Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Šajā ceļvedī jūs uzzināsiet, kas ir ethereum mezgli un dalīšanās. Ja vēlaties uzzināt vēl vairāk, lūdzu, apskatiet mūsu blokķēdes kursus.

Ja pēdējā gada laikā vienā vai otrā veidā esat bijis aktīvs kriptovalūtā, jūs zināt, ka ir bijusi viena problēma, kas ir nomocījusi gan bitkoinu, gan Ethereum: mērogojamība.

Bitcoin ir nedaudz pievērsies šai problēmai, aktivizējot Segwit un stingri piesakoties Bitcoin Cash. Ethereum tomēr mēģina atrisināt šo jautājumu citādā veidā. Viens no daudzajiem protokoliem, kurus viņi vēlas aktivizēt, dodoties nākamajā izaugsmes fāzē, ir “šķembas”. Pirms mēs saprotam, ko tas nozīmē, mums ir rūpīgi jāpārzina tīkli un mezgli.

What are ethereum Nodes And Sharding?” width=”1200″ height=”628″ /></p></p>
<p><h2>     <div class = “widget”></p>
<p><div class=

Kas ir Ethereum mezgli un dalīšanās?


Kas ir mezgli, tīkli un parametri?

Sapratīsim, ko šis jēdziens nozīmē, izmantojot vienkāršas ikdienas aktivitātes.

(Pirms mēs sākam, piesakieties 3dBuzz par brīnišķīgo skaidrojumu.)

Iedomājieties lodziņu:

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Šajā lodziņā tiek ievadīti ievadi, ar tiem tiek veiktas kaut kādas darbības un pēc tam tiek dota izeja. Šī aile ir “mezgls”. Paturiet prātā, ka mezgli nav gluži “kastes”, šeit mēs vienkārši izmantojam hipotētisku gadījumu.

Tīkls ir šie mezgli kas ir savstarpēji saistīti.

Parametri ir noteikumi, ar kuriem mezgli ir saistīti.

Būtībā tie ir mezgli un tīkli. Tagad apskatīsim dažas vienkāršas ikdienas darbības, kas izskaidrotas, izmantojot mezglus un tīklus.

Apskatīsim, kā darbojas vienkāršs papīra smalcinātājs.

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Tātad, kas šeit notika?

Jūs izmantojat trīs mezglus: papīra smalcinātājs un… labi… ”sasmalcinātas lietas”. Šie trīs mezgli veido “smalcināšanas tīklu”. Izklaidēsimies vēl nedaudz. Līdz šim mēs esam pieņēmuši, ka mezgli uzņem tikai vienu ievadi. Ko darīt, ja viņi ņem vairāk?

Ņemsim tostera piemēru. Tosteris uzņem divas ieejas:

 • Elektrība
 • Maize

Tātad tas izskatīsies šādi:

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Atcerieties vienu lietu – tosteris nevar darboties, ja trūkst pat viena no tā izejvielām.

Ir pienācis laiks to uzņemt vēl vienā pakāpē.

Padomāsim par sarežģītu tīklu, kurā tiek izmantoti parametri. Padomājiet par savu televizoru. Televizors ir savienots ar pakalpojumu sniedzēju. Pieņemsim, ka jums pieder PS4, un, tā kā jūs nepieņemat lēmumu pieņemšanu, jums pieder arī Xbox.

Tātad, ja mēs kartētu visu “TV tīklu”, tas izskatās šādi:

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Uh, oh .. mums šeit ir problēma.

Izmantojot televizoru, varat piekļūt tikai vienam no šiem mezgliem. Jūs tiešām nevarat vienlaikus skatīties Troņu spēli un spēlēt Uncharted, vai ne? Tātad, kā jūs gatavojaties pārliecināties, ka televizors vienlaikus var piekļūt tikai vienam mezglam? Šeit jūs ieviešat parametrus. Parametri ir tie, kas padara jūsu mezglus unikālus. Pieņemsim, ka vēlaties televizoram pievienot parametru ar nosaukumu “Kanālu pārslēdzējs”. Kanālu komutators darbojas šādi:

 • Ja nospiedīsit “0”, tas parādīs parasto TV jeb pakalpojumu sniedzēju.
 • Nospiežot “1”, jūs varēsiet piekļūt PS4.
 • Nospiežot “2”, jūs varēsiet piekļūt Xbox.

Pievienojot šos parametrus, jūs padarījāt savu mezglu, t.i., televizoru unikālu. Izpētīsim, kādus citus parametrus mēs varam piešķirt savai televīzijai, lai padarītu to unikālāku:

 • Izmērs: Sakiet, mūsu televizors ir 55 collu ekrāns.
 • Krāsa: mūsu televizors ir sudrabaini pelēkā krāsā.
 • Zīmols: Mums ir Sony televizors.
 • Tips: Mums ir plazmas ekrāns.

Labi, tāpēc tagad, pateicoties mūsu parametriem, mums ir televizors, kas ir precīzāk definēts. Tagad mēs zinām, ka mums ir 55 collu sudrabaini pelēks plazmas ekrāns Sony TV.

Tātad, no visa, ko mēs esam iemācījušies līdz šim, mēģināsim definēt, ko nozīmē mezgli, tīkls un parametri.

 • Mezgli: Atsevišķi komponenti, kas ievada ievadi, veic tiem funkciju un izdod izvadi.
 • Tīkls: Savstarpēji savienotu mezglu kolekcija.
 • Parametri: Noteikumi, kas definē mezglu un padara to unikālāku

Mezgli un tīkls telekomunikāciju kontekstā

Visa mūsu telekomunikāciju sistēma darbojas, pamatojoties uz tīkliem un mezgliem. Rūpīgi izkārtoto tīklu un mezglu dēļ darbojas jūsu internets, zvani, īsziņas, visi no tiem. Tātad, kā jūs definējat telekomunikāciju tīklu? Saskaņā ar Encyclopedia Britannica,

“Telekomunikāciju tīkls ir elektroniska saišu un komutatoru sistēma, kā arī to darbību regulējošās vadības ierīces, kas ļauj pārsūtīt un apmainīties ar vairākiem lietotājiem.”

Kāpēc mums vajadzīgs telekomunikāciju tīkls?

Lai gan ir iespējams izveidot individuālus sakarus starp atsevišķiem cilvēkiem, tas būs ārkārtīgi dārgi un apgrūtinoši. Turklāt tas būs ārkārtīgi neefektīvs process, jo lielākā daļa sakaru līniju būs dīkstāvē un nepietiekami / netiek izmantotas.

Lai padarītu šo procesu efektīvāku, mēs izmantojam telekomunikāciju tīklu. Tātad, kāda ir mezgla definīcija šajā kontekstā?

Šajā kontekstā mezgls ir vai nu pārdales punkts, vai sakaru galapunkts.

Apskatīsim piemēru, kā tas darbojas. Apsveriet vienkāršu GSM tīklu. Pieņemsim, ka Alise vēlas nosūtīt īsziņu Bobam, kā darbosies visa sistēma? (Par paskaidrojumu kliedziet Roviell YouTube kanālam).

 • 1. darbība: Alise raksta ziņojumu un nospiež sūtīt. Ziņojums tiek nosūtīts uz bāzes staciju jeb BST. BST savieno jūs ar tīklu. Apkārt ir daudz BST. Padomājiet par viņiem kā viesmīļiem restorānā. Jūs vienkārši paceļat roku (nosūtiet īsziņu), un jūs saņemat viņu uzmanību.
 • 2. darbība: Bāzes stacijas kontrolieris jeb BSC pārliecinās, ka visi BST ir kārtībā un viss ir darba stāvoklī. Izmantojot mūsu restorāna līdzību, BSC ir “maître d’hôtel” jeb galvenais viesmīlis, kurš rūpējas, lai katru galdu apmeklētu viesmīļi. (Atceries Žanu Filipu no Elles virtuves? Jā, tas puisis.)
 • 3. solis: No BSC ziņojums tagad nonāk Mobilā komutācijas centrā aka MSC. Tas nodrošina, ka dati vienmērīgi pārvietojas no stacijām uz tīkliem un otrādi. Pēc mūsu restorānu analoģijas MSC ir galvenie pavāri, kuri pieņem pasūtījumus un pārsūta tos pavāriem, kā arī pirms to izsūtīšanas pieliek pēdējos ēdienus..
 • 4. solis: Tagad ziņojums tiek nosūtīts īsziņu pakalpojumu centram jeb SMSC. Šie ir pavāri pēc analoģijas. Šeit ziņojums tiek saglabāts, līdz viņi saņem vairāk informācijas par adresātu. SMSC saņem palīdzību no tādiem avotiem kā mājas atrašanās vietu reģistrs (HLR) un apmeklētāju atrašanās vietu reģistrs (VLR), šīs 2 ir datu bāzes, kas satur visu informāciju par tīklu. Tie būtībā palīdz izsekot sūtītājam UN saņēmējam, lai redzētu, vai ziņojumu var nosūtīt. Viņi pārbauda, ​​vai saņēmēja tālrunis ir izslēgts, vai tas atrodas ārpus pārklājuma zonas utt. Ja kādu iemeslu dēļ ziņojumu nevar nosūtīt, tas tiek saglabāts SMSC ne ilgāk kā 6 stundas, pirms tiek izdzēsts..
 • 5. solis: Tagad, ja īsziņa ir piemērota, SMSC nodod ziņojumu saņēmēja MSC.
 • 6. solis: SMS tiek nosūtīts BSC.
 • 7. solis: BSC pārsūta ziņojumu BST.
 • 8. solis: Pēc tam BST beidzot nosūta ziņojumu adresātam.

Tātad, šis ir pārskats par to, kā darbojas visa SMS sistēma. BSC, BST, MSC, SMSC, HLR un VLR visi ir mezgli GSM tīklā. Tas viss izskatās šādi:

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Kas ir vienādranga tīkls?

Normāla tīkla struktūra ir “Klients-serveris”Struktūra.

Kā tas darbojas?

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Ir centralizēts serveris. Un visi, kas vēlas izveidot savienojumu ar serveri, var nosūtīt vaicājumu, lai iegūtu nepieciešamo informāciju. Internets darbojas diezgan daudz. Ja vēlaties kaut ko googlēt Google tīklā, jūs nosūtāt vaicājumu Google serverim, kurā tiek parādīti nepieciešamie rezultāti. Tātad, šī ir klienta-servera sistēma. Kāda ir šī modeļa problēma?

Tā kā viss ir atkarīgs no servera, ir svarīgi, lai serveris darbotos visu laiku, lai sistēma darbotos. Tas ir sašaurinājums. Tagad pieņemsim, ka kāda iemesla dēļ galvenais serveris pārstāj darboties, tas ietekmēs visus tīkla dalībniekus. Turklāt pastāv arī drošības problēmas. Tā kā tīkls ir centralizēts, serveris pats apstrādā daudz sensitīvas informācijas par klientiem. Tas nozīmē, ka ikviens var uzlauzt serveri un iegūt šo informāciju. Turklāt ir arī cenzūras jautājums. Ko darīt, ja serveris nolemj, ka konkrēts vienums (filma, dziesma, grāmata utt.) Nav pieņemams, un nolemj to neizplatīt savā tīklā?

Tātad, lai cīnītos pret visiem šiem jautājumiem, radās cita veida tīkla arhitektūra. Tas ir tīkls, kas sadala visu darba slodzi starp dalībniekiem, kuri visi ir vienlīdz priviliģēti, saukti par “vienaudžiem”. Centrālā servera vairs nav, tagad ir vairāki sadalīti un decentralizēti vienaudži. Šis ir vienādranga tīkls.

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Attēla pieklājība: InfoZones

Kāpēc cilvēki izmanto vienādranga tīklu?

Viens no vienādranga tīkla galvenajiem izmantošanas veidiem ir failu koplietošana, saukta arī par torrentēšanu. Ja lejupielādei izmantojat klienta-servera modeli, tas parasti ir ļoti lēns un pilnībā atkarīgs no servera stāvokļa. Turklāt, kā jau teicām, tā ir pakļauta cenzūrai.

Tomēr peer-to-peer sistēmā nav centrālās varas, un tāpēc, ja pat viens no tīkla vienaudžiem iziet no sacensībām, jums joprojām ir vairāk vienaudžu, no kuriem lejupielādēt. Turklāt uz to neattiecas centrālās sistēmas ideālistiskie standarti, tāpēc tā nav pakļauta cenzūrai

Ja mēs salīdzinātu abus:

tīkla efekta piemērs

Attēla pieklājība: Quora

Vienādranga sistēmas decentralizētais raksturs kļūst kritisks, pārejot uz nākamo sadaļu. Cik kritisks? Nu, vienkāršā (vismaz uz papīra) ideja apvienot šo vienādranga tīklu ar maksājumu sistēmu ir pilnībā apvērsusi finanšu nozari, dzemdējot kriptonauda.

Tīklu un mezglu izmantošana kriptovalūtās.

Apskatīsim Ethereum tīkla struktūru.

Ethereum ir strukturēts kā vienādranga tīkls tā, ka dalībniekiem jeb vienaudžiem jeb mezgliem netiek piešķirtas nekādas īpašas privilēģijas. Ideja ir izveidot vienlīdzīgu tīklu. Mezgliem netiek piešķirtas īpašas privilēģijas, tomēr to funkcijas un līdzdalības pakāpe var atšķirties. Nav centralizēta servera / entītijas, kā arī nav hierarhijas. Tā ir plakana topoloģija.

Visas decentralizētās kriptovalūtas ir strukturētas tā, ka vienkārša iemesla dēļ, lai saglabātu uzticību savai filozofijai. Ideja ir tāda, lai būtu valūtas sistēma, kurā visi tiek uzskatīti par vienlīdzīgiem un nav nevienas pārvaldes struktūras, kas varētu noteikt valūtas vērtību, pamatojoties uz kaprīzi. Tas attiecas gan uz bitkoīnu, gan uz ethereum.

Tagad, ja nav centrālās sistēmas, kā visi sistēmā esošie cilvēki uzzinātu, ka ir noticis noteikts darījums? Tīkls ievēro tenku protokolu. Padomājiet par to, kā izplatās tenkas. Pieņemsim, ka Alise nosūtīja Bobam 3 ETH. Viņai tuvākie mezgli par to uzzinās, un pēc tam viņi pateiks tiem vistuvākos mezglus, un tad viņi pateiks saviem kaimiņiem, un tas turpinās izplatīties, līdz visi to zina. Mezgli būtībā ir jūsu deguna, kaitinošie radinieki.

Tātad, kas ir mezgls ethereum kontekstā? Mezgls ir vienkārši dators, kas piedalās ethereum tīklā. Šī dalība var būt trīs veidos

 • Saglabājot sekla bloku ķēdes jeb Light klienta kopiju
 • Saglabājot pilnu blokķēdes jeb Pilna mezgla kopiju
 • Pārbaudot darījumus aka Mining

Kas ir Gaismas klients?

Kā jau minējām iepriekš, vienādranga sistēmas ideja ir sadalīt tīkla pienākumus starp mezgliem, kurus sauc par “vienaudžiem”. Priekšroka netiek dota nevienam no viņiem. Tomēr kā ir ar cilvēkiem, kuri vēlas piedalīties tīklā, bet kuriem nav sistēmas resursu, lai lejupielādētu un uzturētu pilnu blokķēdi savā sistēmā? Viņi var izvēlēties kļūt par “gaismas klientiem”. Būdami gaismas klienti, viņi saņem augstas drošības garantijas par noteiktiem ethereum stāvokļiem, kā arī pilnvaras pārbaudīt darījuma izpildi.

Kas ir pilns mezgls?

Jebkuru datoru, kas savienots ar ethereum tīklu, kas pilnībā īsteno visus ethereum vienprātības noteikumus, sauc par Pilnu mezglu. Pilns mezgls lejupielādē visu blokķēdi lietotāja darbvirsmā. Pilni mezgli veido ethereum sistēmas mugurkaulu un uztur visu tīklu godīgu. Daži vienprātības noteikumi, kurus izpilda pilni mezgli, ir:

 • Pārliecinoties, vai par katru izrakto bloku tiek piešķirta pareiza atlīdzība par bloku (5 ETH)
 • Darījumiem ir pareizi paraksti
 • Darījumi un bloki ir pareizā datu formātā
 • Nevienā no blokiem nav dubultu izdevumu

Pilni mezgli pamatā apstiprina mezglus un darījumus un pārsūta informāciju citiem mezgliem (izmantojot tenkas protokolu).

Kalnrači vs mezgli

Lai būtu vienkārši, visi kalnrači ir pilni mezgli, bet ne visi pilni mezgli ir kalnrači. Kalnračiem, lai piekļūtu blokķēdei, jādarbojas pilniem mezgliem. Ikvienam, kurš vada pilnu mezglu, nav nepieciešams raktuves blokiem.

Kāda ir mērogojamības problēma, ar kuru saskaras ethereum?

Kā notiek vienprātība Ethereum tīklā? Katrs tīkla mezgls veic katru aprēķinu, un, kad viņi visi nonāk vienprātībā, darījums tiek uzskatīts par labu. Tagad tas, iespējams, ir darbojies pareizi, sākumā tomēr ethereum ir kļuvis ļoti populārs, un darījumu skaits nepārtraukti pieaug. Pārbaudiet šo Etherscan diagrammu:

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Attēla pieklājība: Etherscan

Kaut arī tā ir laba lieta, to rezultātā ir strauji pieaudzis to aprēķinu skaits, kas tīkliem jāveic, pirms viņi var panākt vienprātību. Paralēli tam ir vēl viena problēma, kas ir parādījusies. ethereum ir pieredzējis plašu pieņemšanu dažu korporatīvo smagsvaru atbalsta un SIO popularitātes dēļ. Tā rezultātā mezglu skaits ethereum tīklā ir strauji pieaudzis. Faktiski tā ir kriptonauda ar visvairāk mezglu un līdz ar to visvairāk decentralizēta.

Faktiski no 2017. gada maija ethereum bija 25 000 mezglu, salīdzinot ar Bitcoin 7000! Tas ir vairāk nekā 3 reizes. Faktiski mezglu skaits no aprīļa līdz maijam palielinās par 81% … tas ir gandrīz dubultā!

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Attēla pieklājība: uzticības mezgli.

Tagad jūs domājat, ka, ja tīklā ir vairāk mezglu, tas paātrinās darījuma laiku. Nu … padomā vēlreiz.

Vienprātība notiek lineāri. Nozīmē, pieņemsim, ka ir 3 mezgli A, B un C.

Lai panāktu vienprātību, vispirms A veic aprēķinus un pārbauda, ​​un tad B darīs to pašu un pēc tam C.

Tomēr, ja sistēmā ir jauns mezgls ar nosaukumu “D”, tas vienprātības sistēmai pievienotu vēl vienu mezglu, kas palielinās kopējo laika periodu. Kad ethereum ir kļuvis populārāks, darījumu laiks ir palicis lēnāks.

Faktiski ātruma pārbaudē tika novērots, ka ethereum izdevās nieka 20 darījumus sekundē, salīdzinot ar PayPal 193 un Visa 1667!!

Tagad atcerieties vienu lietu: ethereum neuzskata sevi par tikai valūtu, viņu galīgais redzējums ir kaut kas līdzīgs jaunajam internetam. Viņi vēlas, lai cilvēki izveidotu DApps Facebook un Youtube mērogā, lai darbotos virs savas blokķēdes. Lai kaut kas tāds notiktu, viņiem būs jādara kaut kas savos mērogojamības jautājumos.

Lai to novērstu, tika izvirzīti trīs priekšlikumi:

 • Palieliniet bloka izmēru
 • Lieciet lietotājiem izmantot dažādas alt monētas
 • Dalīšanās

Palieliniet bloka izmēru

Tātad, viens risinājums ir palielināt bloku lielumu. Lai gan tas noteikti uzlabotu veiktspēju, palielinot darījumu skaitu vienā blokā, tā rezultātā var rasties vairākas problēmas:

 • Pirmkārt, tas joprojām neatrisinās problēmu, ka mezgli lēnāk nonāk pie vienprātības. Faktiski, palielinoties darījumu skaitam vienā blokā, palielināsies arī aprēķinu un verifikāciju skaits mezglā.
 • Lai pielāgotos arvien vairāk darījumiem, periodiski jāpalielina bloku lielumi. Tas vairāk centralizēs sistēmu, jo parastie datori un lietotāji nevarēs lejupielādēt un saglabāt šādus apjomīgus blokķēdes. Tas ir pretrunā ar blokķēdes egalitāro garu.
 • Visbeidzot, bloka lieluma palielināšanās notiks tikai ar cieto spēku, kas var sašķelt kopienu. Pēdējo reizi, kad liels cietums notika ethereum, visa sabiedrība bija sašķelta un radās divas atsevišķas valūtas. Cilvēki īsti nevēlas, lai tas atkārtotos.

Lieciet lietotājiem izmantot dažādus altkoīnus.

Vēl viens priekšlikums bija palaist paralēlas blokķēdes, nevis vienu galveno blokķēdi. Būtībā tā vietā, lai liktu 50 DApps darboties vienā galvenajā blokķēdē, ir 2 bloku ķēdes un katrā palaist 25 DApps. Ar šo priekšlikumu bija divas problēmas:

 • Nav saprātīgi sadalīt ķēdes hashrate. Ķēdes hashrate galu galā nosaka, cik droša tā ir no ārējiem hakeriem un cik ātri sistēma darbojas.
 • Ļaunprātīgiem kalnračiem būs vieglāk iegūt 51% vairākumu mazākās ķēdēs.

Dalīšanās

Visbeidzot, šķelšanās tika nolemta kā veids, kā iet uz ethereum. Pirms dziļi ienirstam drupināšanā, iegūsim vienkāršu izpratni par to, ko tas nozīmē. Pieņemsim, ka ir trīs mezgli A, B un C, un viņiem ir jāpārbauda dati T. Tā vietā, lai A, B un C pārbaudītu visus datus T atsevišķi, dati tiks sadalīti 3 daļās: T1, T2 un T3. Pēc tam A, B un C pārbaudīs vienu lausku katrā blakus. Kā redzat, jūsu ietaupītais laiks ir eksponenciāls.

Jebkurā gadījumā izdarīsim dziļu niršanu!

Kas ir sasmalcināts?

Sharding ir termins, kas ir ņemts no datu bāzu sistēmām. Apskatīsim, ko drupināšana nozīmē attiecībā uz datu bāzi. Pieņemsim, ka jūsu vietnei ir milzīga apjomīga datu bāze. Liela apjoma datu bāzes izmantošana ne tikai padara datu meklēšanu lēnāku, bet arī kavē jūsu mērogojamību. Tātad, ko jūs darāt šajā gadījumā?

Ko darīt, ja jūs veicat horizontālu datu nodalījumu un pārvēršat tos mazākās tabulās un glabājat dažādos datu bāzes serveros?

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Attēla pieklājība: Dzone

Tāpat kā?

Tagad jūs varētu jautāt, kāpēc horizontāls nodalījums, nevis vertikāls nodalījums? Tas ir tāpēc, ka tabulas tiek veidotas:

Kas ir Ethereum mezgli un sadalīšana

Tu redzi? Tā ir tā pati tabula / datu bāze, bet ar mazāk datu. Šīs mazākās datu bāzes ir pazīstamas kā lielākas datu bāzes lauskas. Katrai lauskai jābūt identiskai ar to pašu galda struktūru.

Dalīšanās blokķēdes kontekstā

Tagad, kā mēs redzējām, Ethereum vienprātības problēma ir tāda, ka visiem mezgliem ir jāveic visi aprēķini un pārbaudes katram darījumam. Tas visu procesu padara ļoti lēnu un apgrūtinošu. Tātad, kā smalcināšana palīdzēs tam palīdzēt?

Apsveriet ethereum blokķēdes stāvokli, kuru mēs sauksim par “globālo valsti”, kas ir redzama visiem. Apskatīsim šīs globālās valsts Merkles sakni. (Attiecībā uz Merkles kokiem un saknēm lasiet mūsu rakstu par HASHING). Šī valsts sakne tiks sadalīta šķembu saknēs, un katrai no šīm kopīgajām saknēm būs savs stāvoklis. Šīs valstis tiks attēlotas Merkles koka formā.

Šī ir ļoti vienkārša struktūra tam, kā tam vajadzētu izskatīties.

Tagad pievērsīsimies iekšējai mehānikai.

Tātad notiek tas, kas notiek pēc sasmalcināšanas?

 • Valsts ir sadalīta lauskās
 • Katrs unikālais konts ir vienā skaidā
 • Konti var veikt darījumus tikai ar citiem kontiem tajā pašā fragmentā

Devconā Vitāliks Buterins izskaidroja šādas lauskas:

Iedomājieties, ka ethereum ir sadalīts tūkstošos salu. Katra sala var darīt savu. Katrai no salām ir savas unikālās iezīmes, un visi, kas pieder šai salai, t.i., konti, var mijiedarboties savā starpā UN var brīvi nodoties visām tās funkcijām. Ja viņi vēlas sazināties ar citām salām, viņiem būs jāizmanto sava veida protokols.

Tātad, jautājums ir, kā tas mainīs blokķēdi?

Kā izskatās parasts bitcoīna vai ethereum bloks (iepriekš sadalīts)?

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Tātad ir bloka galvene un pamatteksts, kas satur visus blokā esošos darījumus. Merkle saknes visiem darījumiem būs bloka galvenē.

Tagad padomājiet par to. Vai bitcoinam tiešām bija nepieciešami bloki? Vai tiešām tai bija nepieciešama blokķēde? Satoshi varēja vienkārši veikt darījumu ķēdi, iekļaujot iepriekšējā darījuma jaukšanu jaunākā darījumā, izveidojot tā sakot “darījumu ķēdi”.

Iemesls, kāpēc viņi kārto šos darījumus blokā, ir viena mijiedarbības līmeņa izveidošana un visa procesa padarīšana mērogojamāka. Kas liecina par ethereum, ir tas, ka viņi to maina divos mijiedarbības līmeņos.

Pirmais līmenis

Pirmais līmenis ir darījumu grupa. Katram gabalam ir sava darījuma grupa.

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Attēla pieklājība: Hackernoon

Darījumu grupa ir sadalīta darījumu grupas galvenē un darījumu grupas pamattekstā.

Darījumu grupas galvene

Galvene ir sadalīta atsevišķās kreisās un labās daļās.

Kreisā daļa:

 • Laužas ID: Šķembas ID, kurai pieder darījumu grupa.
 • Pirmsvalsts sakne: Šis ir drumslas 43 saknes stāvoklis pirms darījumu piemērošanas.
 • Ziņas stāvokļa sakne: Pēc darījumu piemērošanas tas ir saknes 43 šķembas.
 • Kvīts sakne: Kvīšu sakne pēc visu 43. gabalā veikto darījumu piemērošanas.

Pareizā daļa:

Labā daļa ir pilna ar izlases validatoriem, kuriem jāpārbauda darījumi pašā lauskā. Viņi visi tiek izvēlēti nejauši.

Darījumu grupas struktūra

Tam ir visi darījumu ID pašā lauskā.

Pirmā līmeņa īpašības

 • Katrs darījums norāda skaidas ID, kurai tā pieder.
 • Darījums, kas pieder konkrētai drupai, parāda, ka tas ir noticis starp diviem kontiem, kuru dzimtene ir konkrētā drupa.
 • Darījumu grupā ir darījumi, kas pieder tikai šim fragmenta ID un ir unikāli tai.
 • Norāda pirms un pēc stāvokļa saknes.

Apskatīsim augstāko līmeni jeb otro līmeni.

Otrais līmenis

pārrobežu komunikācija

Attēla pieklājība: Hackernoon.

Nebaidieties! To ir vieglāk saprast, nekā izskatās.

Ir normāla blokķēde, bet tagad tajā ir divas galvenās saknes:

 • Valsts sakne
 • Darījumu grupas sakne

Valsts sakne apzīmē visu valsti, un, kā mēs jau iepriekš redzējām, valsts tiek sadalīta lauskas, kurās ir savas apakšstacijas.

Darījumu grupas saknē ir visas darījumu grupas konkrētajā blokā.

Otrā līmeņa īpašības

 • Otrais līmenis ir kā vienkārša blokķēde, kas pieņem darījumu grupas, nevis darījumus.
 • Darījumu grupa ir derīga tikai tad, ja: a) pirms stāvokļa sakne sakrīt ar skaidas sakni globālajā stāvoklī.

  b) Visi paraksti darījumu grupā ir apstiprināti.

 • Ja tiek iegūta darījumu grupa, globālā stāvokļa sakne kļūst par šī statusa ID pēc stāvokļa sakni.

Tātad, kā notiek savstarpēja saziņa?

Tagad atcerieties mūsu salu līdzību?

Skaidri būtībā ir kā salas. Tātad, kā šīs salas sazinās savā starpā? Atcerieties, ka lausku mērķis ir panākt, lai vienlaikus notiktu daudz paralēlu darījumu, lai palielinātu veiktspēju. Ja ethereum ļauj nejauši sazināties ar šķembām, tad tas iznīcina visu sadrupināšanas mērķi.

Tātad, kāds protokols ir jāievēro, lai sazinātos pāri šķembām?

ethereum izvēlējās sekot saziņas kvīšu paradigmai. Pārbaudiet to:

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas?

Attēla pieklājība: hackernoon

Kā redzat šeit, katrai atsevišķai jebkura darījuma kvītei var viegli piekļūt, izmantojot vairākus Merkle kokus no darījumu grupas Merkle saknes. Katrs darījums skaidiņā veiks divas lietas:

 • Mainiet skaidas stāvokli, kurai tā pieder
 • Ģenerēt kvīti

Šeit ir vēl viena interesanta informācija. Kvītis tiek glabātas sadalītā koplietojamā atmiņā, kuru var redzēt citi lauskas, bet kuras nav modificētas. Tādējādi sakari starp šķembām var notikt, izmantojot šādus kvītis:

pārrobežu komunikācija

Attēla pieklājība: Hackernoon

Kādas ir problēmas ar šķembu ieviešanu?

 • Jābūt mehānismam, lai uzzinātu, kurš mezgls kuru šķembu īsteno. Tas jādara drošā un efektīvā veidā, lai nodrošinātu paralēlismu un drošību.
 • Vispirms ir jāievieš mietu apliecinājums, lai pēc Vlada Zamfira domām, būtu vieglāk šķembas.
 • Mezgli darbojas uz neuzticamas sistēmas, tas nozīmē, ka mezgls A neuzticas mezglam B, un viņiem abiem vajadzētu panākt vienprātību neatkarīgi no šīs uzticības. Tātad, ja viens konkrēts darījums tiek sadalīts gabalos un izplatīts mezglā A un mezglā B, mezglam A būs jānāk klajā ar sava veida pierādījumu mehānismu, ka viņi ir pabeiguši darbu no savas lauskas puses.

Kas ir Ethereum mezgli un dalīšanās: secinājums

Kad Ethereum paplašinās un ievada metropolē un rāmumā, šķelšanās kļūst arvien kritiskāka viņu izaugsmei. Ja ethereum tomēr plāno kļūt par jauno internetu, viņiem ir jānovērš savi mērogojamības jautājumi. Viņiem noteikti ir jāievieš un jāsadala naglas, lai nodrošinātu to augšanu. Ethereum priekšā ir aizraujoši laiki!

AMAZONPOLLY-ONLYAUDIO-START-Šajā ceļvedī jūs uzzināsiet, kas ir ethereum mezgli un dalīšanās. Ja vēlaties uzzināt vēl vairāk, lūdzu, apskatiet mūsu blokķēdes kursus. Ja pēdējā gada laikā vienā vai otrā veidā esat bijis aktīvs kriptovalūtā, jūs zināt, ka ir bijis viens jautājums, kas ir nomocījis gan bitkoinu, gan ethereum: mērogojamība. Bitcoin ir nedaudz pievērsies šai problēmai, aktivizējot Segwit un stingri piesakoties Bitcoin Cash. Ethereum tomēr mēģina atrisināt šo jautājumu citādā veidā. Viens no daudzajiem protokoliem, kurus viņi vēlas aktivizēt, dodoties nākamajā izaugsmes fāzē, ir “šķembas”. Pirms mēs saprotam, ko tas nozīmē, mums ir rūpīgi jāpārzina tīkli un mezgli.

Vilciens, lai kļūtu par Blockchain izstrādātāju

Sāciet savu bezmaksas izmēģinājumu jau šodien!

Kas ir Ethereum mezgli un šķembas? Kas ir mezgli, tīkli un parametri? Sapratīsim, ko šis jēdziens nozīmē, izmantojot vienkāršas ikdienas aktivitātes. (Pirms sākam, piesakieties 3dBuzz par brīnišķīgo skaidrojumu.) Iedomājieties lodziņu: Šajā lodziņā tiek ievadīti ievades dati, ar tiem veiktas sava veida darbības un pēc tam sniegts izvads. Šī aile ir “mezgls”. Paturiet prātā, ka mezgli nav gluži “kastes”, šeit mēs vienkārši izmantojam hipotētisku gadījumu. Tīkls ir šo mezglu kopums, kas ir savstarpēji saistīti. Parametri ir noteikumi, ar kuriem mezgli ir saistīti. Būtībā tie ir mezgli un tīkli. Tagad apskatīsim dažas vienkāršas ikdienas darbības, kas izskaidrotas, izmantojot mezglus un tīklus. Apskatīsim, kā darbojas vienkāršs papīra smalcinātājs. Tātad, kas šeit notika? Jūs izmantojat trīs mezglus: papīra smalcinātājs un… labi… ”sasmalcinātas lietas”. Šie trīs mezgli veido “smalcināšanas tīklu”. Izklaidēsimies vēl nedaudz. Līdz šim mēs esam pieņēmuši, ka mezgli uzņem tikai vienu ievadi. Ko darīt, ja viņi ņem vairāk nekā tas? Ņemsim tostera piemēru. Tosteris uzņem divas ieejas: elektrības maize. Tā tas izskatīsies: atcerieties vienu lietu, tosteris nevar darboties, ja trūkst pat viena no tā izejvielām. Ir pienācis laiks to uzņemt vēl vienā pakāpē. Padomāsim par sarežģītu tīklu, kurā tiek izmantoti parametri. Padomājiet par savu televizoru. Televizors ir savienots ar pakalpojumu sniedzēju. Pieņemsim, ka jums pieder PS4, un, tā kā jūs nepieņemat lēmumu pieņemšanu, jums pieder arī Xbox. Tātad, ja mēs apzīmētu visu “TV tīklu”, tas varētu izskatīties šādi: Uh, oh .. mums šeit ir problēma. Izmantojot televizoru, varat piekļūt tikai vienam no šiem mezgliem. Jūs tiešām nevarat vienlaikus skatīties Troņu spēli un spēlēt Uncharted, vai ne? Tātad, kā jūs gatavojaties pārliecināties, ka televizors vienlaikus var piekļūt tikai vienam mezglam? Šeit jūs ieviešat parametrus. Parametri ir tie, kas padara jūsu mezglus unikālus. Pieņemsim, ka vēlaties televizoram pievienot parametru ar nosaukumu “Kanālu pārslēdzējs”. Kanālu komutators darbojas šādi: ja nospiedīsit “0”, tas parādīs parasto TV jeb pakalpojumu sniedzēju. Nospiežot “1”, jūs varēsiet piekļūt PS4. Nospiežot “2”, jūs varēsiet piekļūt Xbox. Pievienojot šos parametrus, jūs padarījāt savu mezglu, t.i., televizoru unikālu. Izpētīsim, kādus citus parametrus mēs varam piešķirt savai televīzijai, lai padarītu to unikālāku: Izmērs: Pieņemsim, ka mūsu televizors ir 55 collu ekrāns. Krāsa: mūsu televizors ir sudrabaini pelēkā krāsā. Zīmols: Mums ir Sony televizors. Tips: Mums ir plazmas ekrāns. Labi, tāpēc tagad, pateicoties mūsu parametriem, mums ir televizors, kas ir precīzāk definēts. Tagad mēs zinām, ka mums ir 55 collu sudrabaini pelēks plazmas ekrāns Sony TV. Tātad, no visa, ko mēs esam iemācījušies līdz šim, mēģināsim definēt, ko nozīmē mezgli, tīkls un parametri. Mezgli: Atsevišķi komponenti, kas uzņem ievadi, veic tiem funkciju un izdod izvadi. Tīkls: savietotu mezglu savākšana. Parametri: Noteikumi, kas nosaka mezglu un padara to unikālāku Mezgli un tīkls telekomunikāciju kontekstā Visa mūsu telekomunikāciju sistēma darbojas, pamatojoties uz tīkliem un mezgliem. Rūpīgi izkārtoto tīklu un mezglu dēļ darbojas jūsu internets, zvani, īsziņas, visi no tiem. Tātad, kā jūs definējat telekomunikāciju tīklu? Saskaņā ar Encyclopedia Britannica teikto: “Telekomunikāciju tīkls ir elektroniska saišu un slēdžu sistēma, kā arī to darbību regulējošās vadības ierīces, kas ļauj pārsūtīt un apmainīties ar vairākiem lietotājiem.” Kāpēc mums vajadzīgs telekomunikāciju tīkls? Lai gan ir iespējams izveidot individuālus sakarus starp atsevišķiem cilvēkiem, tas būs ārkārtīgi dārgi un apgrūtinoši. Turklāt tas būs ārkārtīgi neefektīvs process, jo lielākā daļa sakaru līniju būs dīkstāvē un nepietiekami / netiek izmantotas. Lai padarītu šo procesu efektīvāku, mēs izmantojam telekomunikāciju tīklu. Tātad, kāda ir mezgla definīcija šajā kontekstā? Šajā kontekstā mezgls ir vai nu pārdales punkts, vai sakaru galapunkts. Apskatīsim piemēru, kā tas darbojas. Apsveriet vienkāršu GSM tīklu. Pieņemsim, ka Alise vēlas nosūtīt īsziņu Bobam, kā darbosies visa sistēma? (Par paskaidrojumu kliedziet Roviell YouTube kanālam). 1. darbība: Alise raksta ziņojumu un nospiež nosūtīt. Ziņojums tiek nosūtīts uz bāzes staciju jeb BST. BST savieno jūs ar tīklu. Apkārt ir daudz BST. Padomājiet par viņiem kā viesmīļiem restorānā. Jūs vienkārši paceļat roku (nosūtiet īsziņu), un jūs saņemat viņu uzmanību. 2. solis: Bāzes stacijas kontrolieris jeb BSC pārliecinās, ka visi BST ir kārtībā un viss ir darba stāvoklī. Izmantojot mūsu restorāna līdzību, BSC ir “maître d’hôtel” jeb galvenais viesmīlis, kurš rūpējas, lai katru galdu apmeklētu viesmīļi. (Atcerieties Jean Phillippe no Elles virtuves? Jā, tas puisis.) 3. solis: No BSC ziņojums tagad nonāk Mobilā komutācijas centrā jeb MSC. Tas nodrošina, ka dati vienmērīgi pārvietojas no stacijām uz tīkliem un otrādi. Pēc mūsu restorānu analoģijas MSC ir galvenie pavāri, kuri pieņem pasūtījumus un pārsūta tos pavāriem, kā arī pirms to izsūtīšanas pieliek pēdējos ēdienus. 4. solis: Tagad ziņojums tiek nosūtīts īsziņu pakalpojumu centram jeb SMSC. Šie ir pavāri pēc analoģijas. Šeit ziņojums tiek saglabāts, līdz viņi saņem vairāk informācijas par adresātu. SMSC saņem palīdzību no tādiem avotiem kā mājas atrašanās vietu reģistrs (HLR) un apmeklētāju atrašanās vietu reģistrs (VLR), šīs 2 ir datu bāzes, kas satur visu informāciju par tīklu. Tie būtībā palīdz izsekot sūtītājam UN saņēmējam, lai redzētu, vai ziņojumu var nosūtīt. Viņi pārbauda, ​​vai saņēmēja tālrunis ir izslēgts, vai tas atrodas ārpus pārklājuma zonas utt. Ja kādu iemeslu dēļ ziņojumu nevar nosūtīt, tas tiek saglabāts SMSC ne ilgāk kā 6 stundas, pirms tiek izdzēsts. 5. solis: Tagad, ja īsziņa ir piemērota, SMSC nodod ziņojumu saņēmēja MSC. 6. solis: īsziņa tiek nosūtīta BSC. 7. solis: BSC pārsūta ziņojumu BST. 8. solis: Pēc tam BST beidzot nosūta ziņojumu adresātam. Tātad, šis ir pārskats par to, kā darbojas visa SMS sistēma. BSC, BST, MSC, SMSC, HLR un VLR visi ir mezgli GSM tīklā. Tas viss izskatās šādi: kas ir vienādranga tīkls? Normāla tīkla struktūra ir “klienta-servera” struktūra. Kā tas darbojas? Ir centralizēts serveris. Un visi, kas vēlas izveidot savienojumu ar serveri, var nosūtīt vaicājumu, lai iegūtu nepieciešamo informāciju. Internets darbojas diezgan daudz. Ja vēlaties kaut ko googlēt Google tīklā, jūs nosūtāt vaicājumu Google serverim, kurā tiek parādīti nepieciešamie rezultāti. Tātad, šī ir klienta-servera sistēma. Kāda ir šī modeļa problēma? Tā kā viss ir atkarīgs no servera, ir svarīgi, lai serveris darbotos visu laiku, lai sistēma darbotos. Tas ir sašaurinājums. Tagad pieņemsim, ka kāda iemesla dēļ galvenais serveris pārstāj darboties, tas ietekmēs visus tīkla dalībniekus. Turklāt pastāv arī drošības problēmas. Tā kā tīkls ir centralizēts, serveris pats apstrādā daudz sensitīvas informācijas par klientiem. Tas nozīmē, ka ikviens var uzlauzt serveri un iegūt šo informāciju. Turklāt ir arī cenzūras jautājums. Ko darīt, ja serveris nolemj, ka konkrēts vienums (filma, dziesma, grāmata utt.) Nav pieņemams, un nolemj to neizplatīt savā tīklā? Tātad, lai cīnītos pret visiem šiem jautājumiem, radās cita veida tīkla arhitektūra. Tas ir tīkls, kas sadala visu darba slodzi starp dalībniekiem, kuri visi ir vienlīdz priviliģēti, saukti par “vienaudžiem”. Centrālā servera vairs nav, tagad ir vairāki sadalīti un decentralizēti vienaudži. Šis ir vienādranga tīkls. Image Pieklājība: InfoZones Kāpēc cilvēki izmanto vienādranga tīklu? Viens no vienādranga tīkla galvenajiem izmantošanas veidiem ir failu koplietošana, saukta arī par torrentēšanu. Ja lejupielādei izmantojat klienta-servera modeli, tas parasti ir ļoti lēns un pilnībā atkarīgs no servera stāvokļa. Turklāt, kā jau teicām, tā ir pakļauta cenzūrai. Tomēr peer-to-peer sistēmā nav centrālās varas, un tāpēc, ja pat viens no tīkla vienaudžiem iziet no sacensībām, jums joprojām ir vairāk vienaudžu, no kuriem lejupielādēt. Turklāt uz to neattiecas centrālās sistēmas ideālistiskie standarti, tāpēc tā nav pakļauta cenzūrai. Ja mēs salīdzinātu abus: Attēla pieklājība: Quora Pārejot uz nākamo sadaļu, vienādranga sistēmas decentralizētais raksturs kļūst kritisks. Cik kritisks? Nu, vienkāršā (vismaz uz papīra) ideja apvienot šo vienādranga tīklu ar maksājumu sistēmu ir pilnībā apvērsusi finanšu nozari, dzemdējot kriptonauda. Tīklu un mezglu izmantošana kriptovalūtās. Apskatīsim Ethereum tīkla struktūru. ethereum ir strukturēts kā vienādranga tīkls tā, ka dalībniekiem jeb vienaudžiem jeb mezgliem netiek piešķirtas nekādas īpašas privilēģijas. Ideja ir izveidot vienlīdzīgu tīklu. Mezgliem netiek piešķirtas īpašas privilēģijas, tomēr to funkcijas un līdzdalības pakāpe var atšķirties. Nav centralizēta servera / entītijas, kā arī nav hierarhijas. Tā ir plakana topoloģija. Visas decentralizētās kriptovalūtas ir strukturētas tā, ka vienkārša iemesla dēļ, lai saglabātu uzticību savai filozofijai. Ideja ir tāda, lai būtu valūtas sistēma, kurā visi tiek uzskatīti par vienlīdzīgiem un nav nevienas pārvaldes struktūras, kas varētu noteikt valūtas vērtību, pamatojoties uz kaprīzi. Tas attiecas gan uz bitkoīnu, gan uz ethereum. Tagad, ja nav centrālās sistēmas, kā visi sistēmā esošie cilvēki uzzinātu, ka ir noticis noteikts darījums? Tīkls ievēro tenku protokolu. Padomājiet par to, kā izplatās tenkas. Pieņemsim, ka Alise nosūtīja Bobam 3 ETH. Viņai tuvākie mezgli par to uzzinās, un pēc tam viņi pateiks tiem vistuvākos mezglus, un tad viņi pateiks saviem kaimiņiem, un tas turpinās izplatīties, līdz visi to zina. Mezgli būtībā ir jūsu deguna, kaitinošie radinieki. Tātad, kas ir mezgls ethereum kontekstā? Mezgls ir vienkārši dators, kas piedalās ethereum tīklā. Šī dalība var notikt trīs veidos, saglabājot bloka ķēdes, kas ir Gaismas klients, seklu kopiju, Saglabājot blokķēdes pilnu kopiju jeb Pilns mezgls, Pārbaudot darījumus jeb Mining Kas ir Light Client? Kā jau minējām iepriekš, vienādranga sistēmas ideja ir sadalīt tīkla pienākumus starp mezgliem, kurus sauc par “vienaudžiem”. Priekšroka netiek dota nevienam no viņiem. Tomēr kā ir ar cilvēkiem, kuri vēlas piedalīties tīklā, bet kuriem nav sistēmas resursu, lai lejupielādētu un uzturētu pilnu blokķēdi savā sistēmā? Viņi var izvēlēties kļūt par “gaismas klientiem”. Būdami gaismas klienti, viņi saņem augstas drošības garantijas par noteiktiem ethereum stāvokļiem, kā arī pilnvaras pārbaudīt darījuma izpildi. Kas ir pilns mezgls? Jebkuru datoru, kas savienots ar ethereum tīklu, kas pilnībā īsteno visus ethereum vienprātības noteikumus, sauc par Pilnu mezglu. Pilns mezgls lejupielādē visu blokķēdi lietotāja darbvirsmā. Pilni mezgli veido ethereum sistēmas mugurkaulu un uztur visu tīklu godīgu. Daži vienprātības noteikumi, kurus izpilda pilni mezgli: no blokiem Pilni mezgli pamatā apstiprina mezglus un darījumus un pārsūta informāciju citiem mezgliem (izmantojot tenkas protokolu). Kalnrači vs mezgli Lai tas būtu vienkārši, visi ogļrači ir pilni mezgli, taču ne visi pilni mezgli ir kalnrači. Kalnračiem, lai piekļūtu blokķēdei, jādarbojas pilniem mezgliem. Ikvienam, kurš vada pilnu mezglu, nav nepieciešams raktuves blokiem. Ar kādu mērogojamības problēmu saskaras Ethereum? Kā notiek vienprātība ethereum tīklā? Katrs tīkla mezgls veic katru aprēķinu, un, kad viņi visi nonāk vienprātībā, darījums tiek uzskatīts par labu. Tagad tas, iespējams, ir darbojies pareizi, sākumā tomēr ethereum ir kļuvis ļoti populārs, un darījumu skaits nepārtraukti pieaug. Pārbaudiet šo Etherscan grafiku: Image Courtesy: Etherscan Now, kaut arī tā ir laba lieta, to rezultātā ir strauji pieaudzis to aprēķinu skaits, kas tīkliem jāveic, pirms tie var panākt vienprātību. Paralēli tam ir vēl viena problēma, kas ir parādījusies. ethereum ir pieredzējis plašu pieņemšanu dažu korporatīvo smagsvaru atbalsta un SIO popularitātes dēļ. Tā rezultātā mezglu skaits ethereum tīklā ir strauji pieaudzis. Faktiski tā ir kriptonauda ar visvairāk mezglu un līdz ar to visvairāk decentralizēta. Faktiski no 2017. gada maija ethereum bija 25 000 mezglu, salīdzinot ar Bitcoin 7000! Tas ir vairāk nekā 3 reizes. Faktiski mezglu skaits no aprīļa līdz maijam palielinās par 81% … tas ir gandrīz dubultā! Attēla pieklājība: uzticības mezgli. Tagad jūs domājat, ka, ja tīklā ir vairāk mezglu, tas paātrinās darījuma laiku. Nu … padomā vēlreiz. Vienprātība notiek lineāri. Tas nozīmē, ka pieņemsim, ka ir 3 mezgli A, B un C. Lai panāktu vienprātību, vispirms A veic aprēķinus un pārbauda, ​​un tad B darīs to pašu un pēc tam C. Tomēr, ja sistēmā ir jauns mezgls ar nosaukumu “ D ”, kas konsensa sistēmai pievienotu vēl vienu mezglu, kas palielinās kopējo laika periodu. Kad ethereum ir kļuvis populārāks, darījumu laiks ir palicis lēnāks. Faktiski ātruma pārbaudē tika novērots, ka ethereum izdevās nieka 20 darījumus sekundē, salīdzinot ar PayPal 193 un Visa 1667 !! Tagad atcerieties vienu lietu: ethereum neuzskata sevi par tikai valūtu, viņu galīgais redzējums ir kaut kas līdzīgs jaunajam internetam. Viņi vēlas, lai cilvēki izveidotu DApps Facebook un Youtube mērogā, lai darbotos virs savas blokķēdes. Lai kaut kas tāds notiktu, viņiem būs jādara kaut kas savos mērogojamības jautājumos. Lai to risinātu, tika izvirzīti trīs priekšlikumi: Palielināt bloka izmēru Likt lietotājiem izmantot dažādas alt monētas Sharding Palielināt bloka lielumu Tātad viens no risinājumiem ir palielināt bloka izmēru. Lai gan tas noteikti uzlabotu veiktspēju, palielinot vienā blokā veikto darījumu skaitu, rezultātā var rasties vairākas problēmas: Pirmkārt, tas joprojām neatrisinās problēmu, ka mezgli lēnāk nonāk pie vienprātības. Faktiski, palielinoties darījumu skaitam vienā blokā, palielināsies arī aprēķinu un verifikāciju skaits mezglā. Lai pielāgotos arvien vairāk darījumiem, periodiski jāpalielina bloku lielumi. Tas vairāk centralizēs sistēmu, jo parastie datori un lietotāji nevarēs lejupielādēt un saglabāt šādus apjomīgus blokķēdes. Tas ir pretrunā ar blokķēdes egalitāro garu. Visbeidzot, bloka lieluma palielināšanās notiks tikai ar cieto spēku, kas var sašķelt kopienu. Pēdējo reizi, kad liels cietums notika ethereum, visa sabiedrība bija sašķelta un radās divas atsevišķas valūtas. Cilvēki īsti nevēlas, lai tas atkārtotos. Lieciet lietotājiem izmantot dažādus altkoīnus. Vēl viens priekšlikums bija palaist paralēlas blokķēdes, nevis vienu galveno blokķēdi. Būtībā tā vietā, lai liktu 50 DApps darboties vienā galvenajā blokķēdē, ir 2 bloku ķēdes un katrā palaist 25 DApps. Ar šo priekšlikumu bija divas problēmas: Nav saprātīgi sadalīt ķēdes hashrate. Ķēdes hashrate galu galā nosaka, cik droša tā ir no ārējiem hakeriem un cik ātri sistēma darbojas. Ļaunprātīgiem kalnračiem būs vieglāk iegūt 51% vairākumu mazākās ķēdēs. Sharding Visbeidzot, sharding tika nolemts kā veids, kā iet ethereum. Pirms dziļi ienirstam drupināšanā, iegūsim vienkāršu izpratni par to, ko tas nozīmē. Pieņemsim, ka ir trīs mezgli A, B un C, un viņiem ir jāpārbauda dati T. Tā vietā, lai A, B un C pārbaudītu visus datus T atsevišķi, dati tiks sadalīti 3 daļās: T1, T2 un T3. Pēc tam A, B un C pārbaudīs vienu lausku katrā blakus. Kā redzat, jūsu ietaupītais laiks ir eksponenciāls. Jebkurā gadījumā izdarīsim dziļu niršanu! Kas ir šķembas? Sharding ir termins, kas ir ņemts no datu bāzu sistēmām. Apskatīsim, ko drupināšana nozīmē attiecībā uz datu bāzi. Pieņemsim, ka jūsu vietnei ir milzīga apjomīga datu bāze. Liela apjoma datu bāzes izmantošana ne tikai padara datu meklēšanu lēnāku, bet arī kavē jūsu mērogojamību. Tātad, ko jūs darāt šajā gadījumā? Ko darīt, ja jūs veicat horizontālu datu nodalījumu un pārvēršat tos mazākās tabulās un glabājat dažādos datu bāzes serveros? Attēla pieklājība: Dzone Patīk? Tagad jūs varētu jautāt, kāpēc horizontāls nodalījums, nevis vertikāls nodalījums? Tas ir tāpēc, ka tabulas tiek veidotas: Redzi? Tā ir tā pati tabula / datu bāze, bet ar mazāk datu. Šīs mazākās datu bāzes ir pazīstamas kā lielākas datu bāzes lauskas. Katrai lauskai jābūt identiskai ar to pašu galda struktūru. Dalīšana blokķēdes kontekstā Tagad, kā mēs redzējām, ethereum vienprātības problēma ir tāda, ka visiem mezgliem ir jāveic visi aprēķini un pārbaudes katram darījumam. Tas visu procesu padara ļoti lēnu un apgrūtinošu. Tātad, kā drupināšana tam palīdzēs? Apsveriet ethereum blokķēdes stāvokli, kuru mēs sauksim par “globālo valsti”, kas ir redzama visiem. Apskatīsim šīs globālās valsts Merkles sakni. (Attiecībā uz Merkles kokiem un saknēm lasiet mūsu rakstu par HASHING). Šī valsts sakne tiks sadalīta šķembu saknēs, un katrai no šīm kopīgajām saknēm būs savs stāvoklis. Šīs valstis tiks attēlotas Merkles koka formā. Šī ir ļoti vienkārša struktūra tam, kā tam vajadzētu izskatīties. Tagad pievērsīsimies iekšējai mehānikai. Tātad, kas notiek, kas tiek aktivizēts pēc drupināšanas? Stāvoklis ir sadalīts gabalos. Katrs unikālais konts ir vienā skaidā. Konti var veikt darījumus tikai ar citiem kontiem vienā un tajā pašā skaidā. Devconā Vitāliks Buterins skaidro skaidiņas šādi: Iedomājieties, ka ethereum ir sadalīts tūkstošos salu. Katra sala var darīt savu. Katrai no salām ir savas unikālās iezīmes, un visi, kas pieder šai salai, t.i., konti, var mijiedarboties savā starpā UN var brīvi nodoties visām tās funkcijām. Ja viņi vēlas sazināties ar citām salām, viņiem būs jāizmanto sava veida protokols. Tātad, jautājums ir, kā tas mainīs blokķēdi? Kā izskatās parasts bitcoīna vai ethereum bloks (iepriekš sadalīts)? Tātad ir bloka galvene un pamatteksts, kas satur visus blokā esošos darījumus. Merkle saknes visiem darījumiem būs bloka galvenē. Tagad padomājiet par to. Vai bitcoinam tiešām bija nepieciešami bloki? Vai tiešām tai bija nepieciešama blokķēde? Satoshi varēja vienkārši izveidot darījumu ķēdi, iekļaujot iepriekšējā darījuma jaukšanu jaunākā darījumā, izveidojot tā sakot “darījumu ķēdi”. Iemesls, kāpēc viņi kārto šos darījumus blokā, ir viena mijiedarbības līmeņa izveidošana un visa procesa padarīšana mērogojamāka. Kas liecina par ethereum, ir tas, ka viņi to maina divos mijiedarbības līmeņos. Pirmais līmenis Pirmais līmenis ir darījumu grupa. Katram gabalam ir sava darījuma grupa. Attēla pieklājība: Hackernoon Darījumu grupa ir sadalīta darījumu grupas galvenē un darījumu grupas pamattekstā. Darījumu grupas galvene Galvene ir sadalīta atsevišķās kreisās un labās daļās. Kreisā daļa: lauskas ID: skaidas ID, kurai pieder darījumu grupa. Pirmsvalsts sakne: šis ir druskas 43 saknes stāvoklis pirms darījumu piemērošanas. Post stāvokļa sakne: šis ir druskas 43 saknes stāvoklis pēc darījumu piemērošanas. Kvīts sakne: Kvīts sakne pēc visu 43. gabalā veikto darījumu piemērošanas. Labā daļa: labā daļa ir pilna ar izlases validatoriem, kuriem jāpārbauda darījumi pašā lauskā. Viņi visi tiek izvēlēti nejauši. Darījumu grupas pamatteksts Tam ir visi darījumu ID pašā lauskā. Pirmā līmeņa īpašības Katrs darījums norāda skaidas ID, kurai tā pieder. Darījums, kas pieder konkrētai drupai, parāda, ka tas ir noticis starp diviem kontiem, kuru dzimtene ir konkrētā drupa. Darījumu grupā ir darījumi, kas pieder tikai šim fragmenta ID un ir unikāli tai. Norāda pirms un pēc stāvokļa saknes. Apskatīsim augstāko līmeni jeb otro līmeni. Otrā līmeņa attēla pieklājība: Hackernoon. Nebaidieties! To ir vieglāk saprast, nekā izskatās. Pastāv parastā blokķēde, bet tagad tajā ir divas primārās saknes: stāvokļa sakne Darījumu grupas sakne Valsts sakne apzīmē visu stāvokli, un, kā mēs jau iepriekš redzējām, stāvoklis tiek sadalīts gabalos, kuros ir savas apakšstacijas. Darījumu grupas saknē ir visas darījumu grupas konkrētajā blokā. Otrā līmeņa īpašības Otrais līmenis ir kā vienkārša blokķēde, kas pieņem darījumu grupas, nevis darījumus. Darījumu grupa ir derīga tikai tad, ja: a) pirms stāvokļa sakne sakrīt ar skaidas sakni globālajā stāvoklī. b) Visi paraksti darījumu grupā ir apstiprināti. Ja tiek iegūta darījumu grupa, globālā stāvokļa sakne kļūst par šī statusa ID pēc stāvokļa sakni. Tātad, kā notiek savstarpēja saziņa? Vai atceraties mūsu salu līdzību? Skaidri būtībā ir kā salas. Tātad, kā šīs salas sazinās savā starpā? Atcerieties, ka lausku mērķis ir panākt, lai vienlaikus notiktu daudz paralēlu darījumu, lai palielinātu veiktspēju. Ja ethereum ļauj nejauši sazināties ar šķembām, tad tas iznīcina visu šķelšanās mērķi. Tātad, kāds protokols ir jāievēro, lai sazinātos starp šķembām? ethereum izvēlējās sekot saziņas kvīšu paradigmai. Pārbaudiet to: Attēla pieklājība: hackernoon Kā redzat šeit, katram atsevišķam jebkura darījuma kvītim var viegli piekļūt, izmantojot vairākus Merkle kokus no darījumu grupas Merkle saknes. Katrs skaidiņas darījums darīs divas lietas: mainīs skaidas, kurai tā pieder, stāvokli Ģenerē kvīti Šeit ir vēl viena interesanta informācija. Kvītis tiek glabātas sadalītā koplietojamā atmiņā, kuru var redzēt citi lauskas, bet kuras nav modificētas. Tādējādi sakari starp šķembām var notikt, izmantojot šādus kvītus: Attēla pieklājība: Hackernoon Kādas ir problēmas ar sharding ieviešanu? Jābūt mehānismam, lai uzzinātu, kurš mezgls kuru šķembu īsteno. Tas jādara drošā un efektīvā veidā, lai nodrošinātu paralēlismu un drošību. Vispirms ir jāievieš mietu apliecinājums, lai pēc Vlada Zamfira domām, būtu vieglāk šķembas. Mezgli darbojas uz neuzticamas sistēmas, tas nozīmē, ka mezgls A neuzticas mezglam B, un viņiem abiem vajadzētu panākt vienprātību neatkarīgi no šīs uzticības. Tātad, ja viens konkrēts darījums tiek sadalīts gabalos un izplatīts mezglā A un mezglā B, mezglam A būs jānāk klajā ar sava veida pierādījumu mehānismu, ka viņi ir pabeiguši darbu no savas lauskas puses. Kas ir Ethereum mezgli un kopšana: secinājums Kad ethereum paplašinās un ievada metropolē un rāmumā, šķelšanās kļūst arvien kritiskāka to izaugsmei. Ja ethereum tomēr plāno kļūt par jauno internetu, viņiem ir jānovērš savi mērogojamības jautājumi. Viņiem noteikti ir jāievieš un jāsadala naglas, lai nodrošinātu to augšanu. Ethereum priekšā ir aizraujoši laiki!

-AMAZONPOLLY-ONLYAUDIO-END-

“>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map