Vlády z celého světa zahřívají potenciál případů použití blockchainových vlád. Už tedy není překvapující, že vidíme stále více projektů spolupracujících s vládami. V této příručce se podíváme na čtyři různé projekty – Algorand, ICON, Power Ledger a RSK a uvidíme, na všech vzrušujících implementacích, na kterých v současné době pracují.

Algorand

Algorand, založený držitelem ceny Turing Award Silvio Micali, je jedinečný svého druhu open-source blockchain bez povolení a čistý proof-of-stake blockchain, který nevypadá viditelně a je ideální pro vytváření finančních produktů nové generace. Společnost SFB Technologies uzavře partnerství s blockchainem Algorand při vývoji CBDC (centrální banky digitální měny) Marshallových ostrovů s názvem Marshallese Sovereign (SOV). SFB Technologies zvolila protokol Algorand pro svou rychlost, škálovatelnost a bezpečnost.

Spoluzakladatel a technický ředitel SFB Technologies, Jim Wagner, uvedl:

“Algorand byl vybrán po rozsáhlém průzkumu trhu mezi předními možnostmi protokolu.” Společnost již provozovala několik běžných případů použití a díky svým jedinečným funkcím má platforma funkce potřebné k vydávání, správě a distribuci SOV na globální úrovni. “

CBDC je digitální forma nekrytých peněz, které budou generovány centrální bankou země a mohou být použity jako zákonné platidlo. Vzhledem k tomu, že svět zahrnuje technologii a bezhotovostní přístup, několik centrálních bank po celém světě zkoumá, zda by mohly vydat CBDC jako doplněk hotovosti. CBDC má mnoho výhod:

 • Dvě strany budou moci provádět přímé transakce mezi sebou, aniž by bylo nutné procházet prostředníkem jako banka.
 •  Každému občanovi může být poskytnuta základní veřejná adresa k uložení jeho mincí. V bankovnictví nebankovního sektoru to může jít dlouhou cestou.
 • Vzhledem k tomu, že CBDC je založeno na blockchainu, jsou transakce transparentní a každou jednotlivou minci lze vysledovat zpět k jejímu samotnému zdroji.

Několik zemí jako Čína, Francie, Thajsko atd. Pracuje na svých vlastních verzích CBDC. Při pohledu konkrétně na SOV bude vláda Marshallových ostrovů dohlížet na ni a její nabídka bude každý rok růst pevnou sazbou 4%, aby byla inflace pod kontrolou. SOV umožní Marshallovým ostrovům efektivně působit v globální ekonomice oběhem vedle amerického dolaru.

IKONA

ICON je decentralizovaná síť, jejímž cílem je propojit více blockchainů z celého světa a vyřešit problém interoperability ve vesmíru. Plánuje tak učinit prostřednictvím své technologie „Loopchain“ a dosáhnout bezproblémové komunikace napříč řetězci prostřednictvím inteligentních smluv v reálném čase. Všechny komunity, které se stanou součástí ICON republiky, budou propojeny prostřednictvím inteligentních smluv.

ICON je jedním z hlavních projektů v Jižní Koreji. Jak asi víte, Jižní Korea je jednou z nejvíce kryptoměnových / blockchainových progresivních zemí na světě. Proto není divu, že ICON má s vládou docela dobré vazby. Jak je zdůrazněno v tomto střední příspěvek, ICON má pracovní vztah s vládou od roku 2016. ICON je předním vládním technologickým partnerem v oblasti blockchainu a pracuje na několika vládou podporovaných projektech v pojišťovnictví, zdravotnictví, celních službách a vzdělávání a získala vládní financování od ministerstva Creation and Science and the Ministry of Science, ICT, and Future Planning.

Korea národní volební výbor

V červenci 2018 byl ICON vybrán jako konzultant pro blockchainovou technologii pro ‚Budování volebního systému nové generace na základě zpravodajských informačních technologií ‘, který zahájila Korejská národní agentura pro informační společnost a pod dohledem Korejské národní volební komise (NEC). Jako konzultant ICON nabídl odborné znalosti v konstrukci systému hlasování a počítání hlasovacích lístků založeného na blockchainu.

ICON a metropolitní vláda v Soulu

ICON a Seoul Mayor Park Won-soon have discuss the idea of ​​creating a Seoul Coin or S-Coin. Mince budou použity ve správách metropolitní vlády v Soulu. Vláda v Soulu rovněž zadala projekt nazvaný „Soulský demonstrační projekt blockchainu“, jehož ICON byl vybrán jako operátor.

IKONA a řetězová značka

ICON a Cyberdigm spolupracovali na vývoji Chain Sign, blockchainové kontraktační platformy, která umožňuje digitálně podepisovat právně závazné smlouvy. Je poháněn smyčkovým řetězcem a prokázal svou nákladovou efektivitu a bezpečnost proti neoprávněné manipulaci seznamu klientů, včetně vládního regulačního úřadu, Financial Supervisory Service (FSS) a Samsung Electronics. Když metropolitní vláda v Soulu spustila finskou laboratoř v Soulu, podepsání memoranda o porozumění bylo provedeno prostřednictvím Chain Sign starostou Soulu a ředitelem služby finančního dohledu.

Další vládní iniciativy

ICON obdržela financování od jihokorejské vlády dvakrát:

 • Ve své implementaci vzdělávání U-coin Ministerstva stvoření a vědy v dubnu 2017.
 • Ve svém pojistném projektu Ministerstva vědy, ICT a plánování budoucnosti také v dubnu 2017.

Ministerstvo informací a komunikace a Korejská agentura pro rozvoj internetu (KISA) oznámily, že by mohl být implementován smyčkový řetězec pro zpracování procesu přepravy veškerého jihokorejského zboží dováženého elektronickým obchodem.

Power Ledger

Společnost Power Ledger se sídlem v Austrálii byla založena v roce 2016 a poskytuje platformu pro obchodování s energií pro decentralizovaný prodej a nákup obnovitelné energie. Proprietární software Power Ledger se v současné době používá ve více zemích, včetně Austrálie, Thajska, Indie, Japonska a Spojených států..

Power Ledger a Thajsko

Společnost Power Ledger uzavřela partnerství s thajským obchodem s obnovitelnou energií BCPG a thajskou společností Metropolitan Electricity Authority (MEA) při obchodování se solární energií na střeše mezi mezinárodní školou, bytovým komplexem, nákupním centrem a zubní nemocnicí v Bangkoku. Podle Reuters, tento systém má celkovou výrobní kapacitu 635 KW.

Výkonný ředitel společnosti Power Ledger, David Martin, řekl:

“Povolením obchodu s obnovitelnou energií komunita splňuje své vlastní energetické požadavky, což vede k nižším účtům pro kupující, lepším cenám pro prodejce a menší uhlíkové stopě pro všechny.” Povzbudí více spotřebitelů k přechodu na obnovitelnou energii, protože náklady lze vyrovnat prodejem přebytečné energie sousedům. “

Platforma Power Ledger sleduje a vizualizuje pro každého účastníka generaci, spotřebu a obchodní pozici a poskytuje informace o použití pro účely fakturace.

Power Ledger a Austrálie

Vládní vývojář WA Development DevelopmentWA uzavře partnerství s Power Ledger, Curtin University a australskou vládní iniciativou Smart Cities za účelem vytvoření 100% obnovitelného bydlení. Tento vývoj je součástí iniciativy Inteligentní města a předměstí australské vlády

Knutsford, East Village společnosti DevelopmentWA bude výkladní skříní pro energeticky efektivní vývoj bytových výplní. Je vybaven sítí pro zásobování vodou a energií microgrid a 670 kWh místní baterií. Spoluzakladatel společnosti Power Ledger, David Martin, uvedl:

“Realitní průmysl má jedinečnou pozici, která umožňuje změnu energie od základu.” Tento projekt zdůrazňuje, jak se vývojáři mohou rozhodovat, pokud jde o chytřejší a efektivnější volby, pokud jde o domácnosti. “

Tato iniciativa bude příkladem možností cenově dostupného a udržitelného života v západní Austrálii. Spotřeba energie bude sledována a hodnocena místní laboratoří.

RSK

Rootstock (RSK) je chytrá smluvní platforma který je připojen k bitcoinovému blockchainu pomocí technologie sidechain. Rootstock se narodil, aby byl kompatibilní s aplikacemi Ethereum (model web3 / EVM / Solidity), ale používal bitcoin jako základní kryptoměnu. Myšlenka na vytvoření RSK byla dát funkcím bitcoinového blockchainu inteligentní kontrakt. Rootstock je ve své podstatě kombinací:

 • Turingův kompletní deterministický virtuální stroj zohledňující zdroje (pro inteligentní smlouvy) kompatibilní s EVM Ethereum.
 • Obousměrný navázaný bitcoinový postranní řetězec (pro obchod označený jako BTC) založený na silné federaci.
 • SHA256D konsensuální protokol o sloučení těžby (pro konsensuální zabezpečení spoléhající na bitcoinové horníky) s 30sekundovým blokovým intervalem. (pro rychlé platby).

Jelikož je jedním z nejznámějších vesmírných projektů, není překvapením, že se RSK podílí na několika vládních projektech. Jednoduše řečeno, RSK využívá blockchainovou technologii pro vlády mnoha různými způsoby.

RSK a Argentinská centrální banka

Argentinská centrální banka (BCRA) je právě pracující na proof-of-concept (PoC), který je poháněn technologií RSK a umožňuje end-to-end sledovatelnost debetních pohledávek z účtu. PoC je v rámci kulatého stolu BCRA pro finanční inovace 2019 a bude postaven skupinou Blockchain Group, kterou tvoří IOV Labs, Sabra Group, Banco de la Provincia de Córdoba, BBVA, ICBC, Banco Santander, BYMA, Interbanking a Red Link.

Tento dokument vyžaduje pracovní partnerství mezi různými průmyslovými subjekty, jako jsou banky, clearingové domy, finanční agenti a poskytovatelé této technologie. Účastníci rozsáhle testují toto řešení, aby zjistili, zda životaschopnost technologie řeší problémy s integrací procesů v reálném čase mezi bankami a aktéry systému. Po testování se určí, zda se k síti může připojit více bank. Doufáme, že tato iniciativa díky praktickým experimentům pomůže průmyslovému odvětví lépe porozumět blockchainové technologii a jejímu skutečnému potenciálu.

RSK a Gasnet

Argentinský národní regulační úřad Enargas udělil společnosti Gasnor, distributorovi zemního plynu s více než 2 miliony uživatelů, povolení pilotovat inteligentní certifikační platforma založená na kontraktech. Laboratoře IOV Labs ve spolupráci se stavitelem softwaru Grupo Sabra spustily blockchainovou platformu s oprávněním nazvanou „Gasnet“. Gasnet bude fungovat na podnikové verzi RSK Smart Contract Network a je navržen tak, aby zabezpečil a urychlil argentinské procesy certifikace plynu.

V rámci konsorciální sítě společnosti Gasnet provozují jak Gasnor, tak Enargas síťový uzel a mezi nimi mohou snadno létat certifikační dokumenty a podrobnosti transakcí. IOV Labs i Grupo Sabra věří, že zatímco systém bude začínat pouhou certifikací, sdílený ekosystém Gasnetu může usnadnit libovolný počet služeb. Databázi lze použít k neměnnému uložení pověření technika Gasnet, což může být velmi užitečné při bezpečné instalaci plynu. Gasnet nakonec plánuje, že se stane sdílenou databází pro celý argentinský ekosystém distribuce plynu pro všech devět regulovaných společností v Argentině.

Od chvíle, kdy vývoj začal v roce 2019, společnost Gasnet učinila proces připojení o 25% časově efektivnějším a očekává časovou úsporu 40%, jakmile se všechny zúčastněné strany s touto technologií začnou škrábat. Navíc IOV Labs věří, že argentinská ekonomika bude mít obrovský prospěch z nevyhnutelné úspory nákladů. Plyn představuje 57% energetického sektoru a má „přímý dopad na vývoj nabídky a na náklady převzaté poptávkou“.

RSK a OS City

OS City je společnost govtech, která vytváří a vyvíjí softwarovou technologii s cílem podpořit udržitelnější budoucnost měst prostřednictvím digitální transformace vlád. Společnost byla založena doktoráty v oboru politologie a umělé inteligence a využívá nejnovější technologie k:

 • Zlepšit účinnost a důvěru vlády.
 • Budujte udržitelnější budoucnost.

Tato iniciativa získala podporu a uznání od organizací UNICEF Innovation, Singularity University, The WEF, Google atd. Pomůže kultivovat novou generaci inteligentních měst v zemích jako Mexiko, Argentina, Chile, Brazílie a Kolumbie.

OS City vzniklo kvůli roztříštěné struktuře světových vlád. Kvůli nedostatečné interoperabilitě ve vládních úřadech mají sklon stát se překážkou environmentální, sociální a ekonomické prosperity. OS City se rozhodl spolupracovat s RSK, protože:

 • Kombinuje výhody nejbezpečnější sítě s výhodami silné organizace.
 • Pomáhá organizacím budovat jejich IT infrastrukturu a zároveň se vyhýbat blokování dodavatelů, snižovat náklady a vytvářet škálovatelná a udržitelná IT prostředí..

Výhody OS City:

 • Umožňuje vládám získat zpět přibližně 20% úniku příjmů.
 • Zvyšuje produktivitu pracovníků státní správy a ušetří až 3,5 t $ ročně.
 • Nabízet jednotné a lepší zkušenosti pro pracovníky i složky ke zvýšení spokojenosti voličů a vládních příjmů až 10% v rozvojových ekonomikách.

Závěr: Blokové vládní případy použití

Vlády z celého světa se zahřály na vyhlídku na integraci blockchainové technologie a decentralizace. To je zásadní pro tradiční přijetí technologie. Projekty jako RSK, ICON, Power Ledger a Algorand připravily půdu pro další vládní blockchainovou spolupráci.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me