīkls, kas ir savienoti tā, ka caur tiem būs iespējams virzīt stāvokļa izmaiņas. Ņemsim piemēru. 

Pieņemsim, ka Alisei un Bobam nav atvērti kanāli savā starpā, bet viņi vēlas spēlēt spēli. Kamēr abiem ir kanāls ar kopīgu starpnieku, viņi varēs atvērt virtuālo kanālu savā starpā. Kad lietotājs ir izveidojis savienojumu ar valsts kanālu tīklu, mijiedarbība ar dažādiem kanāliem kļūst par dabisku noklusējuma pieredzi. Lietotāji varēs uzreiz instalēt, izmantot un atinstalēt lietojumprogrammas bez nulles darījumu maksas.

Pēc Selera teiktā, valsts kanāliem ir vispiemērotākās šādas lietojumprogrammas:

 • Ja lietojumprogrammai ir jātiek galā ar lielu skaitu darījumu vai mijiedarbību starp lietotājiem.
 • Kad konkrētā lietojumprogrammas sesija ir saistīta ar salīdzinoši nelielu dalībnieku skaitu. 
 • Ja lietojumprogrammai nepieciešama ātra, gandrīz momentāna UX.
 • Ja dalībnieku kopa lietojumprogrammā nav jāmaina pārāk bieži.

Kā cChannel izmanto blakusķēdes?

Blakusķēde ir atsevišķa blokķēde, kas tiek piestiprināta pie vecāku blokķēdes, izmantojot divvirzienu mietiņu. Divvirzienu piesaiste nodrošina aktīvu savstarpēju aizvietojamību ar iepriekš noteiktu ātrumu starp vecāku blokķēdi un blakusķēdi.

Kopā ar stāvokļa kanāliem cChannel izmanto arī blakusķēdes. Piem. kad vairākiem lietotājiem ir jāmaksā viens otram, viņi var apvienot savus noguldījumus ar centrālo līgumu. Šis centrālais līgums darbosies kā blakuspiegādes līgums ar ārpusķēdes pakalpojumu sniedzējiem, kas veido “daudzpusēju centru”. Tas centrā ļaus veikt maksājumu attiecības starp visiem.

Blakusšūnu modelim ir šādas priekšrocības salīdzinājumā ar valsts kanāla modeli:

 • Uztvērējam nav jābūt tiešsaistē un jāveic ķēdes darījums. Iemesls ir tāds, ka viņi var saņemt līdzekļus blakus ķēdē, paši neveicot depozītu.
 • Otrkārt, katras partijas fondu bloķēšana nav nepieciešama. Ja vairāku pušu maksājumiem tiek izmantoti sānu ķēdes kanāli, katrai pusei (izņemot bloka ierosinātāju) nav nepieciešams iepriekš bloķēt depozītu, pirms viņi maksā viens otram.

Kas ir cRoute?

Lai valsts kanālu tīkls varētu efektīvi paplašināties, valsts maršruts ir jāprojektē atbilstoši. Valsts maršruts nosaka darījumu ātrumu un apjomu, kas plūst noteiktā sistēmā. Diemžēl esošajiem valsts kanālu tīkliem, piemēram, Lightning Network un Raiden, ir noteiktas nepilnības, kas kavē efektīvu maršrutēšanu.

 • Zibens tīkls: Zibens tīkls izmanto Landmark Routing protokola formu ar nosaukumu “Uzliesmojums”. Orientieru maršrutēšanas ideja ir noteikt īsāko ceļu no sūtītāja uz saņēmēju, izmantojot starpposma mezglu ar nosaukumu “Landmark”, kas parasti ir labi pazīstams mezgls ar augstu savienojamību.
 • Raiden tīkls: Raidens izmanto A * koku meklēšanu, kas ir īsākā ceļa maršrutēšanas izplatīta ieviešana. 

Īsumā, abi šie maršrutēšanas mehānismi ir par “īsākā maršruta atrašanu starp diviem punktiem”. Šīs metodes izmantošana tradicionālā datu modelī nodrošina labu caurlaidspēju. Tas galvenokārt tāpēc, ka kopējais tīkls saglabājas samērā stabils un saites jauda ir bezvalstniece (jo iepriekšējās pārraides neietekmē katru saiti). 

Diemžēl ārpusķēdes kanāli ir stāvokļa modeļi, jo tajā notiek pastāvīgi darījumi, mainot individuālo spēju (vai atlikumus). 

Īsākais maršruta maršruts rada biežas izmaiņas tīkla topoloģijā un neņem vērā kanālu līdzsvarošanu. Pārbaudiet zemāk redzamo attēlu, kurā parādīts, kā īsākā maršruta novirzīšana uz topoloģiju mainās ik pēc laika.

Celer tīkls: 2. slāņa mērogošana (visaptverošākā dziļā niršana)

Apskatīsim, kas šeit viss notiek:

 • Sākumā mezgls A, mezgls B un mezgls C katrs iniciē 100 žetonu maksājumu attiecīgi mezglam B, mezglam C un mezglam A. 
 • Sākotnējā kanāla bilances sadalījuma laikā (t.i., 1. laika sprauga) visi mezglu pāri ir savienoti ar divvirzienu saiti, un katrs mezgls izvēlas tiešo maršrutu uz galamērķi zem īsākā ceļa maršrutēšanas.
 • Tomēr laika gaitā tas rada vienvirziena pārsūtīšanu pa katru kanālu, kā tas ir redzams 2. laika slotā. Turklāt ņemiet vērā, ka šajā laikā tīkla topoloģija ir pretēji pulksteņrādītāja virzienam.
 • Šajā laika posmā īsākais maršruta maršruts turpina veikt vienvirziena pārsūtīšanu (piemēram, izvēlas A maršrutu -> C -> B par samaksu -> B). tas maina kanālu bilances topoloģiju no pretēji pulksteņrādītāja virzienam uz pulksteņrādītāja kustības virzienu. Tas atkārtosies bezgalīgi.

Kā jūs varat iedomāties, tas nav visefektīvākais veids, kā rīkoties. Decentralizētā ekosistēmā pastāvīgas izmaiņas topoloģijā var izraisīt sliktu veiktspēju, jo algoritma pielāgošanai jaunajai topoloģijai nepieciešams laiks..

Patiesībā, ja mezgls C gāja garāku ceļu (C -> B -> A) ne tikai visi kanāli paliks līdzsvaroti, bet arī tīkla topoloģija nemainīsies.

Celer risinājums: Izplatīts līdzsvarots maršruts

Celer maršrutēšanas mehānisms ir Distributed Balanced Routing (DBR), kas nodrošina caurspīdīgumu un optimālu kanālu līdzsvarošanu maršrutēšanas procesā. Lai saprastu DBR dizaina filozofiju, iedomājieties ūdens straumi, kas plūst lejup. Ūdens nezina, kur atrodas tā galamērķis, tas tikai seko smagumam. 

Tāpat DBR neveic skaidru ceļa aprēķināšanu no avota līdz galamērķim. DBR tikai seko pašreizējā tīkla pārslodzes gradientiem. DBR algoritmam ir iedzimta stāvokļa kanālu līdzsvarošanas spēja, kas pārredzami uztur līdzsvarotas pārsūtīšanas plūsmas katram stāvokļa kanālam. 

DBR algoritmu priekšrocības ir šādas:

 • Pārliecinoši optimāls: DBR vienmēr izsekos optimālākajam maršrutam atbilstoši noteiktai vērtības pārsūtīšanas pieprasījumu likmei.
 • Caurspīdīga kanālu līdzsvarošana: DBR līdzsvaro katru valsts kanālu, lai ilgtermiņā saglabātu līdzsvarotu vērtību pārsūtīšanu.
 • Pilnīgi decentralizēts: DBR ir pilnībā decentralizēts algoritms. Katram mezglam valsts kanālu tīkla topoloģijā ir jārunā tikai ar kaimiņiem. Arī DBR protokolā ir mazas ziņojumapmaiņas izmaksas.
 • Noturība pret neveiksmēm: DBR ir ļoti izturīga pret kļūmēm. Algoritms var ātri noteikt un pielāgoties nereaģējošiem mezgliem. Mezglu atteices gadījumā atlikušie pieejamie mezgli nodrošinās maksimāli iespējamo caurlaidi.
 • Konfidencialitāte: Tā kā DBR atbalsta daudzceļu funkciju, algoritms saglabā pārsūtīto vērtību privātumu. Viņi to var izdarīt, neizmantojot papildu privātuma saglabāšanas paņēmienus. DBR var arī integrēt sīpolu maršrutēšanu, lai aizsargātu anonimitāti.

Kas ir cOS?

cOS ir lietojumprogrammu izstrādes ietvara (SDK) un izpildlaika sistēmas kombinācija. cOS mērķis ir palīdzēt izstrādātājiem ātri izveidot, darbināt un izmantot mērogojamas ārpus ķēdes decentralizētas lietojumprogrammas ar augstu abstrakcijas līmeni.

Virzīts acikliskais grafiks (DAG)

Lai atbalstītu izmantošanas gadījumus, kas pārsniedz vienkāršus P2P maksājumus, Celer izmanto ārpus ķēdes lietotu sistēmu kā nosacīti atkarīgu stāvokļu DAG. Apskatīsim, kā vispārinātie valsts kanāli var izmantot atkarības grafikus, lai pārvaldītu sarežģītu daudzpusēju mijiedarbību.

Celer tīkls: 2. slāņa mērogošana (visaptverošākā dziļā niršana)

Apsveriet iepriekš redzamo diagrammu.

 • Pieņemsim, ka “Off-chain App 2” ir šaha spēle, kuru Alise spēlē kopā ar Kārli.
 • Pieņemsim, ka Alise izvirza nosacījumu – “Es maksāšu Karlam 10 ETH, ja Karls uzvarēs spēli.”
 • Pat ja Alises un Karla starpā nav tieša kanāla, viņi var savstarpēji mijiedarboties, izmantojot kopīgu starpnieku. Šajā gadījumā starpnieks ir Bobs.
 • Šis tiešais kanāls tiks veidots ar diviem nosacījumu slāņiem. Pirmais slānis ir vienkārša laika jaukta bloķēšana, lai pārliecinātos, ka Bobs pārsūta un atrisina maksājumu saprātīgā laikā. Otrais slānis bloķē maksājuma nosacījumu šaha spēles rezultātam. 
 • Šo nosacīto paziņojumu var nokārtot ar Boba starpniecību, kaut arī viņš nav spēles dalībnieks.

cOS SDK

Celer’s cOS SDK ir pilnīgs rīku ķēdes risinājums stāvokļu izveidei, izsekošanai un izšķiršanai ārpusķēdes lietojumprogrammās. Izstrādātāji varēs izveidot lietojumprogrammas, izmantojot SDK, lai paātrinātu ārpusķēdes mērogošanas risinājumu un maksājumu tīklu, ko nodrošina Celer Network. Tas palīdzēs izveidot stabilu ekosistēmu. Izstrādātāji varēs izveidot divas decentralizētu lietojumprogrammu klases:

 • Vienkāršas maksas par lietojumu lietojumprogrammas: Šajās lietojumprogrammās lietotāji saņem mikropakalpojumus no reālās pasaules entītijas un straumē maksājumus, izmantojot maksājumu tīklu.
 • Sarežģītas daudzpartiju lietojumprogrammas: Izstrādātāji var izmantot nosacījuma stāvokļa atkarības grafikus, lai izveidotu sarežģītas daudzpusējas lietojumprogrammas. Celer plāno paplašināt esošās viedo līgumu valodas ar modernām programmatūras veidošanas metodēm, piemēram, metaprogrammēšanu, anotāciju apstrādi un atkarības ievadīšanu. 

cOS Runtime 

cOS Runtime darbojas kā saskarne starp cApps un Celer Network transporta slāni. 

Celer tīkls: 2. slāņa mērogošana (visaptverošākā dziļā niršana)

Tas atbalsta cApps gan tīkla sakaru, gan vietējās ārpusķēdes valsts pārvaldības ziņā. Izpildlaiks sistēmā veic daudz funkciju:

 • Vienā tīkla frontē izpildlaiks apstrādā daudzpartiju saziņu cApp dzīves cikla laikā.
 • Tas nodrošina primitīvu komplektu sarežģītiem daudzpusējiem lietojumiem, piemēram, spēlēm.
 • Ja ir darījumu partneru neveiksmes gadījumi, izpildlaiks pārsūta šos strīdus ķēdes stāvoklim.
 • Ja klients nonāk bezsaistē, izpildlaiks veic pieejamības izkraušanu Valsts aizbildņu tīklā. Kad klients atgriežas tiešsaistē, izpildlaiks sinhronizē vietējās valstis ar Valsts aizbildņu tīklu (vairāk par to mazliet).

ekonomika

Selera vērtības piedāvājuma otrais pīlārs ir tā kriptokonomiskais modelis ar nosaukumu “cEconomy”. Šis modelis ir izveidots, lai nodrošinātu tīkla efektu, stabilu likviditāti un augstu pieejamību ekosistēmai. Jebkuram ārpus ķēdes risinājumam, vienlaikus iegūstot mērogojamību, ir jāveic kompromisi ar likviditāti un pieejamību. Šo kompromisu pārvaldīšanai tiek izmantoti šādi mehānismi:

 • Likviditātes saistību (PoLC) pierādījums.
 • Likviditātes nodrošināšanas izsole.
 • Valsts aizbildņu tīkls.

Celer tīkls: 2. slāņa mērogošana (visaptverošākā dziļā niršana)

Likviditātes saistību (PoLC) pierādījums 

PoLC ir virtuāls ieguves process, kas iegūst bagātīgu likviditāti ārpus ķēdes esošajai ekosistēmai. Celer tīklā ir atsevišķi dalībnieki, kurus sauc par “Network Liquidity Backers” (NLB). Ieguves process ietver NLB, kas Celer tīklā bloķē savu likviditāti – kas varētu būt jebkura veida digitālie aktīvi, piemēram, ETH. Viņi uz noteiktu laiku bloķē aktīvus “mēmajā kastē”, ko sauc par nodrošinājuma saistību līgumu (CCC). Apmaiņā NLB saņem atlīdzību ar vietējiem CELR žetoniem. Tas uztur aktīvu likviditāti tīklā.

Likviditātes nodrošināšanas izsole (LiBA) 

LiBA ļauj ārpus ķēdes pakalpojumu sniedzējiem iegūt likviditāti, izmantojot “kolektīvo kreditēšanu”. Aizdevēja prioritātes nosaka procentu likme, nodrošinātās likviditātes summa un piesaistītā CELR žetona summa. Mehānisms darbojas šādi:

 • Pakalpojumu sniedzējs ierosina LiBA, lai aizņemtos daļu no likviditātes uz noteiktu laiku.
 • Viens no ieinteresētajiem likviditātes atbalstītājiem iesniedz piedāvājumu. Piedāvājumā tiks iekļauta – piedāvātā procentu likme, likviditātes summa un CELR summa, kuru viņi vēlas gūt.
 •  Likviditātes summa tiek iesniegta, izmantojot CCC.
 • Aizņemtā likviditāte tiks izmantota kā krāpšanas droša obligācija vai izejošā kanāla depozīts.

Valsts aizbildņu tīkls (SGN) 

SGN ir īpaša sānu ķēde, lai aizsargātu ārpusķēdes stāvokļus, kad lietotāji ir bezsaistē, lai nodrošinātu pieejamību. CELR žetonu turētāji var ievietot savu CELR SGN un kļūt par valsts aizbildņiem. Šo aizbildņu galvenā loma ir sargāt lietotāja stāvokli uz noteiktu laiku. Lietotājs var iesniegt aizbildnim savu valsti apmaiņā pret dažām maksām. Aizbildņu skaits, kas izraudzīti kā atbildīgi par valsts apsardzi, ir atkarīgs no:

 • Štata hash
 • Atbildības rādītājs, kas ir ienākumu plūsma, ko lietotājs ģenerē SGN.

Kas ir CelerX?

CelerX ir Celer produkts, kas paredzēts patērētājiem, un tā ir pirmā un vienīgā 2. slāņa lietojumprogrammu platforma iOS un Android ierīcēs. CelerX lietotāji varēs:

 • Izmantojiet Celer Pay, lai uzreiz pārskaitītu naudu ar nulles maksu.
 • Spēlējiet dažādas prasmēs balstītas spēles bez kavēšanās.

Kopš 8. jūlija mainnet palaišanas CelerX ir sasniedzis $ 1.4M + kopējās piešķirtās balvas, 11K spēlētājus un 300K mačus no 88 valstīm. Celer nekontrolē Celer Pay deponētos žetonus, un jūs visu laiku pilnībā kontrolējat savu fondu. Spēles marķieris (GT) ir vietējais ERC-20 marķieris, kas tiek izmantots CelerX lietotnē. Var izmantot GT žetonus, lai izmēģinātu un praktizētu spēles lietotnē. CelerX nodrošina reālas naudas sacensības aptuveni 80% pasaules un 38 ASV štatos – izņēmumi ir Arizona, Arkanzasa, Konektikuta, Delavēra, Florida, Luiziāna, Merilenda, Montana, Dienvidkarolīna, Dienviddakota un Tenesī.

Kā mēs jau minējām iepriekš, lielākā blokķēdes vietas problēma ir adopcijas trūkums. Tomēr visa “Cryptokitty” lieta mums parādīja, ka blockchain telpā ir liels tirgus atpūtas / atpūtas dApps. Tas ir kaut kas, ko mēs esam redzējuši atkal un atkal. Laikā no 2019. gada 3. līdz 9. martam Tron bija lielākā viedo līgumu platforma kosmosā:

 • Tron DApps nedēļas darījumu apjoms pieauga par 207% ar kopējo summu 180 miljoni USD, kas ievērojami pārsniedza EOS (102 miljoni USD) un Ethereum (24 miljoni USD) apjomu.
 • Viņi ieguva 33 000 jaunu lietotāju, izraisot 64% pieaugumu.

Šajā periodā trīs populārākie Tron dApps bija – Epic Dragons, CrazyDogs un TronGo. Kā redzat, visi trīs no tiem ir atpūtas (spēļu un azartspēļu) Dapps. CelerX izmantos peļņu šajā tirgū, nodrošinot platformu uz prasmēm balstītām spēlēm un mobilajiem e-sporta veidiem. CelerX piedāvā kriptovalūtu pirkšanu lietotnē, izmantojot kredītkartes, PayPal un Apple Pay, kas ir bezprecedenta pieeja mobilo spēļu industrijā, nemaz nerunājot par blokķēdes spēlēšanu. 

CelerX būs kritiska Celer ekosistēmas izaugsmes sastāvdaļa. Jūs varat lejupielādēt CelerX šeit. 

Celer secinājums

Kā jūs varat iedomāties, Celer Network ir ļoti vērienīgs projekts. Projektu vada – Dr. Mo Dongs, Dr. Junda Liu, Dr. Sjaudžou Li un Dr. Qingkai Liang, kuri visi ir saņēmuši doktora grādus no dažām pasaules prestižākajām universitātēm. Celer Network atrisina kriptovalūtu mērogojamības problēmu, izmantojot gudru 2. slāņa taktiku, kas neapdraud vispārējo sistēmas drošību. 

Tehniskajā jomā Celer strādā pie patiešām daudzsološiem sasniegumiem:

 • Atklātā pirmkoda dzeltenais papīrs, kurā detalizēti aprakstīts vispārīgais ārpusķēdes stāvokļa kanāla protokols un projekta pamatojums. 
 • Atbrīvojiet cChannel viedo līgumu drošības audita ziņojumu un noņemiet drošības pasākumus.
 • Pilns Celer Network pilna mezgla pildspalvas testa pārskats.
 • Pakāpeniski izvērsieties un balstieties uz dažādiem ekonomikas komponentiem – Likviditātes saistību apliecinājumu (PoLC), Likviditātes nodrošināšanas izsoli un Valsts aizbildņu tīklu.
 • Pabeidziet 5 nodarbību apmācību par to, kā veidot, izmantojot CelerX eSport Gaming SDK.
 • Izveidojiet Web3 saderīgu vietējo javascript klientu un SDK Bug bounty alfa mainnet.

Tā kā cStack (tehnoloģija) un cEconomy (kriptokonomiskie) komponenti darbojas vienādi, Celer ir gatavs dominēt kriptogrāfiskajā telpā. Būs ļoti interesanti redzēt, kā tas aug nākotnē. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map