17 Blockchain aplikací, které transformují společnost

Kompletní kontrola aplikací Blockchain. Časný internet se zabýval nehmotnými statky. Posílali jste nebo přijímali e-maily, odpovídali jste na fóra, četli a distribuovali články. Tento moderní internet se zabývá aktivy, vašimi nejcennějšími okamžitými položkami, kterých se můžete dotknout a chcete je chránit. Tato aktiva jsou uložena v kódované podobě v řetězci typu síť-síť, který se nazývá blockchain nebo ledger, kde každý účastník vidí, s kým obchodujete. To nejen chrání vaše obchodní jednání a zabraňuje krádeži, ale také zjednodušuje vaše záležitosti, zrychluje proces, snižuje chyby a šetří vás při najímání třetí strany.

Tento decentralizovaný blockchainový systém změní váš život od způsobu, jakým obchodujete nebo spravujete aktiva, ke způsobu, jakým používáte své stroje, volíte, pronajímáte auto a dokonce dokazujete, kdo jste. Postupně transformuje banky a další finanční instituce, nemocnice, společnosti a vlády.

Pokud chcete vytvořit své vlastní aplikace, podívejte se na naše kurzy blockchainu.

Tady je to, co blockchain dělá a co pro vás znamená.

Blockchain Finance

Decentralizované kryptoměny

Nejjednodušší je, že kryptoměny nebo digitální mince jsou mince, které procházejí elektronickou sítí. Transakce můžete provádět šekem, kabeláží nebo hotovostí. Můžete také použít typ virtuální měny, nejznámější bitcoin (BTC), ale mimo jiné i litecoin, peercoin nebo dogecoin, kde k provedení transakce používáte elektronickou kódovanou adresu..

Trénujte, abyste se stali vývojářem blockchainu

Začněte svou bezplatnou zkušební verzi ještě dnes!

Čím cennější je transakce, tím více ji chcete chránit. Tradiční systémy si za účelem zajištění důvěry najmou zprostředkovatele, jako je bankéř nebo poukázaná společnost. Ostrované z Jo měl jiné řešení. Vedli mentální záznam o tom, kdo co vlastnil, a odkazovali se na tento distribuovaný záznam komunity, když došlo ke sporům. Blockchain je tento komunitní rekord v širším digitálním měřítku. Rozšiřuje se po celém světě a zahrnuje uživatele počítačů z Jemenu, Říma, Vermontu atd., Kde každý uzel v síti zaznamenává a ověřuje data každé transakce, ke které v síti dochází. Záznamy jsou trvalé, komplexní a veřejné – proto uživatelé milují blockchain pro finagling sporných nebo riskantních transakcí.

Jak to funguje

Každá transakce je digitální „blok“, který je třeba před vstupem do systému ověřit.

Otázky zahrnují:

 • Jsou tam peníze?
 • Jsou renomovaní odesílatel i příjemce?
 • Je žádost oprávněná? A tak dále.

Každý počítač v síti soutěží o dešifrování odpovědí a vítězný počítač přidá tento „blok“ do „blockchainu“ v pořadí, v jakém dorazil. Vítěz odešle svůj důkaz zbytku sítě, který tento důkaz zkontroluje a ověří před zařazením „bloku“ do fronty k dokončení transakce. Zúčastněné strany mají jistotu, že účastníci transakci prověřili a upravili.

Tento proces nejenže omezuje podvody, jako jsou zdvojnásobení výdajů nebo spam, ale také převádí prostředky jednoduše, bezpečně a rychle.

17 Blockchain aplikací, které transformují společnost

17 použití blockchainových aplikací, které transformují společnost

 1. Správa majetku: Zpracování a vypořádání obchodu
 2. Pojištění: zpracování reklamací
 3. Platby: Přeshraniční platby
 4. Nekonvenční půjčovatelé peněz / půjčky tvrdých peněz
 5. Vaše auto / smartphone
 6. Blockchain Internet věcí (IoT)
 7. Inteligentní zařízení
 8. Senzory dodavatelského řetězce
 9. Blockchain Healthcare
 10. Blockchainová hudba
 11. Blockchain vláda
 12. Veřejná hodnota / komunita
 13. Nesená odpovědnost
 14. Blockchain Identity
 15. Pasy
 16. Rodné, svatební a úmrtní listy
 17. Osobní identifikace

Blockchain podnikání

Finanční služby

Tradiční systémy bývají těžkopádné, náchylné k chybám a šíleně pomalé. Ke zprostředkování procesu a řešení konfliktů jsou často potřební zprostředkovatelé. To přirozeně stojí stres, čas a peníze. Uživatelé naopak shledávají blockchain levnějším, transparentnějším a efektivnějším. Není divu, že rostoucí počet finančních služeb využívá tento systém k zavádění inovací, jako jsou inteligentní dluhopisy a inteligentní smlouvy. První z nich automaticky vyplácí držitelům dluhopisů jejich kupóny, jakmile jsou splněny určité předprogramované podmínky. Posledně jmenované jsou digitální smlouvy, které se samy provádějí a udržují, opět při splnění podmínek.

Příklady aplikací blockchainových finančních služeb

 1. Správa majetku: Zpracování a vypořádání obchodu

  Tradiční obchodní procesy v rámci správy aktiv (kde strany obchodují a spravují aktiva) mohou být drahé a riskantní, zejména pokud jde o přeshraniční transakce. Každá strana v procesu, jako je makléř, správce nebo správce vypořádání, vede své vlastní záznamy, které vytvářejí významnou neefektivitu a prostor pro chyby. Kniha blockchainu snižuje chyby šifrováním záznamů. Účetní kniha zároveň zjednodušuje proces a zároveň ruší potřebu zprostředkovatelů.

 2. Pojištění: zpracování reklamací

  Zpracování reklamací může být frustrující a nevděčný postup. Zpracovatelé pojištění musí projít podvodnými pohledávkami, roztříštěnými zdroji dat nebo opuštěnými zásadami, aby uživatelé mohli uvést několik – a tyto formuláře zpracovat ručně. Prostor pro chyby je obrovský. Blockchain poskytuje dokonalý systém pro bezrizikovou správu a transparentnost. Jeho vlastnosti šifrování umožňují pojišťovnám zachytit vlastnictví aktiv, která mají být pojištěna.

 3. Platby: Přeshraniční platby

Globální platební sektor je náchylný k chybám, nákladný a otevřený praní peněz. Trvá několik dní, ne-li déle, než peníze projdou světem. Blockchain již poskytuje řešení s remitenčními společnostmi, jako je Abra, Zarovnat obchod a Bitspark , které nabízejí end-to-end blockchainové převodové služby. V roce 2004 se Santander stala jednou z prvních bank, které sloučily blockchain do platební aplikace, což zákazníkům umožnilo provádět mezinárodní platby 24 hodin denně, přičemž clearing měl následující den.

Chytré vlastnictví

Hmotná nebo nehmotná nemovitost, jako jsou automobily, domy nebo sporáky na jedné straně, nebo patenty, názvy nemovitostí nebo akcie společností, na druhé straně, může mít v sobě zabudovanou inteligentní technologii. Takovou registraci lze uložit do hlavní knihy spolu se smluvními údaji o dalších osobách, kterým je povoleno vlastnictví této nemovitosti. K usnadnění přístupu k povolené straně lze použít inteligentní klíče. Účetní kniha ukládá a umožňuje výměnu těchto inteligentních klíčů po ověření smlouvy.

Decentralizovaná účetní kniha se také stává systémem pro záznam a správu vlastnických práv a také umožňuje duplikování inteligentních smluv v případě ztráty záznamů nebo inteligentního klíče.

Díky inteligentnímu vlastnictví se sníží riziko, že narazíte na podvody, poplatky za zprostředkování a pochybné obchodní situace. Zároveň zvyšuje důvěru a efektivitu.

Příklady aplikací Blockchain Smart Property

 1. Nekonvenční půjčovatelé peněz / půjčky tvrdých peněz

  Chytré smlouvy mohou způsobit převrat v tradičním systému půjčování. Například nekonvenční věřitelé peněz (např. Věřitelé tvrdých peněz) poskytují služby dlužníkům, kteří mají špatný úvěr s potřebnými půjčkami – přičemž účtují dvě až deset procent z částky úvěru a nárokují svůj majetek jako kolaterál. Příliš mnoho dlužníků upadá do bankrotu a přichází o domovy. Blockchain to může podkopat tím, že dovolí cizímu člověku půjčit vám peníze a váš chytrý majetek bude brát jako kolaterál. Není třeba zobrazovat věřitelův úvěr ani pracovní historii. Není třeba ručně zpracovávat mnoho dokumentů. Služba je zakódována v blockchainu, aby ji mohli všichni vidět.

 2. Vaše auto / smartphone

  Existují primitivní formy inteligentního vlastnictví. Například váš klíč od auta může být vybaven imobilizérem, kde lze vůz aktivovat pouze po klepnutí na správný protokol na klíči. Váš smartphone bude fungovat pouze po zadání správného kódu PIN. Oba pracují na kryptografii, která chrání vaše vlastnictví. Problém primitivních forem inteligentních vlastností spočívá v tom, že klíč je obvykle uložen ve fyzickém kontejneru, jako je klíč od auta nebo SIM karta, a nelze jej snadno přenést ani zkopírovat. Kniha blockchainu řeší tento problém tím, že umožňuje blockchainovým těžařům nahradit a replikovat ztracený protokol.

 3. Blockchain Internet věcí (IoT)

  Jakýkoli hmotný objekt je „věcí“. Stává se internetem věcí (IoT), když má vypínač, který jej připojuje k internetu a k sobě navzájem. Připojením k počítačové síti se objekt, například automobil, stane více než jen objektem. Nyní jsou to lidé-lidé, lidé-věci a věci-věci. Analytická firma Gartner říká, že do roku 2020 bude připojeno více než 26 miliard připojených zařízení. Jiní toto číslo zvýší na více než 100! Jak na vás IoT působí? Když dojde tisk, vaše tiskárna si může automaticky objednat kazety od Amazonu. Budík změní váš čas na přípravu kávy, zatímco vaše trouba bude vyrábět bezvadně načasovanou krůtu na Den díkůvzdání. Je to jen několik příkladů. Ve větším měřítku mohou města a vlády využívat IoT k rozvoji čistšího prostředí, efektivnějšího využívání energie a takzvaných „inteligentních měst“ ke zlepšení způsobu života a práce.

Kde přichází blockchain

Stejně jako ve všech případech poskytuje blockchainová kniha zabezpečení tomuto internetu věcí. Díky miliardám propojených zařízení se odborníci na kybernetickou bezpečnost obávají, jak zajistit, aby tyto distribuované informace zůstaly zabezpečené.

 • Co mohou společnosti udělat pro ochranu svých systémů před napadením?
 • Jak mohou vynálezci chránit své nápady?
 • Jak by měly vlády chránit své tajné informace před špiony a potenciálními teroristy?

Pak je tu problém, jak organizovat a analyzovat toto obrovské množství dat, která přicházejí z těchto souvisejících zařízení.

Vstupte do systému účetní knihy blockchain, který zajišťuje, že informace jsou přijímány a uvolňovány pouze důvěryhodným stranám. Hlavní kniha uděluje stranám platformu pro správu pro analýzu obrovského množství dat.

Příklady blockchainových aplikací internetu věcí (IoT)

 1. Inteligentní zařízení

  Inteligentní zařízení je zařízení, které se připojuje k internetu a poskytuje vám více informací a kontroly než dříve. Například kód připojený k vašemu spotřebiči může být propojen s internetem a upozorní vás, když jsou soubory cookie připraveny nebo když se vaše prádlo zastavilo. Tato upozornění udržují vaše zařízení v dobrém stavu, kromě jiných výhod vám šetří peníze týkající se energetické účinnosti a pomáhají vám ovládat zařízení i mimo domov. Šifrování těchto zařízení na blockchainu chrání vaše vlastnictví a umožňuje přenositelnost.

 2. Senzory dodavatelského řetězce

  Senzory poskytují společnostem komplexní přehled o jejich dodavatelském řetězci poskytováním údajů o umístění a stavu dodávek při jejich přepravě po celém světě. Od roku 2016 zpráva společností Deloitte a MHI dotazován 99 předních společností v dodavatelském řetězci a zjistilo, že senzory používalo 44% těchto respondentů. Osmdesát sedm procent těchto průmyslových odvětví uvedlo, že plánují tuto technologii využít do roku 2020. Očekává se, že tato technologie vzroste na 1 bilion do roku 2022 a na 10 bilionů senzorů do roku 2030, podle této zprávy jsme Deloitte a MHI. Blockchain tyto chytré informace ukládá, spravuje, chrání a přenáší.

Chytré smlouvy

Inteligentní smlouvy jsou digitální, které jsou vloženy do kódu if-this-then-that (IFTTT), který jim umožňuje vlastní provedení. V reálném životě zprostředkovatel zajišťuje, aby všechny strany dodržovaly podmínky. Blockchain nejen vzdává potřebu třetích stran, ale také zajišťuje, že všichni účastníci hlavní knihy znají podrobnosti smlouvy a že smluvní podmínky se implementují automaticky, jakmile jsou splněny podmínky.

Inteligentní smlouvy můžete použít pro všechny druhy situací, například finanční deriváty, pojistné, majetkové právo a smlouvy o financování davů, mimo jiné.

Co jsou inteligentní smlouvy. Průvodce pro začátečníky

Příklady aplikací Blockchain Smart Contracts

 1. Blockchain Healthcare

  Osobní zdravotní záznamy by mohly být kódovány a uloženy na blockchainu pomocí soukromého klíče, který by umožňoval přístup pouze konkrétním jednotlivcům. Stejnou strategii lze použít k zajištění, aby byl výzkum prováděn prostřednictvím Zákony HIPAA (bezpečným a důvěrným způsobem). Příjmy z operací by mohly být uloženy na blockchainu a automaticky zaslány poskytovatelům pojištění jako doklad o doručení. Hlavní knihu lze také použít pro správu obecné zdravotní péče, jako je dohled nad léky, dodržování předpisů, výsledky testů a správa zdravotnických potřeb..

 2. Blockchainová hudba

  Mezi klíčové problémy v hudebním průmyslu patří vlastnická práva, distribuce licenčních poplatků a transparentnost. Průmysl digitální hudby se zaměřuje na zpeněžení produkce, zatímco vlastnická práva jsou často přehlížena. Technologie blockchain a smart contracty mohou tento problém vyřešit vytvořením komplexní a přesné decentralizované databáze hudebních práv. Zároveň je hlavní kniha a poskytuje transparentní přenos autorských honorářů a distribucí v reálném čase všem zúčastněným štítkům. Hráči by dostali výplatu v digitální měně podle stanovených podmínek smlouvy.

 3. Blockchain vláda

  Ve volbách v roce 2016 demokraté a republikáni zpochybňovali bezpečnost volebního systému. Strana zelených požadovala přepočítání ve Wisconsinu, Pensylvánii a Michiganu. Počítačoví vědci tvrdí, že hackeři mohou elektronický systém zmanipulovat tak, aby manipuloval s hlasy. Hlavní kniha by tomu zabránila, protože hlasy budou zašifrovány. Soukromé osoby mohou potvrdit, že jejich hlasy byly spočítány, a potvrdit, pro koho hlasovali. Systém mimochodem šetří peníze i pro vládu. Kniha blockchain také poskytuje platformu pro to, čemu říkáme „responzivní, otevřená data“. Podle a Zpráva společnosti McKinsey and Company za rok 2013, otevřená data – volně dostupná vládní data, která jsou k dispozici všem občanům přes internet – mohou svět zbohatnout o 2,6 bilionu dolarů. Začínající podniky mohou tato data použít k odhalení podvodných schémat, zemědělci je mohou použít k přesnému pěstování na farmách a rodiče mohou vyšetřovat vedlejší účinky léků na jejich nemocné děti. Právě teď jsou tato data zveřejňována pouze jednou ročně a do značné míry nereagují na vstupy občanů. Blockchain jako veřejná kniha může tato data otevřít občanům kdykoli a kdekoli chtějí.

Příklady blockchainových vládních aplikací

 1. Veřejná hodnota / komunita

  Blockchain může usnadnit samoorganizaci poskytnutím platformy pro správu pro společnosti, nevládní organizace, nadace, vládní agentury, akademické pracovníky a jednotlivé občany. Strany mohou komunikovat a vyměňovat si informace v globálním a transparentním měřítku – myslete na Google Cloud, ale větší a méně riskantní.

 2. Nesená odpovědnost

  Chytré smlouvy mohou zajistit, aby voliči mohli být voleni lidmi za lidi, aby vláda byla tím, čím má být. Smlouvy určují očekávání voličů a voliči dostanou zaplaceno, až když udělají to, co voliči požadovali, a nikoli to, co si finančníci přáli.

 3. Blockchain Identity

  Ať se nám to líbí nebo ne, online společnosti o nás vědí vše. Některé společnosti, od kterých nakupujeme, prodávají naše údaje o totožnosti inzerentům, kteří vám zasílají jejich reklamy. Blockchain to blokuje vytvořením chráněného datového bodu, kde zašifrujete pouze informace, které chcete, aby relevantní lidé v určitou dobu znali. Například pokud se chystáte do baru, barman jednoduše potřebuje informace, které mu říkají, že máte více než 21 let.

Blockchain Identity

Blockchain chrání vaši identitu šifrováním a zabezpečením před spamery a marketingovými schématy.

Příklady aplikací blockchain identity:

 1. Pasy

  První digitální pas spuštěn dne Github v roce 2014 a mohl by pomoci vlastníkům identifikovat se online i mimo něj. Jak to funguje? Pořídíte si fotku a označíte ji veřejným a soukromým klíčem, které jsou zakódovány, aby prokázaly, že jsou legitimní. Pas je uložen v hlavní knize, je mu dána bitcoinová adresa s veřejnou IP adresou a potvrzena uživateli Blockchainu.

 2. Rodné, svatební a úmrtní listy

  Několik věcí je důležitějších než dokumenty, které ukazují, že jste se narodili, jste vdaní nebo jste zemřeli, což otevírá vaše práva všem druhům privilegií (jako je hlasování, práce, občanství), přesto je zde špatné řízení. Až třetině dětí mladších pěti let nebyl vydán rodný list, zpráva UNICEF z roku 2013. Blockchain by mohl zvýšit spolehlivost vedení záznamů šifrováním osvědčení o narození a úmrtí a zmocněním občanů k přístupu k těmto zásadním informacím.

 3. Osobní identifikace

  Nosíme řadu identifikací: náš řidičský průkaz, heslo k počítači, identifikační karty, klíče, identifikační číslo sociálního zabezpečení atd. Blockchain ID je digitální forma ID, která je navržena tak, aby nahradila všechny tyto formy fyzické identifikace. V budoucnu vědci z oboru fintech tvrdí, že jedno digitální ID budete moci použít k registraci u jakéhokoli registrátora. Je to open source, zabezpečený blockchainem a chráněný hlavní knihou transparentního účtu.

Blockchain Applications: Závěr

Je důležité si uvědomit, že aby blockchain fungoval, musí být síť mezi uzly motivována a musí souhlasit s fungováním podle etických standardů. Jakmile a pouze pokud budou tyto standardy dodrženy, mohl by se blockchain stát mocným nástrojem pro zlepšování podnikání, provádění spravedlivého obchodu, demokratizaci globální ekonomiky a pomoc při podpoře otevřenějších a spravedlivějších společností.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map