Co je Crypto Arbitrage? Jak vydělat peníze pomocí kryptoměny

Možnosti krypto arbitráže existují tam, kde je cenový rozdíl mezi dvěma nebo více burzami.

Arbitráž je proces nákupu a prodeje některých aktiv, ke kterému obvykle dochází současně. Zahrnuje hledání a obchodování s aktivy, jejichž cena se na různých trzích liší. Díky arbitráži můžete těžit z cenového rozdílu mezi dvěma nebo více trhy tím, že koupíte aktivum na jednom trhu a prodáte ho na jiném, abyste z cenového rozdílu profitovali.

Proč krypto arbitráž?

Primárním cílem krypto arbitráže je generovat zisk. Existují stovky burzovních platforem s velkou distribucí cen, což vytváří prostor pro cenové rozdíly kvůli nerovnováze v nabídce a poptávce. Vzhledem k tomu, že objevení ceny se provádí zvlášť pro každou burzu, máte velké burzy s likviditou, která řídí cenu, a malé, které následují.

Existují dva hlavní typy krypto arbitráže:

  • Jednoduchá arbitráž
  • Trojúhelníková arbitráž

V souvislosti s arbitrážemi v kryptoměnách je běžná a do určité míry podobná jak jednoduchá arbitráž, tak trojúhelníková arbitráž. Obě metody vyžadují vysokorychlostní sítě, nízká latence, a oba mají téměř nulové riziko.

Jak funguje krypto arbitráž

Pro jednoduché krypto arbitrážní příležitosti se ujistěte, že jste se zaregistrovali pro účty na dvou platformách pro výměnu: Například výměna – 1 (Binance) a výměna – 2 (Kraken).

Obě burzy mají společnou dvojici aktiv – zvlnění (XRP) proti bitcoinu (BTC).

Každá burza má svoji knihu objednávek. V horní části knihy objednávek je obvykle nejvyšší nabídková cena, což je nejvyšší cena, kterou je obchodník ochoten zaplatit za nákup XRP. Kromě toho máme nejnižší poptávkovou cenu, což je cena, za kterou obchodník hledá prodej svých XRP.

Ceny nabídky a poptávky na jedné burze by se však neměly rovnat nabídkové a poptávkové ceny na druhé burze.

Rozdíl v nabídkových a prodejních cenách ve dvou burzách je způsoben nelikvidností trhu s kryptoměnami. Ve výsledku často sledujeme různé ceny na různých burzách, zejména nerovnováhu v cenách kryptoměny mezi jihokorejskými burzami a zahraničními burzami.

Tato neúčinnost není nic jiného než požehnáním v přestrojení, které vytváří příležitost krypto arbitráže.

Například při první výměně při nákupu nějaké Ripple za tržní cenu zaplatíme nejnižší ask cenu. Na rozdíl od toho, když prodáme stejnou Ripple ve druhé burze, musíme ji prodat někomu s nejvyšší nabídkovou cenou.

V tomto příkladu se cena Ripple na druhé burze zvyšuje, zatímco cena Ripple v první burze zůstává stejná. Důležité je, že nejvyšší nabídková cena ve druhé směně je vyšší než nejnižší nabídková cena v první směně.

Tento cenový rozdíl mezi těmito dvěma burzami vytváří příležitost k arbitráži kryptoměny.

Vše, co musíte udělat, je koupit Ripple na první burze, kde chcete zaplatit nejnižší požadovanou cenu. Poté musíte tyto Ripple převést na druhou burzu, kde je chcete prodat za nejvyšší nabídkovou cenu.

Rozdíl mezi nejvyšší nabídkovou cenou na jedné burze a nejnižší nabídkovou cenou na druhé burze je váš zisk, alespoň teoreticky. Ve skutečnosti se tento rozdíl dále sníží po odečtení poplatků za obchodování a výběr.

Krypto trojúhelníková arbitráž

Trojúhelníková arbitráž zahrnuje obchodování mezi třemi dvěma páry aktiv. Například jste zakoupili 1 BTC na hlavní burzovní platformě a převádíte jej na cizí měnu prostřednictvím burzy obsluhující místní trh. Poté převedete místní měnu na americké dolary se ziskem v řádu stovek dolarů. Příležitost Fiat trojúhelníkové arbitráže je často omezena na obchod mezi burzami, které cílí na místní značky.

V krypto trojúhelníkové arbitráži můžete těžit z cenového rozdílu mezi 3 páry mincí. Obchod je možný pouze v případě, že poměry mezi mincemi mají různé ceny v USD.

Příležitosti krypto arbitráže

  • Výpis na velkých burzách pumpuje hodnotu mince
  • Menší burzy mají nerovnováhu poptávky a nabídky

Nevýhody krypto arbitráže

  • Omezení výběru nebo omezení KYC mohou představovat problémy s výměnou
  • Riziko provádění v důsledku volatility
  • Nízká likvidita
  • Rizika přenosu
  • Transakční poplatky
  • Daně

Co je třeba zvážit při arbitráži

I když arbitráž Crypto omezuje vaši expozici, můžete pečlivě nastavit své obchody a minimalizovat poplatky pečlivým výběrem burz a procesů. Nezapomeňte věnovat pozornost krypto prostoru pro příležitosti arbitráže.

Rychlost transakcí hraje obrovskou roli v úspěchu krypto arbitráže. Pokud je to možné, převádějte rychlejšími mincemi výběrem ETH (ether) přes BTC (bitcoin). Vždy používejte důvěryhodné burzy a pro dobré výsledky využívejte různé burzy mincí a strategie.

Arbitrážní příležitosti jsou extrémně časově citlivé, protože obvykle trvají jen necelou minutu. Kvůli těmto časovým omezením je pro lidské obchodníky velmi obtížné využít těchto příležitostí a provést arbitráž.

Je také třeba vzít v úvahu dobu čekání na schválení výběru prostředků po e-mailu, přístupovém kódu 2FA Google Authenticator atd. A tak dále. Někdy tyto faktory vedou ke ztrátě arbitrážní příležitosti.

K odstranění všech těchto obtíží je krypto arbitráž obvykle prováděna obchodováním robotů.

Crypto arbitrážní roboti

Pokud jde o využití příležitostí krypto arbitráže ve váš prospěch, emoční spěch ze sledování denních trhů s kryptoměnami nemusí být nejúčinnějším a nejproduktivnějším způsobem obchodování. To je přesně místo, kde mohou přijít vhod kryptoměnové roboty.

Boti mohou obchodníkům pomoci zvýšit zisky, minimalizovat riziko a omezit ztráty na více burzách. Umožňují také obchodníkům pravidelně dostávat pasivní příjem z plně automatizovaných obchodů. Několik platforem podporuje algoritmické obchodování, ale níže uvádíme některé z našich oblíbených robotů, které fungují.

Někteří z bezplatných robotů pro obchodování s kryptoměnami jsou Blackbird Bitcoin Arbitrage, Catalyst Enigma, ZenBot atd. I když různé roboty pro obchodování s kryptoměnami slouží různým účelům, jejich primárním cílem je využít arbitrážních příležitostí vyhledáním cenových rozdílů mezi burzami a využitím výhod ty nerovnováhy.

Mezi placené kryptoobchodní roboty patří Shrimpy, Hassbot, 3Commas a Cryptohopper. “

Stojí krypto arbitráž za váš čas a úsilí?

Jistě, využití cenového rozdílu mezi dvěma burzami zní jako nápad, který stojí za prozkoumání, zvláště pokud hledáte nějaké praktické zkušenosti s nákupem a prodejem kryptoměny. Kromě toho by investování času, peněz a úsilí do kryptoměny nemělo být nikdy prováděno bez řádného výzkumu.

Pokud je vaším cílem zisk z cenového rozdílu, musíte mít spoustu zkušeností s nákupem a prodejem kryptoměny na trhu. Vaše zkušenost znásobuje potenciál hledání úspěchu v krypto arbitráži. Vždy si položte tuto otázku: Vyplatí se čas na dokončení transakce??

Rovněž je bezpodmínečně nutné vzít v úvahu právní, technické a finanční problémy, které se mohou objevit. Stručně řečeno, výdělek zisků prostřednictvím krypto arbitráže nemusí být možný bez obchodování robotů. To znamená, že vám také doporučujeme provést průzkum a sami se přesvědčit, zda vám krypto arbitráž skutečně pomáhá dosáhnout vašich finančních cílů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map