Wells Fargo z Wall Street pokutovalo 15 miliard dolarů od roku 2000: dlouhé bitcoiny, krátké bankéře?

Vzhledem k tomu, že bitcoiny (BTC) získaly určitou podobu trakce na globální scéně financí, většina konzervativních zavedených původních trhů váhala s chválením kryptoměny. Oni (chtějí) věřit, že digitální aktivum se používá pouze k trestným činům, jako je praní peněz, jako prostředek výměny za pašované zboží atd. A tak dále. Dokonce i ti, kteří toto vyprávění odložili stranou, se drželi spekulačního scénáře, který cynici využívají k tomu, aby investory přesvědčil přes hlavu.

A zatímco Wall Street hovoří o velké hře o dodržování národních a nadnárodních finančních zákonodárců, čísla ukazují, že instituce mohou být stejně zločinci jako zločinci. Tvůrci bitcoinů Satoshi Nakamoto to zdánlivě uznali a vložili titulek týkající se Velké recese roku 2008 do coinbase prvního bloku.

Jsou ale sardonické vtipy kryptoměny diehards vůči pompézním bankéřům relevantní? Mají vůbec důvěryhodnost??

Pokuty na Buffetově schváleném Wells Fargo Spark Bitcoin Hype 

Barry Silbert, bývalý šéf SecondMarket (nyní součást Nasdaq) a současný generální ředitel skupiny Digital Currency Group, tvrdí, že ano, tyto komentáře jsou relevantní. V nedávném tweetu vedoucí newyorského konglomerátu kryptoměn (vlastní CoinDesk, Grayscale Investments, Genesis – investuje do čehokoli pod krypto sluncem) vysvětlil, že Wells Fargo je daleko od boha daného anděla, který někteří Wall Streeters malovali to bude.

Silbert poznamenává, že od roku 2000 dostala banka se sídlem v San Francisku, do které investoval Warren Buffett (skeptik v oblasti bitcoinů, který minulý týden označil BTC za „klam pro šarlatány“), miliardy miliard pokut. Ve skutečnosti průmyslová bigwig poznamenala že společnost byla za posledních 19 let obviňována o pokuty ve výši 14,8 miliard dolarů, které byly způsobeny více než 93 počty podvodů a „jiných zneužití“.

Wells Fargo, investice společnosti Buffett, byla potrestána 93krát pokutou za podvody a další zneužití, přičemž pokuty od pouhých 2000 let činily celkem 14,8 miliard dolarů

Vezmu si bitcoiny "šarlatáni" přes kterýkoli den https://t.co/9OZkzxgQ7x

– Barry Silbert (@barrysilbert) 9. března 2019

V několika případech banka umožnila vytvoření milionů falešných účtů, jen aby splnila kvóty uložené v instituci kdo je kdo. Tyto případy podvodu nebyly bez jejich obětí, bitcoinista zprávy že více než 20 000 jejich vozidel bylo převzato zpět kvůli podvodným činům Wellse Farga. A i když se zdá, že je to už dost špatné, společnost pravděpodobně vydělala víc, než byla pokuta, zejména s ohledem na to, že vedoucí pracovníci a zaměstnanci opakovaně dělali sporné věci.

Anthony „Pomp“ Pompliano uvedl číslo Wells Fargo dostal pokutu do velmi potřebné perspektivy, protože cokoli nad 1 miliardu dolarů je pro vás nebo pro mě nepochopitelné číslo. Zakladatel Morgan Creek Digital vysvětlil, že americká firma zaplatila 20% tržní kapitalizace bitcoinu pokuty „za posledních 19 let za jejich podvodnou činnost.“

Kupodivu, Wells Fargo je banka, kterou Kevin Pham, bankéř, který se stal zastáncem anti-establishmentu, začal před lety kritizovat mainstreamová média. Po jeho kampani s vhodným názvem „Hold Wells Fargo Accountable“ začal Pham hovořit o výhodách bitcoinu a naposledy Satoshi’s Vision chain.

Je to jen špička ledovce. Alec Ziupsnys, přední výzkumný pracovník v oboru, připomíná čtenářům Silbertova tweetu, že Wells Fargo je jen jedním ozubeným kolečkem v upínacím stroji, kterým jsou americké finance. Poznamenává, že Bank of America byla v posledních dvou desetiletích pokutována 58,4 miliard USD, JP Morgan pokutou 29,7 miliard USD atd. A tak dále.

Názor: Dvojitý standard

Zajímavé je, že v tomto prostoru to bylo v poslední době poněkud dvojitý standard. Zatímco někteří jasně řekli, že instituce jsou takřka ďábel, optimisté tvrdí, že takové organizace oživí prostor kryptoměny jako takový.

Když se vás někdo ptá na toto, většina si uvědomuje, že příjem institucionálních hráčů je pouze koncem prostředků, spíše než trojským koněm, chcete-li. Ukázalo se však, že tomu tak je? Lze vytvořit decentralizovanou ekonomiku, když nám přes rameno bude dohlížet Velký bratr?

Ano i ne. Věřím, že k dosažení hlavního proudu disintermediace, jak v datech, tak ve financích, bude muset dojít k nějaké formě rozsáhlého institucionálního zapojení. Je však pravděpodobné, že mezi příliš malým a příliš velkým počtem tradičních hráčů na trhu je extrémně tenká hranice, což znamená, že podnikatelé a investoři v oblasti kryptoměny budou muset v příštích letech šlapat lehce.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map