Binance vs. Bitmex: Jakou kryptoměnovou burzu zvolit?

Existují stovky způsobů, jak vydělat peníze v kryptoměně. A jedním z nejpopulárnějších způsobů vydělávání je obchodování s altcoiny, které nakupuje nízko a vysoko prodává za vyšší zisky.

Obchodoval jsem s altcoiny na několika burzách jako Binance, Bitfinex a realizoval jsem zisky na některých altcoinech.

Poté jsem zjistil, o burze BitMEX, a to je funkce obchodování s marží, která je ještě přínosnější, ale také velmi riskantní.

Binance a BitMEX jsou dva bezkonkurenční šampioni na trhu kryptoburzy, ale ve skutečnosti slouží různým účelům.

A mnoha lidem tento bod chybí a začínají s nimi obchodovat, což často vede ke ztrátě jejich finančních prostředků.

Musíme pochopit, že obě burzy slouží různým účelům.

Který použít? Kdy a proč?

Binance vs. BitMex: Což je lepší?

Je zásadní porovnat Binance a BitMEX, protože se jedná o dvě nejoblíbenější burzy kryptoměn a mnoho z nás si zde vyměňuje mnoho altcoinů, takže je nutné se na ně podívat a porozumět všem možnostem.

Dalším dobrým důvodem pro použití dvou burz je, že lze obchodovat v mnoha měnách prostřednictvím jediného rozhraní, a proto nemusíte vydělávat několik peněženek pro každou z měn / žetonů, s nimiž obchodujete.

To ale neznamená, že své prostředky necháváte na Binance nebo BitMEX nebo na jakékoli jiné burze, protože jsou centralizované a nejsou bezpečné pro účely skladování.

Pokud jde o skladování mincí, jsme silnými zastánci Ledger Nano X a Trezor a navrhujeme tyto dva našim čtenářům.

Pouzdro

Binance – nejlepší pro stop / maržové / budoucí obchodování

Základní palubní deska Binance

Binance je burza kryptoměn, která vznikla v polovině roku 2017 a od té doby získala významný podíl na trhu s kryptoměnou na trhu.

Trvale zůstává na burze č. 3 z hlediska objemu obchodování a aktuálně na něm obchoduje více než 380 kryptoměn / párů.

Navíc má svůj nativní token zvaný BNB, který přináší výhody svým uživatelům v podobě snížených poplatků, pokud se rozhodnou platit své obchodní poplatky v BNB. (Více o tom později)

A je to spotové obchodování s kryptoměnami, kde lze skutečně nakupovat / prodávat na Binance a také tyto měny snadno ukládat / vybírat. V roce 2019 Binance také představil obchodování s maržemi, což z něj dělá nečinné místo také pro obchodníky s maržemi.

BitMEX – nejlepší pro obchodování s marží

Recenze obchodování BitMEX

BitMEX znamená Bitcoin Mercantile Exchange. Jedná se o obchodní platformu typu peer-to-peer, která nabízí pákové kontrakty, které se nakupují a prodávají v bitcoinech.

Ve srovnání s Binance se to liší, protože na futures kontraktech BitMEX, které napodobují kryptoměny, se nakupují a prodávají, zatímco na Binance probíhá skutečné spotové obchodování.

Marginové obchodování aka obchodování s pákovým efektem je termín používaný na obchodních trzích. Derivátový trh je další forma obchodního trhu.

BitMEX je trh s deriváty pro kryptoměny. Co znamená derivát:

Derivát je nástroj, jehož hodnota je odvozena z hodnoty jednoho nebo více podkladových aktiv, kterými mohou být komodity, drahé kovy, měna, dluhopisy, akcie, akciové indexy atd. Čtyři nejčastější příklady derivátových nástrojů jsou forwardy, futures, Možnosti a Zaměnit. (Zdroj-www.bseindia.com)

Podobně tedy BitMEX nabízí derivátové nebo futures kontrakty některých populárních kryptoměn, které jsou vypořádávány v BTC, což znamená, že z BitMEXu lze vkládat / vybírat pouze BTC.

Chcete se dozvědět více o obchodování s marží?

Přečtěte si: Co je to Margin Trading in CryptoCurrency: Learn how to Started

Tým

Tým Binance

Tým Binance vypadá pevně a způsob, jakým se za poslední rok rozšířili, je důkazem jejich schopností. Tým Binance se skládá z veteránů z kryptoměny i finančního průmyslu, kteří mají zkušenosti s provozováním jiné krypto burzy dříve.

Tým Binance

Tým BitMEX

Tým tvoří zkušení vývojáři, ekonomové a obchodníci s vysokofrekvenčními algoritmy, což z něj činí spolehlivý produkt.

Tým BitMEX

HDR Global Trading Limited stoprocentně vlastní BitMEX. Společnost HDR Global Trading Limited (dále jen BitMEX) byla založena podle zákona o mezinárodních obchodních společnostech z roku 1994 Seychelské republiky a od nynějška působí z Hongkongu..

Můžete se dozvědět více o Tým BitMEX zde.

Struktura poplatků

Struktura poplatků za Binance

Struktura poplatků Binance je nejkonkurenceschopnější a nejnižší na kryptotrhu (0,1% obchodní poplatek) a můžete ji ještě dále snížit, pokud držíte jejich nativní token BNB.

Když použijete BNB k zaplacení svých obchodních poplatků, získáte významnou slevu podle níže uvedeného plánu. Jejich strukturu poplatků můžete vidět podrobně tady.

Poplatky

Navíc je další motivací držet BNB token to, že BNB jsou pravidelně spalovány společností Binance, což zvyšuje hodnotu tokenů, které nakonec držíte. Kromě toho má tento token více případů použití, například:

  • Můžete je utratit online
  • Můžete se účastnit IEO (nabídka počáteční výměny)

Struktura poplatků BitMEX

Poplatky BitMEX nejsou tak jednoduché a nemůže to být proto, že se obchoduje s futures kontrakty různých kryptoměn.

Poplatek společnosti BitMEX se také liší v závislosti na kryptoměně, se kterou obchodujete, a typu kontraktu. Zde je rozpis poplatků za stejné.

Poplatky BitMEX

Poznámka: BitMEX ne účtovat poplatky za vklady nebo výběry. Při výběru bitcoinu je minimální síťový poplatek bitcoinu nastaven dynamicky na základě zatížení blockchainu.

Podporované kryptoměny

Binance podporované mince

Binance podporuje nepřeberné množství mincí / žetonů a správný počet párů kryptoměn obchodujících na Binance je 380.

A jedná se o kryptoměnovou burzu, proto nenajdete fiat páry jako USD nebo EUR, ale můžete na nich snadno koupit další populární měny jako LTC, ETH, BCH, XRP nebo ADA, pokud máte BTC.

Některé z kryptoměnových párů, které na něm obchodují, jsou uvedeny níže:

Bitcoin BTC / USDT
Ethereum ETH / USDT
EOS EOS / USDT
Ethereum ETH / BTC
Hvězdný XLM / BTC
Bitcoinová hotovost BCC / USDT
EOS EOS / BTC
Ethereum Classic ETC / USDT
NEO NEO / USDT
Ethereum Classic ETC / BTC
Hvězdný XLM / USDT
Ontologie ONT / BTC
Bitcoinová hotovost BCC / BTC
Cardano ADA / USDT

BitMEX podporované mince

Jak jsem již sdílel, k posílení obchodu na BitMEX jsou přijímány pouze vklady BTC a žádná jiná měna není kvůli účetnictví akceptována.

Všechna čísla zisků a ztrát jsou také vyjádřena v BTC. Proto poskytuje pouze BTC peněženky pro vklad a výběr BTC.

Sem tam můžete najít USD, ale to je pouze pro informaci a během výběrů se počítá ekvivalent BTC.

Zde je seznam mincí s jejich čísly pákového efektu, které lze obchodovat s futures na burze BitMEX.

Název mince Vliv
Bitcoin 100x
Bitcoinová hotovost 20x
Cardano 20x
EOS Token 20x
Ethereum 50x
Litecoin 33,33x
Vlnění 20x

Podporované země

Země podporované společností Binance

Binance poskytuje služby mnoha zemím po celém světě. Neslouží v Číně, kde jsou kryptoměny zakázány. Binance.com také není k dispozici pro občany USA kvůli předpisům a brzy bude spuštěna americká varianta Binance s názvem Binance.us.

Země podporované bitMEX

BitMEX je otevřený pro zákazníky z celého světa, avšak zákazníci z USA nemají povoleno obchodovat na kontraktech BitMEX, protože v USA je neregulovaný.

Někteří zákazníci z USA však používají BitMEX pomocí VPN, ale BitMEX to zakazuje. Někteří imitátoři stále používají BitMEX, protože se jim podařilo systém vylepšit.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora Binance

Zákaznická podpora společnosti Binance je příkladná, pokud ji porovnáte s BitMEX nebo jinou burzou spotového obchodování, protože poskytuje podporu ve více než 6 mezinárodních jazycích včetně angličtiny.

Kromě toho získáte standardní podporu z jejich systému jízdenek, který můžete kdykoli použít. Také se můžete obrátit na podporu Binance prostřednictvím možnosti podpory živého chatu jak je znázorněno zde v omezených provozních hodinách.

Doporučuji vám projít si jejich Sekce FAQ protože tam je zodpovězeno mnoho otázek, než se obrátíte na jejich tým podpory.

Zákaznická podpora BitMEX

Zákaznická podpora BitMEX je lepší než to, co obvykle vidíte v tomto prostoru, protože má několik kanálů, kterými se k nim zákazníci mohou dostat. Poskytují také zákaznickou podporu 24/7 prostřednictvím komunikačních kanálů uvedených níže:

Mají také komplexní znalostní báze na místě, které vám pomohou vyřešit některé běžné naléhavé problémy sami.

Závěr: Binance vs. BitMEX

Binance je kryptoburza světové úrovně, která neustále inovuje a stává se burzou go-to pro každý účel. BitMex je na druhé straně po celá léta a je důvěryhodný mnoha obchodníky s maržemi. Funkce obchodování s maržemi Binance je však mezi těmito dvěma způsoby mnohem lepší a nečinná.

Zde je jejich trendový graf Google:

Binance má také své plně funkční a elegantní mobilní aplikace pro iOS a Android pro spotové obchodování, zatímco BitMEX také jednu má.

Kromě toho je jejich uživatelské rozhraní docela standardní a použitelné pro jejich druh obchodování. Například najdete správný typ grafů a indikátorů na BitMEXu i na Binance.

Ale pokud se mě zeptáte, Binance má výhodu, protože jeho uživatelské rozhraní je uživatelsky přívětivější. Uživatelské rozhraní BitMEX vypadá docela zastarale.

A konečně, Binance stále spouští své programy komunitních iniciativ a airdrops, aby udržel svou komunitu zapojenou, ale BitMEX tomu nevěří.

A to proto, že BitMEX je určen pro vyspělejší a zkušené obchodníky, kteří rozumějí obchodování s marží a kryptoobchodům, zatímco Binance je pro začátečníky a pokročilé uživatele, kteří věří v spotové obchodování.

Vytvořte si účet na Binance

Vytvořte si účet na BitMEXu

Nyní je čas slyšet od vás: Vyzkoušejte je tedy oba a pak se sem vraťte a dejte nám vědět své názory! Které výměně dáváte přednost a proč? Budu čekat na vaše komentáře!

Líbí se vám tento příspěvek? Nezapomeňte to sdílet!

Zde je několik dalších ručně vybraných recenzí, které byste si měli přečíst dále:

  • Recenze Binance: Funkce, poplatky v roce 2020 (Průvodce pro začátečníky)
  • Recenze BitMEX: Je to v roce 2020 stále bezpečné? (Než se dočtete, nezaregistrujte se)
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map