Izprotiet Blockchain biznesa modeļus: Pilnīga rokasgrāmata

Kopš Satoshi Nakamoto izlaida Bitcoin ziņojumu un iepazīstināja visus ar blokķēdes tehnoloģiju. Kopš tā laika šķiet, ka blokķēdes tehnoloģija ir ieguvusi savu dzīvi un ir kļuvusi par dažādu uzņēmumu interesi. Vairāki uzņēmumi ir sākuši darboties ar jaunu uzņēmējdarbības modeli, kas balstīts ap blokķēdi. Šajā rakstā mēs runāsim par veiksmīgu blockchain biznesa modeļu ieviešanu.

Tradicionālie biznesa modeļi

Biznesa modelis ir izdomāts termins, ko lieto, lai izskaidrotu plānu / stratēģiju, ka uzņēmumam ir jāgūst peļņa, pārdodot produktu vai pakalpojumu. Biznesa modelis sniedz uzņēmuma plāna izklāstu produkta vai pakalpojuma ražošanai un tirdzniecībai. Dažādi uzņēmumi izmantos uzņēmējdarbības modeli, kas vislabāk atbilst viņu vajadzībām. Ir četri tradicionālie biznesa modeļi:

 • Ražotājs
 • Izplatītājs
 • Mazumtirgotājs
 • Franšīze

Ražotājs

Šis biznesa modelis griežas ap produkta radīšanu. Produktu var izveidot vai nu no nulles, izmantojot dabas resursus, vai arī ražotājs var salikt saliekamās detaļas, lai izgatavotu jaunu produktu, piemēram, automašīnas. Ražošanas bizness var sekot diviem apakšmodeļiem. Tas var būt vai nu “bizness patērētājam”, kur viņi var pārdot savus produktus tieši patērētājiem.

Vēl viena iespēja ietver procesa pārdošanas aspekta nodošanu citam uzņēmumam, kas ir pazīstams kā bizness-bizness vai B2B modelis. Šajā modelī ražotāji pārdod savu produktu mazumtirgotājiem, kuri rūpējas par pārdošanu.

Izplatītājs

Blockchain biznesa modeļi

Izplatītāja biznesa modelis iegādājas produktu no ražotāja, un pēc tam viņi to pārdod galalietotājiem vai mazumtirgotājam. Tipiskā piegādes ķēdē ražotāji ir izcelsmes vieta, savukārt izplatītāji ir starpnieki, kas savieno ražotājus ar saviem tiešajiem lietotājiem vai mazumtirdzniecības veikalu..

Mazumtirgotājs

Blockchain biznesa modeļi

Mazumtirgotāji ir ķieģeļu un javas veikali vai e-komercijas vietnes, kas tieši vai ar izplatītāja starpniecību uzkrāj ražotāja produktus. Mazumtirgotāji var būt visas valsts ķēdes vai arī neatkarīgi veikali, kurus vada viena vienība. Mazumtirgotāji klientiem padara ārkārtīgi vieglu un vienkāršu visu nepieciešamo produktu iegādi.

Franšīze

Blockchain biznesa modeļi

Franšīzes biznesa modelis var ietvert jebkuru no iepriekš minētajiem uzņēmējdarbības modeļiem, t.i., ražošanu, izplatīšanu vai mazumtirdzniecību. Ikviens var iegādāties franšīzi, kurai var būt gan priekšrocības, gan trūkumi. Galvenā priekšrocība ir tā, ka franšīzē jau ir integrēti visi biznesa procesi un protokoli. No otras puses, galvenais trūkums ir elastības trūkums.

Tam vajadzētu dot priekšstatu par tradicionālajiem biznesa modeļiem, kas pastāv līdz šim. Tomēr kopš blokķēdes tehnoloģiju parādīšanās mēs esam redzējuši daudz jaunu biznesa modeļu. Tātad, pirms turpinām, sapratīsim, kas ir blokķēde.

Kas ir Blockchain?

Blockchain biznesa modeļi

Blokķēde visvienkāršākajā nozīmē ir laika zīmoga nemainīga datu ieraksta sērija, kuru pārvalda datoru kopa, kas nepieder nevienai vienībai. Katrs no šiem datu blokiem (t.i., bloks) ir nodrošināts un saistīts viens ar otru, izmantojot kriptogrāfijas principus (t.i. ķēdi).

Trīs blokķēdes tehnoloģijas īpašības, kas palīdzēs izjaukt piegādes ķēdes pārvaldības sistēmu, ir:

 • Decentralizācija
 • Nemaināms
 • Pārredzamība

# 1 Decentralizācija

Decentralizācijas ideja ir pats galvenais bloku ķēdes tehnoloģijā. Ko tas nozīmē, ka visi dati, kas tiek glabāti blokķēdē, nepieder vienai centralizētai vienībai, bet tos koplieto visi, kas ir daļa no šī blokķēdes tīkla.

# 2 Nemainīgums

Nemainīgums nozīmē, ka to nevar mainīt. Nekādus datus, kurus ievietojat blokķēdē, nevar mainīt. Vai jūs varat iedomāties, cik vērtīgi tas ir mūsdienu nozarēm un uzņēmumiem, kuriem pastāvīgi jācenšas meklēt kiberdrošību? Blockchain sasniedz nemaināmību, izmantojot kriptogrāfijas jaucējfunkcijas.

3. pārredzamība

Viens no aizraujošākajiem un pārprotākajiem blokķēdes tehnoloģiju jēdzieniem ir “caurspīdīgums”. Daži cilvēki saka, ka blokķēde sniedz jums privātumu, bet daži apgalvo, ka tā ir caurspīdīga. Kāpēc jūs domājat, ka tas notiek?

Nu … personas identitāti slēpj sarežģīta kriptogrāfija, un to pārstāv tikai viņu uzruna. Tātad, ja jūs meklētu personas darījumu vēsturi, jūs neredzēsiet “Bobs nosūtīja 1 BTC”, bet redzēsit “1MF1bhsFLkBzzz9vpFYEmvwT2TbyCt7NZJ nosūtīja 1 BTC”..

Šis Ethereum darījumu momentuzņēmums parādīs, ko mēs domājam:

Blockchain biznesa modeļi

Tātad, lai gan personas patiesā identitāte ir droša, jūs joprojām redzēsiet visus darījumus, kas veikti ar viņu publisko adresi. Šāds pārredzamības līmenis finanšu sistēmā vēl nekad nav bijis. Tā piebilst, ka papildu un tik ļoti nepieciešamais atbildības līmenis, ko prasa dažas no šīm lielajām institūcijām.

Runājot tikai no kriptovalūtu viedokļa, ja jūs zināt vienas no šīm lielajām kompānijām publisko adresi, varat to ievietot pētnieka iekšpusē un apskatīt visus darījumus, ar kuriem viņi ir nodarbojušies. Tas liek viņiem būt godīgiem, kaut kas ar kuru viņiem nekad iepriekš nav nācies saskarties.

Nepieciešamība pēc Blockchain biznesa modeļiem

Izmantojot blokķēdi, organizācijas var pārvērst savu biznesu par decentralizācijas platformu, kas var mainīt viņu biznesa darbību. Tas maina atsevišķus elementus, darījumu plūsmu, peļņu, kā arī nodrošina izaugsmi. Lai gūtu panākumus pareizi, šiem modeļiem jāpārliecinās, ka tie dod labumu gan uzņēmuma darbiniekiem, gan galalietotājiem.

Tagad šeit jāuzdod jautājums, kā tieši savā biznesā var izmantot blokķēdi?

 • Blokķēdē var glabāt datus, kurus nevar mainīt.
 • Daudzi uzņēmumi ir izmantojuši blokķēdes pārredzamību, lai uzlabotu savu piegādes ķēžu funkcionalitāti.
 • Daudzi ir integrējuši blokķēdi ar mākslīgo intelektu, lai izveidotu savu decentralizēto AI modeli.

Visbeidzot, apskatīsim dažus blokķēdes biznesa modeļus.

1. modelis: lietderības marķiera modelis

Blockchain biznesa modeļi

Kāda ir lietderības definīcija? Lietderība ir kopējais gandarījums, ko saņem preču vai pakalpojumu patēriņš. Lietderības marķiera modelis nodrošina funkcionalitāti viņu biznesā, izmantojot marķierus. Ripple un Stellar ir lieliski šāda veida modeļu piemēri. Bankas, kas ietilpst viņu tīklā, var atvieglot līdzekļu pārskaitījumu, izmantojot XRP vai XLM žetonus. Kā norādīts Viljams Mougayar, marķieru lietderībai ir trīs svarīgas īpašības:

 • Loma
 • Iespējas
 • Mērķis

Šie trīs ir ieslēgti trīsstūrī, un tie izskatās šādi:

Blockchain biznesa modeļi

Katrai marķiera lomai ir savs funkciju kopums un mērķis, kas ir detalizēti aprakstīts šajā tabulā:

Blockchain biznesa modeļi

Apskatīsim katru lomu, kuru var izmantot marķieris:

 • Pa labi: Pārņemot noteiktu žetonu, īpašnieks iegūst noteiktu daudzumu tiesību ekosistēmā. Piem. turot DAO monētas jūsu rīcībā, jums varēja būt balsstiesības DAO iekšienē, lai izlemtu, kuri projekti saņem finansējumu un kuri nē.
 • Vērtības maiņa: Žetoni rada iekšējo ekonomisko sistēmu paša projekta robežās. Žetoni var palīdzēt pircējiem un pārdevējiem tirgoties ar ekosistēmu. Tas ļauj lietotājiem iegūt atlīdzību, veicot noteiktus uzdevumus. Šī individuālo, iekšējo ekonomiku radīšana un uzturēšana ir viena no kritiskākajām žetonu funkcijām.
 • Nodeva: Tas var darboties arī kā maksas vārteja, lai jūs varētu izmantot noteiktas sistēmas specifiskās funkcijas. Piem. Golem jums ir nepieciešams GNT (golem token), lai piekļūtu Golem superdatora priekšrocībām.
 • Funkcija: Marķieris var arī ļaut īpašniekiem bagātināt lietotāju pieredzi konkrētās vides robežās. Piem. Brave (tīmekļa pārlūks) BAT (Brave izmantotie marķieri) īpašnieki iegūs tiesības bagātināt klientu pieredzi, izmantojot savus marķierus, lai pievienotu reklāmas vai citus uz uzmanību balstītus pakalpojumus platformā Brave.
 • Valūta: Var izmantot kā vērtības krājumu, ko var izmantot darījumu veikšanai gan attiecīgajā ekosistēmā, gan ārpus tās.
 • Ieņēmumi: Palīdz taisnīgi sadalīt peļņu vai citus ar to saistītus finanšu ieguvumus starp ieguldītājiem konkrētā projektā. Padomājiet par mietu izvietošanu Cardano.

Lai šis modelis efektīvi darbotos, vietējam marķierim ir jāieņem pēc iespējas vairāk lomu. Jo vairāk īpašību marķieris var atzīmēt, jo vairāk lietderības un vērtības tas dos ekosistēmā

2. modelis: Blockchain kā pakalpojums

Blokķēde un decentralizētā ekosistēma kopumā var neticami iebiedēt jaunpienācēju. Blockchain-as-a-Service (BaaS) modelis nodrošina pakalpojumu, kurā biznesa klienti var nodot ārpakalpojumā visu biedējošo aizmugures saturu, koncentrējoties tikai uz priekšējo. BaaS pārdevēji nodrošina tādus pakalpojumus kā lietotāju autentifikācija, datu bāzes pārvaldība, attālā atjaunināšana un informatīvie paziņojumi (mobilajām lietotnēm), mākoņa krātuve un mitināšana.

Blockchain biznesa modeļi

Google Firebase un Microsoft Azure ir BaaS nodrošinātāju piemēri.

Ieskatoties dziļāk BaaS

Blockchain biznesa modeļi

Blockchain biznesa modeļi

Pieņemsim, ka jums ir tiešsaistes bizness un esat izveidojis izcilu vietni, kas noteikti iegūs daudz hitu. Ja izvēlaties mitināt to no sava datora vai servera, jums vai nu pašiem būs jāveic visi apkopes darbi (kas var būt laikietilpīgi), vai arī jāpieņem personāls, kas to ņems jūsu vietā (kas var būt dārgs).

Tā vietā, lai uzņemtos tik daudz stresa, jūs varat vienkārši iegādāties ārējā tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēja pakalpojumus, piemēram, Amazon Web Services vai HostGator. Apmaiņā pret maksu viņi rūpēsies par visiem infrastruktūras un uzturēšanas jautājumiem.

BaaS darbojas līdzīgi kā otrais variants un ļauj koncentrēties uz galveno vietnes funkcionalitāti. Viņu pakalpojums ietver atbalsta darbības, piemēram, joslas platuma pārvaldību, pareizu resursu sadali, mitināšanas prasības un drošības funkcijas, piemēram, uzlaušanas mēģinājumu novēršanu..

BaaS nozīme

Tas nebūs posms, lai izsauktu BaaS par nepieciešamu katalizatoru, kas novedīs pie plašākas un dziļākas blokķēdes tehnoloģijas iespiešanās dažādās rūpniecības nozarēs un uzņēmumos. Padomājiet par to, ka uzņēmējam, kura bizness prasa blokķēdes integrāciju, pirms BaaS bija tikai šādas iespējas:

 • Nomājiet blockchain ekspertus. Kas ir ļoti reti un dārgi.
 • Apmāciet savus esošos darbiniekus par blokķēdes tehnoloģiju, kas prasīs daudz laika un naudas.
 • Jūs varat vienkārši atmest. Tagad tas īsti nevienam nepalīdzēs.

Pat ja jums kaut kā tomēr izdodas panākt, lai jūsu blokķēde tiktu izveidota, jums būs jārisina visa apkope. Tātad, kāpēc gan to vienkārši nedeleģēt ekspertiem?

Daudzi liela mēroga uzticami uzņēmumi jau ir sākuši piedāvāt savus BaaS pakalpojumus:

 • Microsoft Azure platformā ir BaaS modulis.
 • IBM ir savs BaaS, kas ir vērsts uz privātiem konsorcija blokķēdēm
 • Amazon piedāvā BaaS pakalpojumus.
 • Oracle piedāvā arī blockchain mākoņu mitināšanu.

3. modelis: vērtspapīri

Šis ir uzņēmējdarbības modelis, kas ir salīdzinoši nesen. Nesen daudzi uzņēmumi ir izmantojuši vērtspapīru jeb “drošības žetonu piedāvājuma” biznesa modeli. Žetons tiek klasificēts kā drošība, ja tiek sagaidīta peļņa no citu centieniem. Ja ICO neievēro īpašus noteikumus, par tiem var tikt piemēroti sodi. Tomēr, ja visi noteikumi tiek pienācīgi ievēroti, tad šiem marķieriem ir ārkārtīgi spēcīgi lietošanas gadījumi.

Tā kā mēs jau iepriekš esam apskatījuši lietderības marķierus, aplūkosim atšķirības starp lietderības un drošības žetoniem.

Lietderības žetoni vs drošības žetoni

Labi, tāpēc redzēsim, kā šie divi žetoni darbojas viens pret otru.

Drošības žetons = Investīciju līgums

Pēc būtības drošības marķieris ir ieguldījumu līgums, kas pārstāv juridiskas īpašumtiesības uz fizisku vai digitālu aktīvu, piemēram, nekustamo īpašumu, ETF utt. Šīs īpašumtiesības jāpārbauda blokķēdē.

Pēc īpašumtiesību pārbaudīšanas drošības marķieru īpašnieki var:

 • Tirgot savus žetonus pret citiem aktīviem
 • Izmantojiet tos kā aizdevuma nodrošinājumu
 • Glabājiet tos dažādos makos

To sakot, drošības žetonu patiesā vērtība slēpjas tajā, kā viņi var pilnībā no jauna definēt “īpašumtiesību” nozīmi. Viņi var demokratizēt aktīvus un sadalīt tos cilvēkiem visā pasaulē. Lai sniegtu ļoti neapstrādātu piemēru, tā vietā, lai piederētu zelta monētai, kas, iespējams, ir ārpus daudzu cilvēku budžeta, tagad 100 cilvēkiem ir iespējams turēt šīs zelta monētas daļas.

4. modelis: attīstības platformas

Blockchain biznesa modeļi

Blokķēdes ekosistēma joprojām ir sākuma stadijā, un vienīgais veids, kā tā var augt, ir tad, ja telpā ienāk arvien vairāk izstrādātāju. Liela daļa attīstības un pētījumu notiek blokķēdē, jo jaunie uzņēmumi mēģina unikāli atrisināt problēmas. Lielākā daļa šo starta uzņēmumu izveido Dapps (decentralizētas lietojumprogrammas) virs attīstības platformām. Tātad, tas liek uzdot jautājumu.

Kāpēc izstrādātājiem būtu jāuztraucas ar blokķēdes tehnoloģiju?

 • Uzlabo drošību, izmantojot decentralizāciju un kriptogrāfijas funkcijas.
 • Noņem nemaināmību, izmantojot kriptogrāfijas jaucējfunkcijas.
 • Uzlabo dokumentāciju, izsekojamību un auditējamību.
 • Palīdz jums izveidot efektīvu un izsekojamu datu bāzi.
 • Caur caurspīdīgumu palielina uzticību.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par dažādiem blokķēdes izstrādes platformu veidiem, varat pārbaudīt mūsu padziļināts ceļvedis šeit.

Attīstības platformu nozīme

Saskaņā ar Binance izpilddirektora CZ teiktoLai mūsu nozare augtu, mums ir nepieciešams vairāk uzņēmēju, lai veidotu reālus projektus. ”

Šādi domājot, viņš nav viens. Gan Ethereum dibinātājs Vitāliks Buterins, gan Tron dibinātājs Džastins Suns mudināja savas kopienas veidot reālus projektus attiecīgajās blokķēdēs.

Labi, tāpēc daži no gudrākajiem cilvēkiem bloku ķēdes telpā vēlas, lai bloku ķēdes platformās būtu vairāk Dapp izveidošanas. Lai zinātu sakarību starp ticamāku projektu izveidi tīklā un paša tīkla vērtību, mums būs jāizskata Metcalfe likums.

Kas ir Metcalfe likums?

Metcalfe likums ir tīkla efekta teorija. Pēc Vikipēdija, “Metcalfe likums nosaka, ka telekomunikāciju tīkla ietekme ir proporcionāla pieslēgto sistēmas lietotāju kvadrātam (n ^ 2).

To formulēja Bobs Metkalfe, Ethernet izgudrotājs un 3Com līdzdibinātājs.

Blockchain biznesa modeļi

Attēlu kredīts: Endrjū Čens

Labi, ko tas nozīmē un kāpēc tas ir vērtīgs? Vienkārši sakot, Metcalfe likums nosaka, ka vairāk cilvēku, kas iesaistīti tīklā, jo vērtīgāks tas būs.

Atgriezīsimies pie sava tālruņu piemēra.

Ja tālrunis pieder tikai vienai personai, tas nepavisam nebūs vērtīgs. Tomēr, ja diviem vai vairākiem cilvēkiem pieder tālrunis, tas ir uzreiz vērtīgāks, jo tagad viņi var izveidot savienojumu un koplietot informāciju.

Faktiski mēs to varam pārbaudīt, izmantojot šo diagrammu:

Blockchain biznesa modeļi

Attēlu kredīts: Wikipedia.

Kā diagramma parāda iepriekš:

 • Ja tīklā ir divi tālruņi, varat izveidot tikai vienu savienojumu.
 • Ja ir 5 tālruņi, varat izveidot 10 savienojumus.
 • Tomēr, ja tīklā ir 12 tālruņi, varat izveidot 66 savienojumus.

Tā ir diezgan iespaidīga eksponenciāla izaugsme!

Turklāt vēl viena lieta, ko nevajadzētu aizmirst par tīkliem, ir tā, ka viņiem parasti ir sava dzīve. Tas nozīmē, ka arvien vairāk cilvēku tos izmanto, tāpēc viņiem izdodas piesaistīt arvien vairāk lietotāju. Tas ir iemesls, kāpēc veiksmīgākajiem tīkliem ir tendence uz ārkārtīgi strauju izaugsmi.

Labi, tāpēc mēs zinām, cik svarīgi ir Dappi un ko viņi var darīt, lai bloķētu ķēdes ekosistēmu. Tomēr, runājot par tīri biznesa modeļiem, kā tie var dot vērtību kriptogrāfijas telpā? Ir trīs īpaši modeļi, uz kuriem mēs vēlamies koncentrēties:

 • Tīkla maksa
 • Revīzija.
 • Citi pakalpojumi.

Risināsim šos pa vienam.

Tīkla maksa

Tas ir fundamentāls uzņēmējdarbības modelis, ko šīs attīstības platformas izmanto. Piem. Izveidojot Dapp vietnē Ethereum, jums būs jāmaksā “gāzes nodevas”, kas ir kā nodevas nodoklis, kas ļauj izmantot platformu. Līdzīgi NEO jums ir jāmaksā par Dapp ar GAS žetoniem. Tas attiecas ne tikai uz platformām, pat Dapps var iekasēt nominālo tīkla maksu. Programmā Golem, lai piekļūtu Golem superdatora priekšrocībām, jums ir jābūt GNT (golem token). Šīs mazās nianses palīdz palielināt vietējo žetonu izturību.

Revīzija

Viedā līgumu revīzija ir viens no kritiskākajiem pakalpojumiem, ko var sniegt ekosistēmā. Tā kā šie Dappi nodarbojas ar lielu naudu, ir svarīgi, lai viņu kods darbotos pareizi. Jebkura neliela kļūda vai kļūda var izraisīt pilnīgu katastrofu. Piem. Vienkārša DAO viedā līguma kļūda lika Ethereum kopienai sadalīties Ethereum un Ethereum Classic. Šis modelis var darboties divējādi:

 • Izstrādātāji nolīgst revīzijas uzņēmumu, lai izskatītu viņu viedo līgumu.
 • Izstrādātāji uzliek lielu atdevi savam līgumam, un vairāki neatkarīgi auditori un izstrādātāji var meklēt kodu un meklēt trūkumus.

Citi pakalpojumi

Blokķēdes startēšana prasa daudz darba. Viņiem nepieciešama laba vietne, labs saturs, labas struktūras utt. Lai ietaupītu laiku un naudu, šie jaunie uzņēmumi vai nu algo ārštatus, vai aģentūras, kas rūpējas par šiem pakalpojumiem..

Secinājums

Tātad, tur jums tas ir. Šie ir uzņēmējdarbības modeļi, kas pašlaik darbojas blokķēdes bāzētos uzņēmumos. Vai mēs esam palaiduši garām dažus modeļus? Ja jā, dariet mums to zināmu zemāk esošajos komentāros.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map