Uzziniet, kā lasīt kriptogrāfijas diagrammas – galīgā rokasgrāmatas 1. daļa

Kā izlasīt šifrēšanas diagrammu ceļvedi

Mācīšanās lasīt kriptogrāfijas diagrammas ir būtiska prasme, ja vēlaties iesaistīties tirdzniecībā. To sakot, tehniskās analīzes un visa žargona mācīšanās iesācējiem var būt diezgan biedējoša. Tāpēc mēs esam uzrakstījuši šo ceļvedi, lai atvieglotu jūsu ceļojumu.

Uzziniet, kā lasīt šifrēšanas diagrammas - Ultimate Guide

PIEZĪME: Bullish kustība ir augšupejoša un pozitīva kustība, un lācīga kustība ir lejupejoša vai negatīva kustība. Buļļi / pircēji vēlas paaugstināt tirgus cenu, pērkot kriptogrāfiju, un lāči / pārdevēji, pārdodot kriptogrāfiju, ņem zemāk esošo tirgus cenu.

Uzziniet, kā lasīt šifrēšanas diagrammas – Ultimate Guide

Kas ir Dova teorija?

Ir svarīgi zināt Dova teoriju, lai labāk izprastu tehnisko analīzi. Dova teorijas pamatidejas ir šādas:

 • Cenu noteikšanas laikā tirgus visu ņem vērā. Visa esošā, iepriekšējā un gaidāmā informācija jau ir integrēta kārtējo aktīvu cenās.
 • Runājot par kriptogrāfiju, lietas, kas tiek uzskatītas par vairākiem mainīgajiem, piemēram, pašreizējās, pagātnes un nākotnes prasības, un jebkādi noteikumi, kas var ietekmēt kriptogrāfijas tirgu.
 • Cenu kustība nav gluži nejauša. Viņi biežāk seko tendencēm, un tas var būt gan ilgtermiņa, gan īstermiņa.
 • Tirgus analītiķi koncentrējas uz monētas cenu, nevis uz katru mainīgo, kas rada cenu izmaiņas.

Vēsture mēdz atkārtoties. Šī iemesla dēļ ir iespējams paredzēt tirgus uzvedību, jo tirgotāji reaģē tāpat, ja viņiem tiek piedāvāts noteikta veida modelis.

Dow teorijas seši principi

Dova teorijai ir seši pamati. Tie ir šādi:

# 1 Trīs tirgus kustības

Uzziniet, kā lasīt šifrēšanas diagrammas - Ultimate Guide

 • Galvenā kustība ir “galvenā kustība”, kas ir galvenā tendence un var ilgt no nepilna gada līdz vairākiem gadiem. Tas var būt bullish vai lācīgs.
 • Tad mums ir vidējas svārstības, kas ir sekundāra vai starpposma reakcija un var ilgt no desmit dienām līdz trim mēnešiem. Kopš iepriekšējās vidējās svārstības vai galvenās kustības sākuma tas parasti atgriež no 33% līdz 66% no primārajām cenu izmaiņām.
 • Visbeidzot, mums ir īsas svārstības vai nelielas kustības mainās atkarībā no tirgus spekulācijām no stundām līdz mēnesim vai ilgāk.

Šīs trīs kustības var notikt vienlaicīgi, piemēram, ikdienā nelielas kustības lācīgā sekundārajā reakcijā bullish primārajā kustībā.

# 2 Trīs tirgus tendenču fāzes

Ir trīs galveno tirgus tendenču fāzes:

Uzziniet, kā lasīt šifrēšanas diagrammas - Ultimate Guide

Uzkrāšanas fāze: Šis ir periods, kad zinoši investori sāk pirkt vai pārdot aktīvu, ņemot vērā vispārējo tirgus uztveri. Šajā tirgus fāzē aktīva cena daudz nemainās, jo šie zinoši investori ir mazākumā.

Absorbcijas (vai sabiedrības līdzdalības) posms: Galu galā tirgus piesaista šos “inteliģentos investorus”, un viņi seko viņu tendencei. Arvien vairāk cilvēku seko šīm tendencēm, līdz sākas niknas spekulācijas.

Izplatīšanas fāze: Pēc milzīgām spekulācijām ierobežotā aktīva piedāvājuma dēļ cena sāk samazināties, kad zinoši investori sāk izplatīt savus ieguldījumus tirgū. Tā rezultātā cenas sāk samazināties līdz ar apjomu.

# 3 Akciju tirgus atlaides visiem jaunumiem

Akciju tirgus iekļauj jaunu informāciju, tiklīdz tā kļūst pieejama. Pēc šo ziņu izlaišanas aktīva cena mainās, lai atspoguļotu šo jauno informāciju. Cena atspoguļo visu tirgus dalībnieku visu cerību, baiļu un cerību summu. Tirgus cenā tiek integrēti tādi faktori kā procentu likmju svārstības, cerību pelnīšana, ieņēmumu prognozes, galvenās vēlēšanas, produktu iniciatīvas utt..

# 4 Akciju tirgus vidējiem rādītājiem ir jāapstiprina viens otram

Lai saprastu, kā tas darbojas, apsveriet šo piemēru. Ir uzņēmums A un uzņēmums B. Pieņemsim, ka A ir rokdarbu uzņēmums, bet B ir transporta uzņēmums. A produktu pārvadāšanai A izmanto B pakalpojumu. Tagad, ja A iegūs vairāk biznesa, tad arī B iegūs vairāk biznesa, jo A vajadzēs B, lai pārvadātu savas preces un otrādi.

Tātad, ja ieguldītājs ir ieinteresēts ieguldīt uzņēmumā A, viņam jāaplūko uzņēmuma B. darbība. Šiem diviem vidējiem rādītājiem vajadzētu virzīties vienā virzienā. Ja šie divi vidējie rādītāji atšķiras, tad tas ir pazīme, ka tirgus tendence drīz var mainīties.

# 5 Tendences tiek apstiprinātas pēc apjoma

Dovs Džonss uzskata, ka apjoms ir sekundārs, tomēr svarīgs faktors cenu signālu atpazīšanai. Lielāko tendenču laikā apjoms reaģē šādi:

 • Augošās tendences laikā apjomam vajadzētu palielināties līdz ar cenas pieaugumu.
 • Lejupslīdes laikā apjoms samazinās, samazinoties cenai.

# 6 Tendences pastāvēs, līdz galīgie signāli pierāda, ka tās ir beigušās

Šis princips ir ļoti līdzīgs Ņūtona pirmajam kustības likumam, t.i., kustībā esošam objektam ir tendence palikt kustībā, ja vien uz to nerīkojas ārējs spēks. Tāpat Dow uzskata, ka tirgus joprojām ir tendence, neskatoties uz “tirgus troksni”. Noteikt tendences maiņu nav viegli.

Kas ir tehniskā analīze?

Tagad, kad mēs zinām sešus Dova teorijas principus, apskatīsim, kas ir tehniskā analīze. Tehniskā analīze ir rīks vai metode, ko izmanto, lai prognozētu valūtas pāra, kriptovalūtas pāra vai akciju iespējamo cenu kustību nākotnē. Tas var būt radošs un dinamisks, kas palīdz jums iegūt ļoti dziļu perspektīvu tirgū.

Uzziniet, kā lasīt šifrēšanas diagrammas - Ultimate Guide

Attēlu kredīts: xkcd

Neuztraucieties, tehniskā analīze nav tik sarežģīta vai biedējoša! Tātad, sāksim.

Dažādi šifrēšanas diagrammu laika rāmji

Kad tehniskais analītiķis pārbauda cenu diagrammu, kā arī tehniskos rīkus, viņiem ir jāņem vērā arī laika grafiki, ko viņi apsver. Tirgotāji visbiežāk pārbauda populārākos laika periodus:

 • 15 minūšu diagramma
 • Stundu diagramma
 • 4 stundu diagramma
 • Dienas grafiks (1 diena)

Tirgotāja izvēlētais laika grafiks ir tieši atkarīgs no viņa personīgā tirdzniecības stila. Tirgotāji kopumā iedalās divās kategorijās:

Tirgotāji dienas laikā: Tie ir tirgotāji, kuri vienas dienas laikā atver un aizver savu pozīciju. Tāpēc šie tirgotāji dod priekšroku īsiem laika grafikiem, piemēram, stundu, 15 minūšu vai pat 5 minūšu grafikiem.

Ilgtermiņa turētāji: Ilgtermiņa turētāji var ieņemt savu amatu no nedēļām līdz mēnešiem un gadiem. Šiem īpašniekiem ir lielāka vērtība, izmantojot stundu, 4 stundu, dienas vai pat nedēļas diagrammas.

15 min diagramma var būt ļoti nozīmīgs rādītājs dienas laikā tirgotājam, bet tas var nebūt tik svarīgs ilgtermiņa turētājam.

Kriptovalūtas tirgus ierobežojums

Monētas tirgus ierobežojumu aprēķina, izmantojot šo formulu:

Tirgus ierobežojums = Kopējais apgrozībā esošais piedāvājums * Katras monētas cena.

Citiem vārdiem sakot, tas ir monētas apgrozības piegādes un katras monētas cenas produkts. Ņemsim piemēru:

Ja “A monētas” apgrozībā ir 300 000 monētu un katras monētas vērtība ir 2 USD, A monētas tirgus ierobežojums būs 300 000 * 2 = 600 000 USD.

Jūs varat pārbaudīt 100 labāko kriptovalūtu tirgus ierobežojumus coinmarketcap.com.

Tirgus ierobežojums ir lielisks rādītājs, lai uzzinātu par monētas stabilitāti. Patiesībā dodieties uz coinmarketcap tieši tagad un pārbaudiet Bitcoin tirgus ierobežojumu. Šādi izskatās tā ikmēneša tirgus apjoms:

Uzziniet, kā lasīt šifrēšanas diagrammas - Ultimate Guide

Kā redzat, Bitcoin vērtība pēdējā mēneša laikā ir bijusi diezgan stabila. Tagad salīdziniet to ar MaidSafeCoin.

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

Kā redzat, salīdzinājumā ar Bitcoin, MaidSafeCoin ir daudz nepastāvīgāks.

Japāņu svečturu tabulas

Pārliecinoši populārākā tabula tur. Ja esat pat apmeklējis biržas vietni, pastāv iespēja, ka esat to redzējis jau iepriekš:

Uzziniet, kā lasīt šifrēšanas diagrammas - Ultimate Guide

Iepriekš redzamā diagramma ir BTC / USDT ikdienas sveces diagramma Binance. Tas, ko mēs tagad darīsim, ir palīdzēt jums saprast no šiem skaistajiem modeļiem. Pirmais, ko pamanīsit, ir sarkanie un zaļie svečturi, kas guļ viens pēc otra. Katra svece parāda aktīvu cenu kustību noteiktā laika intervālā.

Tātad, ko katrs no šiem svečturiem pārstāv?

Kopā ar noslēguma cenu katra svece parāda sākuma cenu, zemāko un augstāko cenu attiecīgajā laika periodā, kā arī noslēguma cenu. Kā redzat, ir arī svečturi, zaļā un sarkanā svece.

Uzziniet, kā lasīt šifrēšanas diagrammas - Ultimate Guide

Katrai svecei ir ķermenis un pāris ēnas, kas no tās lien ārā. Virsraksts parāda atšķirību starp sākuma un noslēguma cenu. Ēnas parāda, cik augstas vai cik zemas ir bijušas attiecīgi šīs sākuma un beigu cenas. Zaļajā svecē augšējā ēna ir tuvu cena, savukārt apakšējā ēna ir atvērta cena un otrādi sarkanām svečturiem.

Šo svečturu skaistums ir tas, ka tas skaidri parāda, kur tieši tirgus ir pagriezies, un palīdz jums noteikt dažādus modeļus, kas var palīdzēt jums paredzēt tirgus darbību.

To sakot, aplūkosim trīs bullish un bearish apgriešanās modeļus mūsu svečturu diagrammā.

Bullish Reversal Patterns

# 1 Āmurs

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

Āmurs ir vienas sveces raksts, kuram ir:

 • Augšējās ēnas maz vai nav
 • Cenu slēgšana diapazona augšējā ceturksnī
 • Apakšējā ēna ir divas vai trīs reizes lielāka par ķermeņa garumu

Āmurs ir bullish apgriešanās modelis, kas veidojas pēc cenu krituma. Tātad, ko tas īsti nozīmē?

 • Atveroties tirgum, pārdevēji pārņēma kontroli pār to un samazināja cenu.
 • Tomēr pārdošanas perioda beigās pirkšanas impulss atkal atgriezās un paaugstināja cenu.
 • Šis impulss bija tik spēcīgs, ka noslēguma cena beidzās virs sākuma cenas.

Āmurs apzīmē vēršu maiņu un parāda, ka pircēji tirgū ienāk spēcīgi.

# 2 bullish apņemošais modelis

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

Bullish Engulfing Pattern ir 2 sveču modelis. Tas ir tas, kā jūs to atpazīstat:

Pirmā svece ir lācīga, bet otra – bullish.

Otrās sveces korpuss pilnībā nomāc un pārklāj pirmo sveci.

Ko nozīmē šis modelis:

 • Uz lāču sveces pārdevēji kontrolē.
 • Uz otrās sveces buļļi atsitās pretī ar spēcīgu mītiņu un pilnībā nomāca lāčus.

Iemesls, kāpēc tas ir tik lielisks rādītājs, ir tas, ka buļļiem ir arvien lielāks impulss

# 3 Rīta zvaigzne

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

Rīta zvaigzne ir 3 sveču vērša maiņas modelis, kas veidojas pēc cenas samazināšanās. Tas ir tas, kā jūs to atpazīstat:

 • Pirmajai svecei ir lācīgs raksturs.
 • Otrajai svecei ir ārkārtīgi mazs diapazons.
 • Trešā svece demonstrē agresīvu virzību uz augšu.

Kāpēc tā to dara?

 • Pārdevēji kontrolē, jo pirmajā svecē cena tiek slēgta zemāk.
 • Otrā svece ir intriģējoša, jo pircēji un pārdevēji šeit gandrīz viens otru atceļ.
 • Trešajā svecē pircēji pilnībā pārņem un aizver cenu augstāku.

Rīta zvaigžņu modelis jums saka, ka pārdevēji ir izsmelti pēc cīņas ar pircējiem un tirgus tagad ir vērojams.

Lāču maiņas modeļi

Tagad aplūkosim trīs lāču maiņas modeļus. Visi šie modeļi ir apgriezti trīs vēršu maiņas modeļiem.

# 1 Šaušanas zvaigzne

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

Krītošā zvaigzne ir 1 sveces lāča maiņas modelis. Tas ir tas, kā jūs to atpazīstat:

 • Maza vai mazāka ēna.
 • Cena tiek aizvērta diapazona apakšdaļā ¼.
 • Augšējā ēna ir apmēram 2 vai 3 reizes lielāka par ķermeņa garumu.

Ko tas nozīmē?

Pircēji pārņēma kontroli pār tirgus atvēršanos un paaugstināja cenu.

Tuvumā lāčiem bija milzīgs pārdošanas spiediens.

Pārdošanas impulss bija tik spēcīgs, ka tas pārņēma buļļus.

Īsāk sakot, šaušanas zvaigzne nozīmē lāču maiņu un parāda, ka pārdevēji tirgū ienāk spēcīgi.

# 2 Lācīgs apņemošs raksts

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

Bearish Engulfing Pattern ir 2 sveču lācīgs maiņas svečturis.

Tātad, kā jūs atpazīstat šo modeli?

 • Pirmajai svecei ir bullish raksturs.
 • Otrā svece ir lācīga un pietiekami liela, lai nomāktu pirmo sveci.

Tas ir tas, ko nozīmē Bearish aizraujošais modelis:

 • Pirmajā svecē pircēji kontrolē.
 • Tomēr pārdevēji pārņem un pārdošanas impulss ir tik spēcīgs, ka tirgus tiek slēgts zemāk nekā iepriekšējais sveces zemais līmenis.

Lāču aizraujošais raksts vēsta, ka pārdevēji ir pārņēmuši pircējus un tagad kontrolē tos

# 3 Vakara zvaigzne

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

Vakara zvaigzne ir 3 sveču lācīgs maiņas svečturis. Tas ir tas, kā jūs atpazīstat šo modeli:

 • Pirmajai svecei ir vērsts aizvēršanās.
 • Otrajai svecei ir mazs diapazons.
 • Trešajai svecei ir agresīvs lācīgs aizvērums.

Ko nozīmē šis modelis?

 • Pirmā svece liecina, ka pircēji ir pārņēmuši kontroli un noslēguši cenu augstāku.
 • Otrā svece ir atdalīšanās starp buļļiem un lāčiem.
 • Trešā svece parāda, ka bullish impulss ir izsmelts un pārdevēji ir pārņēmuši.

Vakara zvaigzne stāsta, ka pircēji ir izsmelti, un pārdevēji uz brīdi kontrolē.

Relatīvā spēka indekss

Relatīvā stipruma indekss jeb RSI mēra tirgus cenu kustības spēku un ātrumu, salīdzinot kriptonauda pašreizējo cenu ar tās iepriekšējo sniegumu. Tas darbojas, salīdzinot neseno guvumu lielumu ar nesenajiem zaudējumiem, lai noteiktu, vai kriptogrāfija ir pārpirkta vai pārpirkta.

Formula izskatās šādi:

RSI = 100 – (100 / (1-RS))

Iepriekšminētajā vienādojumā RS ir monētu dienas vidējās vērtības attiecība pret monētas nolaišanās dienu vidējo rādītāju.

Tagad, par laimi, jums nav jācenšas kaut ko aprēķināt, jo apmaiņa to izdarīs jūsu vietā.

Apskatīsim, kā izskatās RSI grafiks. Mēs pārbaudīsim BTC / USDT diagrammu no binance.

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

Indikatoru izvēlnē mēs izvēlēsimies “RSI”.

Kad jūs to izdarīsit, zilā diagramma parādīsies zem svečturu diagrammas.

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

Paturiet prātā, mēs pārbaudām ikdienas RSI.

Labi, tāpēc, pārbaudot RSI diagrammu, jāņem vērā dažas lietas.

 • RSI svārstās no 0 līdz 100
 • Kad RSI konkrētai monētai tuvojas 70 vai pat šķērso 70, tiek uzskatīts, ka tā ir “pārpirkta” jeb attiecīgā kriptogrāfija tiek pārvērtēta, tāpēc tā var samazināties.
 • No otras puses, ja RSI tuvojas 30, tad kriptogrāfija ir nepietiekami novērtēta un, iespējams, drīz pieaugs vērtība.

Lai gan RSI ir diezgan noderīgs rādītājs, patiesība ir tāda, ka tas nav pasargāts no viltus pirkšanas un viltus pārdošanas signāla, ko var radīt vai nu liels mītiņš, vai ievērojams kriptogrāfijas cenas kritums. Tāpēc RSI vajadzētu būt rīkam, kuru izmantojat kopā ar citiem rādītājiem, lai prognozētu monētas nākotnes cenu.

Apskatīsim mūsu RSI diagrammu, it īpaši šajā sadaļā:

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

Ap 14. novembri BTC / USDT RSI nokritās zem 30 zemākpārdotajā apgabalā. Tomēr, tā kā tirgus bija pazeminājies, RSI beidzot palielinājās novembra beigās, nedaudz palielinājās ap 30, pirms beidzot palielinājās ap 17. decembri.

Kopā ar RSI jums vajadzētu arī izpētīt slīdošo vidējo un Bollinger joslas. Jūs varat uzzināt vairāk šeit.

Kas ir atbalsts un pretestība?

Tehniskajā analīzē atbalsts un pretestība ir iepriekš noteikti aktīva cenas līmeņi, par kuriem ir tendence mainīt tā tendenci. Šie līmeņi tiek apzīmēti ar vairākiem cenu pieskārieniem bez līmeņa izrāviena. Tirgotāji bieži pērk pie atbalsta un pārdod pretestībā. Lai redzētu, kā darbojas atbalsta un pretestības līmeņi, apskatīsim Bitfinex ikdienas BTC / USD diagrammu.

Atbalsts

Atbalsta līmenis ir tāds, kur aktīva cenai vairs nav tendences samazināties. Pārbaudiet zemāk redzamo diagrammu.

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

Pēc rūpīgas pārbaudes jūs redzēsiet, ka mēs esam izvēlējušies 3800 USD līniju kā atbalsta līmeni. Iemesls, kāpēc mēs to izvēlējāmies, ir tas, ka trijos atšķirīgos punktos (kā uzsver sarkanā lodziņš) tirgus nokrita līdz šim līmenim un pēc tam atkal pacēlās.

Tas var notikt vairāku iemeslu dēļ, kurus mēs apspriedīsim vēlāk. Tomēr, lai sniegtu īsu priekšstatu par dinamikas darbību, pārdevēji (vai lāči) pārdod aktīvu un pazemina cenu. Brīdī, kad cena nokrītas līdz noteiktam līmenim, šajā gadījumā 3800 USD un pircēji atkal iebrūk un “atlec” aktīvu cenu no šī līmeņa.

Ja pārdevējiem ir pietiekams impulss un viņiem patiešām izdosies pārkāpt šo līmeni, cena turpinās kristies, līdz tā sasniegs citu atbalsta līmeni. Piem. šajā diagrammā:

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

BTC / USD cena pārsniedza pirmo atbalsta līmeni (sarkanā līnija) un pēc tam atrada otro atbalsta līmeni (rozā līnija), no kura tā atlēca. Sarkanā līnija tagad kļūst par pretestības līmeni.

Pretestība

Pretestības līmenis ir punkts, kurā aktīva cena pārstāj pieaugt. Pārbaudiet zemāk redzamo diagrammu.

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

Pretestība ir pretēja atbalsta līmenim. BTC / USD ikdienas diagrammā tika konstatēta pretestība 4 250 USD. Kā redzat, diagramma atbilst līmenim četros atšķirīgos punktos un atlec. Lai parādītu, kā tas darbojas, pircēji iegādājas aktīvu, līdz aktīva cena pieaug. Tomēr, kad tas sasniedz 4250 USD, pārdevēji pārdod aktīvu.

Tomēr, ja pircējiem ir pietiekams impulss, lai pārkāptu pagājušos 4250 dolārus, tad cena turpinās pieaugt, līdz tā sasniegs citu pretestības līmeni. Pēc pārkāpuma 4 250 USD pretestības līmenis tagad kļūst par atbalstu. Pārbaudiet to:

Blockgeeks ceļvedis kriptogrāfisko diagrammu lasīšanai - 1. daļa

Šeit BTC / USD pārspēja 7000 USD pretestību (sarkanā līnija) un pēc tam sasniedza otro pretestību pie 7 800 USD.

Tirgus dalībnieki

Tātad, lai saprastu, kāpēc tirgus rada atbalsta un pretestības līmeni, jums ir jāsaprot tirgus psiholoģija. Tirgū parasti ir trīs veidu dalībnieki jebkurā cenu līmenī:

 • Tirgotāji, kuri iet ilgi un gaida cenas pieaugumu.
 • Tirgotāji, kuriem pietrūkst un gaida cenas kritumu.
 • Tirgotāji, kuri nezina, kuru ceļu iet.

# 1 Cena pieaug no atbalsta

Kad cena atlec no atbalsta līmeņa un paaugstinās, trīs dalībnieki reaģē šādi:

 • Tirgotāji, kuri iet ilgi, ir patiesi apmierināti ar tirgus stāvokli. Viņi var arī mēģināt vēl vairāk palielināt savu pozīciju, ja cena nokrītas līdz tam pašam atbalsta līmenim.
 • Tirgotāji, kuriem pietrūkst, var otrreiz uzminēt savu pozīciju un mēģināt pirkt vairāk, lai sasniegtu peļņu, jo cena atkal sasniedz atbalsta līmeni.

Tirgotāji, kuri iepriekš nav ienākuši tirgū, varētu vēlēties gaidīt, kamēr cena atgriezīsies līdz atbalsta līmenim, lai ienāktu tirgū.

Tātad šī atbalsta līnija kļūst par lielisku līmeni, kurā var iegādāties visus trīs tirgotāju veidus.

# 2 Cena samazinās, pateicoties atbalstam

Cena var nokrist, izmantojot atbalsta līmeni, un sasniegt atbalstu citā līmenī. Šajā gadījumā sākotnējais atbalsta līmenis kļūst par pretestību. Tātad trīs dalībnieki rīkojas šādi:

 • Tirgotāji, kuri iet ilgi, gaidīs, līdz cena sasniegs sākotnējo atbalsta līmeni, un pārdos savus aktīvus tur, lai ierobežotu zaudējumus.
 • Tas ir īso tirgotāju rokās, kuri vēlēsies vēl vairāk pievienot savu nostāju.

Visbeidzot, tirgotāji, kuri vēl nav ienākuši tirgū, nolems palikt nepietiekami.

Tātad šī atbalsta līnija kļūst par lielisku līmeni, kurā var pārdot visus trīs veidu tirgotājus.

Atbalsts un pretestība = tirgus emocijas

Lielākais cenu kustības faktors ir tādas emocijas kā bailes, alkatība, optimisms un pesimisms. Cenu diagrammu var uzskatīt par grafisku attēlojumu. Kad cena nokrītas līdz atbalsta līmenim, sākas alkatība / optimisms un garie tirgotāji iegādājas aktīvu, lai papildinātu savu pozīciju. Tikmēr īstermiņa tirgotāji nopirks vairāk, lai segtu zaudējumus.

Tagad, kad arvien vairāk tirgotāju iepērkas, ganāmpulka mentalitāte sākas un cena paaugstinās no atbalsta līnijas. Līdzīgi, kad cena paaugstinās, tirgotājiem rodas bailes / pesimisms, un viņi pārdod savus aktīvus, lai pārliecinātos, ka viņiem nav zaudējumu.

Iemesls, kāpēc emocionālie cenu līmeņi, piemēram, atbalsts un pretestība, ir tik nozīmīgi, ir tas, ka tie piesaista lielu uzmanību un rada gaidas. Šī uzmanība piesaista lielu skaitu apjomu un tirgotāju.

Secinājums: kā lasīt kriptogrāfijas diagrammas

Līdz šim mēs esam apsprieduši tirgus ierobežojumus, svečturus un relatīvā stipruma indeksu. Otrajā daļā mēs runāsim par tendenču līnijām, mainīgajiem vidējiem rādītājiem un Bollinger joslām. Neuztraucieties, tas nav tik biedējoši, kā izklausās!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map