Seznam zemí, které mají plány na zavedení vlastních kryptoměn

Kryptotrh bude samozřejmě růst rychleji než kdy dříve. Zatímco na jedné straně mnoho zemí vyjadřuje svůj souhlas s kryptoměnami a ICO, na druhé straně velké korporace jako Google a Microsoft také zakazují krypto reklamy.

Simimulatneouly, mnoho z nich je pozitivních ohledně používání technologie „blockchain“, ale sotva chápou její případy použití.

Jedním z takových příkladů jsou národní kryptoměny, tj. Národní státy vydávající nebo plánující vydávání svých vlastních kryptoměn.

Zajímá vás, proč potřebujeme národní krypta?

Je to tak proto, že vlády po celém světě nechtějí mít decentralizované měny, které jsou mimo jejich kontrolu. Země jako Čína to navíc považují za hrozbu pro své národní měny.

Proto chtějí vydávat své vlastní kryptoměny podporované národem, které nejsou ničím jiným než digitální formou nekrytých peněz. Některé země také usoudily, že používání národních kryptoměn jim pomůže v lepším účetnictví a ušetří spoustu nákladů na tisk.

Mnoho zemí se buď uchýlilo ke spuštění vlastních národních kryptoměn, nebo alespoň začalo uvažovat tímto směrem.

Zde je úplný seznam těchto zemí:

Země s národními kryptoměnami

1. Dubaj (Spojené arabské emiráty)

Dubajská kryptoměna

 • Název kryptoměny: Emcash

Dubaj zahájil v roce 2017 první kryptoměnu podporovanou státem, známou jako Emcash. Emcash tokeny běží na jejich vlastním nativním blockchainu a lze je použít pro různé vládní a nevládní služby, jako je denní káva, školní poplatek pro děti, poplatky za služby a převody peněz.

Tímto krokem je Dubaj připraven stát se první světovou vládou využívající blockchain do roku 2020.

2. Venezuela

Venezuelská kryptoměna

 • Název kryptoměny: Petro

Venezuela je druhou zemí, která zahájila vlastní národní kryptoměnu s názvem Petro. Petro byl spuštěn v únoru 2018 po jeho oznámení v prosinci 2017. Tvrdí se, že je podporován ropnými a minerálními rezervami země a má doplnit klesající venezuelskou měnu venezuelské bolívarské měny..

Venezuelská vláda také hodlá použít národní kryptoměnu jako prostředek k obcházení amerických sankcí a přístupu k mezinárodnímu financování.

3. Estonsko

Estonská kryptoměna

 • Název kryptoměny: Estcoin

Estonsko, země v severní Evropě, která obecně velmi vítá kryptoměny, oznámila v srpnu 2017 své plány na spuštění kryptoměny podporované státem na Etheru.

Dosud však nebyl spuštěn a zůstává navrhovanou kryptoměnou pod názvem „Estcoin“, která bude spuštěna prostřednictvím prodeje ICO nebo tokenů.

Vitalik Buterin tuto myšlenku zcela podpořil a řekl: „ICO v ekosystému e-residency by vytvořilo silné pobídkové sladění mezi e-rezidenty a tímto fondem a kromě ekonomického aspektu se e-rezidenti cítí jako více komunity protože existuje více věcí, které mohou dělat společně “.

Estonsko se brzy po Spojených arabských emirátech může stát třetí zemí na světě & Venezuela zahájí svou vlastní národní kryptoměnu.

4. Rusko

Kryptoměna Ruska

 • Název kryptoměny: Crypytoruble

V poslední době se Rusko obzvláště zajímalo o spuštění své vlastní kryptoměny, aby obcházelo americké sankce. Navíc, když zájem pochází přímo od jejich prezidenta Vladimira Putina, měli byste to brát vážně, protože v říjnu 2017 Putin nařídil vytvoření Ruská národní kryptoměna z velké části označován jako kryptorub.

Naopak, ruská centrální banka zatím neprojevila velký zájem o spuštění Kryptorubu. V tomto procesu tam a zpět existuje šance, že Cryptoruble může vzniknout někdy v polovině roku 2019.

5. Švédsko

Kryptoměna ve Švédsku

 • Název kryptoměny: E-Krona

Mezitím další evropský národ, Švédsko uvažuje o své kryptoměně podporované státem a vypadá to, že je velmi blízko svému datu spuštění.

Nová švédská kryptoměna bude známá jako E-Kroan, jejímž cílem je Švédsko jít zcela bezhotovostně. Švédská centrální banka Riksbank proto chce zavést ekvivalentní digitální formu hotovosti a zahájí v roce 2018 prostřednictvím blockchainu IOTA.

IOTA je populární kryptoměna na decentralizovaném trhu s otevřeným zdrojovým kódem, který pracuje na ‚Tangle ‘, směrované datové struktuře založené na acyklickém grafu, která nemá žádné bloky, žádný řetězec a žádné horníky.

6. Japonsko

Japonská kryptoměna

 • Název kryptoměny: J-Coin

Japonsko, jedna z nejpříjemnějších zemí pro kryptoměny v asijském regionu, také od roku 2017 uvažuje o své kryptoměně podporované vládou.

Jak říkají J-Coin, Očekává se, že bude zahájen před olympijskými hrami v Tokiu v roce 2020. J-Coin doplní jen (JPY) a bude navázán na JPY v poměru 1: 1, díky kterému budou občané moci nakupovat zboží a služby.

Ostatní země se ubírají tímto směrem

Název země Název kryptoměny
Dubaj (Spojené arabské emiráty) Emcash
Venezuela Petro
Estonsko Estcoin
Rusko Crypytoruble
Švédsko E-Krona
Japonsko J-Coin

Existuje mnoho dalších zemí, rozvinutých i rozvojových, které uvažují tímto směrem. Je to proto, že kryptoměny podporované digitální vládou jim mohou pomoci vyhnout se sankcím, usnadnit účetnictví a snížit náklady národů.

Nevýhodou je, že také pomůže nafouknout národní měnu prakticky bez nákladů prostřednictvím kryptoměn podporovaných národem, což může z dlouhodobého hlediska představovat malý problém..

Některé další země jsou:

 • Indie
 • Čína
 • NÁS
 • Spojené království
 • Ekvádor
 • Kanada
 • Izrael

To je z mé strany v tomto článku vše. Brzy se vrátím s dalšími zajímavými a užitečnými informacemi. Do té doby si užívejte krypto revoluci s CoinSutrou.

Také nám dejte vědět, co si myslíte o konceptu národních kryptoměn v sekci komentářů níže.

Líbí se vám tento příspěvek? Nezapomeňte to sdílet!

Zde je několik dalších ručně vybraných článků, které si musíte přečíst, abyste zvýšili své znalosti o kryptoměnách:

 • Nejlepší 3 způsoby, jak vydělat inteligentní pasivní příjem z kryptoměn
 • Co je řízení dodavatelského řetězce na blockchainu?
 • Hledáte koupit Monero / XMR? Zde je pro vás top 5 webů
 • Decentralizované krypto burzy vs centralizované burzy
 • Airdrops v kryptoměnách: Vše, co začátečník potřebuje vědět
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map