Jak nakupovat litecoin: [Kompletní průvodce investora krok za krokem]

Jak koupit litecoin jsou 3 jednoduché kroky

 1. Dostat Litecoin peněženka (např. Trezor, Ledger,)
 2. Najděte burzu, která prodává Litecoin
 3. Vložte peníze a proveďte obchod.
 4. Vyjměte Litecoiny do vaší peněženky.

Litecoin je jedním z nejzajímavějších projektů. Litecoin, který založil a prosazoval bývalý zaměstnanec společnosti Google Charlie Lee, slouží jako stříbro ke zlatu bitcoinu. Toto prohlášení však litecoinům dostatečně nedělá spravedlnost. Litecoin se znovu a znovu osvědčil jako průkopník v krypto prostoru. Litecoin je jedním z vidlicových protokolů původního kódu bitcoinu. Měli byste tedy investovat do litecoinu? Jak byste na to šli, kdybyste chtěli koupit litecoin? Pojďme to prozkoumat v tomto článku.

Jak nakupovat litecoin: Průvodce pro investory Ultimate

Litecoin a altcoiny: Proč byste neměli investovat jen tak

Jednou z nejširších zobecnění kryptoměn je „bitcoin a altcoiny“. Jinými slovy, bitcoiny a mince, které nejsou bitcoiny. Pokud je tedy bitcoin lídrem v kryptoekonomii, proč byste chtěli investovat do dalších mincí? Ukázalo se, že existuje mnoho důvodů:

Bitcoin je drahý

Jak kryptoměna získá svou hodnotu? Existují dvě části. Hodnota kryptoměny se skládá z:

 • Vnitřní hodnota: Hodnota, kterou token získává z důvěryhodnosti a užitečnosti svého projektu.
 • Spekulativní hodnota: Hodnota, kterou token získá od spekulativních obchodníků, kteří očekávají, že jeho cena bude v blízké budoucnosti kolísat.

Spekulativní investoři jsou cennou součástí každého ekosystému. Je však nebezpečné, aby byl token oceněn čistě podle jeho spekulativní hodnoty. Pro skutečnou výživu musí být token silně závislý na jeho vnitřní hodnotě. Jak tedy token získá svou vlastní hodnotu? Vnitřní hodnota je vytvořena podkladovým projektem a kolik procent této hodnoty je zachyceno tokenem.

Od této chvíle je většina ceny bitcoinu založena na čistých spekulacích, a proto může být nadhodnocena. V blízké budoucnosti, kdy bitcoiny získají větší užitek, bude jejich cena mít větší vnitřní hodnotu. Cena bitcoinu však prozatím má tendenci se nafouknout na základě čisté spekulace. Proto je pro investory, kteří nejsou tak dobří, obtížné smysluplně investovat .

Bitcoin je plný investorů FOMO

Spravedlivé nebo ne, protože je nejoblíbenější kryptoměnou, bitcoin získává velkou pozornost. Jako takový vstupuje do prostoru spousta naivních a nováčkových investorů, kteří nemají lepší důvod investovat než „Nechci být vynechán.“ Problém je v tom, že nemají žádné skutečné znalosti o blockchainu. Nekupují bitcoiny, protože se zajímají o technologii blockchain a její potenciál, dělají to proto, že jim někdo řekl, aby do ní investovali. V okamžiku, kdy někdo slavný kritizuje bitcoiny nebo kryptoměny, tito investoři prodají veškerá svá aktiva, což v tomto procesu narazí na trh. Nyní neříkáme, že litecoin je od tohoto fenoménu zdarma, ale faktem je, že jelikož je méně populární než bitcoin, má poměrně menší počet investorů FOMO.

Altcoiny jsou levné (ehm)

Altcoiny se ve srovnání s bitcoiny obchodují za velmi nízké ceny. To je skvělé ze dvou důvodů:

 • Je to mnohem dostupnější než bitcoin, což znamená, že průměrný investor může s altcoinem ještě udělat docela podstatnou investici. Např. 10 000 $ vám nekoupí 2 BTC, ale koupí vám 125 LTC (litecoin).
 • Protože jsou tyto mince tak levné, mají obrovský potenciál pro růst. Cena litecoinu se od začátku roku 2017 do listopadu 2017 zvýšila o 7 291%! V porovnání, .

  Pokud má vybraný altcoin dobrou kvalitu a potenciál, pak existuje velká šance, že cena brzy významně ocení.

Altcoiny jsou víc než jen coiny

Zatímco Litecoin, podobně jako bitcoin, je platební mechanismus, existuje spousta mincí, které poskytují mnohem větší užitečnost než čistá platební mince. Většina altcoinů je založena na několika docela revolučních myšlenkách, které by mohly změnit svět. Ethereum, NEO a EOS jsou inteligentní smluvní platformy, které mohou vývojáři z celého světa využívat k vytváření svých aplikací. Golem umožňuje lidem propůjčit svůj výpočetní výkon komukoli připojenému k síti Golem. Kvůli těmto různým nástrojům mají tyto altcoiny mnohem vyšší potenciál vzestupu.

Altcoiny lze snadno těžit

Bitcoin používá mechanismus konsensu proof-of-work. Důkaz práce je pochopitelný.

Horníci využívají svou výpočetní sílu k řešení náročných kryptografických hádanek. Řešení hádanek musí být extrémně těžké. Pokud je to jednoduché, .

I když je část řešení hádanek obtížná, kontrola, zda je řešení hádanky správné nebo ne, by měla být jednoduchá.

A to je ve zkratce důkaz práce.

 • Vyřešení hádanek a získání řešení by mělo být těžké.
 • Kontrola, zda je řešení správné nebo ne, by měla být obtížná.
 • Nyní, .

Bitcoin používá pro účely těžby hashovací algoritmus SHA-256. Netrvalo dlouho a horníci zjistili, že mohou exponenciálně zvýšit svou těžební sílu spojením a vytvořením těžebních fondů prostřednictvím paralelního zpracování.

Při paralelním zpracování jsou programové instrukce rozděleny mezi více procesorů. Tímto způsobem se výrazně sníží doba chodu tohoto programu a to je v podstatě to, co dělají těžební fondy.

Hlavolamy SHA 256 vyžadují hodně výpočetního výkonu a to dalo vzniknout specializovaným „aplikačně specifickým integrovaným obvodům aka ASIC. Jediným účelem, kterému tyto ASIC sloužily, byla těžba bitcoinů.

.

Jak nakupovat litecoiny

Těžba, jak původně předpokládal Satoshi, měla být velmi demokratickým procesem. Myšlenka byla, že každý průměrný Joe mohl sedět na svém notebooku a přispívat do systému tím, že se stal horníkem. Se vzestupem závodů ASIC však průměrní Joes nemají šanci konkurovat velkým společnostem.

Těžba altcoinů je však poměrně přímočařejší. Litecoin, např. používá algoritmus těžby Scrypt.

Scrypt byl původně pojmenován „s-krypta“, ale vyslovuje se jako „scénář“. I když tento algoritmus využívá algoritmus SHA 256,. Paralelizace výpočtů jako taková není možná.

Co to znamená?

Předpokládejme, že máme dva procesy A a B..

V bitcoinech bude možné, aby ASIC provedly paralelně A a B současně.

V litecoinu však budete muset udělat A a poté B sériově. Pokud se je pokusíte paralelizovat, bude požadovaná paměť příliš velká na zpracování.

Scrypt se nazývá „problém s pamětí“, protože hlavním limitujícím faktorem není hrubý výpočetní výkon, ale paměť. To je přesně důvod, proč se paralelizace stává problémem. Spuštění pěti paralelně náročných procesů vyžaduje pětkrát více paměti. Nyní samozřejmě mohou existovat zařízení vyrobená s hromadou paměti, ale tento efekt zmírňují dva faktory:

 • Obyčejní lidé mohou soutěžit tím, že si místo superšpecializovaných ASIC zakoupí jednoduché každodenní paměťové karty.
 • Libra za libru, výroba paměti je mnohem dražší než zahašovací čipy SHA-256.

Skutečný nástroj

Bitcoin musí překonat několik významných překážek, než se stane řádným platebním prostředkem. Hlavní překážkou je samozřejmě otázka škálovatelnosti. Stručně řečeno, propustnost bitcoinů a doby transakcí jsou velmi nízké, aby mohly být použity jako platba v běžných každodenních transakcích. Někteří lidé navíc upřednostňují použití bitcoinu spíše jako úložiště hodnoty než jako platební prostředek.

Na druhou stranu altcoiny jako litecoin mají mnohem vyšší rychlost transakce. Bitcoin může spravovat pouze 7 transakcí za sekundu, zatímco litecoin může provádět 56 transakcí za sekundu.

Diverzifikace portfolia

Nakonec by měl každý investor diverzifikovat své portfolio.

Pokud vstupujete do krypto hry, je samozřejmé, že byste měli začít s bitcoinem. Vše řečeno a hotovo, bitcoin zůstává přední kryptoměnou. Je však špatné dát všechna vajíčka do jednoho košíku, jak se říká. Vzdělaný a seriózní investor bude vždy hledat investice do co největšího počtu mincí.

Technologické výhody litecoinu

Pracovní proces litecoinu je podobný bitcoinu. Oba využívají technologii blockchain k umožnění převodu plateb mezi dvěma entitami bez potřeby třetí strany. Důvodem, proč si mnoho lidí váží litecoiny, je však jejich ochota experimentovat s potenciálně rušivými technologiemi. V našem předchozí průvodce v Litecoinu jsme již zmínili, jak Litecoin pracoval na následujících technologiích:

 • Lightning Protocol: Používání hash timelock kontraktů (HTLCs) k vytváření off-chain platebních kanálů pro výměnu více mikro transakcí bez nutnosti procházet blockchainem. Jedná se o techniku ​​škálovatelnosti, kterou mnoho coinů jako Bitcoin, Litecoin, Decred atd. Snaží využít ke zvýšení své propustnosti.
 • Atomic Swap: Atomic Swap umožňuje křížovou výměnu mincí bez potřeby třetí strany. Např. normálně by musela jít na směnárnu a zaplatit určité poplatky, aby to zvládla. Tato technika také využívá HTLC.
 • SegWit: Segregated Witness je proces, kterým se zvyšuje limit velikosti bloku na blockchainu odstraněním dat podpisu z bitcoinových transakcí. Podpisová data jsou uchovávána v rozšířených blocích, které jsou připojeny k hlavnímu blockchainu prostřednictvím postranního řetězce.

Ochrana osobních údajů a hmatatelnost

Jednou z vlastností, kterou Litecoin nedávno přidal, je „zastupitelnost“. 28. ledna 2019 Lee tweetoval následující:

“Fungibility je jediná vlastnost zdravých peněz, která bitcoinům chybí.” & Litecoin. Nyní, když je debata o škálování za námi, bude dalším bojištěm zastupitelnost a soukromí. Nyní se zaměřuji na to, aby litecoiny byly více zastupitelné přidáním důvěrných transakcí. “

Co je tedy zastupitelnost? Investopedia to definuje takto:

“Fungibility je zaměnitelnost zboží nebo aktiva s jiným jednotlivým zbožím nebo aktivy stejného typu.”

Předpokládejme, že jste si půjčili 20 $ od přítele. Pokud mu vrátíte peníze DALŠÍ 20 $ bankovkou, pak je to v pořádku. Můžete jim dokonce vyměnit peníze v podobě 1 $ 10 bankovky a 2 $ 5 bankovek. Stále je to v pořádku. Dolar má zastupitelné vlastnosti (i když ne vždy).

Pokud byste si však měli někomu na víkend půjčit auto a vrátit se a dát mu na oplátku nějaké jiné auto, pak tato osoba pravděpodobně udeří do tváře. Pokud jste odešli s červenou Impalou a vrátili se s jinou červenou Impalou, pak ani to není hotová věc. Automobily jsou v tomto příkladu nefungovatelné aktivum.

Kryptoměny používají k protokolování svých transakcí transparentní otevřený systém hlavní knihy. Každý, kdo je součástí sítě blockchainu, může sledovat transakce v ní a co je důležitější, každý může vidět stopu těchto transakcí. Takže např. nákup drog by to bylo navždy vtisknuto do detailu transakce. .

, tyto „zkažené“ mince nikdy nebudou mít takovou hodnotu jako „čisté“ mince. . Po všem, ?

Použití funkcí ochrany soukromí by to mohlo zmírnit a dát kryptoměnám tolik potřebnou zastupitelnost. Litecoin se snaží integrovat protokol MimbleWimble k implementaci ochrany osobních údajů. Lee tweetoval:

„Tým vývojářů Litecoinu strávil hodiny diskusemi o tom, jak přidat důvěrné transakce. Způsob, jak udělat softfork CT, je velmi podobný tomu, jak dělat rozšiřující bloky a extension blk, může být jednodušší a může udělat mnohem víc. Nyní zkoumáme také neprůstřelné MimbleWimble s rozšířeními blks.

Koncept rozšiřujících bloků je podobný postranním řetězcům. Přemýšlejte o tom jako o vedlejším řetězci MimbleWimble, který je připojen k hlavnímu řetězci pomocí konsensu prostřednictvím upgradu softforku. Můžete se přihlásit zasláním mincí do rozšiřujících bloků MW a také poslat mince zpět do hlavního řetězce. “

MimbleWimble je protokol ochrany osobních údajů, který používá eliptickou křivku a vyžaduje menší klíče než jiné typy kryptografie. Potřebuje pouze 10% požadavků na datové úložiště sítě bitcoinů. Díky tomu je Mimblewimble vysoce škálovatelný a efektivní. Problém s jinými protokoly ochrany osobních údajů spočívá v tom, že jsou neuvěřitelně objemné, což ohrožuje jeho škálovatelnost.

Dobře, takže teď, když víte, proč byste měli investovat do litecoinu, pojďme dál jak můžete jít o své investování / obchodování.

Základní analýza vs. technická analýza

Základní a technická analýza jsou dva základy obchodování. Než půjdeme dále, měli byste alespoň vědět, co tyto dva pojmy znamenají.

Základní analýza

Tato analýza se místo cenových pohybů zaměřuje na celkový obraz. Když provádíte základní analýzu mince, díváte se na:

 • Aktivita vývojáře kolem mince. Kolik projektů nebo pozitivního vývoje projekt prochází. Hodnota Cardano nedávno poskočila o značné množství poté, co vydali verzi 1.5 pro síť.
 • Mainstreamová integrace mince. Integruje minci nějaká společnost nebo mainstreamová platforma? Pokud ano, pak to výrazně ovlivní cenu. Stellar XLM získal v březnu 2019 po IBM téměř 50% oznámil spuštění World Wire, modelu přeshraničních plateb využívajících Stellar protokol.
 • Významné světové události mohou změnit cenu kryptoměny, jak již bylo uvedeno v této příručce.

Udržování aktuálních informací o všech aktuálních událostech je pro solidní fundamentální analýzu nezbytné.

Technická analýza

Technická analýza je nástroj nebo metoda, která se používá k předpovědi pravděpodobného budoucího cenového pohybu měnového páru, páru kryptoměny nebo akcie. Může to být kreativní a dynamický proces, který vám pomůže získat velmi hluboký pohled do mince.

Základní předpoklad technické analýzy je tedy: Bez ohledu na to, co se ve světě aktuálně děje, cenové pohyby mluví samy za sebe a vyprávějí příběh, který vám pomůže předvídat, co se stane dál.

Můžete si přečíst první část našeho dvoudílného průvodce na technické analýze k získání většího přehledu.

Jak tedy použijete tyto nástroje ke skutečnému nákupu litecoinu? Naštěstí, protože litecoin je jednou z „velkých zbraní“ v krypto prostoru, několik burz vám umožní koupit je výměnou za fiat peníze. Pokud žijete v Kanadě, nehledejte nic jiného než Bitbuy.

Bitbuy – Premier Candian Exchange

Bitbuy je kanadská vlastněná a provozovaná platforma pro digitální měny. Společnost Bitbuy, založená v roce 2013, neustále poskytuje Kanaďanům spolehlivou a důvěryhodnou platformu pro nákup a prodej jejich kryptoměn. Jak již bylo vysvětleno, Bitbuy byla burza typu fiat-to-crypto, kde můžete vložit kanadské dolary přímo na jejich webové stránky a směnit je za digitální měnu. Jejich ředitelství se nachází v Torontu v Ontariu a jejich služby jsou k dispozici kanadským obchodníkům po celé zemi.

Nákupy a platební metody společnosti Bitbuy

Bitbuy.ca přijímá následující platební metody:

 • Bankovní převod
 • Interac online
 • E-přenos Interac
 • Poukazy Flexepin
 • Express Interac e-Transfer

Jak nakupovat litecoiny

Další zajímavou vlastností Bitbuy je, že za výběr vaší kryptoměny nejsou žádné poplatky. Svou kryptoměnu můžete poslat do soukromé peněženky zdarma. Díky tomu je ideální pro dlouhodobé investory, kteří chtějí využít svoji kryptoměnu.

Vaše první nákupy budou z bezpečnostních důvodů zadrženy jeden až tři pracovní dny. Pokud máte ověřený účet a na Bitbuy jste provedli více než tři transakce, budou vaše prostředky k dispozici v reálném čase.

Dobře, tak jak se mohu stát ověřeným členem?

V okamžiku, kdy se stanete ověřeným členem, jste oprávněni použít jakoukoli platební metodu, kterou chcete k financování svého účtu Bitbuy. Pro ověření budete muset zadat požadované údaje KYC. Musíte odeslat tyto dokumenty:

 • Barevná kopie vašeho pasu nebo řidičského průkazu.
 • Kopie bankovního výpisu nebo faktury za služby, na kterých je uvedeno vaše jméno a doklad o adrese.
 • Fotografie, na které držíte svůj státem vydaný průkaz totožnosti.
 • Pokud jde o obchodní účet, je třeba předložit další dokumenty prokazující „oprávnění jednat jménem společnosti“.

Celý proces ověření obvykle trvá jeden až tři pracovní dny.

Zákaznická podpora v Bitbuy

Bitbuy má také velmi rychlou zákaznickou podporu. Chcete-li získat podporu pro svůj dotaz, můžete provést následující:

 • Přejděte do sekce podpory na webu a použijte tlačítko „Odeslat požadavek“.
 • Použijte podporu živého chatu.
 • Kontaktujte je e-mailem nebo telefonicky.
 • Pokud žijete v Torontu, můžete v případě potřeby jednoduše jít do jejich kanceláře.

Jak bezpečný je Bitbuy?

Bitbuy je divizí společnosti First Ledger Corp, což je torontská blockchainová a digitální měnová společnost. Uvedli, že burza je v souladu se všemi kanadskými zákony. Rovněž přijali následující opatření, aby byla vaše data v bezpečí:

 • Bitbuy používá k ochraně uživatelů technologii Secure Socket Layer (SSL).
 • Pro další zabezpečení také využívají dvoufaktorovou autentizaci.
 • Bitbuy.ca pracuje s 95% rezervou chladírenského úložiště pro všechny digitální měny držené na webu a provádí denní šifrované a distribuované zálohy, aby se zabránilo jakýmkoli důsledkům nebo útokům.

Klady a zápory Bitbuy

Profesionálové

 • Nakupujte kryptoměny přímo za kanadské dolary.
 • Vyhledává konkurenceschopné ceny na více burzách.
 • Express Interac e-Transfer umožňuje dvouhodinové financování
 • Uživatelé si mohou vybrat z několika platebních možností.
 • Způsob platby bankovním převodem umožňuje vysoké limity vkladů.
 • Kalkulačka cen transakcí před nákupem.
 • Umožňuje rychlé výběry z CAD.

Nevýhody

 • Nabízí pouze BTC, BCH, ETH, XRP a LTC.

Pokud jste kanadským občanem, můžete hned teď přejít na Bitbuy a vytvořit si vlastní účet a začít obchodovat. Kliknutím sem vytvoříte svůj účet.

Jak nakupovat litecoin – závěr

Doufejme, že nyní byste měli mít všechny informace potřebné k obchodování. Nekupujte litecoiny jen proto, že vám to říkáme. Žádáme vás, abyste provedli důkladný průzkum a přečetli si více o projektu. Můžete začít čtením našeho litecoinu průvodce zde. Chcete-li se dozvědět více o obchodování, přečtěte si naše příručky pro obchodování s kryptoměnami tady a tady.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map