Kas ir Tokenomics?…

 

Rakstīšanas laikā kopējais kriptovalūtu tirgus ierobežojums ir 170 miljardi USD. Ja vēlaties iegūt pīrāga šķēli, iesakām izglītoties, pirms ķeraties pie ienirt. Ir daudz dažādu marķieru ar atšķirīgiem marķieru modeļiem vai “tokenomiku”. Lai iegūtu padziļinātas zināšanas par mērķa aktīvu tokenomiku, jums būs detalizēti jāpārskata viņu baltā grāmata.

Kas ir Tokenomics? Galīgais ieguldītāja ceļvedis

Šīs rokasgrāmatas mērķis ir sniegt jums pamata izpratni par tokenomikas darbību.

Kas ir žetons?

Reālajā dzīvē marķieris ir lieta, kas kalpo kā redzams vai taustāms fakta, kvalitātes, sajūtas utt. Attēlojums. Jūs varat iztukšot savas kabatas jau tagad, un ir izredzes, ka jūs paklups daudzos reālās žetonos..

 • Jūsu sporta zāles abonementa karte ir žetons, kas apzīmē faktu, ka esat abonējis sporta zāli.
 • Jūsu vadītāja apliecība ir simbols, kas apliecina faktu, ka esat izgājis braukšanai nepieciešamo apmācību savā valstī.
 • Jūsu viesnīcas atslēgu karte parāda, ka esat samaksājis viesnīcai par savu numuru.

Līdzīgi kriptoversā marķieris ir “kaut kā” attēlojums konkrētajā ekosistēmā. Tas varētu novērtēt vērtību, likmes, balsstiesības vai jebko citu. Marķieris neaprobežojas ar vienu noteiktu lomu; tā var izpildīt daudz lomu savā dzimtajā ekosistēmā. Marķieris apzīmē aktīvu vai lietderību, kas ir uzņēmumam, un viņi to parasti atdod saviem investoriem publiskas pārdošanas laikā.

Kas ir Tokenomics ?

Tokenomika sastāv no diviem vārdiem “Token” un “Economics”. Tokenomics ir marķiera kvalitāte, kas pārliecinās lietotājus / investorus to pieņemt un palīdzēs veidot ekosistēmu ap šī marķiera pamatprojektu. Tātad, kad mēs sakām “kvalitāte”, ko tieši mēs domājam? Vienkāršāk sakot, viss, kas ietekmē marķiera vērtību, ir tokenomikas sastāvdaļa. Tokenomika ir diezgan plašs priekšmets, un tajā ir iekļauti dažādi komponenti. Ejam cauri viņiem pa vienam.

Komanda

Pats par sevi saprotams, ka uzticamam projektam ir uzticama komanda. Cilvēki aiz projekta ir kritiski svarīgi, lai noteiktu, vai monētai ir kādas iespējas iegūt plašu pieņemšanu. Ļaujiet mums sniegt diezgan labu piemēru.

Kas ir Tokenomics? Galīgais ieguldītāja ceļvedis

Tas, ko jūs redzat augstāk, ir komanda, kas ir Basic Attention Token jeb BAT. Iepriekš mēs par BAT esam uzrakstījuši padziļinātu rokasgrāmatu, kuru jūs varat pārbaudiet šeit. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc BAT ir izpelnījies tik lielu ažiotāžu, ir viņu komanda. BAT dibinātājs ir Brendans Eihs, kurš ir JavaScript un Mozilla Firefox veidotājs. Kopā ar viņu arī komanda ap viņu ir ārkārtīgi talantīga un uzticama.

Žetonu piešķiršana

Vēl viena svarīga lieta, kas jāaplūko, ir tas, kā marķieris faktiski tiks izplatīts pēc crowdsale. Šo informāciju varat pārbaudīt projekta dokumentā. Tāpat ir svarīgi pārbaudīt komandai un padomdevējiem piešķirto žetonu bloķēšanas periodu. Dibinātājiem / veidotājiem, kurus interesē viņu projektu ilgtermiņa potenciāls, būs ilgs bloķēšanas periods.

Sabiedriskās attiecības & Brendings

Viens no svarīgākajiem kriptogrāfijas projekta aspektiem ir tā kopiena. Bez labas kopienas projekts nav nekas. Nav svarīgi, cik fundamentāli pareiza ir jūsu kriptonauda, ​​ir ļoti svarīgi pievērst pienācīgu uzmanību un cieņu potenciālajiem pircējiem jeb kopienai. Projektos ar visaktīvākajām kopienām parasti ir stabilāki marķieri.

Daudzos kriptogrāfijas projektos parasti tiek skatīts no augšas uz sabiedrības veidošanu un visa enerģija tiek koncentrēta uz produkta veidošanu. Kaut arī veltījums lieliska projekta veidošanai nav nekas nepareizs, šajā procesā nevajadzētu ignorēt viņu kopienas. Projektiem jāpārliecinās, ka viņu komandā ir kāds, kurš regulāri mijiedarbojas ar lietotājiem, vienlaikus izrādot empātiju.  

Biznesa modelis

Viens no kritiskākajiem faktoriem, kas jāaplūko, ir projekta biznesa modelis. Projektiem vajadzētu būt stabilam modelim, ar kuru viņi var nopelnīt. Šifrēšanas monētas, piemēram, Bitcoin un Bitcoin Cash, izmanto tikai maksājumu vajadzībām, tāpēc tām nav vajadzīgi sarežģīti biznesa modeļi. Tomēr decentralizētām lietojumprogrammām, kuru mērķis ir vairāk nekā vienkāršas maksājumu sistēmas, tām ir jābūt stabilam uzņēmējdarbības modelim.

Piem. Golem modelis ir izmantot viņu GNT žetonus, lai piekļūtu tā resursiem. Tāpat EOS jums būs jāuzņemas likmes un līdz ar to jātur savi žetoni, lai iegūtu resursus, kas nepieciešami, lai palaistu Dapps.

Reālās pasaules lietderība

Nākamā lieta, kas jums būs jāizpēta, lai iegūtu pareizu perspektīvu par projekta tokenomiku, ir tā reālā pasaules lietderība. Citiem vārdiem sakot, vai projekts tirgū ienes kādu vērtību reālajā dzīvē? Vai projekta platforma ir pilnībā atkarīga no marķiera? Ja jā, tad tas ir projekts, kurā ir vērts ieguldīt.

Juridiskā puse

Pēc milzīgās naudas summas, ko SIO ir savākusi 2017. un 2018. gadā, tās ir pakļautas pastiprinātai juridiskai kontrolei, izmantojot dažādas pārvaldes struktūras. Projektam, kas jūs interesē, jābūt juridiski atbilstošam visiem tās valsts noteikumiem, kurā tas atrodas. Projektā jābūt juridiskai komandai, kas rūpējas par visu likumīgo atbilstību.

Žetonu struktūra

Pēdējā lieta, kas mums jāaplūko, ir marķiera struktūra un tas, cik labi tas iekļaujas projektā. Šī ir diezgan dziļa tēma, un mēs pievērsīsimies tai diezgan tikai nākamajās sadaļās.

Žetonu veidi

Pirms mēs dodamies tālāk, mums precīzi jāsaprot, ar kādu žetonu mums ir darīšana. Ir vairākas kategorijas, kurās mēs varam atšķirt šos marķierus. Apskatīsim dažas no šīm kategorijām, lai iegūtu labāku izpratni.

1. slānis vs 2. slānis

1. slānis ir pamatā esošā / galvenā blokķēde. Marķieris, kas nodrošina šo blokķēdi, ir 1. slāņa marķieris. 2. slānis ir Dapps / ICO, kas izveidots virs galvenā pamatā esošās blokķēdes. Ņemsim piemēru, lai gūtu labāku izpratni.

OmiseGO ir projekts, kas ir veidots virs Ethereum blokķēdes. Šajā gadījumā Ethereum ir 1. slānis, un to darbina ēteris, 1. slāņa marķieris. OmiseGO ir 2. slānis, un to darbina OMG, 2. slāņa marķieris.

Šajā gadījumā 2. slāņa pielietojuma labklājība ir pilnībā atkarīga no 1. slāņa vispārējās labklājības. Ja 1. slāņa blokķēdē ir dažas problēmas, piem. hack vai bug, tas ietekmēs arī 2. slāņa vispārējo labsajūtu. Daudzi projekti šobrīd strādā pie tā, lai 1. un 2. slānis būtu pēc iespējas neatkarīgāks, taču būtu meli domāt, ka šiem abiem nav nekādas saistības.

Tagad, ja 2. slāņa lietojumprogramma darbojas labi, tā pozitīvi atspoguļo 1. slāni. Tādējādi daudzi 1. slāņa projekti cenšas pēc iespējas vairāk piesaistīt savai platformai pēc iespējas vairāk izstrādātāju. Augstāka 2. slāņa lietojumprogrammu kvalitāte, labāk 1. slāņa tīkla vērtība.

Sākotnējā ķēde vs dakšas ķēde

Otrā kategorija galvenokārt attiecas uz 1. slāņa protokolu. Vienkārši runājot, vai protokols ir oriģināls, vai tas ir atdalīts no kāda cita protokola. Bitcoin un Ethereum ir oriģinālo ķēdes protokolu piemēri.

ZCash, Bitcoin Cash, Litecoin utt. Visi ir dakšu ķēžu piemēri, jo tie ir izveidoti no galvenā Bitcoin protokola..

Lietderība pret drošību

lietderība pret drošību

Tā kā lielākā daļa SIO ir ieguldījumu iespējas pašā uzņēmumā, lielākā daļa žetonu ir kvalificējami kā vērtspapīri. Tomēr, ja marķieris neatbilst Hovija testam, tas tiek klasificēts kā lietderības marķieris. Šie marķieri lietotājiem vienkārši nodrošina produktu un / vai pakalpojumu. Padomājiet par tiem kā par vārtejas žetoniem.

Kā paskaidro Never Stop Marketing izpilddirektors Džeremijs Epšteins, lietderības žetoni var:

 • Piešķiriet īpašniekiem tiesības izmantot tīklu
 • Dodiet īpašniekiem tiesības izmantot tīkla priekšrocības, balsojot
 • Tā kā maksimālajai marķiera pieejamībai ir augšējā robeža, marķieru vērtība var pieaugt piedāvājuma un pieprasījuma vienādojuma dēļ.

No otras puses, kriptogrāfijas marķieris, kas iztur Hovija testu, tiek uzskatīts par drošības marķieri. Parasti to vērtību iegūst no ārēja, tirgojama aktīva. Tā kā žetoni tiek uzskatīti par vērtspapīriem, uz tiem attiecas federālie vērtspapīri un noteikumi. Ja ICO neievēro noteikumus, par tiem var tikt piemēroti sodi.

Uzturīgs vs Neēdošs

aizstājams pret neuzliesmojamu

Saskaņā ar Investopedia teikto:Aizstājamība ir preces vai aktīva aizstājamība ar citām atsevišķām precēm vai tāda paša veida aktīviem. ”

Tātad, kas ir aizstājams un kas nav aizstājams.

Ja jūs aizņematies 100 USD no sava drauga un atdodat viņam vēl vienu 100 dolāru banknoti, tad tas ir pilnīgi labi. Patiesībā jūs varat nodot savam draugam 2 50 dolāru banknotes vai pat 10 10 dolāru banknotes. Tas būs pilnīgi labi, jo dolāri (vai papīra valūtas kopumā) lielākoties ir aizstājami.

No otras puses, kas par… kolekcionējamu materiālu?

Piem. Pieņemsim, ka kādu iemeslu dēļ jūs vienu dienu paņēmāt sava drauga Pikaso gleznu? Kas notiks, ja, kad jums tas būs jāatdod, jūs viņai atdosiet kādu citu Pikaso gleznu? Vēl trakāk, ja nu gleznas atdošanas vietā jūs atdodat gleznu mazākos gabalos?

Jebkurā gadījumā jums paveiksies, ja viņa jūs neizdzīsīs.

Kāpēc tas tā ir?

Atšķirībā no valūtas, gleznas un jebkura veida kolekcionējamie priekšmeti nav aizstājami.

Valūtas iegūst lielāku vērtību ar tās aizstājamību. Jo plašāk tiek vērtēta un pieņemta konkrēta valūta, jo vairāk cilvēku to izmantos un līdz ar to arī vairāk būs tās uztvertā vērtība. Tātad, ja maksājums ir viens no galvenajiem jums interesējošā marķiera utilītprogrammām, jums jāpārbauda, ​​vai marķieris ir aizstājams vai nē.

Nepieņemamība ir vēlamais īpašums, ja jūsu žetons ir kolekcionējams. Piem. kriptokitties marķieris ir neaizvietojamu marķieru piemērs. Viņi iegūst savu vērtību, būdami unikāli.

Žetonu plūsma

Lai saprastu marķiera struktūru, jums jāpatur prātā vairāki komponenti. Vispirms apskatīsim marķieru plūsmu.

Izpratne par to, kā marķieris plūst ekosistēmā, ir būtiska tās iedzimtajai tokenomikai. Apskatot projektu, jāņem vērā sekojošais:

 • Kā projekts ilgtermiņā vēlas izveidot ilgtspējīgu un stabilu ekosistēmu?
 • Kā žetonus injicē ekosistēmā? Kā žetoni iziet no ekosistēmas?
 • Kā tiek stimulēti individuālie dalībnieki darboties pēc iespējas labāk?

Žetonu plūsma 1. slānī

Apskatīsim to no 1. slāņa žetonu perspektīvas. Papildus tam, ka 1. slāņa žetoni ir maksāšanas veids, to tokenomika tiek uzlabota, izmantojot:

 • Dalībnieku stimulēšana.
 • Attīstība platformā

Stimulējošie dalībnieki

Bitcoin ir sākotnējais 1. slāņa protokols. Lai gan tam ir vienkāršs maksājumu sistēmas modelis, tas darbojas konkrētu mezglu aizmugurē, kurus sauc par kalnračiem. Bitcoin darbojas, pamatojoties uz vienprātības protokolu par darba pierādīšanu (POW).

Apkoposim, kā Proof-of-Work protokols darbojas ar blokķēdi.

 • Kalnrači atrisina kriptogrāfijas mīklas, lai “raktuvētu” bloku, lai pievienotu blokķēdei.
 • Šim procesam nepieciešams milzīgs enerģijas daudzums un skaitļošanas izmantošana. Mīklas ir veidotas tā, lai to apgrūtinātu un uzliktu nodokļus sistēmai.
 • Kad mīnētājs atrisina mīklu, viņi savu bloku uzrāda tīklam pārbaudei. Ja to apstiprina, bloks tiek pievienots ķēdei.

Tātad, kas stimulē šos kalnračus darīt labu darbu, galu galā kalnrūpniecība ir mērķtiecīgi dārga? Par derīga bloka atrašanu kalnraču vai, precīzāk sakot, baseinu, kuram pieder kalnrači, saņem bloka atlīdzību, kas šajā brīdī ir 12.5 BTC.

Tagad tas ir pozitīvas stimulēšanas piemērs kripto ekosistēmā. Ir arī negatīvas stimulēšanas gadījumi.

Izmantojot Casper protokolu, Ethereum plāno pāriet uz vienprātības mehānismu (POS). Tātad, kā darbojas POS?

Šis process darbosies šādi:

 • Validatoriem būs jāslēdz dažas monētas.
 • Pēc tam viņi sāks apstiprināt blokus. Nozīme: kad viņi atklāj bloku, kuru, viņuprāt, var pievienot ķēdei, viņi to apstiprinās, izdarot likmi uz to.
 • Ja bloks tiks pievienots, tad validētāji saņems atlīdzību, kas proporcionāla viņu likmēm.

Tas izklausās vienkārši, bet kā darbojas negatīvā stimulēšana? Ja validators Ethereum mēģina rīkoties ļaunprātīgi, tad darbojas slampāšanas mehānisms.

Citiem vārdiem sakot, ja jūs rīkojaties pret sistēmu, tad likme, ko esat ievietojis sistēmā, nekavējoties tiks samazināta. Tas nodrošina, ka sistēmas dalībnieki rīkojas saskaņā ar izveidoto marķieru plūsmu.

Attīstība platformā

Saskaņā ar Binance izpilddirektora CZ teikto, “Lai mūsu nozare augtu, mums ir nepieciešams vairāk uzņēmēju, lai izveidotu reālus projektus.”

Šādi domājot, viņš nav viens. Gan Ethereum dibinātājs Vitāliks Buterins, gan Tron dibinātājs Džastins Suns mudināja savas kopienas veidot reālus projektus attiecīgajās blokķēdēs.

Labi, tāpēc daži no gudrākajiem cilvēkiem bloku ķēdes telpā vēlas, lai bloku ķēdes platformās būtu vairāk Dapp izveidošanas. Lai zinātu sakarību starp ticamāku projektu izveidi tīklā un paša tīkla vērtību, mums būs jāizskata Metcalfe likums.

Metcalfe likums ir tīkla efekta teorija. Pēc Vikipēdija, “Metcalfe likums nosaka, ka telekomunikāciju tīkla ietekme ir proporcionāla sistēmas pieslēgto lietotāju skaita kvadrātam (n ^ 2).”

To formulēja Bobs Metkalfe, Ethernet izgudrotājs un 3Com līdzdibinātājs.

Kas ir Tokenomics? Galīgais ieguldītāja ceļvedis

Attēlu kredīts: Endrjū Čens

Labi, ko tas patiesībā nozīmē un kāpēc tas ir vērtīgs? Vienkārši sakot, Metcalfe likums nosaka, ka vairāk cilvēku, kas iesaistīti tīklā, jo vērtīgāks tas būs.

Atgriezīsimies pie sava tālruņu piemēra.

Ja tālrunis pieder tikai vienai personai, tas nepavisam nebūs vērtīgs. Tomēr, ja diviem vai vairākiem cilvēkiem pieder tālrunis, tas ir uzreiz vērtīgāks, jo šie cilvēki savstarpēji sazinās un apmainās ar informāciju.

Faktiski mēs to varam pārbaudīt, izmantojot šo diagrammu:

tīkla efekta piemērs

Attēlu kredīts: Wikipedia.

Kā redzams iepriekš redzamajā diagrammā, ja tīklā ir divi tālruņi, varat izveidot tikai vienu savienojumu. Ja ir 5 tālruņi, varat izveidot 10 savienojumus. Tomēr, ja tīklā ir 12 tālruņi, varat izveidot 66 savienojumus. Tā ir diezgan iespaidīga eksponenciāla izaugsme!

Turklāt vēl viena lieta, ko nevajadzētu aizmirst par tīkliem, ir tā, ka viņiem parasti ir sava dzīve. Tas nozīmē, ka arvien vairāk cilvēku tos izmanto, un viņi mēdz piesaistīt arvien vairāk lietotāju. Tas ir iemesls, kāpēc veiksmīgākajiem tīkliem ir tendence uz ārkārtīgi strauju izaugsmi.

Patiesībā apskatīsim Facebook piemēru. Šis grafiks ar TechCrunch parāda Facebook izaugsmi pēdējās desmitgades laikā:

Kas ir Tokenomics? Galīgais ieguldītāja ceļvedis

Facebook ir palielinājis līdz 2,19 miljardiem aktīvo lietotāju mēnesī. Tas ir ~ 30% no Zemes iedzīvotājiem!

Tajā pašā laikā, pateicoties Metcalfe likumam, arī Facebook vērtējums ir strauji pieaudzis.

Šis The Motley Fool grafiks parāda, ka Facebook vērtējums pieauga par 144,5% 3 ar pusi gadu periodā no 2012. līdz 2015. gadam.

Kas ir Tokenomics? Galīgais ieguldītāja ceļvedis

Šobrīd tā ir satriecoša 500 miljardu ASV dolāru apmērā. Un tas viss notiek pateicoties Metcalfe likumam.

Izmantojot Metcalfe likumu par 1. līmeņa platformām

Vai 1. līmeņa platforma, piemēram, Ethereum, EOS, Neo utt., Var izmantot Metcalfe likumu, lai palielinātu to vērtējumu? Pilnīgi. Patiesībā tas ir visu šo platformu vienīgais fokuss šobrīd.

Tāpēc tas liek uzdot jautājumu.

Kā viņi izveido iekšējo ekonomisko un simbolisko plūsmu sistēmu, kas ļaus izstrādātājiem pēc iespējas efektīvāk izveidot savus projektus? Divas šo platformu izmantotās metodes ir:

 • Iekļaujot gāzes izmaksas.
 • Staking.

Iekļaujot gāzes izmaksas

Matemātiskajā loģikā mums ir kļūda, ko sauc par “problēmas apturēšanu”. Būtībā tajā teikts, ka nav iespējas zināt, vai konkrētā programma var izpildīt savu funkciju noteiktā laikā. 1936. gadā Alans Tūrings, izmantojot Kantora diagonāles problēmu, secināja, ka nav iespējams zināt, vai konkrētā programma var pabeigt noteiktā laikā vai nē.

Tā acīmredzami ir viedo līgumu problēma, jo līgumiem pēc definīcijas ir jābūt iespējai tos izbeigt noteiktā termiņā. Ir veikti daži pasākumi, lai nodrošinātu, ka ir iespēja ārēji “nogalināt” līgumu un nenonākt bezgalīgā ciklā, kas iztukšos resursus:

 • Turing nepilnīgums: Turingas nepilnīgai platformai būs ierobežota funkcionalitāte, un tā nevarēs veikt lēcienus un / vai cilpas. Tādējādi viņi nevar iekļūt bezgalīgā lokā.
 • Solis un maksas skaitītājs: Programma var sekot līdzi veikto “soļu” skaitam, t.i., izpildīto instrukciju skaitam, un pēc tam var pārtraukt, kad ir veikts noteikts darbību skaits.
 •  Maksas mērītājs. Šeit līgumi tiek izpildīti ar iepriekš samaksātu maksu. Katrai instrukcijas izpildei ir nepieciešama noteikta maksa. Ja iztērētā maksa pārsniedz iepriekš samaksāto maksu, līgums tiek izbeigts. Koncentrēsimies uz maksas mērītāju.

Viedās līgumu platformas, piemēram, Ethereum, izmanto iedzimtu maksas skaitītāju, ko sauc par “gāzes izmaksām”. Katram viedā līguma norādījumam ir pievienotas gāzes izmaksas. Pirms izpildes izstrādātājs līgumam pievieno nedaudz gāzes. Kad gāze ir iztērēta, līgums nekavējoties tiek pārtraukts. Viedā līguma lietotāji apmaksā gāzes izmaksas, izmantojot Ether žetonus.

Staking

“Gāzes izmaksu” metode ir pastiprināti pārbaudīta, jo tai ir tendence pieaugt. Tāpēc daudzos jaunajos blokķēdēs, piemēram, EOS, ir iestrādāta attīstīšanas mijiedarbības metode. EOS izstrādātāji vienkārši ievieto savus EOS marķierus un pretī saņem līdzvērtīgu resursu daudzumu. Ilgtermiņā attīstības metode ir lētāka izstrādātājiem, atšķirībā no gāzes cenu metodes.

Tokenomika: secinājums 

Pāreja uz 2. daļu

Runājot par Tokenomics, joprojām ir daudz vairāk, nekā mums jāaptver. 1. daļā mēs jau esam guvuši ievērojamus panākumus, un visu ietīsim 2. daļā. Mēs ceram, ka no šīs rokasgrāmatas jūs guvāt vērtīgu ieskatu. Zemāk esošajā komentāru sadaļā atskan skaņa, ja vēlaties kaut ko pievienot iepriekš apspriestajam.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me