Pokud jste v posledních několika měsících věnovali pozornost kryptotrhům, pravděpodobně víte o zmatku MyEtherWallet & MyCrypto.

Ale pokud jste nováčkem, držte se. Odhalím všechna fakta o těch dvou.

Pro začátečníky je MyEtherWallet (MEW) jednou z nejstarších peněženek založených na GUI pro Ethereum. Je to z éry 2015, kdy pro Ethereum neexistovaly žádné peněženky GUI. Poté se MyEtherWallet vynořil z lásky dvou spoluzakladatelů Taylor Monahan a Kosala Hemachandra. V té době oba pracovali na svém denním zaměstnání a současně pracovali na budování MEW.

V letech 2016 a 2017 se drasticky rozrostly ze zábavného projektu na vážnější. Díky rozmachu kryptoměn a ICO z roku 2017, který zvýšil jejich uživatelskou základnu na astronomické úrovně.

Ale pak v prvním čtvrtletí roku 2018 byla MyEtherWalletova twitterová rukojeť změněna na MyCrypto, takže všichni byli zmatení, zahrnuli jsme.

Backstory: MyEtherWallet nebo MyCrypto

Někdy v únoru až březnu 2018 byl twitterový popis MEW změněn na MyCrypto jedním ze spoluzakladatelů Taylor Monahan protože nebyla spokojená s tím, jak společnost MEW postupuje vpřed, a pravděpodobně chtěla získat financování VC pro její růst.

Přesné důvody nejsou dosud známy, ale další nejlepší odhad ze skutečností, které jsem viděl online, mi ukazuje, že to byla otázka finančního účetnictví.

Otázka finančního účetnictví

A pak se chtěla rozejít Kosala Hemachandra a pěstujte peněženku pod značkou MyCrypto.

Ale způsob, jakým přistoupila k vytvoření nové značky, byl neetický, a proto se proti ní komunita krypto rázně postavila..

Byly podány žaloby a později byla předána doména MyEtherWallet a její kanály sociálních médií Kosala Hemachandra.

Taylor Monahan pokračoval v psaní tento emotivní příspěvek spolu s cestou vpřed pro své novorozené dítě, tj. MyCrypto, které dosud existuje.

Dlouhý příběh krátce, Peněženka MyCrypto je vidličkou MyEtherWallet codebase a byla spuštěna v květnu 2018 poté, co zmatek způsobil její spoluzakladatel Taylor Monahan.

Samozřejmě poněkud vylepšili základnu kódů a pokusili se ji přizpůsobit neustále se měnícím potřebám krypto světa, ale nelze změnit skutečnost, že se jedná o vidličku populární peněženky Ethereum, MEW..

MEW má dědictví, že nikdy nebyl přímo hacknut. Kvůli značce, kterou vytvořil, však pozvala špatné herce a phishingové stránky.

Ale pokud jste někdo, kdo ví, jak dodržovat základní postupy online zabezpečení, jste v bezpečí.

Co to znamená pro MyEtherWallet?

MyEtherWallet

Jednoduše to znamená, že peněženku MEW nyní vede Kosala a jeho nový tým.

Kosala navíc uvedl, že bude pokračovat v tom, co začal. Zanechal také poznámku pro svou komunitu MEW, která hovoří o celém nepořádku, který se stal.

Oficiální prohlášení MyEtherWallet

MyCrypto: Nový začátek

MyCrypto

Peněženku MyCrypto vede Taylor Monahan a její členové týmu, které dříve najala pro MyEtherWallet.

Rovněž se omluvila za případ únosu na Twitteru. To by se nemělo dělat na prvním místě, protože důvěra je vše v krypto prostoru.

Ačkoli se MyCrypto vyvíjí dobře a spustilo nové funkce, nepodařilo se mu vytvořit robustní komunitu, jako je MyEtherWallet.

A to je patrné z mnoha komentářů uživatelů k Redditu po tomto rozdělení:

PELICHÁNÍ

Zpráva BitcoinChill

MyCrypto

PELICHÁNÍ

Zde můžete jasně vidět vítěze. Proti MyCrypto nic nemám, ale způsob, jakým Taylor přistoupil k tomuto rozdělení, je velmi neprofesionální a neetický.

Závěr: Cesta vpřed pro MyEtherWallet a MyCrypto

MEW i MyCrypto jsou právně a technicky odlišné subjekty.

Jako uživatel si můžete vybrat buď, ale před použitím MyCrypto počkám ještě 6 měsíců. Také nikdy nepřestanu používat MyEtherWallet, protože to byla první peněženka ETH, kterou jsem kdy použil.

Jako nový uživatel můžete použít oba a zjistit, který vám vyhovuje lépe, ale pamatujte, že to zahrnuje riziko správy dvou účtů.

Pro staré uživatele, kteří chtějí nadále používat MEW, není nutné provádět žádnou novou akci. Uživatelé, kteří chtějí používat peněženku MyCrypto, by měli pro přístup ke své peněžence ETH na MyCrypto používat stejné soukromé klíče nebo soubor JSON nebo seed..

A konečně, MyCrypto má lepší produkt, pokud jde o vzhled a chování. Také spustili svou klientskou peněženku pro stolní počítače, což je krok k vývoji v kryptosféře. Ale MyEtherWallet také není daleko při spuštění aplikace pro iOS pro uživatele MEW.

Takže teď nám řekněte: Který z těchto dvou – MEW nebo MyCrypto – používáte?

Co si myslíte o MyCrypto Wallet? Dejte nám vědět v sekci komentáře níže.

Líbí se vám tento příspěvek? Nezapomeňte to sdílet!

Zde je několik dalších ručně vybraných článků, které si musíte přečíst, abyste zvýšili své znalosti o kryptoměnách:

  • Jak používat peněženku MetaMask pro Ether & Další tokeny ERC20
  • 5 různých typů krypto peněženek, o kterých byste měli vědět
  • Jak vybrat bitcoinovou peněženku: jednoznačný průvodce pro začátečníky
  • Nejlepší chytré smlouvy Ethereum peněženky
  • Co je mnemotechnická fráze & Mnemonická přístupová fráze?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me