51 Kriptovalūtas glosārijs: Kriptovalūtas un Bitcoin terminu vārdnīca

Kriptosfēra kļūst arvien pārpildītāka nekā jebkad agrāk. Arvien vairāk cilvēku katru dienu pievienojas kosmosam ar cerību ātri nopelnīt.

Tomēr procesā viņi tiek bombardēti ar daudzām terminoloģijām un kriptogrāfijas žargoniem, kas lielākai daļai no viņiem liek justies ārpus izlietnes.

Kad sāku, es jutu to pašu. Bet ticiet man, kad saku, ka šo jauno terminu un žargonu mācīšanās ir visu grūtību vērta. Lieki piebilst, ka sākumā tas varētu šķist milzīgs, taču ar laiku jūs pieradīsit. Ja jūs plānojat palikt spēlē, ir ļoti svarīgi saprast kriptosfērā lietotos terminus.

Turklāt, ja jūs neesat ātrs apguvējs un nepatīk sevi atjaunināt, jums ir lemts drīz novecot, ņemot vērā, ka šī telpa aug astronomiskā tempā.

Paturot prātā visus šos faktorus, esmu sastādījis kriptovalūtas terminu un Bitcoin terminoloģiju sarakstu, kas jums jāzina un jāsaprot, lai veiksmīgi izbrauktu kriptogrāfijas pasaulē.

Visu jums nepieciešamo kriptovalūtas noteikumu vārdnīca

1. Bitcoin: Kad B ir rakstīts ar lielo burtu, tas nozīmē visaptverošu Bitcoin jēdzienu: tehnoloģija, kopiena, protokols un programmatūra.

2. bitcoin: Ja b nav kapitalizēts, tas apraksta valūtas vienību.

3. Altkoīni: Bitcoin alternatīvās kriptovalūtas. Piemēri: Ethereum, Litecoin, Dogecoin utt.

4. Bits: Bitcoin apakšvienība. 1 bitcoin (BTC) = 1 000 000 biti. Vienmēr var pirkt un pārdot mazāk nekā vienu bitcoin.

5. Satoshi: Satoshi ir mazākā Bitcoin vienība. Tas ir nosaukts Bitcoin radītāja Satoshi Nakamoto vārdā. Katrs BTC ir dalāms līdz 1/10 ^ 8 daļai. Satoshi vienība ir vienāda ar 0,00000001 bitcoīnu.

6. XBT un BTC: Parastie bitkoina saīsinājumi. Starp šiem abiem saīsinājumiem nav atšķirības.

7. Apstiprinājums: Kad notiek Bitcoin darījums, blokķēde apstiprina darījuma derīgumu. Apstiprinājumu veic “kalnrači” ik pēc 10 minūtēm, kad tiek izdzīts bloks. Vienmēr ieteicams gaidīt vismaz 6 apstiprinājumus, lai izvairītos no dubultiem tēriņiem.

8. Kalnrūpniecība: Datoru aparatūras process, kas veic matemātiskus aprēķinus Bitcoin tīklam, lai apstiprinātu darījumus un palielinātu drošību. Lietotājus, kuri izmanto savus datorus un / vai īrē resursus ieguves rūpniecībai, sauc par kalnračiem.

9. Atkopšanas frāze / sākotnējais atslēgvārds: Nejauši izvēlēti 12, 18, 24 vārdi, kas tiek izmantoti, lai iegūtu daudzus privāto un publisko atslēgu pārus. Izmantojot šīs sēklas, jūs varat atjaunot savu maku jebkurā citā atbalstītā sēklu atslēgu makā.

10. Kriptogrāfija: matemātikas un informātikas nozare, kas ir aiz kriptovalūtu izgudrošanas.

11. Privātā atslēga: Privātā atslēga ir slepena burtciparu parole / numurs, ko izmanto, lai iztērētu / nosūtītu savus bitkīnus uz citu Bitcoin adresi.

12. Publiskā atslēga / Bitcoin adrese: Šī ir vēl viena burtciparu adrese / numurs, kas atvasināta no privātajām atslēgām un tiek izmantota publiski saņemtiem bitkoiniem.

13. Bitcoin maks (aparatūra, programmatūra, mobilais maks): Fizisks vai programmatūras objekts, kurā jums ir saglabāta publiskās un privātās atslēgas kombinācija. Šeit jūs varat atrast labāko aparatūras maku sarakstu.

14. Baltā grāmata: Ziņojums, kas formulē problēmu un risinājumu, ko mēģina atrisināt blokķēdes projekts / kriptonauda.

15. Darījuma ID: Vēl viena burtciparu virkne, caur kuru jūs varat publiski redzēt pārsūtīšanas detaļas (nosūtīto summu, bitcoin adreses nosūtīšanu / saņemšanu, kā arī pārsūtīšanas datumu) bitcoin blockchain.

16. Blokķēde: Universāla bitcoin darījumu publiskā virsgrāmata līdz datumam.

17. Satoshi Nakamoto: Anonīmais Bitcoin radītājs.

18. saldētava: Sava veida krātuve, kurā jūs turat Bitcoin privātās atslēgas bezsaistē.

19. HD maks: Maki, kas ģenerē daudzu publisko un privāto atslēgu hierarhisko kokveida struktūru, sākot ar saknes atslēgas atslēgu.

20. Aparatūras maks: Aparatūras ierīce, kurā glabājas Bitcoin publiskās un privātās atslēgas.

23. Darījumu maksa: Bitcoin darījumu stimuli, ko kalnrači saņem par kalnrūpniecības bloku, izmantojot bitkoīnus, kas faktiski ir maza maksa, ko bitcoin lietotāji maksā, lai pabeigtu BTC darījumus.

24. P2P: Tas nozīmē vienaudžus vai vienaudžus.

25. Bloķēt: Apvienoto darījumu grupa, kuru kalnrači izvēlas pārbaudīt.

26. Darba pierādījums: Decentralizēts konsensa mehānisms, ko veic, iegūstot algoritmus, iztērējot skaitļošanas jaudu.

27. Pierādījums par likmi: Decentralizēts konsensa mehānisms, kurā jūsu esošā valūtas daļa tiek izmantota bloku iegūšanai vai kalšanai, lai panāktu vienprātību.

28. Sūknis & Izgāzt: Masveida kriptovalūtu pirkšana un pārdošana, kad cena nāk par labu.

29. Hash: Fiksēta izmēra digitāls pirkstu nospiedums, ko ražo jaukšanas algoritms, apstrādājot jebkura patvaļīga lieluma datus (ciparus, alfabētus, multivides failus).

30. ICO: Sākotnējā monētu piedāvāšana jaunām kriptogrāfijas monētām vai žetoniem, kas tiek piedāvāti plašākai sabiedrībai pretī ieguldījumiem par fiksētu cenu. Tas ir jauns decentralizēta kolektīvā finansējuma veids.

31. Cietā dakša: Programmatūras atjauninājums vai blockchain protokola atjauninājums, kas nav savietojams ar atpakaļejošu datumu.

32. Mīksta dakša: Programmatūras atjauninājums vai bloķēšanas protokola atjauninājums, kas ir savietojams ar atpakaļejošu datumu.

33. Krāns: Pakalpojums vai vietne, kas jums maksā kriptovalūtās apmaiņā pret spēļu spēlēšanu vai noteiktu uzdevumu veikšanu.

34. Fiat: Jebkuras valsts regulēta un centralizēta papīra valūta.

35. Bloķēt: Tā ir atlīdzība vietējās kriptovalūtas veidā, kas tiek piešķirta kalnračiem par skaitļošanas ziņā sarežģītas problēmas risināšanu. Tagad Bitcoin kalnrači saņem 12,5 BTC katras problēmas risināšanai, pievienojot blokus blokķēdei.

36. ASIC kalnraču: Lietojumprogrammas integrēto shēmu mašīna, kas īpaši paredzēta kriptovalūtu ieguvei.

37. Bloka augstums: Tas ir iegūto bloku skaits pēc ģenēzes bloķēšanas.

38. Uz pusi: Tas ir bloku atlīdzības samazinājums par 50% pēc tam, kad tiek iegūts noteikts bloku skaits. Bitcoin, uz pusi samazinās pēc katriem 210 000 blokiem.

39. Hash likme: Hash Rate jeb Hash Power ir Bitcoin tīkla jaudas mērvienība, kas nepārtraukti darbojas.

40. Kripto apmaiņa: Vietne, kas palīdz pirkt / pārdot kriptovalūtas. Šeit ir saraksts ar lielākajām apmaiņas vietām.

41. Limit order (Limit Buy / Limit Sell):  Tirgotāju veikti pirkšanas / pārdošanas pasūtījumi, lai pirktu vai pārdotu kriptovalūtu, kad cena atbilst viņu mērķa summai. 

42. HODL: Tas ir mēmu termins, kas būtībā nozīmē turēt vai turēties dārgai dzīvei. Tas nozīmē turēties pie ieguldītās kriptovalūtas un ignorēt noskaņojumus.

43. Vaļi: Tas attiecas uz vienību vai personu, kurai pieder absurds daudzums konkrētas kriptovalūtas un kurai ir iespējas manipulēt ar tirgu.

44. Bullish: Sajūta, kas balstīta uz dažiem faktoriem, ka kriptogrāfijas cena pieaugs.

45. Lācis: Sajūta, kas balstīta uz dažiem faktoriem, ka kriptogrāfijas cena samazināsies.

46. ​​ATH: Visu laiku augstākā kriptovalūtas cena.

47. FOMO: Bailes palaist garām. Sajūta, kurā vēlaties iekāpt strauji augošā cenu rallijā.

48. FUD: Bailes, nenoteiktība un šaubas, kas saistītas ar tirgu.

49. FUDster: Persona, kas izplata FUD, pamatojoties uz faktiem vai zarnu izjūtām.

50. Uz Mēnesi: Attiecas uz cenu pāreju uz astronomiskiem augstumiem.

51. Somas turētājs: Kāds joprojām tur altcoin pēc pump and dump crash.

Secinājums

Laika gaitā un arvien pieaugošajā kriptogrāfiskajā telpā esmu pārliecināts, ka parādīsies daudz jaunu terminu. Tādējādi es regulāri atjaunināšu šo kriptovalūtas terminu sarakstu vietnē CoinSutra.

Vai zināt dažus izplatītākus kriptogrāfijas žargonus, kurus var pievienot šim sarakstam? Informējiet mani zemāk esošajos komentāros!

Patīk šis ieraksts? Neaizmirstiet to kopīgot ar draugiem Facebook un Twitter!

Turpmākai lasīšanai:

  • Kas ir Bitcoin? Ceļvedis iesācējiem.
  • Bitcoin privātās atslēgas: viss, kas jums jāzina
  • Labākie Bitcoin maki
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map