Kas ir Bitcoin ETF?

Vairāki pieteikumi biržā tirgotam Bitcoin (BTC) fondam (ETF) ir nosūtīti ASV Vērtspapīru un biržu komisijai (SEC) pārskatīšanai un apstiprināšanai. Katru dienu pieaug arī pieprasījums pēc Bitcoin ETF kriptogrāfijas kopienā, tomēr federālais sargsuns ir noraidījis daudzus kriptogrāfijas ETF pieteikumus “būtisku ieguldītāju aizsardzības problēmu” un dažādu citu regulatīvu problēmu dēļ.

The SEC ir minējis arī “likviditātes un vērtēšanas” jautājumus, kas saistīti ar kriptogrāfijas ETF priekšlikumus, kā rezultātā šādi pieprasījumi tika noraidīti. Turklāt gandrīz visas līdz šim Bitcoin ETF lietojumprogrammas to ir pieprasījušas Bitcoin cena jāizseko BTC nākotnes līgumi ko piedāvā finanšu tirgus uzņēmumi, piemēram, CME Group un Cboe.

Sakarā ar to, ka BTC nākotnes līgumiem ir diezgan zema likviditāte un tirdzniecības apjomi, papildus šādiem līgumiem seko (nevis vadošajiem) svārstīgajiem tūlītējiem valūtas kursiem, SEC nav apstiprinājis Bitcoin ETF.

Kas ir ETF?

Ņemot vērā visas apkārtējās sarunas un ažiotāžu kriptogrāfijas ETF, mēģināsim iegūt labāku konceptuālu izpratni par viņiem. Pirmkārt, kādi ir tradicionālie ETF? Būtībā tie ir ieguldījumu instrumentu veidi un tiek klasificēti kā vērtspapīri. Lielākā daļa ETF izseko reālos aktīvus, piemēram, zeltu, naftu un dažādus citus preču veidus.

Ieguldītāji, kuri iegādājas ETF, var iegūt noteiktu aktīvu iedarbību, faktiski fiziski nemaz nepieprasot to iegādāties. Piemēram, tā vietā, lai veiktu ilgstošu zelta pirkšanas procesu, piegādātu un droši uzglabātu, jūs varētu vienkārši iegādāties ETF, kas izseko zeltu. Tādā veidā jūs, iespējams, varētu gūt tādu pašu atdevi no ieguldījumiem, it kā jūs patiešām būtu paša zelta īpašumā.

ETF var raksturot arī kā fondu, kura akcijas ieguldītāji var iegādāties, vienlaikus spējot nopelnīt dividendes vai procentus no ieguldījumiem. Turklāt tradicionālie ETF jau daudzus gadus tiek izmantoti tradicionālajos finanšu tirgos, lai izsekotu arī etalonu indeksus. Šie indeksi ietver ASV Dovs Džonss Rūpnieciskais vidējais (DJIA), NASDAQ-100 un Standarts & Poor’s (S&P) 500.

Indeksi (kas minēti iepriekš) akciju tirgus ieguldītāji izmanto kā etalonus, lai novērtētu viņu pašu ieguldījumu portfeļu veikumu salīdzinājumā ar kopējā tirgus sniegumu. Vienkārši sakot, etalons indeksus izmanto, lai novērtētu “tirgus stāvokli”. Aktīvu portfeļi, obligācijas un preces tiek izmantotas arī kā etalona indeksi, lai noteiktu tirgus veiktspēju.

Kā tiek tirgoti tradicionālie ETF

Tradicionālie ETF tiek tirgoti biržās tāpat kā akcijas, taču ar papildu priekšrocību ir iespēja turēt daudzveidīgu fondu kopumu ar tikpat zemām izmaksām kā individuālo krājumi. ETF var raksturot kā finanšu produktu, kas sastāv no vairākiem diversificētiem vērtspapīriem.

Arī tos ikdienā aktīvi tirgo, un to cenas svārstās visas dienas garumā. Īpaši viena lieta padara ETF pievilcīgu, jo īpaši Privāts ieguldītājiem ir tas, ka viņi var viegli tirgot noteiktas ienesīgas aktīvu klases nišas tirgos, kas viņiem citādi nebūtu pieejami.

Proti, nav minimuma investīcijas summa ETF, un viņi galvenokārt izseko noteiktu indeksu, vienlaikus cenšoties atkārtot tā sniegumu. ETF darbojas, emitējot un izpērkot (atpērkot) akciju akcijas, tomēr šie darījumu veidi nav iekļauti pārdošanas kategorijās..

Tā vietā tie tiek uzskatīti par darījumiem natūrā, kas nozīmē, ka kapitāla pieaugums no viņu tirdzniecības nav jādala akcionāriem. Dažreiz tomēr minimāla summa, kas nopelnīta no ETF tirdzniecība tiek piešķirts akcionāriem. Viens no šāda veida tirdzniecības galvenajiem ieguvumiem ir tas, ka ETF parasti nav būtiskas nodokļu saistības.

ETF ir pasīvi ieguldījumu instrumenti

Vēl viena ETF priekšrocība ir tā, ka tie ir pasīvi ieguldījumu instrumenti. Tas nozīmē, ka jums nav jāmaksā nodevas ieguldījumu profesionāļiem, lai tos pārvaldītu un uzraudzītu. Turklāt, iegādājoties ETF akcijas, jūs iegādājaties akcijas a portfelis. Šis portfelis ir saistīts ar tirgus indeksu, un ETF stingri atkārto tā bāzes indeksa veiktspēju. Turklāt, tā kā ETF nepārvalda persona, nav riska, ka fonda pārvaldnieks varētu zaudēt darījumus ar etalona indeksu.

Kas ir Bitcoin ETF?

Kas tad ir Bitcoin ETF? Bitcoin ETF sekotu līdzi bitcoin etalona indeksam, vienlaikus atkārtojot tā sniegumu, tāpat kā tradicionālie ETF. Tas ļautu tirgotājiem starpniecība konti veic ieguldījumus Bitcoin (BTC), ar papildu ieguvumu, ja nav jāveic tehniskais kriptonauda iegādes process un jācenšas to droši uzglabāt.     

Turklāt līdz šim ierosinātajiem Bitcoin ETF veidiem, piemēram, Winklevoss Twins veidotajam, pamatā bija Bitcoin (BTC). Tāpēc ieguldītājs, kas pērk šādu ETF, netieši arī pērk Bitcoin. Tomēr tā vietā, lai glabātu faktisko kriptonauda savos digitālajos makos, investoram būtu portfelis ar bitcoin ETF. Neskatoties uz to, tas būtu nedaudz līdzīgs paša bitcoin turēšanai, jo ETF izsekotu kriptovalūtas cenu.    

Primārā atšķirība starp Bitcoin (BTC) iegādi un Bitcoin ETF iegādi ir tāda, ka ar pēdējo ieguldītājs turētu regulētu ieguldījumu, kas ir tirgojams biržās, nenodarbojoties ar to, kā droši uzglabāt ieguldījumu.

Kā Bitcoin ETF ietekmēs cenu?

Ieviešot Bitcoin ETF, pastāv lielas izredzes, ka kriptovalūtas varētu pievienot galvenā ieguldītāja portfelim. Institucionālie ieguldītāji dod priekšroku tirgot un turēt regulētus aktīvus, un kriptogrāfijas ETF varētu mudināt viņus ieguldīt digitālajās valūtās.

Vairāki tirgus analītiķi uzskata, ka Bitcoin ETF varētu palīdzēt palielināt kopējo kriptonauda ieviešanu, vienlaikus arī ievērojami paaugstinot to cenas. Viens no iemesliem, kāpēc kriptogrāfijas ETF varētu izraisīt a pārspriegums kriptovalūtu cenās tāpēc, ka tās potenciāli varētu palielināt to trūkumu un likviditāti. Parasti, kad aktīvs vai vērtības krājums kļūst ierobežots, tā cena ievērojami palielinās.

Salīdzinot ar Bitcoin nākotnes līgumu uzsākšanas brīdi, var apgalvot, ka līdz ar Bitcoin ETF ienākšanu tirgū būs noturīgāks cenu pieaugums. Iemesls tam ir tāds, ka daudzi investori no fiziskā kriptogrāfijas tirgus pārgāja uz atvasinājumi neilgi pēc Bitcoin nākotnes līgumu ieviešanas.

Turklāt lielākā daļa kriptogrāfijas tirgotāju nebija pietiekami pieredzējuši, lai izprastu BTC nākotnes līgumu piedāvājuma un pieprasījuma ietekmi, kas pēc tam daļēji veicināja tirgus darbību. avārija pēc to palaišanas. Tomēr ar Bitcoin ETF ieguldītāji faktiski tirgos pašu Bitcoin (BTC). Tas savukārt ilgtermiņā varētu virzīt cenas uz augstāko galu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map