Bitcoin dakšas?

Atjaunināts 2019. gada maijā

TLDR: Bitcoin dakšas ir dažādi definētas kā izmaiņas protokolā bitcoin tīklā vai kā situācijas, kas rodas “kad diviem vai vairākiem blokiem ir vienāds bloka augstums”. A dakša ietekmē noteikumu derīgumu.

Ātrs jautājums, pirms mēs sākam.

Dodieties uz Google un meklējiet, cik daudz kriptogrāfiju sauc par “Bitcoin *kaut ko* ”. Tas neaizņems ilgu laiku, bet tas būs ārkārtīgi izgaismojošs. Jūs, iespējams, sastapsieties ar Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Private, Bitcoin Unlimited, Bitcoin XT utt.

Šajā ceļvedī mēs izdomāsim šo neprātu. Tomēr nepietiek tikai zināt, kas ir katra no šīm dakšām. Mums jāzina, kāpēc šīs dakšas vispār parādījās.

Lai to izdarītu, mums ir jāiepazīstas ar diskusijām par mērogojamību.

Bitcoin Forks: Pilnīga visaptveroša rokasgrāmata

Pirms mēs tajā iekļaujamies, ja vēlaties uzzināt vairāk par bitcoin, apmeklējiet mūsu kursu.

Kā darbojas Bitcoin darījumi?

Bitcoin iepazīstināja ar nezināmu vīrieti / sievieti / grupu ar pseidonīmu Satoshi Nakamoto savā, nu jau leģendārajā, pētījumā “Bitcoin: Peer-to-Peer Electronic Cash System”. Tas, ko bitkoīns nodrošināja, bija vienādranga decentralizēta digitālās valūtas sistēma. Visa bitcoīna sistēma darbojas pateicoties cilvēku grupai, ko sauc par “kalnračiem”..

Ko tad šie kalnrači dara? Divas lielākās aktivitātes, ko viņi veic, ir:

 • Kalnrūpniecība blokiem.
 • Darījumu pievienošana blokiem.

Kalnrūpniecība blokiem

Visi kalnrači izmanto savu skaitļošanas jaudu, lai meklētu jaunus blokus, ko pievienot blokķēdei. Process notiek pēc “darba pierādīšanas” protokola un, tiklīdz ir atklāts jauns bloks, par atklājumu atbildīgie kalnrači saņem atlīdzību, kas pašlaik ir noteikta 12,5 bitkoīni (tas tiek samazināts uz pusi pēc katriem 210 000 blokiem), tomēr tas nav vienīgais stimuls, kas kalnračiem ir.

Darījumu pievienošana blokiem

Kad grupa kalnraču atklāj un iegūst jaunu jaunu bloku, viņi kļūst par šī bloka pagaidu diktatoriem. Pieņemsim, ka Alisei ir jāsūta 5 bitcoīni Bobam, viņa fiziski nesūta viņam naudu, kalnračiem šis darījums faktiski jāpievieno ķēdes blokiem, un tikai pēc tam šis darījums tiek uzskatīts par pabeigtu. Lai šos darījumus pievienotu blokiem, kalnrači var iekasēt maksu. Ja vēlaties, lai jūsu darījums tiktu ātri pievienots šiem blokiem, kalnračiem varat piešķirt lielāku maksu, lai tā sacītu..

Lai darījums būtu derīgs, tas jāpievieno ķēdes blokam. Tomēr tad, kad rodas problēma, ķēdes bloka lieluma ierobežojums ir 1 MB, un vienlaikus var veikt tikai tik daudz darījumu. Iepriekš to varēja pārvaldīt, bet pēc tam notika kaut kas, kas padarīja šo milzīgu problēmu, bitcoīns kļuva slavens!

Bitcoin mērogojamības problēma aka Vai lielumam ir nozīme?

Jā, bitkoīns kļuva populārs, un līdz ar to nāca arī sava virkne problēmu. Šajā diagrammā varat redzēt darījumu skaitu mēnesī:

Bitcoin Forks: Pilnīgi visaptverošs Blockgeeks ceļvedis

Attēlu avots: Wikipedia

Kā redzat, ikmēneša darījumu skaits tikai palielinās, un ar pašreizējo 1 MB bloka lieluma ierobežojumu bitcoin var apstrādāt tikai 4,4 darījumus sekundē. Kad bitcoin pirmo reizi tika izveidots, izstrādātāji pēc konstrukcijas uzlika 1 MB lieluma ierobežojumu, jo viņi vēlējās samazināt surogātpasta darījumus, kas var aizsprostot visu bitcoin tīklu.

Tomēr, palielinoties darījumu skaitam ar lēcieniem, pieauga arī bloku aizpildīšanas ātrums. Biežāk cilvēkiem nācās gaidīt, kamēr tika izveidoti jauni bloki, lai viņu darījumi notiktu. Tas radīja neizpildītu darījumu apjomu, faktiski vienīgais veids, kā padarīt jūsu darījumus prioritārus, ir samaksāt pietiekami lielu darījumu maksu, lai piesaistītu un stimulētu kalnračus noteikt jūsu darījumu prioritāti.

Tas ieviesa sistēmu “aizstāt ar maksu”. Būtībā tas darbojas šādi. Pieņemsim, ka Alise sūta 5 bitcoīnus Bobam, taču darījums nenotiek neizpildīto līdzekļu dēļ. Viņa nevar “izdzēst” darījumu, jo reiz iztērētie bitkoini nekad nevar atgriezties. Tomēr viņa var veikt vēl vienu 5 bitkoīnu darījumu ar Bobu, bet šoreiz ar darījumu maksu, kas ir pietiekami augsta, lai stimulētu kalnračus. Kalnračiem ievietojot viņas darījumu blokā, tas arī pārrakstīs iepriekšējo darījumu un padarīs to par spēkā neesošu.

Kaut arī “aizstāt ar maksu” sistēma ir rentabla kalnračiem, tas ir diezgan neērti lietotājiem, kuriem, iespējams, nav tik labi darīt. Patiesībā šeit ir grafiks par gaidīšanas laiku, kas lietotājam būs jāpārdzīvo, ja viņš samaksāja minimālās iespējamās darījumu nodevas:

Bitcoin Forks: Pilnīgi visaptverošs Blockgeeks ceļvedis

Attēla pieklājība: Business Insider.

Ja jūs maksājat pēc iespējas zemākas darījumu maksas, jums būs jāgaida vidējais laiks 13 minūtes, līdz jūsu darījums tiks veikts.

Mērogojamības problēmas risināšana

Tagad mērogojamības jautājumam uz papīra ir ļoti vienkāršs risinājums. Ja problēma ir tāda, ka bloks nav pietiekami liels, lai ņemtu vērā vairāk darījumu, vienkārši palieliniet bloka lielumu!

Tomēr tas nav tik vienkārši, kā tas, un šī problēma ir diezgan daudz radījusi tik daudz dažādu bitcoin dakšu. Bitcoin kopiena tika sadalīta divās daļās, un viņi abi iebilda par un pret bloka lieluma palielināšanu.

Argumenti par bloka lieluma palielināšanu

 • Bloka lieluma palielināšana faktiski darbojas kalnrača labā: Palielināts bloka lielums nozīmēs darījumu palielināšanu par bloku, kas savukārt palielinās darījumu maksu skaitu, ko kalnrači var veikt no bloka ieguves..
 • Bitcoin ir jāpieaug vairāk un jābūt pieejamākam “parastajam cilvēkam”. Ja bloka lielums nemainās, pastāv reāla iespēja, ka maksa par darījumiem pieaugs un pieaugs. Kad tas notiks, parastais cilvēks nekad to nevarēs izmantot, un to izmantos tikai bagātās un lielās korporācijas. Tas nekad nav bijis Bitcoin mērķis.
 • Izmaiņas nenotiks uzreiz, tās pakāpeniski notiks laika gaitā. Vislielākās bailes, kas cilvēkiem rodas, runājot par bloka lieluma maiņu, ir tas, ka vienlaikus tiks ietekmētas pārāk daudzas lietas un tas radīs lielus traucējumus. Tomēr cilvēki, kuriem ir “bloku lieluma palielināšanās”, domā, ka tās ir nepamatotas bailes, jo lielākā daļa izmaiņu tiks risinātas noteiktā laika periodā.
 • Jau tagad ir liels atbalsts bloku lieluma palielināšanai, un cilvēki, kuri nesasniedz laiku, var palikt aiz muguras.

Argumenti pret bloku lieluma palielināšanos

 • Kalnrači zaudēs stimulu, jo samazināsies darījumu maksa: Tā kā palielināsies bloku lielums, darījumi tiks viegli ievietoti, kas ievērojami samazinās darījumu maksu. Pastāv bažas, ka tas var mazināt kalnraču stimulu un viņi var pāriet uz zaļākām ganībām. Ja kalnraču skaits samazinās, tas samazinās kopējo Bitcoin hash likmi.
 • Bitcoins nevajadzētu izmantot ikdienas vajadzībām: Daži kopienas locekļi nevēlas, lai bitcoīns tiktu izmantots ikdienas ikdienas darījumos. Šie cilvēki uzskata, ka bitkoiniem ir augstāks mērķis nekā vienkārši ikdienas valūta.
 • Tas izraisīs lielāku centralizāciju: Tā kā palielināsies tīkla lielums, palielināsies arī apstrādei nepieciešamais apstrādes jaudas apjoms. Tādējādi tiks izņemti visi mazie ieguves baseini un ieguves tiesības tiks piešķirtas tikai liela mēroga baseiniem. Tas savukārt palielinās centralizāciju, kas ir pretrunā ar bitkoīnu būtību.
 • Tas sadalīs kopienu: Bloka lieluma palielināšanās neizbēgami izraisīs dakšu sistēmā, kas veidos divus paralēlus bitkoīnus un tādējādi sadalīs kopienu šajā procesā. Tas var sagraut harmoniju sabiedrībā. Faktiski tas ir svarīgs punkts, kas mums ir jāizskata tūlīt.

Dakšu dilemma

Viens no lielākajiem iemesliem, kāpēc daudzi cilvēki nevēlas bloku lieluma palielināšanos, ir dakšu dilemmas dēļ. Pareizāk sakot, bloka izmēra palielināšanās novedīs pie cietas dakšas. Neuztraucieties, mēs jums pateiksim, ko nozīmē “cietā dakša” un “mīksta dakša”. Bet pirms tam sapratīsim, ko nozīmē “dakša” blokķēdes kontekstā.

Dakša ir stāvoklis, kad blokķēdes stāvoklis sadalās ķēdēs, kur tīkla daļai ir atšķirīga perspektīva darījumu vēsturei nekā citai tīkla daļai. Būtībā tas ir dakša, tā ir atšķirība blokķēdes stāvokļa perspektīvā.

Kā mēs iepriekš apspriedām, ir divu veidu dakšas:

 • Mīksta dakša.
 • Cietā dakša.

Kas ir mīksta dakša?

Ikreiz, kad ķēde ir jāatjaunina, to var izdarīt divējādi: mīksta dakša vai cieta dakša. Iedomājieties mīksto dakšiņu kā programmatūras atjauninājumu, kas ir savietojams ar atpakaļejošu datumu. Ko tas nozīmē? Pieņemsim, ka klēpjdatorā izmantojat MS Excel 2005 un vēlaties atvērt izklājlapu, kas iebūvēta programmā MS Excel 2015, joprojām varat to atvērt, jo MS Excel 2015 ir savietojama ar atpakaļejošu datumu.

BET, sakot, ka ir atšķirība. Visi atjauninājumi, kurus varat baudīt jaunākajā versijā, jums nebūs redzami vecākajā versijā. Atkal atgriežoties pie mūsu MS Excel līdzības, pieņemsim, ka ir kāda funkcija, kas ļauj ievietot GIF izklājlapā 2015. gada versijā, jūs neredzēsiet šos GIF 2005. gada versijā. Tātad būtībā jūs redzēsiet visu tekstu, bet neredzēsiet GIF.

Kas ir cieta dakša?

Galvenā atšķirība starp mīkstu dakšiņu un cieto dakšiņu ir tā, ka tā nav savietojama atpakaļ. Kad tas ir izmantots, vairs nav nekādas atgriešanās. Ja nepievienojat blokķēdes jauninātajai versijai, jūs nesaņemat piekļuvi nevienam no jaunajiem atjauninājumiem vai nekādi nesadarbojat ar jaunās sistēmas lietotājiem. Padomājiet par PlayStation 3 un PlayStation 4. Jūs nevarat spēlēt PS3 spēles PS4 un nevarat spēlēt PS4 spēles PS3.

kas notiek

Andreas Antonopoulos šādi raksturo atšķirību starp cieto un mīksto dakšiņu: “Ja veģetāriešu restorāns izvēlētos pievienot ēdienkartei cūkgaļu, tas tiktu uzskatīts par cietu dakšiņu. ja viņi nolemtu pievienot vegāniskos ēdienus, visi, kas ir veģetārieši, joprojām varētu ēst vegānus, jums nav jābūt vegāniem, lai tur ēst, jūs joprojām varētu būt veģetārieši, lai tur ēst, un arī gaļas ēdāji varētu ēst tur, tāpēc tā ir mīksta dakša . ”

Labi, tāpēc jūs tagad zināt par dažādiem argumentiem par un pret bloku palielināšanu. Jūs zināt arī atšķirību starp mīkstu un cietu dakšiņu.

Tagad ir pienācis laiks iekļūt dažādās Bitcoin Forks

Bitcoin Core

Bitcoin dakšas

Galvenie akcenti

 • 2008. gada 31. oktobris: tiek publicēts Bitcoin ziņojums.
 • 2009. gada 3. janvāris: tiek radīts Genesis bloks.
 • 2009. gada 12. janvāris: pirmais Bitcoin darījums.
 • 2009. gada 16. decembris: tiek izlaista versija 0.2.
 • 2010. gada 6. novembris: tirgus ierobežojums pārsniedz USD 1 miljonu.
 • 2011. gada oktobris: Bitcoin pirmo reizi dakšas, lai izveidotu Litecoin.
 • 2012. gada 3. jūnijs: 181919. bloks, kas izveidots ar 1322 darījumiem. Tas ir līdz šim lielākais bloks.
 • 2012. gada jūnijs: tiek palaista Coinbase.
 • 2012. gada 27. septembris: tiek izveidots Bitcoin fonds.
 • 2014. gada 7. februāris: Mt. Gox kapāt.
 • 2015. gada jūnijs: BitLicense tiek izveidots. Šis ir viens no nozīmīgākajiem kriptovalūtas noteikumiem.
 • 2017. gada 1. augusts: Bitcoin atkal dakšas, lai izveidotu Bitcoin Cash.
 • 2017. gada 23. augusts: SegWit tiek aktivizēts.

Pirmkārt, mēs sākam ar visplašāko Bitcoin ieviešanu – Bitcoin Core. Saskaņā ar Bitcoin.org,

“Bitcoin Core ir ieprogrammēts izlemt, kurā blokķēdē ir derīgi darījumi. Bitcoin Core lietotāji pieņem darījumus tikai par šo blokķēdi, padarot to par Bitcoin blokķēdi, kuru vēlas izmantot visi pārējie. ”

Bitcoin kodols izlaiž programmatūras klientu ar nosaukumu Bitcoin core, kas sastāv gan no pilna mezgla programmatūras, lai pilnībā apstiprinātu blokķēdi, gan no bitcoin maka.

Runājot par diskusijām par bloku izmēru, Bitcoin Core risinājums bija Segwit, nevis tiešs bloka izmēra palielinājums. Pēc viņu domām, tā kā Segwit būtu mīksta dakša, nevis cietā dakša, tas ir labāks risinājums.

Segwit izmanto blakusķēdes, lai parakstu datus uzglabātu prom no galvenās bitcoin blokķēdes.

Sidechain kā jēdziens ir bijis bitcoin aprindās jau diezgan ilgu laiku. Ideja ir ļoti tieša; jums ir paralēla ķēde, kas iet kopā ar galveno ķēdi. Sānu ķēde tiks piestiprināta pie galvenās ķēdes, izmantojot divvirzienu tapu.

Tā izskatījās Blockstream sākotnējā ideja par Bitcoin blokķēdi un sānu ķēdi:

Bitcoin Forks: Pilnīgi visaptverošs Blockgeeks ceļvedis

Attēla pieklājība: Bitcoin Magazine

Dr Peter Wiulle, kurš bija daļa no Blockstream komandas, domāja pievienot šai sānu ķēdei papildu funkciju.

Šī funkcija ietvers visu darījumu paraksta datus, atdalot tos no procesa galvenās ķēdes. Šī funkcija tiktu saukta Segregētais liecinieks jeb Segvits.

Tas varētu izskatīties kā bloks, kad tas ievieš Segwit:

maina bitcoin bloku

Tātad, noņemot parakstu datus no darījumiem, ar vienu akmeni tika nogalināti divi putni, bloka telpa kļuva tukšāka un darījumi kļuva brīvi kaļami. Tomēr bija vēl viena lieta, pie kuras bija jāpiestrādā. Segwita aktivizēšana bija iespējama tikai caur cieto dakšiņu, no kā visi gribēja izvairīties. Izstrādātāji vēlējās aplūkot mīksto dakšu alternatīvas. Tas bija tad, kad Lūks Dašjrs sita zeltu.

Segwit kā mīksta dakša

Lai izmantotu segwit kā mīkstu dakšiņu, izstrādātājiem bija jānāk klajā ar 2 ģeniāliem jauninājumiem. Tie ir šādi:

 • Sakārtojiet parakstu datus sānu ķēdēs Merkles koka formā.
 • Saglabājiet daļu parakstu datu jaunā bloka daļā.

Tas ne tikai nodrošināja, ka Segwit ieviešana bija mīksta dakša, bet arī palielināja bloku lieluma ierobežojumu. Tas bija nozīmīgs sasniegums, taču ne visi bija apmierināti ar šo risinājumu. Faktiski tas tieši noveda pie Bitcoin Cash izveidošanas, par kuru mēs runāsim vēlāk.

Bet pirms mēs to izdarām, mums ir jāizmaksā daži no agrīnajiem Bitcoin Forks.

BTC / USD ikmēneša analīze

Pēc avārijas no 2017. gada decembra maksimuma Bitcoin nesen ir redzējis trīs secīgus bullish mēnešus pēc sešiem taisniem lāču mēnešiem. 2019. gada aprīlī buļļiem pirmo reizi kopš 2018. gada novembra izdevās pārkāpt 5600 USD līmeni.

Jaunākās BTC cenas

bitcoin dakšas

Pēdējo 6 dienu laikā BTC cena ir pieaugusi no USD 5 200 līdz USD 550, pirms 3. maijā tā pārspēja USD 5 600.

Darījumu skaits dienā

bitcoin dakšas

Pēdējo dienu laikā ikdienas darījumu skaits ir svārstījies no 350 000 līdz 400 000. Tomēr 2. maijā ikdienas darījumu skaits pārsniedza 450 000.

Darījuma kopējā vērtība dienā (BTC)

bitcoin dakšas

Kopējās darījumu maksas 30. aprīlī un 3. maijā pārsniedza 80 BTC. Mūsu datu kopā vidējās darījumu maksas bija 69,33 BTC. Tagad aplūkosim dažus no agrajiem Bitcoin Forks.

Bitcoin XT

Bitcoin Forks: Pilnīgi visaptverošs Blockgeeks ceļvedis

Bitcoin XT bija pirmā ievērojamā bitkoina protokola dakša, un tā bija plaši izplatīta plašsaziņas līdzekļos. Maiks Hērns uzsāka programmatūru 2014. gada beigās, lai iekļautu dažas izmaiņas, kuras viņš ierosināja Bitcoin Core. Viņa Bitcoin uzlabošanas priekšlikums (BIP 64) aicināja pievienot “nelielu P2P protokola paplašinājumu, kas veic UTXO uzmeklēšanu, ņemot vērā punktu kopu.

Vienkāršāk sakot, viņš centās palielināt Bitcoin darījumu skaitu no 7 / sek līdz 24 / sek, un veids, kā viņš to darīja, bija:

 • Bloka lieluma palielināšana no 1 MB līdz 8 MB.
 • Pārliecinieties, ka bloku izmērs automātiski dubultojas ik pēc 2 gadiem.

Šī dakša būtu pilnībā aktivizējusies, kad 75% kalnraču piekritīs izmaiņām.

XT agrīnā stadijā ieguva lielu interesi, jo vairāk nekā 1000 mezgli savu programmatūru palaida 2015. gada vasaras beigās, tomēr interese drīz sāka samazināties, jo 75% slieksnis netika sasniegts līdz 2016. gada sākumam, pēc iespējas ātrākam pārejas datumam.

Bitcoin Forks: Pilnīgi visaptverošs Blockgeeks ceļvedis

Attēls: aktīvo Bitcoin XT mezglu skaits, izmantojot monētu. Deju.

Jāņem vērā:

 • XT sasniedza 1080 mezglu maksimumu 2015. gada 24. augustā.
 • Pašlaik tīklā ir tikai 2 mezgli.

Bitcoin Classic

Bitcoin Forks: Pilnīgi visaptverošs Blockgeeks ceļvedis

Kaut arī Bitcoin XT eksperiments neizdevās, daži kopienas locekļi joprojām uzskatīja, ka bloku lieluma palielināšana bija veids, kā iet uz priekšu. Tādējādi radās Bitcoin Classic, kura mērķis bija palielināt bloku lielumu no 1 MB līdz 2 MB, pretstatā 8 MB.

Tāpat kā XT, arī Classic sāka redzēt sākotnējo interesi par aptuveni 2000 mezgliem, izmantojot programmatūru, tomēr laika gaitā to skaits dramatiski samazinājās.

Bitcoin Forks: Pilnīgi visaptverošs Blockgeeks ceļvedis

Attēls: aktīvo Bitcoin Classic mezglu skaits, izmantojot monētu. Deju.

2017. gada 10. novembrī Bitcoin Classic pārtrauca darbību un paziņoja, ka “Bitcoin Cash tagad ir vienīgā cerība, ka Bitcoin kļūs mērogojams. ”

Bitcoin Unlimited (BU)

Bitcoin Forks: Pilnīgi visaptverošs Blockgeeks ceļvedis

Bitcoin Unlimited, gluži tāpat kā XT un Classic, ir Bitcoin Core dakša, tomēr atšķirībā no šiem diviem Unlimited nav noteikts ierobežojums. Bitcoin Unlimited piešķir saviem lietotājiem iespēju izvēlēties jebkuru bloka izmēru, ar kuru viņi vēlas iet. Ierobežojums, kas tīklā panāk vairākuma vienprātību, būtu jaunais bloka izmēra ierobežojums.

Bitcoin Unlimited atrada atbalstu no Roger Ver, Antpool, bitcoin.com, BTC.TOP, GBMiners un ViaBTC. Apmeklēsim aktīvo mezglu skaitu laika gaitā, izmantojot Bitcoin Unlimited, izmantojot coin.dance.

Bitcoin Forks: Pilnīgi visaptverošs Blockgeeks ceļvedis

Kā redzat, diagrammā ir daži ļoti pamanāmi kritumi. Šie kritumi notika dažu problēmu dēļ, kas ir nomocījuši Bitcoin Unlimited.

 • Kļūda BU izraisīja Bitcoin.com mīnus nederīgu bloku 2017. gada 2. februārī.
 • Pēc mezglu uzbrukuma pēc kļūdas BU mezgli samazinājās no 780 līdz 370 2017. gada 14. martā.
 • 70% BU mezglu avarēja atmiņas noplūdes dēļ 24. aprīlī.
 • 70% BU mezglu atkal tika bezsaistē 8. maijā. Saskaņā ar izstrādātāja Andrea Suisani teikto, tas notika Xthin protokola dēļ.

Bitcoin Unlimited izstrādātāji joprojām uztur savas programmatūras izdevumu, kas darbojas uz Bitcoin Cash ar nosaukumu “BU Cash”.

Bitcoin XT, Bitcoin Classic un Bitcoin Unlimited ir visas Bitcoin Core programmatūras dakšas. Tas, ko mēs redzēsim tagad, ir pašas Bitcoin kriptonauda.

Tāpēc sāksim ar ilgāku laiku ….

Bitcoin Gold (BTG)

Bitcoin Forks: Pilnīgi visaptverošs Blockgeeks ceļvedis

kas notiek

Bitcoin Gold ir cieta BTC dakša, kas notika blokā 491407, 2017. gada 24. oktobrī. Iemesls, kāpēc šī dakša notika, bija Bitcoin uztvertās kalnrūpniecības centralizācijas dēļ..

Bitcoin seko darba pierādīšanas protokolam un veic ASIC ieguvi. Tādēļ cilvēkiem un organizācijām, kas var atļauties ātrāku un jaudīgāku ASIC, parasti ir lielākas izrakteņu ieguves iespējas nekā citiem.

Tā rezultātā bitcoīns nav tik decentralizēts, kā vēlas. Pārbaudīsim hashrate izplatīšanas diagrammu:

Bitcoin Forks: Pilnīgi visaptverošs Blockgeeks ceļvedis

Kā redzat, vairāk nekā 50% no Bitcoin hashrate pieder tikai 3 ieguves baseiniem vien.

Tāpēc radās Bitcoin Gold, kas kā atmiņas algoritmu izmanto cieto atmiņu sha-256 vietā. Šīs nelielās korekcijas dēļ BTIC nevar iegūt ASIC, tos var iegūt, izmantojot GPU.

Vēl viena “interesanta” lieta, ko izdarīja BTG komanda, bija pēcaknēšana. Viņi ieguva 100 000 monētu tūlīt pēc dakšas, ātri iegūstot 8000 blokus ar 12,5 BTG vienā blokā. Šīs monētas tika izmantotas diviem mērķiem:

 • Lielākā daļa no tām tika nodotas “fondā” un tiks izmantotas ekosistēmas izaugsmei un izpētei.
 • 5% no 100 000 monētām tika rezervēti komandai kā prēmija.

51% uzbrukums

Tomēr, neskatoties uz viņu filozofiju, Bitcoin Gold cieta no tā 51% uzbrukums. Rezultātā viņi bija spiesti stingri dakšoties, lai decentralizētu ieguves jaukšanas jaudu.

BTG / USD ikmēneša analīze

BTG / USD ikmēneša analīze liecina, ka viņiem ir bijušas trīs secīgas bullish sesijas pēc kārtas. Trīs pēdējos mēnešos viņi visvairāk ieguva aprīlī.

Jaunākās BTG cenas

Jaunākās BTG cenas

Mūsu datu kopā BTG cena pēdējās trīs sesijās pārsniedza 16,40 USD. Cena pārsvarā ir bijusi USD 16 – $ 17 robežās. Vidējā cena datu kopā ir 16,33 USD.

Jaunākie BTG hašrāti (MH / s)

kas notiek

Kā redzam, Bitcoin Gold hashrate ir ievērojami zemāks nekā Bitcoin. Mūsu datu kopā BTG hashrate tikai divas reizes pārsniedza 3 MH / s. Vidējais BTG hashrate mūsu datu kopā ir 3,01 MH / s.

Darījumu maksa kopā (USD)

kas notiek

Iepriekš redzamajā diagrammā ir parādīta visa dienā nosūtīto darījumu maksu summa USD. Kā redzam, kopējā darījumu maksa divreiz pārsniedza 3,5 USD. Mūsu datu kopā nosūtītā vidējā darījumu maksa ir 3,08 USD.

Dienas tirdzniecības summa (BTG)

maina bitcoin bloku

Mūsu datu kopā dienas tirdzniecības summa tikai vienu reizi pārsniedza 1000 BTG, un tas bija 3. maijā. Kopumā tas pārsniedza 800 BTG četrās no sešām dienām. Vidējais mūsu datu kopā nosūtītā Bitcoin Gold daudzums ir 882,17 BTG.

Bitcoin Private (BTCP)

Bitcoin Forks: Pilnīgi visaptverošs Blockgeeks ceļvedis

kas notiek

Bitcoin Private hardfork notika 2018. gada 28. februārī blokā 511346. BTCP ir ZClassic un Bitcoin apvienošanās. Pati ZClassic ir ZCash dakša, kuru izstrādāja blockchain izstrādātājs Rhett Creighton.

BTCP ir divas funkcijas, kas padara to diezgan atšķirīgu no Bitcoin:

 • Pirmkārt, tas izmanto ZClassic atmiņas cietās equihash algoritmu, padarot to ASIC izturīgu.
 • Otrkārt, tas lietotājiem dod iespēju ģenerēt vai nu publiskas, vai privātas adreses. Privātās adreses darbojas, izmantojot zk-SNARKs.

Zk-Snarks nozīmē saīsinājumu “Zero-Zoom Lakoth Non-Interactive Argument of Knowledge”. Tās izmantošana mūsdienu blokķēdes tehnoloģijās ir milzīga.

Nulles zināšanu pierādījumi radās 1980. gados, pateicoties MIT pētnieku Shafi Goldwasser, Silvio Micali un Charles Rackoff darbam. Viņi strādāja pie problēmām, kas saistītas ar interaktīvām pierādījumu sistēmām, kur Prover apmainās ar verificētāju (vairāk par pierādītājiem un verificētājiem vēlāk), lai pārliecinātu viņus, ka viņiem ir zināms zināms pierādījums, nedeklarējot, kas šīs zināšanas ir.

Lai darbotos nulles zināšanu pierādījums, tam jāatbilst noteiktiem parametriem:

 • Pilnība: Ja apgalvojums ir patiess, tad godīgu pārbaudītāju par to var pārliecināt godīgs sakāmvārds.
 • Stingrība: Ja sakāmvārds ir negodīgs, viņi melojot nevar pārliecināt verificētāju par paziņojuma pamatotību.
 • Nulles zināšanas: Ja apgalvojums ir patiess, verificētājam nebūs ne jausmas, kas apgalvojums patiesībā ir.

BTCP jaunākās vērtības

kas notiek

Bitcoin Private cena ir lielā mērā svārstījusies no 0,20 līdz 0,25 dolāriem. Vienīgais izņēmums bija 30. aprīlī, kad tas sasniedza USD 0,315. Vidējā BTCP cena mūsu datu kopā ir 0,23 USD.

Jaunākie 24 stundu sējumi

kas notiek

BTCP 24 stundu tilpums ir ārkārtīgi svārstīgs. 3. maijā tā reģistrēja tik zemu kā 3977 USD, savukārt 29. aprīlī – 214 123 USD. Vidēji sasniegtais darījumu apjoms bija 89 265,50 USD.

Nesenie hašrāti (MSol / s)

kas notiek

Mūsu datu kopā jaukšanas ātrums 2. un 3. maijā pārsniedza 2 MSol / s ar attiecīgi 2,54 MSol / s un 2,38 MSol / s. Vidējais hashrāta daudzums mūsu datu kopā ir 1,88 MSol / s.

Bitcoin Cash

Bitcoin Forks: Pilnīgi visaptverošs Blockgeeks ceļvedis

bitcoin dakšas

Pagaidām visveiksmīgākā Bitcoin dakša ir Bitcoin Cash.

Tā Bitcoin Cash projekta vietne sevi definē: “Bitcoin Cash ir vienādranga elektroniskā nauda internetam. Tā ir pilnībā decentralizēta, bez centrālās bankas un tās darbībai nav vajadzīgas uzticamas trešās puses. ” Vai pamanījāt uzsvaru uz vārdiem “vienādranga elektroniskā skaidra nauda”? Tas tiek veikts pēc dizaina, jo bitcoin naudas pastāvēšanas galvenā motivācija ir atkarīga tikai no vairāk darījumu veikšanas, kā savā vidējā rakstā norāda Džimijs Songs.

Bitcoin Cash (BCH) ir daudz līdzīgs Bitcoin, taču tam ir dažas ļoti ievērojamas atšķirības:

 • Blokēšanas izmērs ir 8 MB.
 • Tam nebūs Segwit.
 • Tam nebūs funkcijas “aizstāt ar maksu”.
 • Tam būs aizsardzība pret atskaņošanu un izdzēšanu.
 • Tas piedāvā veidu, kā ātrāk pierādīt darba pierādīšanas grūtības nekā parastais 2016. gada bloka grūtības pielāgošanas intervāls, kas atrodams Bitcoin.

Tā kā BCH ir cietā darba rezultāts, ikviens, kam bija BTC, dabūja vienādu daudzumu monētu BCH. PĀRDOŠANA, ka maiņas laikā viņiem nebija BTC un cietā darba laikā bija viņu privātās atslēgas. Tāpēc tagad apskatīsim dažas interesantas Bitcoin Cash iezīmes.

Kā Bitcoin Cash novērš atkārtotus uzbrukumus?

Viena no labākajām Bitcoin Cash īpašībām ir tā, kā tā apiet vienu no lielākajām problēmām, ar kuru pēc krišanas var saskarties jebkura kriptovalūta, atkārtota uzbrukuma.

Kas ir atkārtojuma uzbrukums?

Atkārtota uzbrukums ir ļaunprātīgi atkārtota vai aizkavēta datu pārraide. Blokķēdes kontekstā tā ir darījuma veikšana, kas notiek vienā blokķēdē, un ļaunprātīgi tiek atkārtota citā blokķēdē. Piem. Alise sūta 5 BTC Bobam, atkārtotas uzbrukuma laikā viņa sūtīs viņam arī 5 BCH, kaut arī viņa nekad to nedomāja darīt.

Tātad, kā Bitcoin Cash novērš atkārtotus uzbrukumus? (dati ņemti no Andrē Čova atbildes steku apmaiņā)

 • Izmantojot no jauna definētu sighash algoritmu. Šis sighash algoritms tiek izmantots tikai tad, kad sighash karogam ir iestatīts 6. bits. Šie darījumi nebūtu derīgi ķēdē, kas nav UAHF, jo atšķirīgais sighashing algoritms radīs nederīgus darījumus.
 • Izmantojot OP_RETURN izvadi, kuras datiem ir virkne “Bitcoin: Peer-to-Peer Electronic Cash System”. Jebkuru darījumu, kurā ir šī virkne, Bitcoin naudas mezgli uzskatīs par nederīgu līdz 530 000. blokam. Būtībā pirms šī bloka jūs varat sadalīt monētas, vispirms veicot darījumus ar ķēdi, kas nav UAHF, vispirms ar izeju OP_RETURN un pēc tam veicot darījumus ar UAHF ķēdi otrajā vietā..

BCH / USD mēneša diagramma

kas notiek

Tāpat kā Bitcoin un Bitcoin Gold, arī Bitcoin Cash bija trīs bullish mēneši pēc kārtas. Februāris, marts un aprīlis ir pakāpeniski pieauguši.

BCH jaunākās cenas (USD)

Bitcoin Cash mūsu datu kopā divas reizes pārsniedza 270 USD. 30. aprīlī tas sasniedza zemāko līmeni (mūsu datu kopā) 243,54 USD. Mūsu datu kopā cena vidēji bija 262,83 USD.

Bitcoin Cash Vidējais haštrāts

bitcoin dakšas

Vidējais hashrate samazinājās aptuveni 29. un 30. aprīlī un pēc tam palielinājās. Trīs pēdējās dienas mūsu datu kopā vid. hashrate diapazons starp 2,30 un 2,32 EH / s.

Darījumu maksa dienā (USD)

bitcoin dakšas

Dati, kas izceļas jau pašā sākumā, ir 29. aprīlis, kad kopējās darījumu maksas tika nosūtītas satriecoši 746,61 USD. Bez tam kopējās darījumu komisijas pat vienu reizi nepārsniedza 200 USD. Mūsu datu kopā izsūtīto darījumu vidējā kopējā maksa ir 249,72 USD

Darījumu apjoms (miljonos)

bitcoin dakšas

Kopējais darījumu apjoms četrās no sešām mūsu datu kopas dienām pārsniedza 3 miljonus. Darījumu apjoms sasniedza maksimumu 2. maijā ar 3,39 miljoniem USD, savukārt 28. aprīlī tas sasniedza zemāko līmeni 2,04 miljonu USD apmērā. Kopumā vidējais darījumu apjoms ir 3,055 miljoni USD.

Dienas tirdzniecības summa (BCH)

kas notiek

Šeit mums ir BCH daudzums, kas tika tirgots dienā. Neskaitot 28. aprīli, piecās no sešām mūsu datu kopas dienām tirgoja vairāk nekā 40 000 BCH, sasniedzot maksimumu 57 053 3. maijā. Mūsu datu kopā vidēji dienā tika nosūtīti 46 932,50 BCH.

2018. gada novembrī Bitcoin Cash protokols sadalījās Bitcoin ABC (tagad pazīstams kā Bitcoin Cash) un Bitcoin SV.

Bitcoin SV

kas notiek

kas notiek

Kā jau teicām iepriekš, Bitcoin Cash sadalījās Bitcoin ABC un Bitcoin SV.

 • Bitcoin ABC: Bitcoin Adjustable Block Size Cap ir nometne, kuru vada Roger Ver un Bitmain izpilddirektors Jihan Wu
 • Bitcoin SV: Bitcoin Satoshi redzējumu vada Kreigs Raits (kurš apgalvo, ka ir Satoshi Nakamoto) un miljardieris Kalvins Ajre, lielākā BCH baseina CoinGeek īpašnieks.

Kāpēc notika šī sašķeltība? Galvenokārt divu iemeslu dēļ:

 • Bloka lielums.
 • Izmaiņas Bitcoin skriptā.

Bloka lielums

Bitcoin ABC vēlas bloka limitu 32 MB, bet Bitcoin SV – 128 MB bloku ierobežojumu, t.i., gandrīz 4 reizes lielāks par modernizēto Bitcoin ABC bloka lielumu.

Izmaiņas skriptā

Kā jūs jau zināt, Bitcoin darījumi tiek kodēti, izmantojot “Script”. Mums ir detalizēta divu daļu rokasgrāmata, kas palīdzēs jums saprast, kā darbojas skripts.

Viena lieta, kas jums šeit jāatceras, skripts ir mērķtiecīgi vienkārša un daudzpusīga valoda. Tā nav īpaši funkcionāla Turing-Complete valoda, piemēram, stingrība, kas tiek izmantota viedo līgumu izveidošanai. Skripta vienīgais mērķis ir dot formu Bitcoin darījumiem.

2018. gada augustā Bitcoin ABC Bitcoin Cash skriptā ieviesa divus jaunus opkodus ar cieto stiprinājumu. Šie opkodi ir:

 • OP_CHECKDATASIG
 • OP_CHECKDATASIGVERIFY

Šie opcodes galvenokārt ieviesa Bitcoin smart līdzīgu funkcionalitāti, ļaujot darījumiem pārbaudīt un apstiprināt parakstu ārējā ziņojumā, kas nāk no uzticama ārēja datu avota vai orākula.

Šīs izmaiņas nebija pieņemamas Bitcoin puristiem.

Pēc viņu domām, šie opkodi un funkcionalitāte nekad nebija daļa no Satoshi Nakamoto sākotnējās vīzijas. Viņi vēlējās, lai Bitcoin Cash būtu pēc iespējas tuvāks sākotnējam projektam. Tādējādi Bitcoin SV ir dzimis.

Bitcoin SV negatavojas izmantot šos jaunos opkodus. Faktiski tā izmantos divus sākotnējos Satoshi opkodus (OP_LSHIFT un OP_RSHIFT), kas tika deaktivizēti jaunajā Bitcoin Cash versijā..

2019. gada aprīlī Kreigs Raits nosūtīja vairākas tiesas prāvas cilvēkiem, kuri viņu troļļoja, apgalvojot, ka viņš ir Satoshi Nakamoto. Šī kustība noveda pie tā, ka Wright saņēma plašu kritiku, kas galu galā izraisīja tādas apmaiņas kā Binance un Krakena tos svītrot.

Bitcoin SV ikmēneša analīze

kas notiek

Pēc februāra bullish mēneša BSV piedzīvoja divus lāča mēnešus martā un aprīlī.

Jaunākās BSV cenas (USD)

kas notiek

Dotajā datu kopā BSV cenas ir svārstījušās no 52,50 līdz 55 ASV dolāriem. 28. aprīlī BSV sasniedza maksimumu (mūsu datu kopā) 54,72 USD. Vidējā cena iepriekš ir 53,75 USD.

Dienā paaugstinātās kopējās maksas (USD)

kas notiek

Diagrammā tiek aprēķinātas kopējās darījumu maksas (dolāros) dienā. 29. aprīlī tika nosūtīti satriecoši USD 140,73 par kopējo darījumu maksu, kas gandrīz 10 reizes pārsniedza maksu, kas tika nosūtīta jebkurā citā dienā (mūsu datu kopā). Dienā vidēji tika sūtītas komisijas maksas par darījumiem 37,16 USD apmērā.

Katru dienu tirgotās BSV monētas

kas notiek

Bitcoin Forks: Secinājums

Tātad jums tas ir.

Šai rokasgrāmatai vajadzētu sniegt jums skaidrību par dažādiem “Bitcoin X” projektiem, kas šobrīd notiek tirgū.

Šīs rokasgrāmatas ideja nebija demonizēt nevienu konkrētu projektu. Mēs vienkārši vēlējāmies palielināt izpratni un mazināt neskaidrības.

Mēs ceram, ka jūs tajā atradāt vērtību!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me