Kriptovalūtas nodokļi Lielbritānijā – pilnīgs ceļvedis

Pagājušajā gadā viņas majestātes ieņēmumi & Muita (HMRC), Lielbritānijas nodokļu iekasēšanas nodaļa, demonstrēja ka tas vēršas pret kriptovalūtu tirgotājiem, kuri nav iesnieguši ienākumus, kas saistīti ar viņu kriptovalūtas ieguldīšanas darbību. HMRC cita starpā nosūtīja informācijas pieprasījumus augsta līmeņa apmaiņām, piemēram, CEX.IO un Coinbase, cenšoties apkopot datus par Lielbritānijas pilsoņiem, kuri, iespējams, nepareizi ziņo par nodokļiem.

Šajā ceļvedī mēs apspriežam, kā Lielbritānija no nodokļu viedokļa izturas pret tādām kriptovalūtām kā bitcoin.

Kriptovalūta un HMRC

Kā teikts viņu politikas dokuments, HMRC uzskata kriptonauda kā aktīvu, nevis kā valūtas formu.

Kripto kasetes (vai ‘kriptonauda’, kā tās arī zināmas) ir kriptogrāfiski nodrošinātas vērtības vai līgumisko tiesību digitālās attēlošanas, kas var būt:

  • nodots
  • glabājas
  • tirgo elektroniski

The Kripto kasešu darba grupa ir identificējis trīs dažādus kriptovalūtu veidus:

  1. Apmaini žetonus
  2. Lietderības žetoni
  3. Drošības žetoni

Lielākā daļa kriptovalūtu, ieskaitot bitcoin, ietilpst kategorijā “apmaiņas marķieris”, un Lielbritānija ir izstrādājusi skaidras vadlīnijas šāda veida kriptovalūtu nodokļu režīmam..

Kapitāla pieauguma nodokļi

Tāpēc, ka kriptogrāfija tiek uzskatīta par aktīvu, kapitāla pieauguma nodokļi lietojiet, kad atbrīvojaties no kriptogrāfijas. Lielbritānija šajā nostājā nav viena. Lielākā daļa valdību visā pasaulē ir ieņēmušas līdzīgu nostāju attiecībā uz tādu kriptovalūtu kā bitcoin kā kapitāla aktīvu nodokļu režīmu.

Īsāk sakot, pārdodot, tirgojot vai citādi atsavinot savas kriptovalūtas, jums ir jāaprēķina darījuma kapitāla pieaugums vai kapitāla zaudējumi – tāpat kā tad, ja jūs pārdotu akcijas.

1. piemērs:

Freds iegādājas 1 BTC par 6000 mārciņām. Divus mēnešus vēlāk viņš pārdod šo BTC par 7000 mārciņām. No šī darījuma Freds gūst kapitāla pieaugumu 1000 mārciņu apmērā, atsavinot savu BTC. Šie 1000 mārciņas ir ar nodokli apliekama ienākuma forma.

Kad kriptogrāfijas darījumi tiek aplikti ar nodokli?

Ikreiz, kad jūs atbrīvojaties no savas kriptonauda, ​​jums rodas ar nodokli apliekams notikums. Citiem vārdiem sakot, atbrīvojoties no kriptonauda, ​​jums jāaprēķina kapitāla pieaugums vai zaudējumi, kas radušies no ieguldījuma.

HMRC uzskata šādus jautājumus par “jūsu kriptogrāfijas valūtas realizāciju”:

  • kriptokasešu pārdošana par naudu
  • apmainīt kriptogrāfijas kases pret cita veida kriptogrāfijas kasetēm
  • izmantojot kriptogrāfijas kases, lai apmaksātu preces vai pakalpojumus
  • kriptogrāfijas kasešu atdošana citai personai

Kad notiek kāds no iepriekš minētajiem scenārijiem, jūs oficiāli atbrīvojaties no savas kriptovalūtas un veicat ar nodokli apliekamu notikumu..

2. piemērs:

Freds nopērk 10 ETH par 1000 mārciņām. Dažus mēnešus vēlāk Fredis 5 no šiem ETH tirgo par 0,2 BTC.

Šajā scenārijā Fredis atbrīvojas no sava 5 ETH, pārdodot tos par BTC, un no darījuma rodas kapitāla pieaugums vai zaudējumi.

Ja 0,2 BTC tajā laikā tirgojas par 600 mārciņām, Fredam rodas kapitāla pieaugums 100 sterliņu mārciņu (600–500 mārciņu) apmērā.

Cik tiek aplikti ar kriptovalūtas pieaugumu?

Faktiskais procents, ko jūs maksājat nodokļos par savu kriptogrāfiskā kapitāla pieaugumu, ir atkarīgs no ienākuma nodokļa iekava jums pakļaujas, kā arī nodokļu robežlikmei. Ja jūsu gada apliekamais ienākums ir lielāks par 150 000 sterliņu mārciņu, jums būs jāmaksā augstāka procentu likme nekā tam, kurš gadā nopelna tikai 45 000 mārciņu.

Paturiet prātā, ka jūs maksājat kapitāla pieauguma nodokli tikai tad, ja kopējie taksācijas gada guvumi (pēc zaudējumu atskaitīšanas) pārsniedz gada atbrīvojuma ierobežojums no 11 700 mārciņām.

Kripto pieauguma un zaudējumu aprēķināšana

Aprēķināt peļņu un zaudējumus no kriptovalūtas darījumiem un realizācijām ir diezgan vienkārši. Jūs vienkārši ņemat starpību starp pārdošanas ieņēmumiem no kriptogrāfiskā īpašuma atsavināšanas un iegādes izmaksām – pārdošanas cena, atskaitot pirkšanas cenu.

Citādi sakot, jūs atņemat aktīvu izmaksu bāzi no patiesās tirgus vērtības brīdī, kad to atsavinājāt. Izmaksu bāze ir summa, kas jums izmaksāja, lai iegūtu kriptovalūtu GBP. Patiesa tirgus vērtība ir tirgus cena, kuru jūs pārdevāt vai iznīcinājāt kriptonauda GBP.

Izmantojot 2. piemēru no augšas, Freda izmaksu bāze 10 ETH ir 1000 mārciņu. Veicot viņa izmaksu bāzi par ETH 100 GBP. Freds atbrīvojas no 5 ETH ar patieso tirgus vērtību £ 600.

£ 600 – £ 500 = £ 100 kapitāla pieaugums

Dalīties ar koplietošanu

Paturiet prātā, ka Apvienotā Karaliste kapitāla pieauguma nodokļa aprēķinam izmanto izmaksu bāzi, lai aprēķinātu izmaksu bāzi. Tas vienkārši nozīmē, ka izmaksas, kas radušās, iegādājoties tā paša veida kriptovalūtas, tiek aprēķinātas vidēji pēc katras monētas. Tas atšķiras no tradicionālo uzskaites metožu, piemēram, izmantošanas FIFO vai LIFO.

Papildu noteikumi, piemēram, vienas dienas noteikums un 30 dienu “gultas un brokastu” noteikums, kas tiek izmantoti, lai liegtu kriptovalūtas investoriem iekasēt nodokļu zaudējumus, pārdot aktīvus par zemu cenu un pēc tam tos atpirkt, lai atzītu kapitāla zaudējumus. Plašāku informāciju par šiem īpašajiem noteikumiem var atrast šajā diskusiju rakstā Lielbritānijas kriptogrāfijas nodokļa aprēķini.

Kāpēc kriptogrāfijas valūtas maiņas nenodrošina lietotājiem pārskatus par kapitāla pieaugumu un zaudējumiem?

Viena no kriptovalūtas pamatīpašībām ir pārvedamība. Jūs varat nosūtīt bitcoīnu no viena maka uz otru bez trešās puses starpnieka vajadzības. Šī ir galvenā iezīme, kas ir būtiska tehnoloģijai. Tomēr no nodokļu pārskatu viedokļa šī pārvedamība rada problēmas kriptovalūtas apmaiņa un līdzīgas platformas, kas nevar nodrošināt kapitāla pieaugumu un zaudējumus, ziņo saviem lietotājiem šīs pārnesamības rezultātā. Šī problēma pilnībā uzliek nodokļa aprēķināšanas pienākumu lietotājam.

Problēma rodas no tā, ka biržas rīcībā nav informācijas par visiem jūsu aktīviem. Kā minēts iepriekš, peļņas un zaudējumu aprēķināšanai ir nepieciešama informācija par vienas monētas izmaksu bāzi, un tas galu galā neļauj apmaiņai sniegt jums pārskatus par peļņu un zaudējumiem. Apskatīsim šo problēmu, izmantojot piemēru.

3. piemērs

Dženifera nopērk 1 BTC vietnē Coinbase par 5000 mārciņām. Pēc tam viņa nodod šo BTC viņai aukstā maku glabāšana drošai glabāšanai. Gadu vēlāk Dženifera nosūta viņai vienu BTC uz Binance un tirgo to par 20 ETH.

Šajā piemērā Binance nevar zināt, kāda ir Dženiferas izmaksu bāze par viņas 1 BTC, kuru viņa nodeva. Binance var redzēt tikai to, ka 1 BTC ienāca Jennifer makā XYZ datumā. Binance nav ne jausmas, kad, par cik daudz un kur šī BTC sākotnēji tika iegūta. Tāpēc Binance nevar pateikt Dženiferei, kāds bija kapitāla pieaugums vai zaudējumi viņas BTC tirdzniecībā ar ETH. Tam trūkst būtiska vienādojuma: izmaksu bāze.

Šāda veida pārskaitījumi notiek visu laiku, un tādēļ neviena vienota birža, kas ļauj aktīvus brīvi pārsūtīt uz platformām un ārpus tām, lietotājiem nevar sniegt konkrētus ienākumu un zaudējumu nodokļu pārskatus..

Nodokļu pārskatu risinājums

Šīs problēmas risinājums ir apkopot visus savus kriptovalūtas darījumus, kas veido jūsu pirkumus, pārdošanu, tirdzniecību, gaisa pilienus, mīnētās monētas, iesaistītās monētas utt. Kad visi darījumi būs vienuviet, varat veikt nepieciešamos peļņas un zaudējumu aprēķinus nodokļu pārskatu sagatavošanai.

Par laimi, lielākā daļa kriptovalūtu apmaiņas ļauj eksportēt failus, kas satur visu jūsu darījumu vēsturi. Varat ienest šos pārskatus programmā Excel vai vēlamajā izklājlapu redaktorā, lai manuāli aprēķinātu jūsu peļņu un zaudējumus un ziņotu par nodokļiem..

Kriptovalūtas nodokļu programmatūra

Kriptovalūtas nodokļu programmatūras risinājumi, piemēram, CryptoTrader.Tax, ir izveidoti, lai automatizētu šo nodokļu pārskatu procesu.

Tā vietā, lai ar rokām saliktu darījumu vēsturi, jūs varat importēt savus vēsturiskos darījumus no jūsu biržām savā kriptogrāfijas nodokļu programmatūras kontā. Integrācija ar apmaiņu, seifiem un citām kriptogrāfijas platformām padara to par vienkāršu procesu.

Kad jūsu darījumu vēsture ir pilnībā importēta, pamatojoties uz šiem datiem, ar pogas klikšķi varat izveidot kapitāla pieauguma un zaudējumu pārskatus. Šos pārskatus var izmantot kopā ar nodokļu deklarācijām. Kad runa ir, ir arī citi risinājumi kriptovalūtas nodokļu programmatūra, tāpēc ir vērts izpētīt savas iespējas.

Ir vērts atzīmēt, ka lielākā daļa programmatūras ir veidota, lai apstrādātu nodokļus Amerikas Savienotajās Valstīs un, iespējams, pat neatbalsta citas valstis. Veicot pētījumu par to, kuru programmatūru izmantot, mērķis ir Apvienotās Karalistes atbalsts.

Ziņošana par jūsu kriptogrāfiskā kapitāla pieaugumu

Kad rit nodokļu laiks, un jums jāziņo par jūsu guvumiem un zaudējumiem, varat izmantot Kapitāla pieauguma nodokļu dienests no HMRC reāllaikā vai katru gadu ziņo pašnovērtējuma nodokļu deklarācijā. Kad esat ziņojis, izmantojot kādu no šīm metodēm, HMRC nosūtīs jums vēstuli / e-pastu ar maksājuma atsauces numuru un norādījumiem, kā apmaksāt nodokļu rēķinu.

Kopsavilkums

Nodokļi nav neviena iecienītākā tēma. Ja jūs apvienojat nodokļus ar kriptovalūtu tehnisko sarežģītību, tas var sarežģīt situāciju. Tomēr, ja jūs labi reģistrējat savu kriptovalūtas darījumu vēsturi un saglabājat fundamentālu izpratni par to, kā Lielbritānija klasificē kriptonauda, ​​jums būs spēcīgas iespējas saglabāt atbilstību un labo stāvokli HMRC.

Ir vērts norādīt, ka šaubu gadījumā jums vajadzētu sazināties ar profesionāli. Neievietojot ar kriptovalūtu saistītos nodokļus, var rasties nopietnas problēmas, tostarp naudas sodi un iespējami cietumsodi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map