Mēs apskatīsim atbilstošās apakškategorijas un sniegsim jums labāku izpratni par privātuma monētu vs Stablecoin vs CBDC

Saskaņā ar Coinmarketcap datiem tirgū līdz šim ir vairāk nekā 3000 kriptovalūtu. Īpaši iesācēji viegli sajaucas ar tādiem terminiem kā monēta, žetons, stablecoin vai CBDC. 

Tomēr katru kriptonauda var klasificēt vienā no galvenajām kategorijām, piemēram, Bitcoin, altcoin vai token. Mēs arī apskatīsim atbilstošās apakškategorijas un sniegsim jums labāku izpratni par kriptovalūtām kopumā. 

Bitcoin – pirmā kriptonauda 

Runājot par kriptonauda, ​​bitcoīns (BTC), iespējams, ir visizplatītākais kriptogrāfijas telpā. Bitcoin dibinātājs Satoshi Nakamoto publicēja Bitcoin Whitepaper jau 2008. gadā. Tikai dažus mēnešus vēlāk tika izveidots Bitcoin blokķēdes ģenēzes bloks. Bet svarīgāks par faktisko Bitcoin izlaišanu bija Nakamoto nolūks. Tā kā globalizētajai pasaulei bija jācieš sliktu aizdevumu dēļ, kas tika tirgoti kā augsti vērtētas obligācijas, Nakamoto vēlējās likt pamatu alternatīvai un decentralizētai valūtai. Šī jaunā valūta tika aprakstīta Bitcoin dokumentā. 

Uz tādām kriptovalūtām kā Bitcoin varētu attiekties tradicionālās monetārās politikas likumi. Sakarā ar pamatā esošo blokķēdes tehnoloģiju šķita, ka BTC būtu ideāla atbilde uz esošajām finanšu problēmām. 

Neskatoties uz daudzām citām kriptovalūtām, bitkoīns joprojām ir visvērtīgākais tirgū esošais kriptogrāfijas aktīvs. Decentralizētā, elektroniskā vienādranga sistēma ļauj dalībniekiem pārskaitīt līdzekļus, neiesaistot starpnieku, piemēram, banku.. 

Kopš ieviešanas 2009. gadā Bitcoin nekad nav izgāzies, un investoriem vienmēr bija piekļuve tīklam. Tomēr 2017. gada kriptogrāfijas rallija laikā kļuva skaidrs, ka Bitcoin Blockchain mērogojamība ir ekosistēmas sašaurinājums. Neskatoties uz trūkumu, kas sekoja visu laiku rekordiem 2017. gadā, BTC piedzīvo arvien lielāku pieņemšanu ikdienas maksājumu darījumos. Pēdējo gadu laikā ir uzlabojušās arī iespējas ieguldīt BTC. Piemēram, investori var pat nopērciet bitcoin, izmantojot PayPal līdz šim brīdim.  

Runājot ar citiem investoriem, šķiet, ka BTC ir kļuvusi par digitāla alternatīva fiziskajam zeltam. Šis pieņēmums varētu būt balstīts uz ieviesto maksimālo piegādi 21 miljonam BTC. Tāpēc galvenā kriptonauda ir reta prece, kurai ir sava iekšējā vērtība. Tomēr koronās pandēmijas ietekme uz finanšu tirgiem parādīja, ka uz BTC attiecas arī finanšu tirgu likumi. 

Altkoīni atrodas blakus Bitcoin 

Bitcoin Whitepaper publikācija 2008. gadā bija ne tikai Bitcoin sākums, bet arī pilnīgi jauna nozare. Publicētā atvērtā pirmkoda dēļ daudzi izstrādātāji sāka veidot paši savas blokķēdes ekosistēmas. Šodien mēs varam teikt, ka Bitcoin kods bija nepieciešams, lai veidotu pamatu daudzām jaunām kriptovalūtām. 

Šīs alternatīvās kriptovalūtas tiek dēvētas par altkoīniem. Daudzi no šiem altkoīniem kalpo kā decentralizēts maksāšanas līdzeklis. Tomēr ir daudz altkoīnu, kas apgaismo pilnīgi atšķirīgus pielietojumus. 

Ēteris (ETH) ir vispazīstamākais altkoīns un Ethereum blokķēdes dzimtā valūta. Bet Ethereum nav plaši pazīstams bez iemesla, bet gan par spēju būt pilnībā programmējama blokķēde. Izmantojot objektorientēto programmēšanas valodu Solidity, izstrādātāji var ieprogrammēt izplatītās lietojumprogrammas (dApps) vai viedos līgumus. 

Visa biznesa darījumu automatizācija, izmantojot viedos līgumus, tiek uzskatīta par vienu no vissvarīgākajiem blokķēžu lietošanas gadījumiem. Šāds inteliģents līgums būtībā nosaka vienkāršus IF-THEN noteikumus un automātiski izpilda darījumus attiecīgajā blokķēdē. 

Altcoins galvenokārt attiecas uz konkrētu lietošanas gadījumu 

Vēl viena plaši pazīstama kriptonauda ir MIOTA. Tas ir balstīts uz IOTA ekosistēmu un galvenokārt koncentrējas uz lietu internetu. Bet salīdzinājumā ar citiem kriptotajiem MIOTA nav blokķēdes. Tā vietā IOTA Tangle, tiešais acikliskais grafiks (DAG), kalpo kā jauns datu pārsūtīšanas un darījumu apstrādes slānis. 

Nākamais altcoin, kuru mēs vēlamies apskatīt, ir Litecoin. Šis altcoin darbojas kā vienādranga valūta starptautiskajam maksājumu tīklam. Pēc Litecoin izgudrotāja Čārlija Lī teiktā, paralēles ar Bitcoin ir tīšas. Galu galā Lī gribēja izveidot Litecoin kā papildu valūtu BTC. 

Garš stāsts par katru altcoin ir savs tīkls ar atbilstošu izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju (DLT). Blokķēdes tehnoloģija joprojām ir vissvarīgākā DLT. Lai gan visu monētu pamatā ir DLT, atsevišķu projektu programmu kodi ievērojami atšķiras. Tas ir arī iemesls, kāpēc visiem altkoīniem ir specifiskas īpašības. Analīzes pakalpojums Coinmarketcap tagad pārvadā 879 altīnus.

Žetoni ir visizplatītākās kriptovalūtas

  

Trešais un visizplatītākais kriptovalūtas veids ir marķieris. Daudzi jaunpienācēji terminus žetons un monēta lieto sinonīmi. Tomēr šeit ir jādiferencē. Tiešā salīdzinājumā ar bitcoin un altcoins marķieris nevar darboties neatkarīgi. Drīzāk marķiera pamatā ir citas kriptovalūtas tīkls, un tāpēc tas ir atkarīgs no atkarības. 

Līdz ar to marķierim nav savas izplatītās virsgrāmatas vai blokķēdes tehnoloģijas. Jau esošās kriptovalūtas blokķēde vienmēr ir izšķiroša. 

Coinmarketcap ir uzskaitīti 1613 žetoni. Gandrīz visi šie marķieri ir balstīti uz četrām centrālajām bloku ķēdēm. 

Šie ir: 

Ethereum: Ethereum blokķēde ir lielākās daļas tirgojamo žetonu pamatā. Īpaši labi zināms ir ERC20 standarts, kas ļauj viegli izveidot žetonus. Labi pazīstami marķieri, kuru pamatā ir Ethereum, ir Chainlink (LINK), Huobi Token (TK), USD Monēta (USDC) vai Basic Attention Token (BAT). 

NEO: NEO kalpo arī kā tehnoloģiskais pamats daudzām kriptovalūtām. NEO ir Ethereum ķīniešu versija, un tā piedāvā funkcionalitāti dApps un viedajiem līgumiem. Iespējams, ka vispazīstamākie marķieri, kuru pamatā ir NEO, ir Nash Exchange (NEX) un Gas (GAS). 

TRON: TRON blokķēde galvenokārt ir daudzu dApps pamats. Attiecīgi TRON ir arī neskaitāmi marķieri, piemēram, BitTorrent marķieris. 

Omni: Omni bloku ķēde ir vislabāk pazīstama ar saiti (USDT). Stablecoin Tether ir visvairāk tirgotā kriptonauda pasaulē. Kā stabila monēta tā ir piemērota dažādu aktīvu drošai nodošanai. 

Ja mēs ieskatāmies pašlaik vērtīgākajos žetonos, tad pirmajā vietā ir piesiešana. Tam seko UNUS SED LEO, Chainlink, Huobi žetons un USD monēta. Otrās līdz piektās vietas ir balstītas uz Ethereum un pirmo vietu uz Omni. 

Salīdzinot ar monētām kopumā, ir pamanāms, ka žetonu ir vienkārši vairāk nekā monētu. Šī apstākļa iemesli var būt fakts, ka marķiera tehniskās prasības ir daudz zemākas. Marķierim vienkārši nav nepieciešams savs blokķēdes. Tokenizācijas tendence arī parāda, ka kriptogrāfisko valūtu potenciāls darbojas arī institucionālās lietošanas gadījumos. Viedo līgumu potenciāls dod iespēju citus aktīvus, piemēram, nekustamo īpašumu, akcijas, preces vai obligācijas, attēlot ar žetoniem. Nākotnē žetoni var kļūt vēl aktuālāki un revolucionizēt nelikvīdu aktīvu klases. 

Vēl vairāk kriptu apakškategoriju

Iepriekš minētie veidi ļauj kategorizēt katru kriptonauda. Tomēr mēs varam izmantot arī detalizētākas procedūras un apakštipus.

Klasiskie apakštipi ir: 

  • Stablecoins
  • Apmaiņas žetoni
  • Privātuma monētas
  • Centrālās bankas digitālā valūta (CBDC)

Turpmāk mēs parādīsim, kā atšķiras apakštipi. 

Stablecoin svarīgums

Visvairāk tirgotā kriptonauda ir Tether un tāpēc stablecoin. Šis nosaukums jau nozīmē, ka tā ir stabila valūta. Būtībā Stablecoin ir jābūt nodrošinājumam, rezervei. Ja rezerve ir pietiekami liela, parasti ļoti svārstīga kriptonauda iegūst iekšējo vērtību – atbilstošās valūtas vērtību. 

Iespējams, ka aizraujošākais stablecoin ir Svari. 

Investori jau var sākt pērkot Svarus Svarīgs fakts tirgotājiem par Stablecoins ir mazais svārstības. Tā kā tiem vajadzētu būt stabiliem, jūs nevarat sagaidīt lielu peļņu no maržas darījumiem. Tā vietā tie ir lieliski piemēroti regulāriem darījumiem.  

Apmaiņas žetoni – pakalpojumu risinājums

Vēl viens kriptovalūtu apakštips ir Exchange Token. Parasti tās ir kriptovalūtas, kuras izveidojusi kriptogrāfijas birža vai tirdzniecības platforma. Ar šāda apmaiņas marķiera palīdzību lietotāji var piekļūt konkrētā tirgus pakalpojumiem vai samazināt darījumu maksu, kad pērkot kriptos. Iespējams, vispazīstamākie apmaiņas žetoni ir Huobi žetons, Binance monēta un KuCoin. 

Privātuma monētas ļauj veikt anonīmus darījumus

Privātuma monētas ir arī kriptovalūtu apakštips. Šāda kriptovalūta ļauj veikt anonīmus un privātus darījumus. Attiecīgi nav publiskas informācijas par blokķēdē saglabātajām iesaistītajām pusēm. Pašlaik vissvarīgākās privātuma monētas ir Monero, Dash un ZCash. 

CBDC ir digitālā centrālās bankas nauda 

Pēdējais un jaunākais kriptovalūtu apakštips ir Centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC). Šādu kriptovalūtu izveido vai vismaz atbalsta centrālā banka. Pašlaik ir daudz projektu, kas pēta CBDC. 2020. gadā mēs, iespējams, pirmo CBDC, digitālo juaņu, varētu publicēt Ķīnas Tautas banka. Pat Eiropa ir paziņojusi, ka būs a digitālais eiro. Ilgtermiņā šķiet reāli, ka daudzas centrālās bankas publicēs atbilstošās digitālās valūtas. 

CBDC, visticamāk, iegūs atbilstību

Ir daudz veidu, kā klasificēt kriptovalūtas. Vienkāršākais veids, iespējams, ir kategorizēt tos, izmantojot terminus Bitcoin, altcoin vai Token. Īpaši aizraujoši ir fakts, ka gandrīz visu žetonu pamatā ir četras centrālās blokķēdes. Vissvarīgākais altcoin ir Ethereum. Galu galā, daudzi marķieri ir balstīti uz šo blokķēdi. 

Ir arī iespējams kategorizēt marķierus pēc to apakštipa. Stablecoins un apmaiņas monētas ir vissvarīgākās. Privātuma monētas var izmantot stabila lietotāju bāze, taču šajā ainā ir tikai daži jauni projekti. CBDC, visticamāk, iegūs aktualitāti jau tad, kad pirmais tiks izlaists. Neskatoties uz to, ir arī citi veidi, kā klasificēt kriptovalūtas. 

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me