Naučte se, jak obchodovat s bitcoiny: [nejkomplexnější příručka pro rychlý start]

Pojďme se začít učit, jak obchodovat s bitcoiny!

Obchodování s bitcoiny je ve skutečnosti docela jednoduché, jakmile se dostanete na kloub. Jelikož jste přední kryptoměnou, je docela jednoduché je kupovat a prodávat, kdykoli chcete. Bitcoin má historii volatility, která přinesla do ekosystému mnoho obchodníků a mediálního zájmu. 

Jak obchodovat s bitcoiny: Stručný průvodce

Pokaždé, když cena bitcoinu stoupne, noví investoři a spekulanti chtějí svůj podíl na zisku. Obchodování s bitcoiny je pro kohokoli mimořádně snadné, protože bariéra vstupu je tak nízká. Jak tedy získáte svůj plátek koláče? ?

Tento průvodce vám pomůže při rozhodování o obchodování. Než se tedy pustíte do „jak“, pojďme začít s „proč“.

Proč byste měli obchodovat s bitcoiny?

Důvod, proč byste měli investovat do bitcoinů a obecně do kryptoměn, je ten, že nic takového neexistuje. Existuje několik funkcí, díky nimž je obchodování s bitcoiny vzrušující a jedinečné.

Bitcoin není Fiat

Bitcoin není fiatová měna, tj. Není pod kontrolou jediné vlády. Takže místo toho, aby jedna ekonomika škrtila nad cenou aktiva, cena bitcoinu reagovala na širokou škálu událostí.

Podívejme se na některé události za posledních několik let, které ovlivnily cenu bitcoinů.

Ledger Nano S - bezpečná hardwarová peněženka

Brexit č. 1

Rozhodnutí Spojeného království odhlásit se z Evropské unie způsobilo v jejich místní ekonomice docela scénu. Výsledkem bylo, že devizové giganty Binance prohlásily, že jsou „zahlceni“ registracemi své nové obchodní platformy založené na Jersey kvůli šílené poptávce. Binance Jersey umožňuje uživatelům obchodovat s eury a britskými librami za bitcoiny a ethereum a přistupovat ke službám správy digitálních aktiv.

# 2 Demonetizace Indie

Demonetizace byl krok indického předsedy vlády Narendry Modiho, který učinil Rs. 500 a Rs. 1 000 nelegálních platidel. Jen 18 dní po prohlášení o demonetizaci vzrostla cena bitcoinu na Zebpay, jedné z předních indických burz, z $ 757 na $ 1 020 (. V té době byl BTC v USA trendy za $ 770.

# 3 Trumpovy volby

Ihned po Trumpově vítězství začaly trhy klesat. Dow Jones, S&P 500 a Nasdaq klesaly. Podobně australské trhy ztratily 30 miliard USD. Bitcoin však byl úplně jiný příběh. Těsně před volební nocí to šlo na 740 dolarů kvůli problémům, s nimiž se setkalo mexické peso. Poté se snížil na 705 dolarů a poté, co byl zvolen Trump, šel na 739 dolarů.

Ze všech těchto tří případů můžeme učinit jeden jednoduchý a zřejmý závěr. Lidé mají tendenci investovat do bitcoinů, když čelí nestabilním trhům a překážkám, kterým čelí nekryté měny

Bitcoin je otevřen 24/7

Na rozdíl od akciových trhů je bitcoin otevřený 24×7. Důvodem je to, že akciové trhy jsou specifické pro zemi, ve které působí, a obvykle odrážejí pracovní dobu dané země. Bitcoiny si na většině burz může koupit kdokoli. Po celém světě existují stovky burz, které fungují 24/7. !

Bitcoin je nestálý

Bitcoiny a kryptoměny jsou obecně nechvalně známé svými rychlými a častými pohyby cen. Tato volatilita může obchodníkům pomoci snadno a rychle vydělat.

Jak bitcoiny fungují?

Než investujete do aktiva, měli byste alespoň vědět, jak to funguje. Několikrát jsme zde podrobně popsali mechaniku kryptoměny. Pro nezasvěcené však poskytneme krátký přehled. Pokud jste si již vědomi mechaniky, přeskočte na další část.

Technologie blockchain

Jak obchodovat s bitcoiny: Stručný průvodce

Bitcoin vytvořil neznámý programátor, kterému se říká pseudonym „Satoshi Nakamoto“. Bitcoin je poháněn technologií blockchain.

Blockchain je časově označená řada neměnného záznamu dat, který je spravován shlukem počítačů, které nevlastní žádná jednotlivá entita. Každý z těchto bloků dat (tj. Blok) je zabezpečen a navzájem propojen pomocí kryptografických principů (tj. Řetězce). Dobře, tak co to znamená jednoduše?

Představte si univerzální účetní knihu, do které si může kdokoli stáhnout a zapsat. Kdokoli, kdo má kopii této účetní knihy, může:

 • Zkontrolujte záznamy, které byly přihlášeny do hlavní knihy.
 • Zkontrolujte čas, kdy byly tyto záznamy zaznamenány.
 • Nelze manipulovat s žádnou z dříve provedených položek, protože hlavní kniha je neměnná. Tato vlastnost „neměnnosti“ je jednou z nejdůležitějších vlastností blockchainu a získává ji prostřednictvím kryptografických hash funkcí.

To nám dal bitcoin, první správná implementace technologie, která může fungovat jako neměnná a transparentní účetní kniha. Tato inovace nám dává systém, který je zcela neporušitelný a bez lidské korupce, protože je možné kontrolovat každou transakci provedenou do blockchainu.

Jak transakce fungují?

Jednou z nejcennějších věcí na bitcoinu je to, že k odeslání transakce nemusíte projít bankou. Jak komunita ráda říká „jste vlastní banka“. Jak se jim to tedy podaří? Prostřednictvím kryptografie veřejného klíče.

Každý uživatel bitcoinu má soukromý klíč a veřejnou adresu, které jsou od sebe matematicky odvozeny. Jak to tedy funguje? Je to vlastně celkem jednoduché. Veřejná adresa je jako číslo vašeho účtu a soukromý klíč je jako váš PIN kód Když obdržíte bitcoiny, lidé jej pošlou na vaši veřejnou adresu. Poté můžete své bitcoiny komukoli poslat prostřednictvím svého soukromého klíče.

Podle tohoto vysvětlení tedy můžeme učinit dvě pozorování:

 • Všem byste měli odhalit svou veřejnou adresu.
 • Nikdy byste neměli nikomu říci svůj soukromý klíč.

Je to opravdu tak jednoduché.

To by vám mělo poskytnout krátkou představu o tom, co je bitcoin a jak funguje. To je důvod, proč se bitcoin stal tak velkým problémem. Nyní se podívejme na to, jak se nám některé mohou dostat do rukou, !

Výměny: Brána do Cryptos

Burza slouží jako jedna z nejdůležitějších funkcí v krypto ekosystému. Funguje jako portál mezi světem Fiat a krypto světem. Burza kryptoměn je podobná burze cenných papírů, ale zaměřuje se spíše na tokeny kryptoměny než na obchodování s akciemi. Jednoduše řečeno, kryptoburza je platforma, kde mohou zákazníci nakupovat a prodávat aktiva kryptoměny.

Výměnu lze navrhnout s určitými cíli:

 • Aby byl proces co nejpříjemnější pro začátečníky.
 • Nabídnout konkurenceschopné ceny.
 • Poskytněte platformu pro zkušené a profesionální obchodníky s kryptoměnami.

Obecně řečeno, existují dvě formy kryptoměn:

 • Burzy Fiat-to-Crypto.
 • Kryptoměnové kryptoměny.

Fiat krypto

Burzy Fiat to Crypto vám pomohou koupit kryptoměny výměnou za peníze Fiat. Tyto burzy byly navrženy tak, aby byly co nejvíce vstřícné pro začátečníky. Kraken a Coinbase a Bitbuy jsou dokonalými příklady výměn typu fiat-to-crypto. BitBuy můžete použít k přímému nákupu bitcoinů, bitcoinových hotovostí, etheru, zvlnění a litecoinů.

Crypto to Crypto

Tyto burzy vám pomohou vyměnit určité kryptoměny jako BTC, ETH, BCH atd. Za jiné kryptoměny. Binance je dobrým příkladem směny mezi kryptoměnami. Jedná se o burzy, které jsou zaměřeny spíše na zkušené obchodníky než na začátečníky.

Kryptoburzy denně řeší šílené množství peněz. Ve skutečnosti zkontrolujte, kolik měří top 5 burz (seřazených podle objemu transakcí za posledních 24 hodin):

Jak obchodovat s bitcoiny: Stručný průvodce

Sčítání všeho, těchto pět burz mělo za posledních 24 hodin ohromující objem transakcí v hodnotě 9 544 591 940 USD! Dobře, takže to je spousta čísel. Kde přesně tedy začít??

Pokud jste Kanaďan, pak je odpověď docela přímá. Bitbuy.

Bitbuy – Premier Canadian Exchange

Naučte se, jak obchodovat s bitcoiny: nejkomplexnější příručka pro rychlý start

Bitbuy je kanadská vlastněná a provozovaná platforma pro digitální měny. Společnost Bitbuy, založená v roce 2013, neustále poskytuje Kanaďanům spolehlivou a důvěryhodnou platformu pro nákup a prodej jejich kryptoměn. Jak již bylo vysvětleno, Bitbuy byla burza typu fiat-to-crypto, kde můžete vložit kanadské dolary přímo na jejich webové stránky a směnit je za digitální měnu. Jejich ředitelství se nachází v Torontu v Ontariu a jejich služby jsou k dispozici kanadským obchodníkům po celé zemi.

Nákupy a platební metody společnosti Bitbuy

Bitbuy.ca přijímá následující platební metody:

 • Bankovní převod
 • Interac Online
 • E-přenos Interac
 • Poukazy Flexepin
 • Express Interac e-Transfer

Jak obchodovat s bitcoiny: Stručný průvodce

Další zajímavou vlastností Bitbuy je, že za výběr vaší kryptoměny nejsou žádné poplatky. Svou kryptoměnu můžete poslat do soukromé peněženky zdarma. Díky tomu je ideální pro dlouhodobé investory, kteří chtějí využít svoji kryptoměnu.

Vaše první nákupy budou z bezpečnostních důvodů zadrženy jeden až tři pracovní dny. Pokud máte ověřený účet a na Bitbuy jste provedli více než tři transakce, budou vaše prostředky k dispozici v reálném čase.

Kraken – Premier American Exchange

Pokud jste Američan, pak je odpověď docela přímá. Kraken

Kraken je dobře zavedená mezinárodní směnárna kryptoměn, původně se sídlem mimo San Francisco. Kraken umožňuje uživatelům financovat jejich účty v kanadských dolarech a má několik párů obchodování v kanadských dolarech. Kraken provozuje malou kancelář v Halifaxu v Novém Skotsku, která zajišťuje jejich kanadské operace a podporu.

Kraken má ve srovnání s jinými kanadskými burzami omezené možnosti financování. V současné době je jediným způsobem, jak vložit kanadské dolary na Kraken, bankovním převodem, což znamená, že budete muset fyzicky cestovat do své banky a zpracovat bankovní převod, abyste mohli službu využívat. Určitě to není nejvhodnější způsob financování, ale pokud jste ochotni tento proces dokončit, je Kraken dobrou platformou pro pokročilé funkce..

Možná jejich nejlepší vlastnost, Kraken, umožňuje uživatelům obchodovat s marží, což znamená, že si uživatelé mohou půjčit prostředky na nákup digitálních aktiv. Toto je pokročilá taktika, která může být složitá, ale může být zisková, pokud víte, co děláte.

Kraken také nabízí slevy obchodníkům s velkým objemem, což nenabízí mnoho jiných burz. Ačkoli Kraken nabízí některé z nejlepších sad funkcí a výběr mnoha altcoinů, v Kanadě trpí nedostatečnou popularitou. Některá z párů CAD, která nabízejí, mají nízký objem obchodování, což znamená, že pokud plánujete nákup většího množství, můžete narazit na cenový skluz a zaplatit vyšší cenu, než byste doufali za svou digitální měnu. Kraken těží z toho, že je špičkovou mezinárodní burzou, má dobrou podporu i neustálé aktualizace.

Profesionálové:

 • Nízké poplatky
 • Obchodování s marží
 • Pokročilá obchodní platforma s mnoha funkcemi

Nevýhody:

 • Omezené možnosti financování
 • Nízký objem pro párování Altcoin / CAD

Dobře, tak jak se stanu ověřeným členem?

V okamžiku, kdy se stanete ověřeným členem, máte právo použít jakoukoli platební metodu, kterou chcete financovat na svém účtu Bitbuy. Pro ověření budete muset zadat požadované údaje KYC. Musíte odeslat tyto dokumenty:

 • Barevná kopie vašeho pasu nebo řidičského průkazu.
 • Kopie bankovního výpisu nebo faktury za služby, na kterých je uvedeno vaše jméno a doklad o adrese.
 • Fotografie, na které držíte svůj státem vydaný průkaz totožnosti.
 • Pokud jde o obchodní účet, je třeba předložit další dokumenty prokazující „oprávnění jednat jménem společnosti“.

Celý proces ověření obvykle trvá jeden až tři pracovní dny.

Zákaznická podpora v Bitbuy

Bitbuy má také velmi rychlou zákaznickou podporu. Chcete-li získat podporu pro svůj dotaz, můžete provést následující:

 • Přejděte do sekce podpory na webu a použijte tlačítko „Odeslat požadavek“.
 • Použijte podporu živého chatu.
 • Kontaktujte je e-mailem nebo telefonicky.
 • Pokud žijete v Torontu, můžete v případě potřeby jednoduše jít do jejich kanceláře.

Jak bezpečný je Bitbuy?

Bitbuy je divizí společnosti First Ledger Corp, což je torontská blockchainová a digitální měnová společnost. Uvedli, že burza je v souladu se všemi kanadskými zákony. Rovněž přijali následující opatření, aby byla vaše data v bezpečí:

 • Bitbuy používá k ochraně uživatelů technologii Secure Socket Layer (SSL).
 • Pro další zabezpečení také využívají dvoufaktorovou autentizaci.
 • Bitbuy.ca pracuje s 95% rezervou studeného úložiště pro všechny digitální měny držené na webu a provádí denní šifrované a distribuované zálohy, aby se zabránilo jakýmkoli důsledkům nebo útokům.

Klady a zápory Bitbuy

Profesionálové

 • Nakupujte kryptoměny přímo za kanadské dolary.
 • Vyhledává konkurenceschopné ceny na více burzách.
 • Express Interac e-Transfer umožňuje dvouhodinové financování
 • Uživatelé si mohou vybrat z několika platebních možností.
 • Způsob platby bankovním převodem umožňuje vysoké limity vkladů.
 • Kalkulačka cen transakcí před nákupem.
 • Umožňuje rychlé výběry z CAD.

Nevýhody

 • Nabízí pouze BTC, BCH, ETH, XRP a LTC.

Pokud jste kanadským občanem, můžete nyní hned přejít na Bitbuy a vytvořit si vlastní účet a začít obchodovat. Kliknutím sem vytvoříte svůj účet.

Jak obchodovat s bitcoiny

Existuje mnoho způsobů, jak můžete obchodovat s bitcoiny a kryptoměnami, a to zcela závisí na tom, co chcete ze svých investic získat a kolik času jste ochotni věnovat obchodování. Dle IG, existují čtyři hlavní druhy obchodování:

 • Denní obchodování
 • Swingové obchodování
 • Skalpování
 • Pasivní obchodování

POZNÁMKA: Schémata v této části byla převzata z IG.

Denní obchodování

Jak obchodovat s bitcoiny: Stručný průvodce

Denní obchodníci otevírají a uzavírají svou pozici během jediného obchodního dne.

Tato strategie funguje pro obchodníky, kteří chtějí využít krátkodobých příležitostí na trhu s bitcoiny, které mohou nastat ve světle vyvíjejících se zpráv nebo nových vzorců.

Swing obchodování

Jak obchodovat s bitcoiny: Stručný průvodce

Swingoví obchodníci zachycují trendy cenových pohybů v okamžiku, kdy se formují, a drží je, dokud trend nezažije zvrat. Tato strategie je skvělá, pokud chcete využít dynamiku trhu.

Skalpování

Jak obchodovat s bitcoiny: Stručný průvodce

Provádějte několik vnitrodenních obchodů s malými cenovými pohyby. Pokud jste typ obchodníka, který by spíše vydělával několik malých častých zisků, než aby čekal na velkou příležitost,

Pasivní obchodování

Pokud jste dlouhodobým držitelem nebo se chcete jen dostat na trh kryptoměn a vyzkoušet si svoji ruku, pak pasivní obchodování může být pro vás ideální. Myšlenka je stejně přímočará jako nadčasová. Počkejte, až cena klesne na určitou úroveň, a buy-in. Počkejte, až se cena vyšplhá na určitou úroveň a vyplatí se.

Jak obchodovat s bitcoiny: Stručný průvodce

Na rozdíl od jiných forem obchodování může doba mezi nákupem a prodejem trvat několik dní, týdnů, měsíců nebo dokonce let.

Základní analýza vs. technická analýza

Dva nejdůležitější nástroje, které je třeba mít na paměti při obchodování, jsou základní analýza a technická analýza.

Základní analýza

Tato analýza se zaměřuje na celkový obraz místo cenových pohybů. Když provádíte základní analýzu mince, díváte se na:

 • Aktivita vývojáře kolem mince. Kolik projektů nebo pozitivního vývoje projekt prochází. Hodnota Cardano nedávno poskočila o značné množství poté, co vydali verzi 1.5 pro síť.
 • Mainstreamová integrace mince. Integruje minci nějaká společnost nebo mainstreamová platforma? Pokud ano, pak to výrazně ovlivní cenu. Stellar XLM získal v březnu 2019 po IBM téměř 50% oznámil spuštění World Wire, modelu přeshraničních plateb využívajících Stellar protokol.
 • Významné světové události mohou změnit cenu kryptoměny, jak již bylo uvedeno v této příručce.

Udržování aktuálních informací o všech aktuálních událostech je pro solidní fundamentální analýzu nezbytné.

Technická analýza

Technická analýza je nástroj nebo metoda, která se používá k předpovědi pravděpodobného budoucího cenového pohybu měnového páru, páru kryptoměny nebo akcií. Může to být kreativní a dynamické, což vám pomůže získat velmi hluboký pohled do mince.

Základní předpoklad technické analýzy je tedy: Bez ohledu na to, co se ve světě aktuálně děje, cenové pohyby mluví samy za sebe a vyprávějí nějaký příběh, který vám pomůže předvídat, co se stane dál.

Můžete si přečíst první část našeho dvoudílného průvodce na technické analýze k získání většího přehledu.

Bitcoinové obchodování: Časté chyby, kterým je třeba se vyhnout

# 1 Mít svědění obchodního prstu

Kvůli volatilitě kryptoměny a FOMO pro širokou veřejnost mají lidé tendenci nadměrně obchodovat. Jedna věc, kterou musíte pochopit, je, že obchodování s kryptoměnou je docela jako hazard a není přesná věda. Nepřehánějte ruku, zvláště když vám chybí disponibilní příjem. Určitě můžete hodně získat, ale můžete také hodně ztratit.

# 2 Slepé obchodování

Obchodování bez jakékoli strategie je bláznivá záležitost. Udělejte si čas a proveďte průzkum. Dozvíte se o mincích a o určitých obchodních strategiích. Zjistěte více o burzách a vyberte tu, která vám přinese největší užitek.

Lidé také mají tendenci investovat do stejných mincí, do kterých investují jejich přátelé. I když v poradenství není nic, měli byste zkombinovat rady s vlastním průzkumem.

# 3 Dávat emocím

Strach a chamtivost jsou dvě nejčastější emoce, pokud jde o investory. Strach může způsobit, že se nebudete ponořit do mince, když je připravena, nebo to může způsobit, že opustíte svůj obchod předčasně. Naopak, chamtivost může způsobit, že máte slepou a nepodloženou víru v konkrétní minci, nebo vás může přimět držet se obchodní cesty kolem jejího konce platnosti. Nevzdávejte se emocím, zůstaňte co nejracionálnější.

# 4 Neučíme se z chyb

Nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo odborník, uděláte chyby. Co však odděluje profesionální obchodníky od nováčků, je schopnost učit se a růst z těchto chyb. Pokud jste vzor špatně přečetli, je to upřímná chyba. Pokud špatně přečtete stejný vzor podruhé, pak je zcela na vás.

# 5 Udržování kryptoměny na burze

Ve skutečnosti tento bod poskytuje docela úžasné pokračování naší další části, která je ….

Co jsou kryptoměnové peněženky?

Každá burza má svou vlastní peněženku, není to však nejbezpečnější možnost. Pokud plánujete dlouhodobě držet svoji kryptoměnu, měli byste se podívat do studených peněženek. Dva druhy studených peněženek, které bychom doporučili, jsou hardwarové peněženky a papírové peněženky.

Hardware peněženky

Jak obchodovat s bitcoiny: Stručný průvodce

Hardwarové peněženky jsou fyzická zařízení, kde můžete uložit svou kryptoměnu. Přicházejí v několika formách, ale nejběžnější je styl USB stick typizovaný řadou Nano Ledger. I když mnoho jimi přísahá, hardwarové peněženky jsou stále náchylné ke kompromisům. Za prvé věříte, že společnost, která vytvořila vaši peněženku, nezaznamenala všechny soukromé klíče s plánem, jak v budoucnu napadnout peněženky. To platí pro ty, kteří si koupili od samotné společnosti, ale zejména pokud byla hardwarová peněženka získána z druhé ruky. Pod žádné okolnosti měl by někdo někdy použít použitou hardwarovou peněženku.

Přestože ztráta nebo poškození mohou způsobit katastrofu pro nepřipravené, hardwarové peněženky lze obnovit. Proto je stejně důležité zálohovat hardwarovou peněženku, jako jsou vaše online horké peněženky. Podrobnosti o restaurování byste měli uchovávat na bezpečném místě, o kterém byste věděli jen vy a kdokoli, o kom plánujete nechat peníze. Nezapomeňte, že vaše restaurátorské údaje otevírají peněženku. Velmi pečlivě si rozmyslete, s kým (pokud vůbec) je sdílíte. Je také životně důležité, abyste všechny mince převedli do nové peněženky, pokud by se mezi vámi a kýmkoli jiným, kdo zná vaše soukromé klíče (manželka atd.), Stalo něco nešťastného.

Zde je několik hardwarových peněženek, které můžete použít:

Papírové peněženky

Papírové peněženky jsou offline chladicí metodou ukládání kryptoměny. Zahrnuje tisk vašich veřejných a soukromých klíčů na kousek papíru, který pak uložíte a uložíte na bezpečném místě. Klíče jsou vytištěny ve formě QR kódů, které můžete v budoucnu skenovat pro všechny své transakce. Důvod, proč je tak bezpečný, je ten, že poskytuje úplnou kontrolu vám, uživateli. Nemusíte si dělat starosti s blahobytem hardwaru, ani se nemusíte bát hackerů nebo jakéhokoli malwaru. Musíte se jen postarat o kousek papíru.

Za vytváření papírových peněženek nemusíte platit žádné peníze. To z něj činí ekonomicky životaschopnou alternativu. Můžeš jít do Generátor peněženky k vytvoření vlastní papírové peněženky s bitcoiny.

Závěr: Jak obchodovat s bitcoiny

Cokoli, co jste se v této příručce dozvěděli, by vám mělo pomoci začít s obchodováním. Budete se však muset neustále učit a získávat stále více znalostí. Poté byste měli být alespoň připraveni uskutečnit svůj první jednoduchý obchod. Tak proč ne skočit na Bitbuy právě teď a obchodujte s bitcoiny!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map