Potcelms (RSK) ir gudra līgumu platforma kas ir saistīts ar BitcoinBlokķēde, izmantojot blakusproduktu tehnoloģiju. Sakne ļauj jums izveidot lietojumprogrammas, kas ir saderīgas ar Ethereum (web3 / EVM / Solidity modeli), vienlaikus baudot drošību, ko nodrošina Bitcoin blokķēde. Tās pašā pamatā, Potcelms ir kombinācija no:

 • Turinga pilnīga resursu uzskaitīta deterministiska virtuālā mašīna (viedajiem līgumiem) ir saderīga ar Ethereum EVM.
 • Divvirzienu piesaistīta Bitcoin sānu ķēde (BTC denominētai tirdzniecībai), kuras pamatā ir spēcīga federācija.
 • SHA256D sapludināšanas un ieguves konsensa protokols (konsensa drošībai, paļaujoties uz Bitcoin kalnračiem) ar 30 sekunžu bloķēšanas intervālu. (ātrajiem maksājumiem).

Potcelms izmantos arī savu tehnoloģiju kaudzi – potcelmu infrastruktūras ietvara atvērto standartu (RIFOS), lai palīdzētu veidot veselīgu ekonomisko sistēmu virs Bitcoin. Tas atvieglos blokķēdes tehnoloģijas izmantošanu, padarot to pēc iespējas vienkāršāku visiem.

RIFOS – trešais slānis

RIFOS var vizualizēt kā trešo slāni virs Bitcoin blokķēdes, un to var uzskatīt par decentralizētu AWS. Paturiet prātā šādas funkcijas, kad runa ir par RIFOS:

 • Kamēr produkts ir saderīgs ar pamatā esošajiem protokoliem, izstrādātāji to var nemanāmi integrēt RIFOS ekosistēmā.
 • Visi RIFOS atsevišķi komponenti ir izstrādāti, lai maksimāli palielinātu iespējamos ieguvumus tiem, kas vēlas piedāvāt savus infrastruktūras pakalpojumus protokola ekosistēmā..
 • Visus komponentus aizsargā drošība, ko nodrošina Bitcoin tīkls.
 • Tās protokoli ietvers mehānismus, lai aktivizētu tīkla ietekmi un apjomradītus ietaupījumus.
 • Lielākā daļa pakalpojumu, kas darbojas RIFOS, tiks patērēti, izmantojot vienu marķieri (RIF).

Ir trīs specifiskas jomas, kurās RIFOS pašlaik strādā pie krātuves, apmaksas & RNS. Šajā ceļvedī mēs runāsim par to, ko RIFOS dara katrā no šīm kategorijām. Pēc tam mēs arī salīdzināsim tos ar līdzīgiem lietošanas gadījumiem.

# 1 Krātuve

Decentralizēta krātuve ir viens no vispievilcīgākajiem lietošanas gadījumiem šādu problēmu dēļ ar centralizētu mākoņkrātuvi:

 • Pārvaldība, uzlaušanas riski & Datu nepareiza pārvaldība: Tradicionālos mākoņkrātuves risinājumos dati būs jānodod trešajai pusei. Tas nozīmē, ka jums būs jāuzticas trešajai pusei, lai tā nepieķertos un cerētu, ka viņu sistēmas un drošība ir atjaunināta. Tā kā visi dati tiek glabāti trešās puses centralizētā serverī, tie ir uzņēmīgi pret hakeru uzbrukumiem. Tas nav tikai kāds nejaušs pieņēmums. Trešās puses serveri ir atkārtoti uzlauzti, lai iegūtu slepenu un privātu informāciju. Trešā puse var nepareizi pārvaldīt jūsu datus ļaunprātīgu iemeslu dēļ vai vienkārši vispārējas nespējas dēļ. Paskaties, kā Facebook kļūdaini pārvaldīja lietotāju datus Cambridge Analytica skandāla laikā.
 • Cenzūras pretestība: Tā kā dati netiek glabāti centralizētos uzņēmumos, uz tiem neattiecas nekādas vadlīnijas.
 • Viegla mērogošana: Pēc noklusējuma krātuves sistēmai ir viegli palielināt satura izplatīšanas tīklu.

  Iespēja novērst datu zudumu, ja pakalpojumu sniedzējs pārtrauc pakalpojumu: principā jums vienmēr vajadzētu būt iespējai iegūt datus no decentralizētas krātuves arī pēc tam, kad lietotne vairs nedarbojas.

RIF krātuve

 • RIF ļaus izstrādātājiem apkalpot savus dApps bez nepieciešamības iegūt serveri. RIF krātuves funkcijas ir šādas:
 • Ļaujiet šifrētu un decentralizētu informācijas glabāšanu un straumēšanu, izmantojot tās vienoto saskarni un bibliotēku kopu.

  Piedāvā vairākas iespējas dažādām vajadzībām, sākot no decentralizētas krātuves glabāšanas līdz šifrētam mākonim un fiziskai krātuvei.

RIFOS noslēdza partnerību ar Swarm tīklu, izplatītu krātuves platformu un satura izplatīšanas pakalpojumu, lai izveidotu patiesi decentralizētu un neapturamu interneta vērtību. Partnerība starp Swarm un RIF krātuvi arī rūpēsies par:

 • Izveidojiet stabilu stimulēšanas plānu, kas apvieno Swarm grāmatvedības protokolu (SWAP) ar 2. līmeņa (L2) norēķinu un maksājumu mehānismu..
 • Izveidojiet nepieciešamās grāmatvedības funkcijas starp mezgliem sniegtajiem datiem un norēķiniem.
 • Pievienojiet savietojamību un antifragilitāti, lai ļautu Swarm kļūt par vairāku bloku ķēdes decentralizētu glabāšanas ieviešanu.

Kā darbojas RIF krātuve un spiets

Lai saprastu, kā RIF krātuve un Bari darbojas, sapratīsim, kā darbojas vienkārša glabāšanas funkcija. Lietotāji ar mākoņa krātuvi darīs tikai divas lietas – augšupielādēs un lejupielādēs failus. Runājot par Swarm, augšupielāde darbosies šādi:

 • Faila augšupielāde mezglā.
 • Faila sagatavošana (sakopošana un šifrēšana).
 • Gabalu sadale tīklā.

Lai augšupielādētu failu, lietotājs vispirms izveido savienojumu ar Swarm mezglu un augšupielādē failu, izmantojot lietotāja interfeisu, kā RIF Storage UI. Pirms augšupielādes tīklā fails tiek sadalīts mazās daļās, ko sauc par “gabaliņiem”. Pēc tam gabali tiek kartēti Merkles kokā:

RIF (potcelmu infrastruktūras ietvars) - veselīgas ekonomiskās ekosistēmas veidošana virs Bitcoin

Šajā kokā lapas apdzīvo katra gabala jaucējkrāsa, savukārt koka sakne apzīmē visa faila jaukšanu. Vai vēlaties uzzināt vairāk par Merkles kokiem? Jūs varat izlasīt mūsu ceļvedi šeit.

Lejupielādes process notiek apgrieztā secībā. Lietotājs pieprasa failu ar Merkle koka saknes jaucēju. Gabali galu galā tiek atšifrēti un fails salikts.

Par stimulēšanu

Lai stimulētu atsevišķus mezglus piedalīties sistēmā, Swarm definēja sistēmu ar nosaukumu Swarm Accounting Protocol (SWAP). Saskaņā ar viņu dokumentāciju SWAP ir “tit-for-tat sistēma, kurā mezgli izskaidro, cik daudz datu viņi pieprasa un apkalpo. Būtībā tas nozīmē, ka, ja jūs pieprasīsit no manis miljonu gabalu, es jums pretī kalposu vienu miljonu gabalu. ”

Kad viens no šiem mezgliem sasniegs noteiktu slieksni (~ 10 MB šobrīd), tas automātiski nosūtīs “čekus” maksājuma vajadzībām. Mezgli tiek stimulēti savlaicīgi samaksāt parādus. Pretējā gadījumā viņi riskē atvienoties no tīkla. No ekonomiskā viedokļa atgriešanās tīklā ir daudz dārgāka nekā parāda samaksa.

Siacoin

Sia ir uz blockchain balstīta mākoņu platforma, kuras mērķis ir sniegt risinājumu decentralizētai glabāšanai. Vienaudži Sia tīklā var viens no otra iznomāt cietā diska vietu glabāšanai, nevis īrēt to no centralizēta pakalpojumu sniedzēja. Šī decentralizētā pieeja ne tikai padara Sia drošāku, bet arī krasi samazina arī kopējās izmaksas. Vienkārši sakot, ja jūsu cietajā diskā ir neizmantota vieta, tad to varēsiet īrēt Sia un nopelnīt no tā Siacoins (SC) formā. Sia izmanto divu marķieru sistēmu – Siacoin un Siafunds.

Sia radošie spēki ir Deivids Voriks un Luke Champine no Nebulous Inc, VC finansēts jaunuzņēmums Bostonā.

Kā darbojas Sia P2P atmiņa?

Sia ekosistēmā ir divi galvenie komponenti – īrētāji un saimnieki. Nomnieki var samaksāt saimniekiem Siacoinā, lai nomātu uzglabāšanas jaudu. Viņi arī var brīvi noteikt uzglabāšanas maksu tieši no saimniekiem.

Tā kā saimniekiem ir tik svarīga loma tīklā, viņiem ir brīvība:

 • Veiciniet viņu uzglabāšanas resursus un viņu sniegto pakalpojumu kvalitāti.
 • Ir tiesības atteikt īres krātuvi konkrētam klientam, ja viņš uzskata, ka dati ir pārāk sensitīvi, etniski nepieņemami vai nelikumīgi.

Savukārt īrniekiem ir tiesības:

 • Aizsargājiet mušas, tās sadalot un kopējot starp dažādiem saimniekiem. Tas palīdzēs nodrošināt faila drošību.
 • Maksājiet saimniekiem vairāk nekā prasītā maksa, lai nodrošinātu preferenciālu režīmu, piemēram, lielāku augšupielādes ātrumu un krātuves pieprasījumu apmierināšanu.

Failu augšupielāde un lejupielāde

Kamēr līdzekļi paliek pabalstā, nomnieki var augšupielādēt un lejupielādēt savus failus tik reižu, cik vēlas. Pašreizējie līgumi neietekmēs, ja resursdators nolems mainīt cenu noteikšanu darbības vidū. Attiecībā uz datu pārsūtīšanu:

 • Darīts tiešā savienojumā starp īrnieku un saimniekiem.
 • Twofish algoritms šifrē datus un starp resursdatoriem tiek glabāts ar atlaišanas algoritmu Reed-Solomon..

# 2 Maksājums

Lielākā problēma ar blokķēdes vietu ir tās mērogojamības trūkums. Pašlaik Bitcoin strādā pie zibens tīkla, otrā slāņa tīkla, kas balstīts uz maksājumu kanālu jēdzienu. Mēs arī esam diezgan pārliecināti, ka noteikti esat dzirdējuši par SegWit, kas noņem paraksta datus un ievieto tos blakusķēdē. Lai gan tie abi ir diezgan pārsteidzoši jauninājumi, viņi abi cieš no viena un tā paša jautājuma: tos abus sašaurina sākotnējā Bitcoin protokola robežas.

RIF Lumino – trešā slāņa pievienošana

RIF Lumino ir trešā slāņa risinājums Bitcoin blokķēdei, kas ļauj veikt maksājumu kanālus par katru marķieri, kas veidots uz RSK. Kopumā tas palielina darījumu caurlaidspēju un samazina izmaksas par pakāpēm. RIF Lumino tīkls būs RIF maksājumu protokola sirds un dvēsele, kas ļaus sadarboties ar zibens tīklu un veikt savstarpējus maksājumus..

Kas ir Lumino?

Lumino izmanto LTCP (Lumino Transaction Compression Protocol), kas noņem nevajadzīgus parakstus un arī saspiež darījumus, izmantojot lietotāja definētus sākotnējos iestatījumus. Tāpat kā Bitcoin blokķēdē, arī RSK parakstu dati var būt ļoti apjomīgi. RIF Lumino tīkls ļauj pusēm veikt darījumus ārpus ķēdes, izmantojot maksājumu kanālus. Lai gan tas darbojas līdzīgi kā zibens tīkls (LN), tie abi ir veidoti tā, lai tie darbotos viens ar otru. Zibens tīkls darbojas galvenajā ķēdē, savukārt Lumino strādā RSK blakusketē.

Lai saprastu, kā darbojas maksājumu kanāli, izlasiet šo rokasgrāmatu. Tomēr šai zibens tīkla infografikai vajadzētu sniegt nelielu priekšstatu par procesa darbību.

RIF (potcelmu infrastruktūras ietvars) - veselīgas ekonomiskās ekosistēmas veidošana virs Bitcoin

Kādas ir maksājumu kanālu izmantošanas priekšrocības?

 • Ātri maksājumi: Maksājumi notiek gandrīz uzreiz.
 • Nav atkarīgs no kalnračiem: Darījumi nav jāapstiprina un jāpārbauda kalnračiem, lai tie notiktu.
 • Mikromaksājumiem draudzīgi: Iepriekšējie mikromaksājumi bija ārkārtīgi neērti bitcoin blokķēdē. Tagad tie ir iespējami, pateicoties zibens tīklam.
 • Daudzparakstu draudzīgs: Darījumi notiks tikai tad, ja visi kanālā esošie to apstiprinās. Lumino kanāli ir tikai starp tikai 2 dalībniekiem.
 • Samazina blokķēdes slodzi: Tā kā ķēdē notiek tik daudz darījumu, tas dramatiski samazina slodzi, kas jāuzņemas galvenajai ķēdei.
 • Samazina gaidīšanas laiku: Tā kā darījumi notiek ārpus ķēdes un bez kalnraču iejaukšanās, gaidīšanas laika ir maz vai nav.
 • Mērogojamība: Palīdz mērogojamībai, jo tas palielinās sekundē notiekošo darījumu skaitu.

Kāpēc lietot Lumino, kad jums jau ir LN?

Kā jau minēts, LN ir īpaši paredzēts galvenajai Bitcoin ķēdei, kas ir veidota tikai maksājumu vajadzībām. Savukārt RIF Lumino tīkls ir paredzēts RSK. Tādējādi visi RRC-20 saderīgie marķieri (RSK platformā izveidoto lietojumprogrammu marķieri) var izmantot Lumino, lai palielinātu.

Raiden Network – Ethereum mērogošanas risinājums

Raiden tīkls, kas ļaus Ethereum lietotājiem veikt tūlītējus darījumus, izmantojot valsts kanālus, ir vistuvākā lieta, kas nāk Lumino. Raiden tīklu lietotāji var izmantot, lai nosūtītu visus ar ERC-20 saderīgos marķierus.

Raiden tiks strukturēta kā acu tipa struktūra, kas atrodas virs ethereum galvenās ķēdes:

RIF (potcelmu infrastruktūras ietvars) - veselīgas ekonomiskās ekosistēmas veidošana virs Bitcoin

Tātad, kā Raiden strādā?

Pieņemsim, ka Alise un Bobs vēlas mijiedarboties savā starpā, izmantojot Raidenu. Tā viņi rīkosies šādi:

 • Alise un Bobs savā starpā atver maksājumu kanālu, kas būs ārpus ķēdes, un viņi ievieš viedu līgumu.
 • Viedajā līgumā abas puses veic drošības depozītu.
 • Pieņemsim, ka Alise vēlas nosūtīt Bobam 3 žetonus, viņa paraksta ziņojumu “3” un nosūta to Bobam. Bobam tagad ir pierādījums, ka Alise viņam nosūtīja 3 žetonus.
 • Pieņemsim, ka Alise vēlas nosūtīt Bobam vēl 4 žetonus. Viņa atjauninās ziņojuma stāvokli uz “7”. Tas parāda, ka ziņojums pārsūta arī iepriekšējo un jaunāko darījumu.
 • Brīdī, kad Bobs vēlas izpirkt 7 žetonus, viņš aizies blokķēdē un aizvērs kanālu. Viņš saņems 7 žetonus no depozīta, kas sākotnēji tika veikts kanālā.
 • Informācija tiks nosūtīta blokķēdei, un vienīgais ieraksts, kas tiks saglabāts, ir pēdējais 7 žetonu depozīts, kas veikts Bobam.

Kādas ir dažas Raiden tīkla funkcijas?

 • Lietojama un vienkārša lietojumprogrammu saskarne (API).
 • Iespējo Ethereum mērogojamību.
 • Var izmantot jebkura ERC20 marķiera nosūtīšanai.
 • Ļauj ātri un vienkārši pārskaitīt naudu.
 • Samazinās Ethereum blokķēdes slodzi.

# 3 Nosaukšanas pakalpojumi

Ātrs jautājums: kādas ir divas lietas, kas neļauj blokķēdes telpai iegūt vispārēju pieņemšanu?

Viena no šīm lietām ir mērogojamība. Iepriekšējā sadaļā mēs apskatījām, kā maksājumu kanāli var palīdzēt nodrošināt mērogojamību. Otra lieta, kas ievērojami palīdzēs panākt vispārēju pieņemšanu, ir “abstrakcija”.

Abstrakcija nozīmē, ka ikviens var izmantot jebkuru sistēmu vai protokolu, pilnībā nezinot sīkumus un visas tehniskās detaļas. Piem. Izmantojot iPhone, jums nav jābūt programmētājam vai inženierim, lai to darbinātu. Jūs vienkārši nospiediet ekrānā, lai aktivizētu lietotni, vai nospiediet zvanīšanas pogu, lai piezvanītu kādam. Jums nav jāzina, kā nospiežot noteiktas lietotnes, tiek aktivizēta ķēde tālruņa iekšpusē vai kā tika ieprogrammētas noteiktas lietotnes. Abstrakcija padara izsmalcinātu tehnoloģiju pieejamu masām, slēpjot sarežģītību.

Tātad, cik sarežģīta ir kriptogrāfiskā telpa?

Ja jūs lūdzat jaunpienācēju nosūtīt jums nedaudz ETH uz jūsu publisko adresi, jūs, iespējams, aizbaidīsit nabaga dvēseli. Publiskās adreses un privātās atslēgas ir nejauša heksadecimāla ķibele, kas iebiedēs ikvienu jaunpienācēju. Tomēr, ja viņi nosūtītu jums ETH uz vietni “Blockgeeks.eth”.

Tas būs daudz vienkāršāk un vienkāršāk, vai ne? Šeit parādās vārdu piešķiršanas pakalpojumi. Vārdu piešķiršanas pakalpojums personalizē jūsu publisko adresi un palīdz novērst nevajadzīgu sarežģītību.

RIF vārdu pakalpojums

RIF vārdu pakalpojums (RNS) tika izstrādāta, lai padarītu lietotāju pieredzi draudzīgāku. Tas tiek darīts, nodrošinot arhitektūru, kas ļauj identificēt blokķēdes adreses ar cilvēkiem lasāmiem vārdiem vai aizstājvārdiem. RNS izmantoja tikai RSK tīklā izveidoto adrešu atbalstam, taču fakts ir tāds, ka blokķēdes lietotāji pārvalda vairāku veidu monētas un aktīvus. Lai to pielāgotu, RIF nosaukuma dienests ir jauninājis sevi uz RIF nosaukumu pakalpojumu MultiCrypto. Tas ir ļoti svarīgi sadarbspējai, jo tas ļauj lietotājiem pārvaldīt marķierus, kas izveidoti virs jebkuras platformas, atvieglojot kriptogrāfisko aktīvu masveida pieņemšanu.

RNS priekšrocības

 • Izmanto, lai identificētu personiskos resursus, piemēram, maksājumu vai saziņas adreses.
 • Uzlabojiet lietotāju pieredzi, centralizējot piekļuvi vairākiem resursiem, kas saistīti ar cilvēkiem lasāmu vārdu.
 • Samaziniet kļūdu iespējamību. Tā kā resursu nosaukumi laika gaitā var mainīties, sistēma ir pietiekami elastīga, lai atbalstītu biežas izmaiņas.
 • Palielina sadarbspēju, ļaujot lietotājiem pārvietot aktīvus dažādos tīklos / marķieros.

Ethereum nosaukuma dienests

Ethereum Name Service (ENS) ir pilnībā decentralizēta vārdu piešķiršanas sistēma. Tas ļauj lietotājiem reģistrēt savas publiskās adreses ar domēnu “.eth” un saistīt tās ar ethereum resursiem, piemēram, viedajiem līgumiem, maka adresēm un daudz ko citu. Sākot ar 2019. gada aprīli, izmantojot ethereum domēnu .eth, ir izveidoti vairāk nekā 270 000 domēna vārdu, norāda Brantly Milegan – ENS izstrādātāju koordinators.

Vārdu izsole

Jauni vārdi tiek piešķirti, izmantojot izsoles, kuras var notikt trīs posmos:

 • Kāds atklāj nosaukuma izsoli un izsaka cenu. Tas arī sāk 3 dienu taimeri, lai citi cilvēki varētu izdarīt cenas nosaukumam.
 • Pēc trim dienām ir divu dienu atklāšanas periods, kurā visi pretendenti atklāj savu cenu.
 • Ja jūsu cena nav visaugstākā, jums tiek atmaksāta cena, un tiek iekasēta mazāka par 0,5% maksa.
 • Pēc divu dienu atklāšanas perioda uzvarētājs ir tas, kuram ir visaugstākā cena, taču viņiem jāmaksā tikai otrā augstākā solītāja summa.

* Paredzams, ka tuvākajā laikā RNS izsoles process tiks atcelts ar tiešāku pieeju, kas procesu vienkāršos.

RIF marķieris

RIF marķieris ir tīrs lietderības marķieris, ko izmanto dažādu pakalpojumu apmaksai. Tādā veidā dApp izstrādātājiem nav nepieciešams turēt desmit dažādus marķierus desmit dažādiem pakalpojumiem, kurus viņi piedāvā savā dApp. Šie pakalpojumi ietver trešo personu izstrādātus infrastruktūras pakalpojumus un visas citas lietotnes, kuras var izvietot RIF protokolā. Šiem trešo personu pakalpojumu sniedzējiem būs jāpieņem RIF marķieri, ja viņi vēlas tikt integrēti RIFOS. Tam ir jēga, jo universāla marķiera izmantošana visās šajās platformās ļaus nodrošināt vienkāršu savietojamību visos pakalpojumos.

Potcelmu izpilddirektors Djego Zaldivars arī norādīja uz diviem ļoti interesantiem RIF lietošanas gadījumiem viņa AMA:

“Mēs arī iedomājamies, ka ne tik tālā nākotnē RIF tirgus tuvumā radīsies citi RIF marķiera izmantošanas veidi. Divi no visatbilstošākajiem ir RIF žetona izmantošana kā nodrošinājums, lai emitētu darījumu partneru bezriska stabilus aktīvus (ti, $ RIFUSD, $ RIFARS utt.), Kurus var izmantot, lai apzīmētu pakalpojumu cenas stabilos aktīvos, un RIF marķieris, lai nokārtotu darījumus starp RIF maksājumu centriem bez kopīgiem aktīviem vai pietiekamas likviditātes.

Mēs ilgtermiņā iedomājamies RIF OS kā vienotu ārpus ķēdes infrastruktūras pakalpojumu tirgu, ko var patērēt katrs lielākais viedais līgums ļāva izmantot kriptogrāfiju, lai gan sākotnēji RIF marķieris tika izveidots RSK tīklā, tomēr nākotnē būs pārnēsājami uz citām platformām, piemēram, Ethereum vai EOS. Tas radīs apjomradītus ietaupījumus un stiprinās visas decentralizētās ekosistēmas antifabilitāti, tuvinot mūsu redzējumu par Vērtīgā internetu, lai to īstenotu. ”

Secinājums

Līdztekus vērienīgam redzējumam RIF Labs prasmīgi atbalsta viena no labākajām komandām kriptogrāfijas telpā. Šī komanda ir bijusi aktīva kopš 2011. gada, un tai ir pierādīti panākumi. Veidojot novatoriskas ekonomikas, kuras nodrošina Bitcoin blokķēdes drošība un kopiena, būs būtiska nozīme kriptogrāfijas telpas izaugsmē nākotnē.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me