Raksta tapšanas laikā Facebook globālais kriptovalūtas projekts Svari ir agrīnā attīstības stadijā. Amerikāņu sociālo mediju uzņēmuma vadība 2019. gada 18. jūnijā apstiprināja, ka tās Svaru (LBR) monētu iniciatīvu atbalstīs arvien lielāks izveidoto akadēmisko iestāžu un citu vadošo korporāciju saraksts visā pasaulē.. 

Lai gan Facebook iniciatīva jau ir bijusi kritizēja par to, ka tie patiešām nav kriptonauda vai blokķēdes projekts, Svaru dibinātāji joprojām agresīvi virzās uz priekšu – jo viņu mērķis ir nodrošināt lielāku finansiālo iekļaušanu, “no jauna izgudrojot naudu”.

Calibra reģistrējas FinCEN

Lai atbilstošā veidā atbalstītu darījumus, kas saistīti ar Svaru monētām, kriptovalūtas izstrādātāji koncentrēsies uz lietotāju sociālo un finanšu datu nodalīšanu. Lai labāk pārvaldītu klientu finanšu informāciju, ir izveidota vienība, kas pazīstama kā Calibra.

Kā Facebook meitasuzņēmums Calibra ir reģistrēts Finanšu noziegumu apkarošanas tīklā (FinCEN), ASV Valsts kases departamenta birojs, kas uzrauga finanšu darījumus, lai novērstu tādas nelikumīgas darbības kā teroristu finansēšana un naudas atmazgāšana.

Darījumi ar Svaru monētām, izmantojot Calibra maku

Kā norādīts dokumentos, Calibra ir piešķirta naudas pakalpojumu uzņēmējdarbības (MSB) licence, un tās reģistrācijas numurs ir 31000141265767. Pēc Facebook vadības domām, FinCEN reģistrācija ļaus uzņēmumam piedāvāt finanšu pakalpojumus, izmantojot Calibra maku. visi 50 ASV štati un deviņas sadraudzības valstis un teritorijas.

Normatīvie apstiprinājums bija nepieciešams, jo Svaru monētas pārstāvēs naudas vērtību, kuru var glabāt un izmantot darījumos, izmantojot Calibra maku. Kā paskaidrots tās oficiālajā vietnē, seifu var instalēt kā atsevišķu lietotni lielākajā daļā viedtālruņu, kas nozīmē, ka lietotājiem nebūs nepieciešams Facebook konts, lai izmantotu Calibra. 

WhatsApp un Facebook Messenger lietotāji var izmantot Calibra maku

Proti, WhatsApp un Facebook Messenger lietotāji var izmantot Calibra maku, lai veiktu ātrus un rentablus pārskaitījumus Svaru monētas. Lai veiktu iemaksas, lietotāji var papildināt savus maciņus, kas ietver vietējās fiat naudas konvertēšanu uz Svaru monētām. Būs arī iespējams izņemt vietējo fiat valūtu, konvertējot Svaru monētas uz to fiat ekvivalentu.

Kā paskaidrots tās vietnē, Calibra seifs ir izveidots mērķim, lai atbalstītu lietotājus, kuri sakaru tehnoloģiju attīstības dēļ tagad ir savienoti vairāk nekā jebkad agrāk. Calibra veidotāji atzīmē, ka viņi plāno piedāvāt “savienotu maku savienotai pasaulei”.

Naudas pelnīšana “labāk darboties” cilvēkiem no visām dzīves jomām

Pēc Calibra izstrādātāju domām, Calibra ir veidota tā, lai tā varētu pielāgoties visu lietotāju vajadzībām neatkarīgi no viņu finansiālā stāvokļa. Kā paskaidrots, Calibra seifs tiks izmantots, lai atvieglotu darījumus, kas saistīti ar Svaru kriptonauda kas ļaus naudu labāk izmantot cilvēkiem visā pasaulē.

Svari, kas veikti, izmantojot Calibra maku, būs ideāli piemēroti ikdienas maksājumu veikšanai, ieskaitot komunālo maksājumu apmaksu, kā arī kredītu pievienošanu mobilajiem tālruņiem. Calibra veidotāji apgalvo, ka darījumi, izmantojot viņu maku, būs privāti un droši.

Lietotāji var saņemt pilnu atmaksu krāpšanas “retajā gadījumā” 

Lai ievērotu finanšu noteikumus, visi Calibra konti tiks verificēti ar lietotāju valdības izdotiem personu apliecinošiem dokumentiem. Tiek ziņots, ka lietotāju līdzekļi tiks droši glabāti Calibra seifā, lai noteiktu, izmantojot iebūvētus mehānismus krāpnieciska darbība (līdzīgi tiem, kurus izmanto bankas). Lietotne Calipra arī ļaus lietotājiem sazināties ar īpašu klientu atbalsta dienesta komandu (pieejama visu diennakti, 7 dienas nedēļā), ja viņiem ir kādi jautājumi vai nepieciešama palīdzība, izmantojot maku.

Ja lietotāji krāpšanas dēļ zaudē savus līdzekļus, viņiem būs tiesības uz pilnu naudas atmaksu, apgalvo Calibra maka vietne. Calibra veidotāji plāno saglabāt lietotāju finansiālo privātumu, neļaujot publiski skatīt konta darījumu darbības. 

Calibra seifs tiks palaists 2020. gadā

Pēc Facebook ziņu zāle, meitasuzņēmums Calibra tika izveidots 2019. gada 18. jūnijā – ar izvirzīto mērķi sniegt finanšu pakalpojumus, kas būs pieejami caur Svaru tīklu. Pirmais Calibra ieviestais produkts ir patentēts maks, kuru paredzēts laist tirgū 2020. gadā.

Iemesli Calibra un Svaru palaišanai 

Kā uzsvērts Svaru kriptovalūtas projektā vietne, miljardiem cilvēku visā pasaulē joprojām nav piekļuves pamata finanšu pakalpojumiem. Facebook ziņu zāles emuāra ziņā tika atklāts, ka gandrīz pusei pasaules pieaugušo iedzīvotāju nav aktīva (vai izmantojama) bankas konta. Sievietes un minoritāšu grupas, šķiet, ir vēl vairāk nabadzīgas – jo tām nav piekļuves pakalpojumiem, kas ļautu vienlīdzīgi piedalīties pasaules ekonomikā.

Aptuveni 70% mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) arī nevar piekļūt finanšu pakalpojumiem, piemēram, saņemt kredītlīniju, kas nepieciešama, veicot noteiktus pakalpojumus. Bizness-saistītie darījumi. Turklāt Calibra izstrādātāji ir norādījuši, ka jaunattīstības valstis katru gadu zaudē aptuveni 25 miljardus ASV dolāru, jo viņu viesstrādniekiem tiek iekasēta augsta naudas pārveduma maksa par naudas nosūtīšanu atpakaļ uz mājām.

Lielākas finanšu iekļaušanas nodrošināšana ar Calibra un Svariem

Īpaši Calibra seifa izstrādātāji apgalvo, ka viņu pakalpojumi ļaus ikvienam piekļūt moderniem finanšu pakalpojumiem. Piemēram, lietotāji gandrīz nekavējoties varēs nosūtīt savas Svaru monētas ikvienam, kam pieder “sākuma līmeņa viedtālrunis” un kuram ir piekļuve pamata interneta savienojumam..

Turpinot Calibra nepārtraukto attīstību, tā radītāju mērķis ir nodrošināt lietotājiem iespēju maksāt par kafiju, vienkārši ieskenējot kodu. Lietotnes izstrādātāji arī plāno ļaut lietotājiem maksāt par sabiedrisko transportu, nēsājot skaidru naudu vai samaksājot par metro biļeti, izmantojot savu Calibra maku.. 

Skaidrojumi par lietotāju finanšu datiem un privātumu

Facebook vadība apgalvo, ka viņi veiks nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu lietotāju finansiālo privātumu. Personas lietotāja dati un konta informācija, izņemot ierobežotus gadījumus, netiks kopīgota ar Facebook vai kādu citu struktūru – ja vien nav iegūta klienta piekrišana.

Turpinot noskaidrot, kā tiks pārvaldīti klientu dati, Calibra izstrādātāji atzīmē, ka Facebook neizmantos privātu informāciju, kas pieder seifa lietotājiem, “lai uzlabotu reklāmu mērķauditorijas atlasi”..

Kalibra, lai izmantotu Facebook datus

Klientu dati ar ierobežotu piekļuvi tiks kopīgoti tikai gadījumos, kad Calibra vadībai ir jāatbilst tiesībaizsardzības aģentūrām vai ārkārtas gadījumos jāaizsargā cilvēki. Kā ziņots, lai ievērotu piemērojamos likumus, Calibra izmantos datus no Facebook serveriem. 

Šo informāciju var izmantot, lai palīdzētu atklāt un novērst noziedzīgas darbības, kā arī nodrošināt augstu noziedzības līmeni drošība Calibra kontu īpašniekiem, atzīmēja Facebook ziņu telpa. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me