Ačkoli samotné blockchainy, pokud jsou navrženy správně, lze považovat za téměř neomylné a neměnné, typičtější internetová architektura obklopující a podporující blockchainové podniky a služby je stejně porézní jako cokoli jiného na internetu. Na druhou stranu této neměnné kvality je, že při odcizení kryptoměny existuje velmi malá šance, že ji získá zpět.

Takzvané „starší“ problémy s bezpečností internetu tak obklopují vznikající blockchain a krypto průmysl. Nejen, že blockchainy, blockchainové aplikace a chytré smlouvy musí být dobře vybudovány a zabezpečeny ve svých vlastních operacích, ale musí být zabezpečeno také všechny jejich připojení k internetu a uživatelům. Koneckonců, k čemu je neměnnost, pokud nejsou rampy pro zapnutí a vypnutí z něj bezpečné? 

Existuje tedy dvojí požadavek. Aplikace blockchainu – zejména decentralizované aplikace (dApps) – musí být navrženy velmi dobře, aby nezpůsobily ztráty kryptoměny v důsledku chyb.

Zároveň musí být mimořádně bezpečná neblokovaná integrace blockchainových prvků na internetu. Již existující osvědčené postupy pro současný internet musí obklopovat každý dobrý krypto projekt jako první vrstvu zabezpečení.

Jak mohou ti v krypto průmyslu zůstat v bezpečí?

Vstup do kryptobiznisu, ať už jde o vývojáře nebo burzu, zahrnuje přijetí jak novějších, tak klasičtějších bezpečnostních přístupů. V obou případech může zabezpečení vytvořit nebo rozbít projekt. 

Nikdo ve vesmíru nechce čelit něčemu jako další DAO Hack. Výsledkem je rozdělení Etherea na dva různé blockchainy, k DAO hacku došlo kvůli chybě v kódu inteligentního kontraktu ERC-20, který byl zneužit útočníkem. Miliony etheru byly ztraceny kvůli této chybě, přičemž finanční prostředky byly obnoveny pouze pomocí hluboce kontroverzního tvrdého whatforku.

Doporučuje se, aby startupy IEO, ICO nebo STO podstoupily audit nezávislou renomovanou společností. I když tyto druhy auditů nejsou dokonalé, budou pomáhat investorům a budou se cítit pohodlněji ohledně bezpečnosti projektu.

Za tímto účelem, Kaspersky plně audituje inteligentní smlouvy Ethereum ERC-20. Kontrolují známé chyby zabezpečení; pro možnost „reentrance„Útoky; zkontrolují, aby potvrdili, že komentáře v kódu správně popisují kód; a že kód skutečně dělá to, co zákazník uvedl v dokumentu. 

Tato poslední funkce je obzvláště důležitá po návalu ICO v letech 2017 a 2018. Mnoho projektů mělo pochybné a dokonce i zcela neproveditelné dokumenty, byly případy plagiátorství – a drtivá většina tokenových investorů neměla tušení, zda kód inteligentní smlouvy skutečně implementoval sliby whitepaperu.

Kryptoburzy a hackerství: Jak mohou chránit finanční prostředky?

Hackování je univerzálním problémem burz.

Společnost Ledger, která vyrábí hardwarové kryptoasetové peněženky Ledger, v loňském roce vypočítala více než $1,5 miliardy byly hacknuty z burz od příchodu bitcoinu v roce 2008. 

I ty největší a nejlépe financované nejprestižnější burzy mohou být hacknuty – dokonalým příkladem je nedávná Binance zaseknout.

Výměny jsou velké firmy a jejich počet je na stoupat. Pokud bude současná vzestupná dynamika cen kryptoměny pokračovat, bude tento trend pravděpodobně pokračovat. Toto zvýšení počtu dostupných burz zvýší konkurenci a jakákoli výhoda, kterou burza dokáže překonat, posílí větší důvěru a bude mít větší šanci přilákat uživatele zaplavené v moři jak volby, tak kompromisu..

Jen v první polovině roku 2019 již byly sedm výměna hacků. U jakékoli výměny tedy existuje velmi dobrá šance, že bude nakonec hacknuta a dojde ke krádeži finančních prostředků uživatelů.

Kaspersky také nabízí službu komplexně chránící kryptoměnové burzy. Tato služba je komplexní v tom, že kontroluje nejen kódování a statečnost burzy proti vnějším útokům, ale také kontroluje útoky škodlivých zasvěcených osob, jakož i „sociální inženýrství“Útoky. Tyto kategorie útoků jsou testovací černé skříňky,bílá skříňka,” a “šedá skříňka”Testování.  

Kaspersky zkoumat všechny možné vektory útoku na burzu: její základní infrastrukturu, její externí zdroje a přístupové body burzy vlastními zaměstnanci. Budou dokonce školit zaměstnance výměny v protokolech o kybernetické bezpečnosti, aby se sami nestali vektory útoku.

Kaspersky slouží k zajištění bezpečnější a chráněné kryptoekonomiky. A proslavený společnost s globální působností, ročně získávají tržby téměř 700 milionů USD. Společnost Kaspersky vytváří řešení pro kybernetickou bezpečnost na podnikové i spotřebitelské úrovni a také hrála roli při identifikaci a reakci na obrovské útoky na úrovni vlády, jako jsou nechvalně známé Stuxnet útok na íránská jaderná zařízení. Díky obrovským zkušenostem v oblasti kybernetické ochrany vytváří společnost Kaspersky výjimečné řešení pro krypto svět. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me