Proč jsou nabídky bezpečnostních tokenů budoucností

Nabídky bezpečnostních tokenů nebo investiční smlouvy založené na blockchainu se objevily v roce 2017 z potřeby více vyhovujícího a regulovaného přístupu k digitálním aktivům. Koneckonců, rok 2017 byl „rokem ICO“, přičemž převážně neregulovaný nárůst kapitálu předjel andělský a počáteční rizikový kapitál.

Právní problémy s ICO

To šokovalo regulační orgány, jako je SEC, a pravidelně je přehánělo jít po potenciálně podvodné nabídky a herci od Alex Tapscott až po DJ Khaled a Floyd Mayweather. SEC dokonce šla za společnostmi mimo USA, jako je Kik (se sídlem v Kanadě).

Toto odvětví jasně vidělo výhody navýšení kapitálu založeného na blockchainu, které umožňuje komukoli a kdekoli na světě investovat jakoukoli částku, bez ohledu na to, jak malá. Odstraněním zprostředkovatelů mnoho projektů úplně přeskočilo KYC / AML a otevřelo investice jednoduše komukoli s penězi. Od roku 2017 do konce roku 2018 získaly ICO více než 20 miliard dolarů. STO nebo nabídky bezpečnostních tokenů v letech 2017 až 2018 zbledly.

STO nahrazují ICO a IEO

V roce 2017 bylo zaznamenáno pouze 5 STO a BlockState uvádí, že zatím (počátkem roku 2020) byla získána jen zhruba miliarda dolarů. Přílivy se však mění, protože ICO jsou nahrazovány STO. STO získaly přibližně 450 milionů USD z tohoto čísla je rok 2019, zatímco ICO získaly ve stejném roce jen 370 milionů USD. Ve skutečnosti se předpokládá, že ICO v roce 2020 prakticky zmizí, zatímco STO budou nadále růst.

Jak se říká: „sledujte peníze“, a protože se společnosti obracejí na STO nad ICO, je jasné, že bezpečnostní tokeny vyhrávají, alespoň v blockchainovém prostoru.

STO nahradí IPO

Ještě zajímavější je, že STO jsou zcela životaschopnou alternativou pro získávání kapitálu zcela mimo blockchainový prostor. Například IPO nebo počáteční veřejné nabídky stojí víc 4,2 milionu dolarů provádět, kromě poplatků 4–7%, podle PwC. Společnost ChainPlus odhaduje náklady na provedení STO na přibližně 100 000 USD.

V tomto bodě by mnozí tvrdili, že IPO slouží ke získávání mnohem větších částek, než jsou schopny STO, ale realita je taková, že vzhledem ke globálně dostupné povaze STO neexistuje prakticky žádný limit na množství, které můžete získat (s výhradou že mohou existovat jurisdikčně právní limity). Jako příklad se zvedlo tZERO 134 milionů $, větší než střední velikost obchodu s IPO v USA kolem 100 milionů dolarů.

Když získáváte 100 milionů $, utrácení přes 4 miliony $ pouze na poplatcích je vážným zásahem na okraj. To podle Refinitivu ani nemluvě o věcech, jako jsou náklady na KYC, které se pohybují kolem 616 $ na zákazníka. Schopnost digitálně zaznamenávat a ověřovat identitu investora prostřednictvím blockchainu může drasticky snížit náklady KYC.

Dodržování předpisů je hlavním problémem, protože podle zprávy agentury FENERGO bylo v posledním desetiletí uděleno pokuty za nedodržování předpisů KYC / AML kolem 26 miliard USD. Bezpečnostní tokeny mohou vytvořit jednodušší řešení dodržování předpisů, které pečuje požadavky na dodržování předpisů do samotného tokenu.

Bezpečnostní tokeny mohou být lepším řešením dodržování předpisů

Proč jsou nabídky bezpečnostních tokenů budoucností

Chcete-li jít podrobněji, porovnejme nejběžnější protokol tokenů používaný pro ICO, ERC-20, s protokolem tokenů používaných pro STO. ERC-20 je protokol, který definuje jen několik základních funkcí:

 • Název tokenu (např.ETH)
 • Desetinné číslo tokenu (např.18)
 • Převod žetonů
 • Dotaz na zůstatek žetonů na určité adrese
 • Celková nabídka žetonů

Všimnete si, že v těchto funkcích nemáte například možnost omezit převody, zakázat investorům určité jurisdikce, zavést období blokování nebo zabránit převodu na nezletilou osobu nebo někoho ze seznamu sledovaných.

Těmto tokenům chybí spousta toho, co je potřeba pro vyhovující nabídku cenných papírů. Nechcete náhodně prodat cenné papíry nezletilému nebo někomu v jurisdikci, ve které nejste regulováni, ale nemůžete to ovládat pomocí tokenu ERC-20.

Tyto druhy akcí však můžete ovládat pomocí tokenu zabezpečení, který vám umožní naprogramovat shodu do samotného tokenu.

Bezpečnostní tokeny mohou umožnit vše od funkcí přenosu správce po vynucené přenosy a mnoho dalšího:

 • Odkaz na kód / odkaz
 • Získejte funkci počtu držáků
 • Granularita
 • Hák odesílatele tokenu
 • Háček přijímače tokenů
 • Datový parametr v přenosových funkcích
 • Získejte adresu správce
 • Přenést funkci správce
 • Přenést událost správce
 • Získejte metadata adresy
 • Statické kontroly
 • Dynamické kontroly

Seznam by mohl pokračovat dál a dál, protože tokeny zabezpečení jsou programově velmi složité. Existuje mnoho potenciálních standardů, z nichž asi nejznámější je ERC-1400. Jednou z potenciálních nevýhod je naprostá složitost protokolu, protože budete muset najít talent blockchainu, který to zvládne bez zavedení bezpečnostních chyb.

Mnohem jednodušší verze je k dispozici u ERC-1404, příhodně pojmenovaného „Standard standardu standardních tokenů“, který standardu ERC-20 přidává pouze dvě základní funkce:

Proč jsou nabídky bezpečnostních tokenů budoucností

Tyto funkce vám umožňují vynutit některá z výše zmíněných omezení převodu, například v souvislosti s věkem nebo jurisdikcí investora. Protože tam jsou doslova stovky tisíců inteligentních kontraktů ERC-20 a tam více než 1 000 vývojářů Ethereum, je relativně snadné najít talent, který zvládne protokol ERC-20 (nemluvě o tom, že to bude levné).

Odtamtud je to přímý proces porozumění přidaným funkcím ERC-1404 a vytvoření vlastního bezpečnostního tokenu.

Budoucnost dodržování předpisů

Bezpečnostní tokeny pravděpodobně zásadně způsobí převrat v dodržování předpisů, protože bezpečnostní tokeny mohou představovat jakékoli finanční aktivum, ať už jde o kapitál, dluh nebo skutečné aktivum, a jako takové mohou zlepšit dodržování předpisů u jakéhokoli aktiva.

V současné době se zdá, že žádný projekt tokenů zabezpečení nezrušil použití další strany KYC / AML pro dodržování předpisů. Pokud jde o předpisy o cenných papírech, je to vždy „lépe bezpečné než líto“, ale je možné, že jednoho dne budou všechna opatření KYC / AML zapracována do digitalizovaných aktiv samotných, což eliminuje potřebu další strany.

Vyšší likvidita

Jednou z nejoblíbenějších výhod bezpečnostních tokenů je zvýšená likvidita. Koneckonců, blockchain nefunguje jen během obchodních hodin, jako je NYSE nebo NASDAQ. Místo toho lze bezpečnostní tokeny obchodovat 24/7/365. Navíc nejsou geograficky omezené, takže je může kdykoli koupit a prodat investor na jakémkoli trhu.

Nízká likvidita se stává hlavním problémem na soukromých sekundárních trzích, zejména u fyzických, drahých aktiv, jako jsou sběratelské předměty, a určitých komodit, jako je zlato. Díky tomu jsou tato aktiva obzvláště zralá pro tokenizaci.

Jak již bylo řečeno, bezpečnostní tokeny slibují vyšší likviditu v budoucnu, ne dnes. V současné době existuje vážný nedostatek sekundární tržní infrastruktury pro bezpečnostní tokeny a infrastruktura, která je venku, nemá dostatek kupujících a prodejců k vytvoření dostatečného objemu pro lepší likviditu oproti tradičním trhům.

Pokud však věříte v bezpečnostní tokeny, což znamená, že věříte, že nakonec zvítězí lepší technologie, kupující a prodejci tyto trhy v průběhu času přirozeně zaplní a vytvoří bezpečnostní prémii za bezpečnostní tokeny.

Tradiční výměny ve skutečnosti na začátku stály před stejnými výzvami. Například Londýnská burza cenných papírů může vystopovat svou historii zpět více než 300 let zpět. Investoři jistě před stovkami let očekávali nízkou likviditu, se zanedbatelným množstvím investorů a objemem ve srovnání se současností.

Na tradičních trzích došlo pomalu, ale jistě k růstu trakce a objemu, což s sebou přineslo likviditu. Dnes je tržní kapitalizace na londýnské burze více než 26 miliard dolarů, což je podstatně méně než na burzách jako NYSE. Trh s bezpečnostními tokeny má v každém případě dlouhou cestu, ale vyšší likvidita přijde spolu s více emitenty, investory a regulačním schválením.

Budoucnost trhu bezpečnostních tokenů

Jak již bylo řečeno, trh bezpečnostních tokenů je stále ve svém zrodu. Neexistuje shoda ohledně toho, jaké protokoly použít, ani právní konsensus o tom, jak regulovat bezpečnostní tokeny. Většina vývojářů blockchainu dále nepracovala s bezpečnostními tokeny ani mnoho právních týmů. Prostě není mnoho odborných znalostí ani soudržnosti, takže nemůžeme očekávat stejný exponenciální růst jako v prostoru ICO, zejména vzhledem k relativní složitosti bezpečnostních tokenů.

Proč jsou nabídky bezpečnostních tokenů budoucností

Jak již bylo řečeno, potenciální trh s bezpečnostními tokeny je obrovský. Jednoduše řečeno: Potenciálním trhem bezpečnostních tokenů je trh cenných papírů.

Tento globální trh zahrnuje prakticky jakékoli aktivum, na které si vzpomenete, ať už jde o sběratelské předměty, jako jsou hodinky a superauta, komodity jako diamanty a zlato, jiné alternativy, jako jsou nemovitosti, nebo tradiční aktiva, jako jsou akcie..

Ve skutečnosti je každé z těchto aktiv aktuálně tokenizováno nebo je již k dispozici k prodeji. Můžete si koupit tokeny, abyste získali částečné vlastnictví supercarů s CurioInvest, nebo investovat do zlata s Aurus tokeny, nebo investovat do tokenizovaných nemovitostí s realT (odmítnutí odpovědnosti: Autor tyto projekty neschvaluje, slouží pouze pro informační účely).

Znovu, toto odvětví teprve začíná, ale věci se ubírají správným směrem pro masové přijetí.

Předpisy o bezpečnostních známkách

Regulační orgány po celém světě se zahřívají na bezpečnostní tokeny, ve výrazném kontrastu k tokenům služeb a souvisejícím ICO. Wikipedia v současné době nabízí nejpodrobnější globální nařízení o bezpečnostních tokenech:

Proč jsou nabídky bezpečnostních tokenů budoucností

Jak vidíte, pouze dvě jurisdikce mají ploché zakázané bezpečnostní tokeny. Čína není žádným překvapením a je více než pravděpodobné, že jihokorejské regulační orgány se naučí rozlišovat mezi ICO a STO a poté změní své spěšně vytvořené předpisy.

Největší finanční trhy na světě od USA přes EU po SAE reagovaly na bezpečnostní tokeny pozitivně. Vzhledem k tomu, že regulační orgány zvyšují své znalosti o vesmíru, bude jistě následovat více jurisdikcí.

Proč se to nestane přes noc

Budoucnost odvětví bezpečnostních tokenů vypadá jasně. Projekty se přesouvají od ICO a IEO k STO a vedle nich se zahřívají regulační orgány. Před námi je však ještě mnoho překážek.

Pro začátečníky existuje několik odlišných oblastí, kde průmysl zažívá zmatek, například protokoly bezpečnostních tokenů a předpisy o cenných papírech. Jak již bylo zmíněno, tokeny ERC-20 nejsou schopny zvládnout potřebné složitosti pro dodržování předpisů. Pokud však Google „token zabezpečení erc20“ nebo „token zabezpečení erc-20“ najdete stovky článků, příspěvků a firemních stránek, které tvrdí, že určitý token je tokenem zabezpečení, při použití protokolu ERC-20.

Ty jsou zásadně nekompatibilní. Je legálně možné, v závislosti na jurisdikci, být klasifikován jako „bezpečnostní token“ při používání ERC-20, ale tento token si neuvědomuje výhody bezpečnostních tokenů, které spočívají hlavně ve zvýšení efektivity provozu a dodržování předpisů u cenných papírů.

Takzvané „bezpečnostní tokeny ERC-20“ podléhají stejným provozním nedostatkům užitečných tokenů, jako je například neschopnost omezit přenosové události, a jsou nevhodné pro digitalizaci cenných papírů..

Další oblastí nejasností, která jde ruku v ruce s mylnými představami o protokolu, jsou předpisy. Mnoho emitentů si neuvědomuje, že americké regulační orgány cenných papírů, jako je SEC, mají globální dosah a že pokud je váš prodej bezpečnostních tokenů k dispozici americkým investorům, vztahují se na ně americké předpisy o cenných papírech bez ohledu na to, kde sídlíte.

Díky tomu je používání správného protokolu ještě důležitější, protože správný protokol, jako je ERC-1404, vám umožní připravit opatření, jako je omezení amerických investorů, pokud v USA nejste regulováni.

Závěr: Nabídky bezpečnostních tokenů

Skutečné bezpečnostní tokeny využívající protokoly bezpečnostních tokenů jsou jediným správným způsobem, jak reprezentovat cenné papíry v blockchainu. Cenné papíry jsou na blockchainu mnohem efektivnější, ať už jde o emise, převody nebo dodržování předpisů, než off-chain a v tradičním papírovém systému. Logicky se proto cenné papíry pomalu, ale jistě přesunou k bezpečnostním tokenům.

Když se poprvé navrhovaly protokoly bezpečnostních tokenů, jen v posledních několika letech se předpokládalo, že bude trvat mnoho let, než se cenné papíry založené na blockchainu mohou stát realitou. Dokonce i dnes existuje mnoho nezodpovědných, takže je důležité jednoduše zůstat informovaní a zaměřit se spíše na pokrok v tomto odvětví, než na humbuk nebo „anti-humbuk“.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map