Lai gan ir tūkstošiem kriptovalūtu, vairāk nekā 5000, saskaņā ar galvenajām sarakstā esošajām vietnēm, lielākā daļa no tām netiek izmantotas un tiek uzskatītas par neatbilstošām.

Kriptogrāfijas tirgus pārsvarā ir smagākais, un 10 galvenās kriptovalūtas veido gandrīz 90% no kopējās tirgus kapitalizācijas, neskatoties uz lielo kriptovalūtu daudzumu. Šajā rakstā mēs pārskatīsim, cik daudz kriptovalūtu ir, kā arī tirgū dominējošo kriptovalūtu priekšrocības, izmantošanas gadījumus un trūkumus..

Populārākās kriptovalūtas pēc tirgus kapitalizācijas

Pirms mēs atbildam uz jautājumu “cik daudz kriptovalūtu ir”, mums jāaplūko kriptogrāfijas, kuru tirgus kapitalizācija šobrīd ir vislielākā. Paturiet prātā, tomēr galvenās kriptovalūtas ar laiku var viegli mainīt, jo tirgus ierobežojumus var viegli ietekmēt dažādi faktori, un kriptogrāfijas ir pazīstamas ar savu nestabilo raksturu..

Bitcoin

Monēta, ar kuru viss sākās pirms desmit gadiem, Bitcoin ir orientieris finanšu vēsturē. Tā kļuva par pirmo naudas veidu, kuru neizsniedz vai kam nepieder centrālā iestāde. Tās pamatā esošā tehnoloģija, blokķēde, maina un izjauc daudzas nozares uz labo pusi.

Kaut arī tiek izstrādāti daži risinājumi, piemēram, Zibens tīkls, Pašlaik Bitcoin ir ierobežots un nespēj darboties kā valūta ikdienas darījumiem. Tātad, šobrīd Bitcoin tiek uzskatīts par digitālo zeltu un darbojas galvenokārt kā vērtības krājums. Tas ir arī pīlārs, uz kura atrodas viss kriptovalūtu tirgus, jo tas veido 66% no kopējās tirgus kapitalizācijas.

Ethereum

Pirmais no otrās paaudzes kriptovalūtām jeb tā dēvētajiem altkoīniem – Ethereum tīkls, ieviešot viedus līgumus, revolucionēja nozari. Uzsākta 2015. gadā, Ethereum pievienoja pilnīgi jaunu vērtību kriptogrāfijas valūtām, viedie līgumi ļāva programmēt darījumus.

Spēja pašnodrošināt līgumus, kuru noteikumus var ierakstīt koda rindiņās, novērsa vajadzību pēc uzticamām trešām personām. Tas arī pavēra ceļu decentralizētām lietojumprogrammām un sākotnējā monētu piedāvājuma (ICO) dusmām, kas redzēja tūkstošiem žetonu izveidošanu, izmantojot Ethereum platformu.

Liels jauninājums, Ethereum 2.0, īstenos dziļas izmaiņas tīklā, un tas ir paredzēts 2020. gadā.

XRP

Ripple’s XRP, kas izveidots 2012. gadā, ir atvērtā koda protokols, kas izstrādāts kā globāls maksājumu risinājums, kas ļauj veikt ātrus un lētus darījumus. XRP platforma atšķiras no parastajām kriptovalūtām, un tai nav nepieciešama kalnrūpniecība, visi no esošajiem 100 miljardiem XRP žetonu tika iepriekš izrakti.

Platformu bieži dēvē par banku kriptovalūtu, platformu ir izmantojušas un pārbaudījušas daudzas ievērojamas bankas un finanšu iestādes visā pasaulē..

Tomēr gadu gaitā tas ir bijis dažu strīdu un izpētes mērķis, galvenokārt tāpēc, ka bažas par centralizāciju un milzīgo XRP žetonu procentuālo daudzumu ir uzņēmumā Ripple.

Bitcoin Cash

Izveidots 2017. gadā, Bitcoin Cash tika izveidots, pateicoties mēroga debates kas gadiem ilgi turpinājās Bitcoin kopienā. Apgalvojot, ka Bitcoin bija paredzēts mērogot un izmantot kā digitālo skalu, izmantojot ķēdes risinājumu, viena no karojošajām frakcijām pieprasīja lielākus bloku izmērus, lai Bitcoin būtu lielāka darījumu kapacitāte.

Vairāku iemeslu dēļ, ieskaitot centralizācijas problēmas, daudzi sabiedrībā nevēlējās šādas izmaiņas Bitcoin. Īpaši Bitcoin Core izstrādātāji, kas paredzēja, ka problēma tiek atrisināta ārpus ķēdes ar Lightning Network. Debašu kulminācijas laikā Bitcoin tīklā notika cieta dakša, no kuras tika izveidota Bitcoin Cash, un tā kļuva par vienu no veiksmīgākajiem altkoīniem.

Bitcoin Satoshi redzējums (BSV)

Viens no vispretrunīgākajiem projektiem kriptogrāfijas kopienā, Bitcoin Satoshi’s Vision tika izveidots 2018. gadā un ir Bitcoin Cash tīkla cietā dakša rezultāts. Gadu pēc darbības uzsākšanas Bitcoin Cash kopiena nevarēja panākt vienprātību attiecībā uz tās virzienu.

 Viena grupa vēlējās saglabāt bloka lielumu 32 MB un ieviest jauninājumus (anonimitāti un viedās līguma funkcijas), kas nomaldījās no sākotnējā Bitcoin protokola. Otra grupa vēlējās eksponenciāli palielināt bloka izmēru un mērogot Bitcoin, bet visu pārējo saglabāt nemainīgu, to darot, tā bija Satoshi sākotnējā vīzija, kā tas bija rakstīts baltrakstā. No šī dalījuma nāca BSV

Daudzi no kriptogrāfijas kopienas apgalvo, ka BSV projekts ir a shēma izveidoja pašpasludinātie Bitcoin veidotāji Kreigs Raits un CoinGeek. Pavisam nesen BSV galu galā pārspēja BCH tirgus ierobežojuma ziņā pateicoties iespaidīgajam mītiņam, daži apgalvojumi tika organizēti, izmantojot viltus tirdzniecības apjomu.

Tether’s USDT

USDT ir vienīgais stablecoin sarakstā, un tas ir pārliecinoši dominējošākais. Gandrīz 80% no visiem BTC tiek tirgoti pret USDT, saskaņā ar neseno CryptoCompare ziņojumu. Stablecoins karalis ir ieguvis slavenu reputāciju kopš tā pirmsākumiem 2014. gadā.

Tas ir bijis ieskaitīts mākslīga pieprasījuma radīšanai, kas beidzot veicināja 2017. gada pēdējo kriptogrāfijas uzplaukumu. Gadu gaitā ir parādījušās ne tikai tas, bet arī vairākas bažas par USDT atbalsts, tikpat daudzi apgalvo, ka Tether (uzņēmums, kas strādā USDT) nav pietiekami daudz rezervju, lai atbalstītu miljardos apgrozībā esošo USDT žetonus.

Litecoin

Viena no vecākajām kriptovalūtām Litecoin ir agrīna Bitcoin atdalīšana. Daudzi salīdzina Litecoin ar sudrabu, līdzīgi kā Bitcoin, salīdzinot ar zeltu. Radīts Čārlijs Lī 2011. gadā Litecoin kods tik daudz neatšķiras no Bitcoin, bet ļauj nodrošināt lielāku darījumu jaudu, ļaujot veikt lielāku skaitu darījumu ar zemākām maksām. Arī Litecoin piedāvājums ir lielāks un tādējādi retāk sastopams, līdz ar to arī sudraba salīdzinājums.

EOS

EOS, kas tika uzsākta 2018. gadā, ir vēsturē lielākā ICO rezultāts, un gada garumā ICO tika savākti 4,2 miljardi USD. Pazīstams kā “Ethereum killer”, EOS ir gudra līgumu platforma, kurai ir daudz līdzību un kas ir tiešs Ethereum konkurents. Visa EOS infrastruktūra tika veidota tā, lai ļautu izstrādāt, mitināt un izpildīt liela mēroga decentralizētas lietojumprogrammas (dApps).

Tīkls ir daudz ātrāks un mērogojamāks nekā Ethereum, ļaujot dApps darboties vienmērīgāk un ar spēju apstrādāt tūkstošiem darījumu sekundē ar nulles maksu. Bet par šo lielāku tīkla jaudu jāmaksā, un šīs izmaksas ir centralizēta struktūra.

Bažas sākās, kad ražotājus bloķēja iesaldēja kontus kas glabāja nozagtus žetonus, kaut kam nevajadzētu notikt decentralizētā platformā, un tagad daudzi eksperti apgalvo ka balsošanas sistēma ir nedemokrātiska un veicina centralizāciju.

Binances monēta (BNB)

Binance Coin ir kriptovalūtu tirdzniecības giganta Binance simbols, kas ir viena no lielākajām kriptovalūtu biržām pasaulē tirdzniecības apjoma ziņā. BNB, kas tika palaists 2017. gadā, dažas dienas pirms Binance apmaiņas uzsākšanas, ir marķieris, kas vada savu blokķēdi. BNB ne tikai bija izšķiroša loma apmaiņas finansēšanā, bet tai ir arī izšķiroša loma Binance ekosistēmā.

BNB var izmantot, lai samaksātu par tirdzniecības maksu Binance biržā, un tas arī ļaus piekļūt papildu funkcijām decentralizētajā Binance biržā. BNB bija viena no vienīgajām kriptonauda, ​​lai kriptogrāfijas ziemas laikā palielinātu cenu. Galvenais iemesls tam ir fakts, ka Binance atpērk no lietotājiem BNB žetonus un tos sadedzina, palielinot BNB trūkumu un vērtību.

TRON’s TRX

2017. gadā Džastins Suns izveidoja TRON ir decentralizēta platforma, kas paredzēta izklaides industrijas satura izplatīšanas platformai. Projekta sākumā bija apsūdzības par plaģiātu, jo daudzi eksperti norādīja, ka baltā papīra daļas un dažas līnijas uz TRON kodu bāzes tika kopētas no citiem projektiem.

Neatkarīgi no neatbilstošās reputācijas, ko tas ir ieguvis, TRON fonds ir centies ieviest jauninājumus nozarē. 2018. gadā tika paziņots par 100 miljonu ASV dolāru fonda izveidi bloku ķēdes spēlēm (TRON pasāža), kā arī failu koplietošanas giganta BitTorrent iegāde. Pirkums noveda pie BitTorrent marķieris (BTT), kas tika izveidots, izmantojot TRON platformas ICO, un nākotnē tas darbosies ar BitTorrent platformu.

TRON projekts pēdējos mēnešos ir veicis jauninājumus un pat ir ieguldījis – vai pat iegādājies – kriptogrāfijas biržu Poloniex, kas tika izmantota, lai palaistu decentralizēto Polonidex biržu, kur tirgo TRX TRC-20 žetonus..

Tiek lēsts, ka augstāko kriptovalūtu tirgus daļa ir gandrīz 90% no kriptovalūtas telpas tirgus kapitalizācijas, kas pārsniedz 250 miljardus ASV dolāru, lai gan rakstīšanas laikā tiek lēsts, ka apgrozībā ir 5100 kriptovalūtu..

Kāpēc tik daudz kriptovalūtu?

Kriptogrāfijas nozare var būt diezgan biedējoša jaunpienācējiem, kuri uzzina, cik daudz kriptovalūtu ir. Daudziem šķiet mulsinoši, kad viņi saprot, ka ir tūkstošiem kriptovalūtu, katrai no tām ir unikālas iezīmes un lietošanas gadījumi.

Sakarā ar kriptovalūtu atvērtā koda raksturu katrs var izmantot pieejamo kodu, lai izveidotu savu monētu. It kā ar to būtu par maz, kļuva arvien vieglāk, kad Ethereum un citas viedās līgumu platformas ļāva ikvienam izveidot savu kriptovalūtu, neprasot nekādas programmēšanas zināšanas.

Tas radīja ideālus apstākļus jaunu kriptovalūtu plūdiem, jo ​​visi un viņu vecmāmiņas tagad varēja izlaist savu monētu. ICO trakums, kas notika 2017. gadā, bija atbildīgs par bezprecedenta peļņas gūšanu gan projektā iesaistītajam uzņēmumam, gan dažiem laimīgajiem agrīnajiem investoriem.

Nozare un investori kopš tā laika ir kļuvuši nedaudz gudrāki un skeptiskāki, jo daudzi SIO un tika izmantoti tikai kā līdzeklis līdzekļu vākšanai bez jebkādiem attīstības nodomiem pēc tam.

Pēc 2017. gada uzplaukuma daudzi projekti izmira vai nu tāpēc, ka bija slikti (“shitcoins”), vai arī tāpēc, ka pēc miljonu finansējuma saņemšanas komandām trūka atbilstoša stimula attīstīties.

Kriptogrāfijas ziema nesa sevī diezgan nepieciešamu tīrīšanu, izbeidzot daudzu bezjēdzīgu kriptovalūtu dzīvi. 2018. gada beigās kosmosā ienākošo jauno kriptovalūtu skaits ievērojami palēninājās, uzskata Bloomberg analītiķis Maiks Makglone un viņa pārskatu par MVIS CryptoCompare Digital Assets 100 Small-Cap Index.

Decentralizēto finanšu (DeFi) žetoni

IT nav iespējams rakstīt par to, cik daudz kriptovalūtu ir, neņemot vērā marķierus, kas saistīti ar decentralizētiem finanšu protokoliem. DeFi pārveido vecos finanšu produktus par caurspīdīgiem un neuzticamiem protokoliem bez starpnieka.

Peer-to-peer aizdevumu platformas, kur ikviens var aizņemties un aizdot naudu no jebkura cita, decentralizēti prognožu tirgi, kur ikviens var izveidot savas likmes, nevis mājas noteikt, par ko jūs varat derēt, un decentralizēti stablecoins ir tikai daži piemēri populāri DeFi risinājumi. Bieži vien šī platforma izsniedz marķierus, lai izsekotu lietotāju līdzekļus.

Tur ir arī iesaiņoti žetoni, piemēram, WBTC, uz Ethereum blokķēdes izveidots marķieris, kura vērtība ir piesaistīta Bitcoin vērtībai. Vai nu ar viedo līgumu starpniecību, vai arī nodrošinot viens pret vienu ar pamata aktīvu, šie žetoni spēj piedāvāt likviditāti un palīdzēt paplašināt tās kriptonauda tirgu, uz kuru tie ir “iesaiņoti”..

Vai ir nepieciešams, lai kriptogrāfijas telpā būtu tik daudz kriptovalūtu?

Iespējams, ka nē, redzams, jo lielākā daļa tirgus ir koncentrēta uz augstākajām kriptovalūtām. Lai gan tas var nebūt vajadzīgs, tas nenozīmē, ka ir tik slikti, ka ir tik daudz dažādu. Kriptovalūtu daudzveidība, ko mēs šodien redzam, ir finanšu tehnoloģiju jauninājumu viļņa rezultāts.

Paplašināšanas un nogatavināšanas procesā kriptogrāfijas nozare atdalīs krējumu no labības, un paliks tikai kriptonauda, ​​kas piešķir reālu vērtību.

Ir grūti iztēloties, kā nozare izskatīsies pēc 10 gadiem, pat pats Satoshi Nakamoto to teica attiecībā uz Bitcoin:

“Esmu pārliecināts, ka pēc 20 gadiem darījumu apjoms būs vai nu ļoti liels, vai arī to nebūs”.

Tomēr šķiet, ka nākamie gadi pilnībā pārveidos finanšu pasauli un to, kā mēs skatāmies uz naudu.

Tam, kā tradicionālās finanses pieņems kriptonauda, ​​un decentralizētām virsgrāmatu tehnoloģijām būs izšķiroša loma finanšu tehnoloģiju attīstībā. Mēs jau esam bijuši liecinieki dzimšanai Neobankas, bankas, kas ir simtprocentīgi digitālas un nonāk pie klientiem tikai ar datorprogrammu palīdzību, un jau ir pieejamas vairākas decentralizētas finanšu lietojumprogrammas.

Bet kā tradicionālās bankas izmantos šādas tehnoloģijas? Lai gan to iespējamība joprojām tiek pētīta, Centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) ir šķietami jauna tendence, kas var ievērojami palīdzēt finanšu iekļaušanā un padarīt banku darbību ļoti efektīvu dažādos veidos.

Ar visām priekšrocībām un negatīvajām pusēm ir iespējams, ka nākamajās desmitgadēs nauda, ​​zaudējot savu fizisko formu, attīstoties sabiedrībā, kurā nav bezskaidras naudas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me