Atjauninājums (13. augusts): 13. augustā Curve izstrādātāju komanda nodeva CRV Ethereum kopienai. 3% no apgrozībā esošā piedāvājuma, kas tika sadalīts iepriekšējiem likviditātes nodrošinātājiem, ir palielināts līdz 5%, šķiet, ka Curve vēlas apbalvot tos, kuri protokolu atbalsta jau no paša sākuma. Pašlaik CRV nodarbojas ar Uniswap, Moonswap un citām decentralizētām biržām.

Curve ir strauji kļuvis par vadošo spēlētāju Ethereum decentralizētās finanšu (DeFi) ekosistēmā kopš tā darbības uzsākšanas 2020. gada janvārī. Piedāvājot lietotājiem vidēju iespēju nopelnīt atdevi par savu kriptovalūtu un decentralizēti tirgot noteiktus altkoīnus, Curve ir strauji kļuvis par vienu no lielākie protokoli DeFi telpā, dati no DefiPulse rāda.

Pēc definīcijas, Līkne ir likviditātes apkopotājs. Bet, runājot nespeciālistiem, tā ir decentralizēta apmaiņa, kas veicina likviditātes izveidi – jebkura finanšu tirgus būtisku aspektu – piedāvājot stimulus.

Tāpat kā daudzu citu decentralizētu finanšu protokolu gadījumā, izlaišanas laikā Curve nebija pilnībā decentralizēta, un to vadīja Curve komanda, kuru vadīja Maikls Egorovs, NuCypher dibinātājs ar doktora grādu. fizikā.

Tas nozīmē, ka, lai arī tas var būt lielisks jēdziens un plāns, līkne kā protokols bija pakļauta trūkumiem (un ieguvumiem), ja viena vienība nosaka tās virzienu.

Bet tas mainās, ieviešot Ethereum balstītas lietojumprogrammas vietējo pārvaldības marķieri ar svītru “CRV”, kas izveidos Līkni decentralizētā autonomā organizācijā (DAO). Pirms mēs tajā nonākam, mazliet vairāk par Curve kā decentralizētas apmaiņas platformu.

Kas ir līkne?

Kā jau minēts iepriekš, Curve ir protokols, kas vērsts uz to, lai lietotājiem sniegtu platformu, lai viegli apmainītu noteiktus Ethereum balstītus aktīvus. Kā Maikls Egorovs, iepriekšminētais projekta dibinātājs, nesenā intervijā paskaidrots:

 “Runājot par līkni, tā ir apmaiņa, kas skaidri izstrādāta stablecoins un Bitcoin žetoniem Ethereum.”

Viss, kas zināms par CRV marķieriGrafika no līknes

Iespējams, jūs jautājat, izņemot uzmanību ASV dolāru stablecoins, piemēram, Tether USDT, USD Coin un DAI un Ethereum balstītiem Bitcoin marķieriem, piemēram, renBTC un Wrapped Bitcoin, kas to atšķir no mācību grāmatas DEX?

Atbilde uz to ir nedaudz sarežģīta, taču tā ir atkarīga no tā, kā notiek tirdzniecība un kā tiek nodrošināta likviditāte.

Atšķirībā no tradicionālajām decentralizētajām biržām, kur pirkšanas pasūtījumu saskaņošanai ir nepieciešams pārdot pasūtījumus noteiktā secībā, Curve izmanto tirgus veidošanas algoritmu vai algoritmus, lai veicinātu savu tirgu likviditāti. Tas padara Curve par automatizēta tirgus veidotāja (AMM) protokolu.

Kas ir līknes finansēšana (CRV)? Ieskats Ethereum jaunākajā DeFi žetonā

Tiem, kas nezina, tirgus veidotājs ir vai nu programmatūra, vai uzņēmums, kas pērk un pārdod finanšu instrumentus, nodrošinot tirgum likviditāti, vienlaikus gūstot labumu no starpības starp pirkšanas un pārdošanas cenām.

Tādējādi, ieviešot tirgus veidotāja algoritmu, Curve var ļaut ātrāk saskaņot pasūtījumus savā platformā. Egorovs tajā pašā iepriekšminētajā intervijā teica, ka tā ieviestais algoritms var nodrošināt, ka Curve tirgi nodrošina “100–1000 reizes lielāku tirgus dziļumu nekā Uniswap vai Balancer”.

“Līknes galvenais aspekts ir tā tirgus veidošanas algoritms, kas var nodrošināt 100–1000 reizes lielāku tirgus dziļumu nekā Uniswap vai Balancer, ja tā pati kopējā vērtība ir bloķēta. Šī dinamika palīdz gan tirgotājiem, gan likviditātes nodrošinātājiem, jo ​​pamata atdeve tiem ir augstāka nekā Uniswap un ir vienāda ar to pašu faktoru kā tirgus dziļums. ”

Tas nozīmē, ka tirgotāji, pat lielāki “enerģijas lietotāji”, var viegli nomainīt savu kriptonauda pret citu (ja vien to atbalsta Curve baseins) ar minimālu maksu un slīdēšanu.

Interesanti par Curve un citiem Ethereum balstītajiem DeFi protokoliem savā klasē ir tas, ka ikviens var nodrošināt tirgus likviditāti.

Ja tradicionālie tirgus veidotāji tirgus likviditātes nodrošināšanai visbiežāk izmanto biržā nodrošinātus aktīvus vai savus ieguldījumus, Curve visiem lietotājiem piedāvā aktīvus, kurus atbalsta tās tirgi, lai nodrošinātu likviditāti..

Likviditātes nodrošināšanu stimulē potenciālā peļņa, ko var gūt, to darot. Šie decentralizētie likviditātes portfeļi ņem maksu, kas pēc tam tiek nodota likviditātes nodrošinātājiem.

Peļņa, ko var gūt, noguldot kriptovalūtu baseinā, var būt atšķirīga, jo tā lielā mērā ir atkarīga no apjoma un depozītiem, kurus baseins redz ikdienā.

Pēc Līknes paša statistika no 21. jūlija vidējais likviditātes nodrošinātājs savā saliktajā fondā var sasniegt 5,51% gadā, savukārt vidējais likviditātes nodrošinātājs savā Binance USD fondā ir aptuveni divreiz lielāks nekā.

Lai gan šie ienesīgums var izklausīties pievilcīgi, it īpaši pasaulē ar 0% procentu likmēm un deviatīvu fiat, ir svarīgi atzīmēt, ka kriptovalūtas nodrošināšanai baseinam pastāv riski.

Riski, nodrošinot likviditāti līknēm, līdzsvarotājiem un citām AUM

Galvenais līknes un citu AMM protokolu izmantošanas risks ir risks ciest no neatgriezeniskiem zaudējumiem (IL).

Vienkārši sakot, nepastāvīgi zaudējumi ir zaudējumi, kurus var rasties, noguldot kriptovalūtu automatizētā tirgus veidotāja protokolā, piemēram, Curve vai Balancer, nevis turot šos aktīvus makā. IL parādās, kad žetona cenas likviditātes rezervē atšķiras.

Šie zaudējumi var būt neatgriezeniski (tāpēc arī nosaukums). Bet IL var kļūt pastāvīga, kad arbitri, kuru loma ir līdzsvarot katru kopfondu, līdzsvaro kopfondu ar kopējo aktīvu cenu biržās.

DeFi analītiķis un riska kapitālists Endrjū Kangs dalīts Diagramma 2020. gada jūlijā. Tas parāda, kā Chainlink (LINK) ievietošana Uniswap baseinā nepietiekami sekmēja tikai LINK turēšanu gada laikā pirms diagrammas publicēšanas..

Ķēdes posmsDiagramma par zaudējumiem, kas radušies, Ethereum un Chainlink ievietojot Uniswap LINK / ETH baseinā, salīdzinot ar Andrew Kang LINK cenu

Arī šis nav jautājums, kas attiecas tikai uz līkni. Arī citi AMM, piemēram, Uniswap un Balancer, ir uzņēmīgi pret IL.

Tomēr ir svarīgi, ka potenciālu IL lielums līknē dabiski ir mazāks nekā ar citiem AMM baseinu sastāva dēļ: līkne ir centrēta uz stabilu monētu, savukārt citi AMM protokoli ļauj tirgot gandrīz jebkuru Ethereum balstītu altkoīnu. Kā viens DeFi komentētājs rakstīja par šo jautājumu:

“Tā kā Curve tirgo tikai stabilus tirgus, likviditātes nodrošinātāji piedzīvo minimālus, ja vispār pastāvīgus zaudējumus. Tas padara likviditātes nodrošināšanu Curve dažos aspektos pievilcīgākus nekā ar Uniswap, jo peļņa ir tirgus neitrāla. ”

Kas ir CRV?

Tā kā līknes pamati ir no ceļa, ir vērts ieskatīties, kas tieši ir CRV.

Kā jau minēts, izlaišanas laikā līkne netika pilnībā decentralizēta. Lai gan lietotāji varēja nosvērt, izmantojot čivināt, Reddit vai citus forumus, Ethereum balstītā protokola virziens lielā mērā bija atkarīgs no Curve komandas.

Tas mainās ar CRV, Ethereum balstītu kriptovalūtu, kas tiks uzsākta jūlija beigās, un CurveDAO, decentralizētu autonomu organizāciju, kas CRV izmantos kā pārvaldības marķieri.

Atšķirībā no 2017. gadā izlaistajām kriptovalūtām, CRV tiks izplatīta veicināšanas programmas, nevis SIO starpniecību. Sīkāka informācija vēl nav skaidra par to, kā tieši monētas tiks izplatītas, bet gan Curve komandas dalībnieks rakstīja:

“CRV tiks piešķirts Curve.fi likviditātes nodrošinātājiem. Nebūs publiskas pārdošanas vai ICO. Visiem lietotājiem, kuri ir nodrošinājuši likviditāti Curve, CRV tiks piešķirta ar atpakaļejošu spēku no pirmās dienas, pamatojoties uz to, cik ilgi un cik daudz viņi ir nodrošinājuši likviditāti CRV. ”

Kas ir līknes finansēšana (CRV)? Ieskats Ethereum jaunākajā DeFi žetonāAttēls no a Curve komandas raksts kas parāda CRV inflācijas grafiku

Šī sistēma nozīmē, ka tiem, kas jau iepriekš ir piegādājuši likviditāti vai pašlaik piegādā likviditāti Curve pooliem, būs atļauts pieprasīt CRV.

Kopš šī raksta rakstīšanas CRV maksimālā piedāvājuma kapitalizācija būs 3,03 miljardi žetonu. Šis piedāvājums tiks sadalīts šādi:

  • 61% (~ 1,85 miljardi) tiks novirzīti likviditātes nodrošinātājiem. 3% (~ 90 miljoni) no šī 61% tiks sadalīti likviditātes nodrošinātājiem, kas bija aktīvi pirms CRV uzsākšanas.
  • 31% (~ 939 miljoni) tiks piešķirti Curve akcionāriem. Šie akcionāri nav publiski zināmi, lai gan uz tiem attieksies garantēšanas periods no 2 līdz 4 gadiem.
  • 3% (~ 90 miljoni) tiks piešķirti Curve darbiniekiem ar divu gadu garantēšanas periodu.
  • 5% (~ 150 miljoni) nonāks dedzināmā rezervē, kas tiks izmantota tikai ārkārtas gadījumos.

Laiks ātrai paziņošanai.

Curve strādā ar īpašumtiesību decentralizāciju, izmantojot Curve pārvaldības marķieri. Sākotnēji 2020. gada janvārī visi likviditātes nodrošinātāji tiks proporcionāli ņemti vērā sākotnējā sadalījumā.

Drīz sekos informācija par piedāvājumu / pieprasījumu!

– Līkņu finanses (@CurveFinance) 2020. gada 30. maijs

Svarīgi ir tas, ka šī informācija var mainīties. Blockgeeks atjauninās šo rokasgrāmatu, ja šī informācija mainīsies.

Lai gan CRV, visticamāk, tiks palaists kā marķieris tirgotājiem, kuri vēlas gūt peļņu no DeFi traku, tā galvenais mērķis ir būt par CurveDAO pārvaldības marķieri.

CurveDAO, kas ir DAO, izmantojot Ethereum balstītu decentralizētu organizācijas vadītāju / radītāju Aragonu, ļaus CRV īpašniekiem ietekmēt protokola virzienu ar “laika svērtās balsošanas” sistēmu. Laika svērtā sistēma dod lielāku pieredzi pieredzējušam CRV īpašniekam lēmumu pieņemšanā nekā turētājam, kurš balso par priekšlikumu pirmo reizi. Šī sistēma var apgrūtināt bagātnieku uzbrucēju manipulēšanu ar protokolu savā labā.

CRV izmantos arī vērtības uztveršanas mehānismus, bloķēšanas mehānismus un maksas sadedzināšanas mehānismus, lai veicinātu likviditātes nodrošināšanu, dalību pārvaldībā un kriptonauda turēšanu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me