Atruna: Šajā rakstā izteiktie viedokļi un viedokļi ir autoru viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Blockgeeks oficiālo politiku vai nostāju

Ir grūti iedomāties, kā jūtas „nobijies elpot”, ja vien Pekinā neesat mēģinājis elpot. Oktobrī es apmeklēju savu dzimto pilsētu, un lielāko daļu savas uzturēšanās laika tā bija auglīga un vizuāli miglaina. Tas man atgādina Stephen King’s Under the Dome. Ķīnu pastāvīgi klāj bīstama gaisa kupols – es redzēju cilvēkus, kas brauca ar aizsarga maskām un ar lenti aizlīmēja logus, lai noturētu piesārņoto gaisu. Pekinas iedzīvotāju bažas par gaisa piesārņojumu.

Smogs virs Pekinas Aizliegtās pilsētas

Vis toksiskākā gaisā esošā sastāvdaļa ir PM2,5, kas ir tik maza daļiņa, ka tā var nokļūt plaušās un potenciāli izraisīt nopietnas veselības problēmas. Pasaules Veselības organizācija PM2,5 daudzumu, kas mazāks par 25 mikrogramiem uz kubikmetru, uzskata par “drošu”. Manas uzturēšanās laikā Pekinas gaiss bija aizsērējis vidējos rādītājus 197 mikrogrami uz kubikmetru ar maksimumu līdz 338. Piesārņojumu Ķīnā galvenokārt rada zemas kvalitātes fosilā kurināmā sadedzināšana, ieskaitot emisijas no liela skaita jaunu transportlīdzekļu, kas ir valsts masveida urbanizācijas rezultāts. Izmisīgā vēlme pēc milzīgas ekonomiskās izaugsmes atsver visas Ķīnas iespējamās vides problēmas. Kopumā Ķīna ir tikai viena no daudzām jaunattīstības valstīm, kas paplašina savu ekonomiku uz vides rēķina.

Pašreizējās gaisa piesārņojuma uzraudzības sistēmas saskaras ar trim problēmām: mērogojamības, izmaksu un uzticības jautājumiem

Ķīnas valdība strādā pie tā, lai ierobežotu savu kaitējumu videi. Viņi ir pielāgojuši ilgtspējīgas attīstības stratēģiju un mudina sabiedrību piedalīties šajā procesā. Piemēram, ar valdības atbalstu Ķīnas nevalstiskā organizācija Sabiedrisko un vides lietu institūts uzsāka lietojumprogrammu ar nosaukumu “Blue Sky”, kas ļauj sabiedrībai reāllaikā pārbaudīt datus par gaisa un ūdens kvalitāti, vietējiem piesārņojuma avotiem, un pārbaudīt emisijas no 9000 piesārņojošiem uzņēmumiem. Milzīgais izlaisto datu apjoms ir izdarījis sabiedrības spiedienu uz šiem uzņēmumiem, mudinot viņus spert soļus piesārņojuma samazināšanai.

 

Tā kā gaisa piesārņojums ir globāls jautājums, vai šī lietotne varētu palīdzēt citām jaunattīstības valstīm samazināt piesārņojumu??

Vai to varētu izmantot globālā gaisa piesārņojuma uzraudzībai? Ma Juns, IPE vadītājs, atbildēja uz šiem jautājumiem intervija ar Chinadialogu.

“MJ: Mēs esam priecīgi dalīties pieredzē. Protams, apstākļi katrā tautā ir atšķirīgi. Ķīnā publiskotā informācija ir ierobežota, taču valdība daudz uzrauga, un varas iestādēm ir stabila datu kopa – un mēs iesakām šos datus izlaist.

Tomēr dažās valstīs uzraudzība ir vāja. Viņiem ir jāņem vērā viņu pašu apstākļi, iespējams, paļaujoties uz jaunām tehnoloģijām, lai sabiedrība uzraudzītu piesārņojumu un publiskotu to, izveidojot sociālās uzraudzības tīklu. Un jums arī jādomā par to, kā mudināt uzņēmumus uzraudzīt savu piesārņojumu un publicēt šos datus.

Šāda veida darbam ir nepieciešami dati, un šo datu vākšana prasa laiku un pūles. Mēs to darām desmit gadus, un tas ir ļoti blāvs darbs. ”

Pašreizējā centralizētā uzraudzības sistēma saskaras ar kritiskām problēmām: mērogojamību un izmaksām. Turklāt vēl viena neizbēgama problēma ir uzticības problēma.

“Kādas ir pilsoņu garantijas, ka šie dati netiks ļaunprātīgi izmantoti, ļaunprātīgi izmantoti vai vienkārši pārdoti korporācijām, kas sadarbojas ar valdību šāda veida iniciatīvās?” – Federiko Gerrini

Vēlaties saņemt ikdienas piekļuvi?

Pievienojieties vairāk nekā 5 478 dalībniekiem. Eņģeļu investori, jaunie uzņēmumi & Izstrādātāji

Blockchain kā risinājums

Decentralizēts gaisa piesārņojuma monitoringa tīkls ir iespējams iepriekš minēto problēmu risinājums. Decentralizētie tīkla galapunkti ir sensori, kas pieder privātpersonām, un tie ietver mājās uzstādītus sensorus, personālās ierīces (viedtālruni utt.) Un valkājamas ierīces. Izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, mēs varētu savienot visus sensorus kopā, lai izveidotu acu tīklu.

Tīkla tīkls ir izveidots tīkls, kurā katrs mezgls (ierīce) pārsūta datus tīklam. Blokķēde ir decentralizēta datu bāze, kas ļauj izveidot informācijas virsgrāmatu un dalīties tajā ar izplatītu ierīču tīklu. Katrs tīkla sensors varētu veikt darbības virsgrāmatā bez centralizēta servera. Tas ļauj pilnībā izplatīt, decentralizētus mijiedarbības gadījumus, kad visi ģenerētie dati pieder ierīces lietotājam. Pēc tam datus var tirgot starp bloku ķēdes ierīcēm, izmantojot viedos ar līgumu darbināmus mikromaksājumus. Blokķēdes tehnoloģijas raksturs nozīmē, ka visi tajā glabātie dati ir publiski un nemaināmi, tāpēc pat tad, ja uzņēmums mēģinātu nopirkt visus datus, kas viņus piesārņo par piesārņojumu, viņi nevarētu tos slēpt no sabiedrības vai mainīt datus.

Privātpersonas, atvērtais tirgus, valdība un blokķēde.

Kā Blockchain tehnoloģija var palīdzēt cīnīties ar gaisa piesārņojumu?Kā Blockchain tehnoloģija var palīdzēt cīnīties ar gaisa piesārņojumu?

Šeit ir decentralizēts gaisa piesārņojuma uzraudzības modelis: atvērts blokshēnas tirgus datu un aktīvu marķieru tirdzniecībai starp privātpersonām un lielo datu uzņēmumiem. Valdība ir atbildīga par politikas veidošanu un sodīšanu par piesārņotajiem augiem.

1) Privātpersonas vai mazie uzņēmumi izveido gaisa piesārņojuma sensorus un pārdod datus blokķēdes tirgum.

Tādas tehnoloģijas kā The Tap, ko izstrādājusi Kvēldiegs, ir iespēja mājsaimniecības gaisa kontrolei blokķēdē. Tā ir savienojamības ierīce ar ievietotu vides sensoru, kas var izveidot savienojumu ar bitcoin blokķēdi. Tas bezvadu savienojumu ar otru ierīci, izmantojot TMesh, droša tīkla tīklojums, izmantojot radio saites, kas nodrošina savienojumus lielā attālumā. Viedie līgumi savā tehnoloģijā ļauj rīkoties, piemēram, mikrotransakcijas, kas piedāvā datus uzņēmumiem (piemēram, meteoroloģijas uzņēmumam) apmaiņā pret valūtu.

2) Uzņēmumi reāllaika datus iegādājas brīvajā tirgū.

Tirgus otrā pusē atrodas uzņēmumi vai organizācijas, kas pērk šos datus un izmanto tos, lai identificētu stipri piesārņojošas iekārtas. Šie uzņēmumi vai organizācijas ziņo valdībai par piesārņojošām rūpnīcām un iekasē maksu. Kaut arī pati datu vākšana ir pilnībā izplatīta, tai ir nepieciešams centralizēts veids, kā analizēt savus secinājumus.

3) Valdība izveido bargu soda programmu par gaisa piesārņojumu.

Kad valdība saņems padomu no ziņojošās organizācijas, tā sāks izmeklēšanu par piesārņojošo rūpnīcu. Ja apsūdzētā rūpnīca tiek atzīta par vainīgu piesārņošanā, tai jāmaksā liela soda nauda, ​​kuru valdība dala ar ziņotāju organizāciju. Blokķēdes tehnoloģija ar pārredzamību un kaļamo struktūru palīdzēs uzraudzīt valdības izpildi. Sabiedrībai būs pieeja visiem augiem, kas tiek atklāti kā piesārņojoši, kā arī visiem neapstrādātiem datiem, kas iegūti no sensoriem.

Uzņēmumi un cilvēki jaunattīstības valstīs mēdz izvēlēties mazas ekonomiskās intereses, nevis vidi. Draudi, ka par piesārņojumu tiks piemēroti liela mēroga sodi, padarīs emisiju kontroli un tīras enerģijas izmantošanu ekonomiski izdevīgu šiem uzņēmumiem. Tā kā būs mazāks pieprasījums pēc “netīras” vai tradicionālas enerģijas, valdībai vajadzētu mudināt enerģētikas nozari būt atvērtu tirgu, kas nāk par labu uzņēmumiem, kas ražo vai izmanto tīru enerģiju. Izveidotā konkurence starp tīras enerģijas uzņēmumiem paātrinās tīrās enerģijas pierādīšanas un attīstības procesu un tādējādi pazeminās cenu. Klienta pusē cena par tīrīšanas līdzekli būs pieņemama, turklāt tā turpinās tīrās enerģijas attīstību, palīdzot mums aizsargāt vidi.

Šo rakstu ir uzrakstījis Yunyun Chen, UX dizainers vietnē ConsenSys. Ja jums ir kādi jautājumi, nosūtiet viņai e-pastu uz [email protected]. Pateicoties Amēns Soleimani, Hermans Junge un Martin Lundfall par ideju ieguldījumu.

Atruna: autora iepriekš izteiktie viedokļi ne vienmēr atspoguļo Consensus Systems LLC DBA Consensys viedokli. ConsenSys ir decentralizēta kopiena, kurā ConsenSys Media ir platforma, kurā dalībnieki var brīvi paust savas dažādās idejas un perspektīvas. Lai uzzinātu vairāk par ConsenSys un Ethereum, lūdzu, apmeklējiet mūsu vietni.

Sākotnēji publicēts Vidējs

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me