Yearn.finance (vai Yearn / Yearn Finance) neapšaubāmi ir viens no populārākajiem projektiem decentralizētās finanšu (DeFi) telpā, izņemot Uniswap. Vasarā pīķa laikā Yearn.finance vietējā marķiera YFI cena sasniedza 44 000 USD, un kopējā protokolā fiksētā vērtība aizēnoja 1 miljardu USD.

Daudzi ārpus DeFi telpas ir domājuši, kas ir Yearn.finance un YFI. Šeit ir vairāk par to.

Yearn finanšu daudzās sejas

Mācieties.finansēt strauji attīstās par pilnas kaudzes, Ethereum balstītu DeFi protokolu ar virkni produktu un apakšžetonu. Bet būtībā tas ir ienesīguma apkopotājs.

Lai gan ražas audzēšana ir ieguvusi lielu atsaucību, joprojām ir daudz tādu, kuriem trūkst zināšanu un laika, lai iesaistītos šajā dažkārt sarežģītajā telpā. 

A CoinGecko aptauja no kriptogrāfijas ieguldītājiem atklāja, ka 40% no „ienesīgajiem lauksaimniekiem”, kā DeFi lietotāji ir sevi apzīmējuši, „nezina, kā lasīt viedus līgumus un ar tiem saistītos riskus”. Turklāt 52% lauksaimnieku iegulda “mazāk nekā 1000 ASV dolāru kapitālu”, ar kuriem saimniekot.

Šeit ir divi jautājumi: 1) tie, kas paši izmanto DeFi, redz, ka peļņu apēd darījumu maksas, un 2) daudzi esošie ražas lauksaimnieki nezina, kā pareizi novērtēt riskus, izmantojot viedos līgumus.

Yearn.finance atrisina šos jautājumus un daudz ko citu, izmantojot galvenos produktus, Vultts un nopelniet.

Earn ir produkts, kas koncentrējas uz stablecoins. Lietotāji var noguldīt stablecoins vai citas atbalstītas kriptovalūtas baseinā. Pēc tam šajā kopfondā esošie līdzekļi tiek pārslēgti starp galvenajiem aizdevumu protokoliem, lai maksimāli palielinātu peļņu. 

Vaults izmanto niansētāku pieeju. Lai arī pēc koncepcijas līdzīgi, Vaults atbalsta plašāku kriptovalūtu klāstu un izmanto sarežģītākas ienesīguma “stratēģijas”, lai nopelnītu ienesīgumu lietotājiem.

Gan Vaults, gan Earn ideja ir apvienot līdzekļus, lai veiktu vairākus uzdevumus.

Pirmkārt, apvienojot līdzekļus un veicot lauksaimniecību ar vienu līdzekļu vākšanu, var ievērojami samazināt maksu par darījumiem. Augstas darījumu maksas laikā lietotājam var viegli maksāt vidēji 50–100 USD (un daudz laika), lai aktīvi uzturētu ražas saimniecību. Otrkārt, izmantojot oficiālas stratēģijas, risks galalietotājam tiek ievērojami samazināts, jo Yearn.finance izstrādātāji apstiprina viņu izmantotos līgumus. 

Lai gan Earn ir maz attīstījies, Vaults joprojām ir Yearn.finance uzmanības centrā. Protokola izstrādātāji aktīvi izstrādā jaunas stratēģijas esošajām Vaults un Vaults jaunām kriptogrāfijas valūtām, kuras var audzēt ar.

Precīza Vaults mehānika ir nedaudz sarežģīta, taču šeit ir apkopota versija:

  1. Veikt kriptovalūtu, ko atbalsta Vaults (visbiežāk stabila monēta vai populāra kriptonauda, ​​piemēram, Ethereum).
  2. Noguldiet to attiecīgajā Yearn.finance Vault, pretī saņemiet Vault depozīta marķieri.
  3. Jūsu Vault depozīta marķiera vērtība laika gaitā pieaug, kad darbojas ražas audzēšanas stratēģija.
  4. Jūs varat izņemt naudu jebkurā laikā, lai gan jums var būt jāmaksā 0,5% maksa par izņemšanu. Arī peļņa tiek aplikta ar nelielu nodokli, lai samaksātu izstrādātājiem. 

Jāatzīmē, ka Yearn.finance nebūt nav vienīgais ienesīguma apkopotājs Ethereum DeFi telpā.

Yearn.finance izceļ tas, ka tā izvēlas “lēnu un vienmērīgu uzvaru sacensībā” pieeju, izvēloties drošību, ilgtspējīgu ienesīgumu un ātri pārbaudot stratēģijas un pārbaudot dažas vājās vietas. 

Lai nosauktu citu apkopotāju, Harvest Finance cieta novirzes kļūdu, kas ļāva nenosauktam uzbrucējam iztukšot 33 miljonus dolāru no protokola. 

Izstrādātāji šobrīd strādā pie Yearn Vaults v2, kurā būs iesaistītas vairākas stratēģijas kopējiem baseiniem, kā arī tiks noņemti izņemšanas maksājumi, kā arī virkne citu svarīgu uzlabojumu. Galvenais jautājums, ko v2 atrisinās, ir tas, ka Yearn.finance’s Vaults kļūst tik liels, ka, izmantojot stratēģiju, tas automātiski ievērojami samazina iespējamo ienesīgumu. Izmantojot vairākas stratēģijas, to var mazināt. 

Paplašināšanās jaunās arēnās

Pēc milzīgajiem panākumiem ar Vaults, kas ir uzkrājis simtiem miljonu dolāru vērtu noguldījumu, Yearn.finance paplašinās jaunās jomās.

Pirmkārt un galvenokārt, tiek strādāts pie jauna produkta yInsure / Cover, kas DeFi lietotājiem dos iespēju iegūt apdrošināšanu par viņu noguldījumiem protokolos. Tā kā DeFi ir joma, kas ir piepildīta ar daudziem riskiem (ekonomisko risku, uzlaušanas risku, likvidācijas risku utt.), Apdrošināšana ir izšķiroša, lai lietotājiem nodrošinātu mieru.

Pašlaik beta versija Cover nodrošina lietotājiem iespēju iegūt apdrošināšanu uz vairākiem populārākajiem DeFi protokoliem. Apdrošināšanu apdrošina Nexus Mutual, decentralizēts savstarpējais uzņēmums, kura pamatā ir Ethereum. Tie, kas nodrošina segumu protokola ietvaros, var balsot par apdrošināšanas atlīdzības pamatotību, kā arī viņiem ir tiesības nopelnīt prēmijas, ko maksā protokola lietotāji. 

Cover ir beta Yearn.finance produkts, kas ir vistālāk attīstībā.

Otrkārt, Zap ļauj lietotājiem “iezīmēt” stablecoīnus Curve likviditātes nodrošinātāju žetonos un Curve likviditātes nodrošinātāju žetonus stablecoins. Manuālas darbības process var būt diezgan garlaicīgs tiem, kam nav tehnisku zināšanu vai pacietības izmantot dažreiz mulsinošo Curve saskarni. 

Ir vairāki citi projekti, kas ir darbu sākumposmā, tostarp yBorrow, ySwap, yTrade, Likviditātes pamata ienākumi un StableCredit. Katrs no šiem izstrādājumiem mēģina pielāgoties un uzlabot galvenos DeFi lietošanas gadījumus, kurus risina esošie protokoli, piemēram, Aave un Uniswap.. 

ySwap, piemēram, ir automatizēts tirgus veidotājs vai decentralizēta birža, kas cenšas ļaut vienpusējiem portfeļiem mazināt neatgriezeniskus zaudējumus. Viens no galvenajiem automatizēto tirgus veidotāju jautājumiem šobrīd ir tas, ka tirdzniecībai šīs tirdzniecības otrā pusē ir jābūt iestatītai monētai. Arī tiem, kas nodrošina likviditāti tirdzniecībai, jāapzinās, ka zaudējumi var rasties, ja notiek svārstības. ySwap vēlas atrisināt abas šīs problēmas. 

Ar Keep3r Network un Eminence Finance strādā arī Yearn.finance izstrādātāji, lai gan tie nav zem projekta jumta un nav saistīti tikai ar DeFi. Keep3r Network ir decentralizēts tīkls ķēdes darbiem, un Eminence Finance ir Ethereum balstīta video spēle. 

BlockGeeks nākotnē atjauninās šo emuāra ziņu ar jauniem produktiem un apakš tokeniem, pie kuriem strādā Yearn.finance izstrādātāji.

Iepazīstieties ar YFI

Yearn.finance izaugsmes un izpratnes pamatā bija YFI ieviešana jūlijā. 

Emuāra ziņā Yearn.finance dibinātājs Andrē Kronje atklāja, ka projekts iegūs savu marķieri ar nosaukumu YFI. Emuāra ziņojumā tika teikts, ka monētai nebūs patiesas vērtības. To varētu audzēt, nodrošinot protokolā likviditāti vai pievienojot monētas un DAI vai yUSD Balancer tirdzniecības portfelim.. 

YFI tika uzsākta kā protokola Yearn.finance pārvaldības monēta, kas nozīmē, ka tie, kas to tur, varētu kopīgi izlemt, kā protokols jāizstrādā, kas jāievieš utt..

Ideja bija tāda, ka tiem, kas izmanto protokolu, jāspēj to pārvaldīt. Tajā laikā kontekstā Cronje bija vienīgais projekta izstrādātājs.

Kopš YFI izlaišanas tā ir kļuvusi par tādu parādību, ka monētas cena augusta beigās sasniedza 44 000 USD, kas ir vairāk nekā 1 000 000% augstāka nekā uzsākšanas cena tuvu 3 USD. YFI ir kļuvis arī par naudu ienesošu aktīvu, jo tie, kas tur monētu, var to likt un nopelnīt regulāru peļņu, kas samaksāta yUSD.

YFI īpašnieki regulāri tiekas tiešsaistē, izmantojot forumu un sociālo mediju kanālus, lai balsotu par priekšlikumiem, kas nosaka protokola nākotni. 

Ne bez pretrunām

Lai gan YFI uzsākšana, izplatīšana un izaugsme ir atzīmēta, tā un Yearn.finance kopumā nav bez pretrunām.

Lai pieskarties iepriekš sniegtajam komentāram par drošību, Yearn.finance ir izraisījis vairākas drošības bailes. Tomēr atšķirībā no ražas novākšanas un citiem ekspluatētiem projektiem uzbrucējs kļūdas neizmantoja, pirms tās tika atklātas.

Vēl viena pretruna ir saistīta ar tās dibinātāju, Dienvidāfrikas izstrādātāju Andrē Kronje. Kronje februārī vienatnē uzsāka programmu Yearn.finance (vispirms to sauca iearn.finance) pēc tam, kad pamanīja DeFi telpā piedāvāto ienesīgumu neatbilstības. Kamēr Kronje saka, ka viņš nebija īstajā vietā, divas reizes viņš kosmosa ziņu aģentūrām ir teicis, ka nevēlas turpināt darbu DeFi vai vismaz ne tā, kā to darīja iepriekš. Tas izraisīja spēcīgu YFI cenas kritumu.

Visbeidzot, daži baidās, ka ar stingru 30 000 YFI žetonu ierobežojumu YFI ekosistēmā var būt nepareizi pamudinājumi turpināt izstrādāt protokolu. Tā kā nav YFI monētu, izstrādātāji, kuri varētu vēlēties strādāt vietnē Yearn.finance, nevar saņemt samaksu vai, iespējams, nepieder YFI, tas nozīmē, ka stimuli tiek automātiski nepareizi saskaņoti ar protokolu. Ir arī bažas, ka protokols nevar radīt pietiekami daudz maksu, lai izveidotu plašu komandu. 

Y-žetona parādība

Lai atkāptos un aplūkotu Yearn.finance ietekmi uz DeFi kopumā, YFI panākumi radīja virkni dakšu, kas centās izmantot “Y” vai “YF” zīmolu savā labā. Dažas no šīm dakšām bija arī ražas apkopotāji, taču daudzas no šīm dakšām bija tikai vaniļas žetoni, kas mēģināja izkrāpt savus lietotājus, izmantojot piesaistīto labo gribu, ko Ethereum kopiena bija ievietojusi vietnē Yearn.finance.. 

Vēl svarīgāk ir tas, ka YFI uzsākšana iezīmēja godīgāku žetonu izplatīšanas sākumu. 

Ja lielākā daļa projektu, kas tika uzsākti pirms 2020. gada vidus, izmantoja sākotnējos monētu piedāvājumus žetonu izplatīšanai, Yearn.finance ļāva protokola lietotājiem nopelnīt marķieri, pamatojoties uz viņu sniegto likviditāti. Šis izplatīšanas mehānisms ļāva kopienai ātri veidot ap projektu, jo katram lietotājam ir vienādas iespējas ietekmēt projektu un nopelnīt savu daļu. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me